Jump to content

זדורוב- פסק הדין

החתול הצהוב

Recommended Posts

כמה שעות לאחר שאירע הרצח שוחח זדורוב בטלפון עם ראובן ג'נאח, שאצלו היה אמור לעבוד בתום עבודתו בבית הספר. באותה השיחה נודע לו שישנה בעיה עם אחת התלמידות. לאחר אותה שיחה סיפר זדורוב לאשתו כי ישנה "בעיה עם ילדה באסלה". ראדה אכן נרצחה בתוך תא שירותים, אך לא ברור כיצד בשלב זה כיצד זדורוב ידע פרט זה, אם לא היה קשור לרציחתה.

החוקרים שאלו את זדורוב כיצד ניחש כי מדובר בבעיה באסלה דווקא, וזדורוב ענה כי בעת השיחה ג'נאח ציין ש"קרה משהו בשירותים". אולם ג'נאח לא ציין כלל בשיחתם את המילים "אסלה" או "שירותים". זדורוב ניסה להסביר בכל זאת מדוע אמר "בעיה באסלה": "בשירותים בדרך כלל נופלים, בדרך כלל הולכים לשירותים, בשירותים יש את כל המכות". הוא סיפר כי חשש שהסתבך משום שהנפילה (שעליה דיבר) אירעה באסלה בשירותי המקלט שבו עבד, כמה קומות מתחת לשירותים שבו אירע הרצח. אולם גרסה זו מחוררת גם היא, שכן במקלט לא היו כלל אסלות.

בחקירתו סיפר זדורוב על ריב שהיה לו עם אחיו הצעיר. במהלך הריב תקף זדורוב את אחיו באלימות קשה ולאחר אירוע השניים לא דיברו זה כמה שנים. "אני פשוט התחלתי לראות שחור בעיניים, אני לא נגנבתי. אני התחלתי להרביץ לו. הדבר היחיד שהציל אותו, זה שהוא נכנס בריצה הביתה", סיפר זדורוב, והוסיף: "הייתי יכול להרוג אותו. עד מוות להרביץ לו".

חוקרי המשטרה מצאו בבדיקה במחשבו של זדורוב תמונות פדופיליות של קטינות עירומות. שבוע וחצי לפני הרצח הוא חיפש באינטרנט סרטי סנאף וארבעה ימים לפני הרצח נכנס לאתר אינטרנט, שבו פורסם מאמר ברוסית העוסק בשיטות להטלת מורא. "אם אתה ימני אז הסכין תהיה ביד ימין. באותו הרגע עם יד שמאל מבוצעת או דחיפה של היריב בכתף כדי שיסתובב אליך עם הגב או תפיסתו בבגד (צווארון) ומשיכה חזקה לכיוון שלך גם כדי שיסתובב אליך עם הגב", נכתב בין היתר במאמר.

אותו גנאח שינה את מה שהיה בעדות שלו בשיחה כל פעם, עורך הדין שלו אמר שזה בגלל הזכרון והוא לא זוכר המדיוק, אז הוא נשאל יכול להיות שהוא אינו זוכר שאמר לרומן שזה קרה בשירותים?

שוב כני לא בטוח שרומן חף מפשע אבל די מוציאים דבררים מהקשרם באשמות האלו, מבחינת הגיון לא נראה לי שמישהו שרצח והצליח לא להשאיר שום סימן פשוט יפלוט את מקום זירת הרצח

קצת הזוי

אנשים שוללים מעורבות שלו בפשע, אבל אסור לשלול אפשרות שהוא וא.ק פעלו יחד.

א.ק "התלכלכה" בביצוע עצמו ולכן נמצאו עקבות במידתה (אולי) בתא השירותים שהיה נעול ושיערות מבגדיה על ידה של תאיר, וזדורוב עזר לה לשנע את הגופה וכו' ולכן לכלך את בגדיו.

לא יודע מה המחלות נפש שיש לא.ק אבל אם היא גם בעלת נטיות סוציופטיות אז אנשים כאלה ידועים ביכולות מוניפולטיביות גבוהות.

לא רואה סיבה שהם ישתפו פעולה וזדורוב יסתום את הפה וישב בשבילה 12 שנה בכלא .

גם לא היה שינוע של גופה, רצחו אותה בשירותים ושם מצאו אותה גם.

הבן אדם יושב 12 שנה בכלא ומעולם לא קשר את עצמו עם א"ק הזאת, בשום מצב.

אם היה משתף איתה פעולה , היה מלשין עליה ממזמן בתמורה לקיצור משמעותי .

אנשים שוללים מעורבות שלו בפשע, אבל אסור לשלול אפשרות שהוא וא.ק פעלו יחד.

