Jump to content

אהבתי הראשונה ושמה Psy

טוני

Recommended Posts

On 13.8.2019 at 21:04, טוני said:

תעביר בערך לדקה 15 בסט של אסטרל כדי להבין בערך את הגשם שהלך שם ואת ה30 ומשהו אלף שנשארו ברחבה

בדרך כלל גשם שולח 80% מהקהל לאוהלים.

וואלה זה אמנם לא 30 ומשהו אלף (שזה מספר מפחיד ומטורף של אנשים ברחבת ריקודים בלי קשר לגשם) אבל שנה שעברה הייתי בקונקשן ובאמצע הסט של חואן, ממש בקטע הכי טוב בspiritual healing:  דקה 2:30 בסרטון התחיל גשם מטורף. אולי דמיינתי את זה, אבל ההרגשה הייתה שהגשם הביא עוד אנשים לרחבה - אחד הרגעים המרגשים שהיו לי בפסטיבל

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
3 hours ago, nimrodem said:

אז מה בעצם ההבדל המהותי בין פסיי לגואה? תנו לי טראק קלאסי של פסיי ואחד של גואה להשוואה

גואה הוא בעצם הפסייטראנס שהיה בשנות ה90 המוקדמות וסוף שנות ה2000.

בגלל מגבלות טכנולוגיות, יוצרי טראנס הצליחו להפיק בעיקר קטעים שהיום מסווגים כ"גואה" טראנס - קטעים שמזכירים את סוף שנות ה80 ותחילת ה90 שכל הצעירים היו נוסעים למזרח לחוות מסיבות טראנס.

טראנס פסיכדלי משנת 96 שהיום מוגדר כ"גואה" אבל בעצם היה פסייטראנס בזמנו -

גואה טראנס שיצא בשנת 2005/6 כאשר הסגנון כבר לא היה מתאים לאותה תקופה ובעצם סווג כ"גואה" טראנס - אולד סקול טראנס שמותאם לימינו

גואה טראנס בן ימינו - ממש מהשנים האחרונות 

טראנס פסיכדלי "טהור" - מהתקופה שהוא החל לצבור תאוצה וכיוון -

קיק יותר "בועט", בייס ליין מהיר, צלילים נקיים יותר.

הערת שוליים: בהמשך הסגנון הזה החל להיקרא - FULL-ON.

2001 - 

2005 - 

2016 -

הראל פרסקי חזר לסצנה בכל הכוח. יצא לי לשמוע את מיקו לא מעט ואפילו בחודש האחרון, זה בכלל לא אותו אזור חיוג.

לחובבי הגואה, כדאי לעשות מאמץ ולחפש איפה הוא מתקלט ( ולא קשה למצוא ), מנגן חומרים שכבר כמעט ולא שומעים ברחבות. הייתי בסט שעתיים שלו לפני שלושה שבועות, אחד מהסשני גואה הכי טובים ששמעתי.

6 דקות לפני, Brandon Roy said:

הסט של מודוס מהאוזורה האחרונה שוחרר היום במלואו 

פריצה ענקית עשה אסף

כמו שאפשר לראות הרחבה ריקה, הוא היה ביום שבין היום השלישי (יום ד', ליקוויד סול, ריזינג דאסט וכו'), כשאסטריקס ואסטרל היו ביום ו' (היום החמישי).

9 דקות לפני, טוני said:

כמו שאפשר לראות הרחבה ריקה, הוא היה ביום שבין היום השלישי (יום ד', ליקוויד סול, ריזינג דאסט וכו'), כשאסטריקס ואסטרל היו ביום ו' (היום החמישי).

אני, אגב, לא השתפכתי על הסט שלו. יצא לי לשמוע אותו קצת לפני, היו לו יותר טובים. יצא לו לתקלט עם מיקי ( genetrick )  והחיבור הזה עושה טוב לשניהם בעיניי.

טוני, כשאתה אומר שהרחבה ריקה, זה באמת מעיד על משהו? 

זאת אומרת, בטח באוזורה שתתקן אותי אם אני טועה הבמה המרכזית מתקלטת כמעט ללא הפסקה, אז יש את אלמנט השעה - אם שמים אותך בשעה בעייתית וכשלפניך או אחריך לא עולים איזה סטארים, אז זה קצת בעייתי. יש אנשים שמגיעים ומלכתחילה באים מכוונים לאומנים מסוימים ולרצפים מסוימים שנשענים על אומנים מוכרים ממנו. בוא נגיד שממה שראית, היה אומן שהתחיל עם רחבה ריקה ובזכות המוזיקה שלו היא ממש התמלאה? כאילו, אם אסף היה דופק פה סט מהסרטים, הרחבה הייתה מתמלאת? ( כל השאלות נשאלות לחלוטין מחוסר ידיעה ובניסיון להבין, עוד לא הייתי בפסטיבל בחו"ל, שנה הבאה פסיי- פיי, בדוק )

31 דקות לפני, Brandon Roy said:

אני, אגב, לא השתפכתי על הסט שלו. יצא לי לשמוע אותו קצת לפני, היו לו יותר טובים. יצא לו לתקלט עם מיקי ( genetrick )  והחיבור הזה עושה טוב לשניהם בעיניי.

