Jump to content

זדורוב- פסק הדין

החתול הצהוב

Recommended Posts

ראיתי ועוקב אחרי התיק, אבל מה חידשו? התיק נפתח מחדש רשמית או שסתם ספיישל, כאילו לא הצלחתי להבין אם קרה איזה משהו מיוחד, העדויות על א.ק ידועות מזמן

ראיתי ועוקב אחרי התיק, אבל מה חידשו? התיק נפתח מחדש רשמית או שסתם ספיישל, כאילו לא הצלחתי להבין אם קרה איזה משהו מיוחד, העדויות על א.ק ידועות מזמן

לפני כמה ימים נוספה עדות חדשה, של עוד מישהי שטוענת כי א.ק תיארה לך איך היא רצחה את תאיר ראדה

א.ק הודתה כי היא סיפרה לאישה הזאת שרצחה את תאיר ראדה, אך שהדבר הזה לא נכון והיא סיפרה משום שלחצו עליה ושהיא לא בריאה בנפשה.

בנוסף העוד של רומן זדורוב התארח וטען שיש בידו הוכחות לכך שא.ק היא הרוצחת והוכחות לכך שרומן חף מפשע ושכרגע אסור לו לפרט עליהם, והוסיף כי המשטרה זרקה את הראיות של הדנא שמתחת לציפורניה של תאיר, תגובת המכון הרפואי היתה שהמשטרה חשבה כי אין מה לעשות עם זה וכי אין שם סמן לדנא זכרי

לפני כשנתיים פורסמה בסדרה "צל של אמת" ששודרה בערוץ הוט 8 עדותה של מ"פ, צעירה שטענה כי ע', חברתה שהייתה מאושפזת במוסד פסיכיאטרי עם א"ק, שמעה ממנה אף היא וידוי על רצח ראדה. מ"פ שמה מאז קץ לחייה, וכך גם ע', כך שלא התאפשר למשטרה לגבות מהן עדות. במשטרה התקבלה עדות מאישה אחרת, שטענה כי שתי נשים אחרות שטיפלו ב-ע' שמעו ממנה את הטענה אודות א"ק.

וואו, 2 התאבדו? מה הולך פה

תגובת הפרקליטות להתפתחות היום:

במענה לפניות כתבים ובעקבות פרסומים שונים על התפתחות בפרשת רצח המנוחה תאיר ראדה ז"ל, הרינו למסור:

כזכור, בשעתו נמצאו בזירה שלוש שערות, שלא זוהו כשערות המתאימות לפרופיל הגנטי של רומן זדורוב או של המנוחה עצמה.

השערות היו נטולות שורש, ולכן הבדיקה היחידה שניתן היה לבצע בהן היתה בדיקה מיטוכונדריאלית, אשר מצביעה על מטען גנטי שנמצא במשפחות רחבות בנות כמה דורות, ועובר דרך נשות המשפחה.

הפרקליטות הסכימה לבקשת סנגורו של רומן זדורוב, שתבוצע בדיקת התאמה מיטוכונרדיאלית כאמור בין השערות הללו לבין פרופיל הד.נ.א. של א"ק ובן זוגה א"ח, על אף שהמדינה סברה שהערך הראייתי של בדיקה כזו אינו גבוה.

היום נמסרה תשובת המכון לרפואה משפטית, שלפיה לא נמצאה התאמה בין אף אחת מן השערות לבין א"ק.

שערה אחת מתוך השלוש נמצאה מתאימה לפרופיל המיטוכונדריאלי של המכונה א"ח, בן הזוג של א"ק.

התאמה זו משמעה כי א"ח הוא אחד מקבוצת אנשים רחבה, שלא ידוע מה מספר הפרטים הנימנים עליה, שיכולים להתאים לשערה שנמצאה.

המכון הוסיף כי נערכה השוואה בין הפרופיל המיטוכונדריאלי של שערה זו לבין מאגר המצוי בארה"ב, שמדינת ישראל לא העבירה פרופילים (כפי שעולה מאתר המאגר) – ולא נמצאה התאמה לאחד מן הפרופילים שבמאגר.

תוצאת הבדיקות תיבחן ע"י הפרקליטות כדי לבדוק את השאלה האם יש לדברים משמעות כלשהי , ומה הערך הראייתי של הבדיקה, נוכח העובדה שלא נעשתה השוואה למאגר פרופילים ישראלי, ככל שקיים כזה.

אני בדיוק רואה making a murderer והם בודקים שיערות.

במקביל אני קורא על השיעה במקרה של זדורוב ולרגע התבלבתי בין המקרים ולא הבנתי מה קורה (:

שערות נטולות שורש, זה לא בעייתי ? זה מספיק בשביל לפתוח חקירה מחדש ?

לא בעייתי. בכלל לא. זה מישהו שהקשר כבר לרצח. ככה שזה או א.ק או הוא.

חייב להבין איך פתאום עלו על ההתאמה הזאת

לפני כן לא בדקו את א.ח

אני מסכים עם כל מה שכתבת

אני רק אחדד למה אני התכוונתי, השיערות בכף ידה של תאיר, שיערות שנשללו, לא של הנרצחת ולא של רומן, לא נבדקו, לא נלקח DNA מאף אחת מהילדות

עמית בסה"כ בדקו אם אלו השיערות של תאיר או של רומן

כל שאר הילדות מבית הספר לא נבדקו מעולם.

גם בבדיקה של תאיר נמצאה תוצאה שלילית, השיערות שהיו בידה לא שלה.

חוץ מזה, למה לא לבדוק את הבנות? לא מבין את הקטע הזה

זה אפילו היה עוזר להן לצאת מכל חדש שהן סובלות ממנו עד היום.

.......

לא בעייתי. בכלל לא. זה מישהו שהקשר כבר לרצח. ככה שזה או א.ק או הוא.

לפני כן לא בדקו את א.ח

אבל מה היה הטריגר לעשות את הבדיקה הזאת עכשיו? הסיפור עם א.ק לא חדש למשטרה, אם אני לא טועה העדות שלו ניתנה כמה שנים לפני צל של אמת אפילו

אבל מה היה הטריגר לעשות את הבדיקה הזאת עכשיו? הסיפור עם א.ק לא חדש למשטרה, אם אני לא טועה העדות שלו ניתנה כמה שנים לפני צל של אמת אפילו

המשטרה סירבה כי התיק סגור. הטריגר הוא התעקשות של משפחת ראדה והפרקליטים שלו + עדות חדשה על ווידוי של א.ק שהיא רצחה את תאיר.