א.ק "התלכלכה" בביצוע עצמו ולכן נמצאו עקבות במידתה (אולי) בתא השירותים שהיה נעול ושיערות מבגדיה על ידה של תאיר, וזדורוב עזר לה לשנע את הגופה וכו' ולכן לכלך את בגדיו.

לא יודע מה המחלות נפש שיש לא.ק אבל אם היא גם בעלת נטיות סוציופטיות אז אנשים כאלה ידועים ביכולות מוניפולטיביות גבוהות.

מאיפה אתה שואב שיתוף פעולה ביניהם חוץ מתאוריה שלא נשענת על כלום?

אם היא מעורבת ברצח יחד עם זדורוב זה היה עולה בוידויים שלה מול א"ח או מול העדה האחרת, או שאם ההודאה של זדורוב למדובב אמיתית הוא היה מזכיר אותה

לחבר ביניהם זה נחמד ברמת התסריט אבל התסריט במקרה הזה מספיק מטורף מכדי להוסיף לו פרטים מהרהורי לב

אמרתי שזאת אפשרות, לא עובדה.

למה אני רואה בכל מקום שלא תחקרו את א.ק הזאת על הרצח של תאיר ראדה ?

ברור שמה שאני רושם זאת תיאוריה עד שהיא תחזור לארץ ויתחקרו אותה על הדברים האלה.

אנשים כאלה יכולים להיות מוניפולטיביים ומשכנעים יותר גדולים ממה שאתם חושבים ומאנשים נורמלים, ולגבי זדורוב הוא לא נראה לי העיפרון הכי חד בקלמר גם ככה אז יש פה זיווג מושלם מבחינתי...

מאיפה אתה שואב שיתוף פעולה ביניהם חוץ מתאוריה שלא נשענת על כלום?

אם היא מעורבת ברצח יחד עם זדורוב זה היה עולה בוידויים שלה מול א"ח או מול העדה האחרת, או שאם ההודאה של זדורוב למדובב אמיתית הוא היה מזכיר אותה

לחבר ביניהם זה נחמד ברמת התסריט אבל התסריט במקרה הזה מספיק מטורף מכדי להוסיף לו פרטים מהרהורי לב

המשטרה שללה שיתוף פעולה? לא. המשטרה בדקה בכלל שיתוף פעולה? לא.

אז איך אתה שולל שיתוף פעולה?

אתה רוצה לומר לי שהאדיוט הזה יושב 12 שנה בכלא , משפטים חוזרים, בלאגן, ופעם אחת לא מעלה את השם של מי שבאמת רצח אותה ?

אם הקטע זה להעלות תאוריות שלא נשללו אז סבבה

המשטרה לא שללה שהמנהלת ואב הבית שיתפו פעולה

המשטרה לא בדקה את זה

אז גם זו אופציה

אם הקטע זה להעלות תאוריות שלא נשללו אז סבבה

המשטרה לא שללה שהמנהלת ואב הבית שיתפו פעולה

המשטרה לא בדקה את זה

אז גם זו אופציה

יש פה קבוצה של תופעות משני הצדדים (גם של זדורוב והמחשב והבגדים וגם של א.ק והשערה של חבר שלה והנטיות הרצחניות שיש לה בראש) שמחברות ביחד תיאוריה באופן רציונלי.

ככה בונים תיאוריה, מי יודע אולי בדקו את האפשרות הזאת אבל אני מקבל את הרושם שלא תחקרו את א.ק על הרצח אז אולי תהיה התפתחות בנושא.

יש פה קבוצה של תופעות משני הצדדים (גם של זדורוב והמחשב והבגדים וגם של א.ק והשערה של חבר שלה והנטיות הרצחניות שיש לה בראש) שמחברות ביחד תיאוריה באופן רציונלי.

ככה בונים תיאוריה, מי יודע אולי בדקו את האפשרות הזאת אבל אני מקבל את הרושם שלא תחקרו את א.ק על הרצח אז אולי תהיה התפתחות בנושא.

יש איזשהו מומחה שציין שהיה יותר מאדם אחד עם תאיר בתא בו נרצחה, אבל הוא ביסס את זה על ממצאים פורנזים שלא נבדקו כמו שצריך על ידי המשטרה, המשטרה הייתה מוכוונת תוצאה והממצאים נבדקו רק מול זדורוב ולא קשרו אותו לזירה, (הכל מלבד טביעת הנעל שהופרכה בסופו של דבר)

מה עם האופציה של כמה נערים יותר גדולים שהיו קשורים לחברות של תאיר ומזימה של כל אלה כדי לרצוח אותה? אולי אפילו להניע את אק לבצע טת זה תוך כדי שהם ״מחפים״ עליה?