טוני, כשאתה אומר שהרחבה ריקה, זה באמת מעיד על משהו? 

זאת אומרת, בטח באוזורה שתתקן אותי אם אני טועה הבמה המרכזית מתקלטת כמעט ללא הפסקה, אז יש את אלמנט השעה - אם שמים אותך בשעה בעייתית וכשלפניך או אחריך לא עולים איזה סטארים, אז זה קצת בעייתי. יש אנשים שמגיעים ומלכתחילה באים מכוונים לאומנים מסוימים ולרצפים מסוימים שנשענים על אומנים מוכרים ממנו. בוא נגיד שממה שראית, היה אומן שהתחיל עם רחבה ריקה ובזכות המוזיקה שלו היא ממש התמלאה? כאילו, אם אסף היה דופק פה סט מהסרטים, הרחבה הייתה מתמלאת? ( כל השאלות נשאלות לחלוטין מחוסר ידיעה ובניסיון להבין, עוד לא הייתי בפסטיבל בחו"ל, שנה הבאה פסיי- פיי, בדוק )

להכין ליינאפ לפסטיבל ברמה הזו דורש ידע והבנה של הקהל.

למשל, טקס הפתיחה הוא פחות מעניין, כאילו, כולם באים אליו, חלק מתקרחנים ממש על ההתחלה אבל רוב האנשים מתחילים לעשות סמים או יום לפני הפתיחה או בערב של הפתיחה (אירוע הפתיחה מתחיל ב20:30).

ואז, יש מסיבה אל תוך הלילה. רוב הקהל לא נשאר כל הלילה ובעצם מעדיף לישון ולנוח כי כל האמנים הגדולים מופיעים במופעי הצהריים (משעה 9:00 עד 17:00).

הם יודעים שלאנשים לוקח זמן להתרגל למאורע, עד שאתה מכיר את כל המתחם העצום, עד שאתה מתמקם ומרגיש בנוח. ולכן הליינאפ הרציני הראשון הגיע רק ביום השלישי של האוזורה (יום ד'). כאשר היום הראשון של האוזורה מתחיל ב20:30 בערב בטקס הפתיחה. אז בעצם רק היום ה2 הוא יום מלא ומבוזבז (מבחינתי לפחות, מכיר המון אנשים שעשו בלאגן גם ביום ה2)

יום 1 - אירוע פתיחה ומוזיקה כל הלילה ללא הפסקה

יום 2 - אמנים לא רעים בכלל כמו E-CLIP ו- ברקודה שנתן סט של פעם בחיים ואנשים חזרו מהסט שלו מבלי לדעת מי הוא בכלל והיו בהלם (כאן אגב מודוס הופיע).

יום 3 - פה הם כבר לוקחים בחשבון שאנשים נכנסו לעניינים וכולם כבר אש אז הם נותנים כמה סטארים - סקיזולוג'יק, אנימטו, ליקוויד סול, רייזינג דאסט (שהופיעו פעם ראשונה באוזורה והתרגשו מאוד, פרגנו להם נתנו להם לעשות סט סגירה ליום הזה)

יום 4 - שוב, המפיק לוקח בחשבון שאחרי הטירוף של היום ה3, המון אנשים נחים, ואין להם אנרגיה להגיע לרחבה אז האמן/הרכב הרציני היחיד הם ATMOS.

יום 5 (יום ו') - יום לפני הסוף, חייבים לתת לכולם לחזור הביתה על הידיים, EMOK, אסטריקס, אייס ונטורה, אסטרל פרוג'קשן, ראג'ה ראם.

לא כללתי הופעות ליליות כי גם שם, היו ימים חזקים יותר ופחות. הלילה פחות חזק מהיום.

אם אדם החליט שהוא מגיע לרחבה, זו בדרך כלל הליכה של חצי שעה וצריך להתכונן, לקחת איתך מה שחשוב, לבוא עם כל החברים, זו התחייבות. אז אם אתה עייף או חלש אתה נשאר בזולה, הולך אוכל וצובר כוח. בימים שלא היה שווה לי ללכת לרחבה (לא התחברתי לאמנים וכו') נשארתי בקנטה, והלכתי סיבוב בערב לרחבה הגדולה או לרחבות הקטנות.

שנה הבאה אני בבום.

• 2 weeks later...

ההצהרות על הצלחה חסרת תקדים של החבר'ה שאירגנו את המחאה 'תנו לרקוד בשקט', הגיעו דיי מוקדם וכבר אז נראות קצת כחסרות בסיס.

בפועל, מבחינת ההרגשה שלי השבת ובכלל בחודש האחרון, נסגרו הכמות הגדולה ביותר של מסיבות (מאושרות, חצי מאושרות וכאלה שלא) בטווח הזמן הזה.