לא יודע למה מרגיש לי שזדורוב אשם

וגם אם לא , מרגיש שיש לחץ ציבורי לזכות אותו על סמך תחקירים טלוויזיוניים שמונעים משיקולי רייטינג ורצון להראות שהם יודעים להגיע לחקר האמת טוב מהמשטרה.

נראה שכולם שמחים לאיד על כך שהמשטרה הולכת לצאת פה גרוע מאוד.

אבל מישהו עצר רגע לחשוב הרבה מעבר לא.ק מה קורה אם משחררים כאן רוצח פסיכופט החוצה ששום דבר לא מבטיח שיכה שנית בעתיד?

אמת מוכחת עובדתית לא תהיה כאן

עננה של ספק אם הוא אשם או לא - כן

מבין את הצהוב שיש בסיפור

אבל הייתי מזכה את זדורוב רק אם יש באמת הוכחה חד משמעית לכך שהוא לא אשם

לא יודע למה מרגיש לי שזדורוב אשם

וגם אם לא , מרגיש שיש לחץ ציבורי לזכות אותו על סמך תחקירים טלוויזיוניים שמונעים משיקולי רייטינג ורצון להראות שהם יודעים להגיע לחקר האמת טוב מהמשטרה.

נראה שכולם שמחים לאיד על כך שהמשטרה הולכת לצאת פה גרוע מאוד.

אבל מישהו עצר רגע לחשוב הרבה מעבר לא.ק מה קורה אם משחררים כאן רוצח פסיכופט החוצה ששום דבר לא מבטיח שיכה שנית בעתיד?

אמת מוכחת עובדתית לא תהיה כאן

עננה של ספק אם הוא אשם או לא - כן

מבין את הצהוב שיש בסיפור

אבל הייתי מזכה את זדורוב רק אם יש באמת הוכחה חד משמעית לכך שהוא לא אשם

מבין את הטענה שלך אבל זה לא עובד ככה. אם הוא לא בטוח אשם אבל גם לא בטוח לא אשם, אי אפשר להאשים אותו בדיוק כמו שאי אפשר לזכות אותו.

המשטרה הייתה נעולה על זדורוב ולא ראתה ממטר.

היה DNA מתחת לציפורניים של תאיר, בבדיקה שנעשה אז נמצאה אי-התאמה לDNA זכרי.

כשעו"ד של רומן ביקש השנה לעשות בדיקה חוזרת עם טכנולוגיה חדישה יותר נמסר לו שהראיה הזו הושמדה.

אין שום סיכוי שאין אפילו לא ראייה אחת מזירה כה מלוכלכת.

משפט מחדש וחקירה מחודשת זה מאסט.

אם אפשר להביא את א.ק. לארץ, לערוך פוליגרף ולשלוח את כל השערות שעוד לא נבדקו (שערות ארוכות כאמור) לבדיקה והשוואה מול א.ק., א.ח. ורומן.

אלה דברים שצריך לעשות מחר בבוקר.

שוב פעם במדינה הזאת חורצים גורלות בצורה נחרצת

זורקים את השם א.ק. יותר מדי בלי שמצאו עליה משהו (רק עדות ממקום של חולי נפש ועוד חבר לא אמין) אומנם מצאו שערה וברור שרומן לא מעורב אבל בתקשורת זורקים את השם שלה קצת בהגזמה בלי שעוד החליטו שהיא מוזמנת לחקירה

שוב פעם במדינה הזאת חורצים גורלות בצורה נחרצת

זורקים את השם א.ק. יותר מדי בלי שמצאו עליה משהו (רק עדות ממקום של חולי נפש ועוד חבר לא אמין) אומנם מצאו שערה וברור שרומן לא מעורב אבל בתקשורת זורקים את השם שלה קצת בהגזמה בלי שעוד החליטו שהיא מוזמנת לחקירה

יש ראייה שקושרת את חבר שלה לזירה, החבר טוען שהיא לבשה את בגדיו ביום הרצח וזו הסיבה שהשם שלה עולה, אם העדות שלו אמינה או לא זה בית משפט צריך להחליט, נעשו בתיק הזה מלא טעויות חקירתיות של המשטרה וזו הסיבה שהתיק הזה ממשיך להיות חי ולצוף כל פעם מחדש בתודעה שלנו

לא שמעתי על ראיה הזו

רק על השערה שאמרו שיכול להיות קשור לכל בן אדם..והתכוונתי שאמרתי ברור שלא מעורב על רומן, זה בקשר לשערה שלא שלו..אבל יכולים לקשור את השערה לכל תלמיד אחר שהיה לפניה בשירותים...אי אפשר להגיד בפה מלא, אין ראיות חותכות והוכחות מלאות

אם ימצאו באמת שערה שקשורה לבחורה ההיא או לחבר שלה אז באמת אין ספק שהעדות שלה יכולה להיות דרמתית ומשמעותית במוסד.