גולת הכותרת זה אתמול, הפקה שנקראית 'שבת בטבע', למרבה האירוניה למשמע שמה, הם עשו הפקה במעין קאנטרי כזה בצפון(עד עכשיו הם הקפידו לעשות מחתרות). המשטרה הגיעה וסגרה את המסיבה שלהם והיה שם מעצר מאוד אלים של אחד המארגנים שתועד בסרטונים שרצים בפייסבוק. כרגע הוא מאושפז בבית החולים.

42 דקות לפני, Brandon Roy said:

ההצהרות על הצלחה חסרת תקדים של החבר'ה שאירגנו את המחאה 'תנו לרקוד בשקט', הגיעו דיי מוקדם וכבר אז נראות קצת כחסרות בסיס.

בפועל, מבחינת ההרגשה שלי השבת ובכלל בחודש האחרון, נסגרו הכמות הגדולה ביותר של מסיבות (מאושרות, חצי מאושרות וכאלה שלא) בטווח הזמן הזה.

גולת הכותרת זה אתמול, הפקה שנקראית 'שבת בטבע', למרבה האירוניה למשמע שמה, הם עשו הפקה במעין קאנטרי כזה בצפון(עד עכשיו הם הקפידו לעשות מחתרות). המשטרה הגיעה וסגרה את המסיבה שלהם והיה שם מעצר מאוד אלים של אחד המארגנים שתועד בסרטונים שרצים בפייסבוק. כרגע הוא מאושפז בבית החולים.

היה אישור להפקה? כמות משתתפים לפי החוק? 

למקום יש אישור לקיים אירועים. מדובר על מקום בנוי שעובד על פי כל אישורי הרשות והמשטרה כחלק מהשגרה שלו.

המקום רשאי להכיל עד 599 אנשים, בזמן השיא היו קצת יותר מ - 300. אלו הפרטים שאני יודע.

אם אתה שואל אותי, מתוך הכירותי עם הנפשות הפועלות והסצנה זה בטח היה משהו כזה -  מתוך ידיעה שאם הם הולכים לעדכן את כל הגורמים שמתוכננת להיות מסיבת טראנס במקום, הם ייתקלו בקשיים שיגרמו להפקה להתבטל או להיות לא כדאית כלכלית, ניצלו קצת קווים אפורים ונשענו על אישורי המקום. כך אני מאמין מהיכרותי עם הסצנה. הנקודה החשובה יותר זה שאם לא היה מדובר באירוע שמנגן מוזיקת טראנס, מאוד סביר שהמשטרה לא נזעקת למקום. לא פחות סביר זה שאם לא היה מדובר בהפקת טראנס, אנשים לא היו נאלצים לעשות כל מיני עיגולי פינות בכדי לייצר הפקות, גם אם לא בטבע. זה חלק מהיחסי ציבור שאנחנו מתמודדים איתם כחלק מציבור חובבי מוזיקת הטראנס. גם אם למקום ולהפקה היו אישורים חסרים, אין זאת סיבה להתנהג באלימות כזאת כנגד אדם על הרצפה עד שזאת תוביל לאשפוזו.

בהיבט אחר אני יכול לומר שמארגן נוסף של האירוע ( בנוסף לזה שהוכה ואושפז ) נעצר ועל שניהם נמצאו, כך המשטרה מדווחת, כמות סמים שהיא לא לשימוש עצמי. וזה מבאס מאוד, כי אחרי זה לך תעשה קמפיין שטראנס זאת לא מסיבת סמים וכו' וכו' אם מתברר, על פי המשטרה, שהמארגנים ניצלו את המסיבה של עצמם, לכאורה, בכדי לסחור בסמים. 

On 6.10.2019 at 18:59, Brandon Roy said:

ונעבור לדברים משמחים, בהמלצת טוני, הסט הזה -

שם התחיל הטפטוף של הגשם.

מחכה בקוצר לאפטר מובי שינסה לתאר מה הלך שם.

לא הספקתי, תאמת? לא כ"כ עצוב.

לא יודע אם יש לי נפש לכל ההליכות האלה. אני נוסע כנראה לפסטיבל אחר.

אם תיפתח המכירה שוב או שיהיו לי מספיק כרטיסים כי אנשים החזירו, אני אסע (בכוח).

נוסע כנראה או לפסטיבל ביוון (בא לי קרוב ועל הים) או בשוויץ.

רוצה משהו קטן בלי מיליון אנשים. גג 5000-10000 איש אירופאים או סקנדינבים וסלמתק.

אעדכן אותך תוך כדי תנועה במה בחרתי, אולי תעשה בשכל ותגיע.

8 hours ago, Mario said:

מה יש ביוון? 
בשוויץ אתה מדבר על השנקרה? לוקיישן הכי מטורף שאני ראיתי למסיבה באירופה.

כן זה באמת לוקיישן ברמה גבוהה מאוד.

זה הולך להיות או שנקרה או Free Earth ביוון