תן פרטים בבקשה על מה שמצאו אם אפשר בקשר לחבר שלה

מצאו שלוש שערות ללא שורש, עשו להם בדיקת. Dna שמצאה ששערה אחת שייכת לשרשרת הdna של המשפחה של א.ח, זה יכול להוביל לתוצאות של עשרות אלפי אנשים ואז אתה ממפה, מי מהם יכול להיות קשור לסיפור(למשל מגורים בקצרין) משם אתה מזמין לעשות כל מי שרלוונטי

מניח שלכתוב את זה קל יותר מהביצוע בפועל אבל לא משהו שלא אפשרי

הא אז האזנתי בחצי אוזן ושמעתי שזה יכול להתאים לעשרות אלפי אנשים זה עדין לא מוכיח רק אם יעשו לשניהם בדיקות מדויקות יהיה אפשר לשלול

הרי ברור שנעשו המון ליקוים בפרשה הזו כמו גם בפרשה אחרת שעכשיו רלוונטית ולא ארחיב כי היא לא קשורה לנושא.

מצאו שלוש שערות ללא שורש, עשו להם בדיקת. Dna שמצאה ששערה אחת שייכת לשרשרת הdna של המשפחה של א.ח, זה יכול להוביל לתוצאות של עשרות אלפי אנשים ואז אתה ממפה, מי מהם יכול להיות קשור לסיפור(למשל מגורים בקצרין) משם אתה מזמין לעשות כל מי שרלוונטי

מניח שלכתוב את זה קל יותר מהביצוע בפועל אבל לא משהו שלא אפשרי

לא בדיוק אלפי אנשים זה יכול להתאים ל0.4% מהמדינה, מתוכם תמפה מי נמצא בקצרין ומי לא תינוק/ זקן

תקבל שהסיכוי שזה מישהו אחר שואף ל0(לפי ראש המכון לרפואה)

הא אז האזנתי בחצי אוזן ושמעתי שזה יכול להתאים לעשרות אלפי אנשים זה עדין לא מוכיח רק אם יעשו לשניהם בדיקות מדויקות יהיה אפשר לשלול

הרי ברור שנעשו המון ליקוים בפרשה הזו כמו גם בפרשה אחרת שעכשיו רלוונטית ולא ארחיב כי היא לא קשורה לנושא.

יש לי תאוריה שפיתחתי בתחילת הפרשה, באותם ימים ברח למשטרה האנס הסדרתי בני סלע, והיה פרשת הרצח הזו, והיה לחץ גדול על המשטרה, אז כדאי להוריד לחץ מצאו אדם שיהיה קל להדביק עליו אשמות, וככה לפענח תיק אחד ולהוריד לחץ בתיק אחר

ככל שהמשטרה לא בדקה ראיות אחרות התיאוריה הזו רק התחזקה

ועד היום אני לא בטוח בכלל שאין קשר בין שני המקרים

לא יודע אם הוא קשור לא נראה לי

אבל אני מנסה להבין איך א.ק. נכנסה לבית הספר ומה היה לה לחפש שם יש שומרים וכ'ו קשה מאוד להכנס לבתי ספר במרכז, לא יודע מה הולך בקצרין אני לא גר שם ואין לי מושג איך זה קרה.

מה עם האופציה של כמה נערים יותר גדולים שהיו קשורים לחברות של תאיר ומזימה של כל אלה כדי לרצוח אותה? אולי אפילו להניע את אק לבצע טת זה תוך כדי שהם ״מחפים״ עליה?

זו תיאוריה שנשמע הגיונית על פניו.

ידוע שלתאיר היה ריב עם כמה בנות, שהעקבותיו עשו עליה חרם. ידוע שלתאיר הבריזה משיעור כדי להגיע לשירותים, ידוע שנשלחו אליה הודעות לנייד שאחרי כך נמחקו כלא היו וכשאמא שלה ביקשה את הנייד, המשטרה טענה שהוא "אבד".

בפורום של בית הספר נכתבו הודעות ברוח של "מגיע לאחר", "זה מה שקורה למי שמתעסקים עם גדולים".

העדויות של חברות של תאיר מלאות חורים כמו גבינה שוויצרית. אחת היתה בתא ליד, אחת ניסתה להיכנס ואמרו לה "תפוס", אחת סיפרה שהיא "יודעת דברים" ועוד.

א.ק כנראה חברה של אחות של אחת הבנות בכיתה של תאיר.

לדעתי. החברות שלחו את א.ק שלמדה בבית הספר וסימסו לה להגיע לשירותים. וכנראה שהם רצו רק להפחיד אותה אבל א.ק באה עם תוכניות אחרות.