Jump to content

השלט של הארגון - המשחק מול הפועל חיפה

מכביסט לעד

Recommended Posts

מאיפה אתה יודע מה קורה במציאות? (הפורום והאינטרנט זאת לא המציאות, דרך אגב).

אני יודע שיש צד אחד שמשלם הרבה כסף על לא עוול בכפו...

ולפעמים זה לא רק כסף.

עד שהפנטיקס לא ילכו יד ביד עם ההנהלה גם אם זה יגרום לוויתורים מצידם, יגרום לשני הצדדים להפסיד..

כל הודעת ביקורת על הארגון תתחיל במשפט ״אני מאד מעריך את הארגון אבל...״

כל הודעה של מישהו מטעם הארגון תסתיים במשפט ״אם תבוא לדבר עם הארגון ביציע מבטיח לך שיסבירו לך הכל״

#החוקים

אני חושב שהרבה אנשים פה מסתכלים יותר מדי בשחור ולבן כשיש פה הרבה אפור. היום חבר שלי אחד אמר לי שכל הכבוד להנהלה ושאין מקום לעבריינים במגרש כדורגל. אמרתי לו "כן? נכנסת פעם עם כרטיס נוער במקום מבוגר למשחק? זרקת קליפות של גרעינים על הרצפה? עישנת מתחת ליציע ולא מחוץ לאיצטדיון? עברת על המהירות המותרת? חזרת מחו"ל עם סחורה שהיית צריך להכריז במכס ולא הכרזת? הוצאת לשון הרע על מישהו בציבור?" בקיצור אפשר להמשיך ככה וככה, לפי זה צריך להעיף מהאיצטדיון 90% מהאוהדים בערך כי בטוח מישהו עבר בצורה כלשהי על החוק. הרבה דברים שעושים במגרשי כדורגל הם לא בהכרח דברים שאמורים לזכות את האחראים לכך בכינוי "עבריינים" אפילו אם מבחינת החוק היבש הם כאלה. כי וואלה אם ניגע ספציפית למשל בנושא הפירו יש המון ארצות בהם זה לא חוקי אבל עדיין זה מבוצע, יש הנהלות שמשתפות פעולה ועוזרות לקהל, ההתאחדויות לא מעמידות את הקבוצות לדין (וגם אם כן מדובר בקנס נמוך שהקבוצה מוכנה לספוג כי היא מבינה שזה שווה את זה). הנהלת מכבי בהרבה מקרים בוחרת להלחם בקהל שלה במקום להלחם בתקנון ובהתאחדות. ועל מה? מילא על גזענות או אלימות אני יכול להבין, אבל בעניינים שקשורים לתפאורה, לעידוד, לפירו, רצוי היה אם הקבוצה הייתה מנסה יותר לעזור לקהל ולארגון מאשר לנסות להלחם בהם כל הזמן, כן גם במחיר של קנסות (בהתחלה לפחות). אפילו לוני המושמץ פה ניסה להגן על הקהל כשהעמידו את מכבי לדין בגלל השיר של טועמה וטען שזה לא גזענות (דרך אגב אני מסכים איתו. לא רק בגלל שהגזענות היא בעצם להגיד שזה שיר גזעני, כי גם ספציפית באזורנו זה הרבה יותר מורכב ואיך אני תמיד אומר - זה לא גזענות לשנוא את האויב). ההנהלה שלנו תורמת לסתימת פיות, ופגיעה בחופש הביטוי ובחופש הפרט. . מספקת פרטים על אוהדים שאחר כך עוצרים אותם על כלום (וכבר היו מקרים). אנשים לא מבינים שהמלחמה של הארגון פה היא הרבה יותר רחבה וכוללת מעבר לעניין הפרטי שלהם. היא בגדול למען כל האוהדים באשר הם (גם אם הם לא מתכוונים לזה). אני לא מצדיק בהכרח כל פעולה של הארגון ויש דברים שאני לא מסכים איתם, כמו גם דברים שאתם מייחסים לארגון שהם בכלל לא נכונים ומתבצעים בעיקר ע"י אנשים אינדובידואלים שאולי חלקם קשורים איכשהו לארגון ואולי לא אבל הם לא מסמלים את דרכו של הארגון אלא רק את הדיעה האישית שלהם. אבל אני עוד יותר לא מסכים עם הצורה שבה ההנהלה בוחרת להתנהל ולהלחם בארגון שבסופו של דבר כל מה שהוא עושה ומנסה לעשות זה למען הקבוצה, למען העידוד שלה ולמען דחיפתה לניצחון. כל זה בהתנדבות ובבזבוז שעות על גבי שעות ימים ולילות מחייהם. במקום זה ההנהלה רק נלחמת בהם ועל הדרך גם מסיתה את שאר הקהל נגדם מה שממש לא תורם להלך הרוח הכולל. וכן, בסופו של דבר קלישיאתי ככל שיהיה אין קבוצה בלי אוהדים. ולא סתם כל אוהד אלא דווקא אלא שהולכים אחרי הקבוצה באש ובמים. זה קל מאוד לעשות את מה שהם עושים עכשיו כשהקבוצה יחסית מצליחה, אבל מה יקרה בימים קשים יותר? מי יהיה שם למענם? מי היה שם בעבר כשהיה קשה? צריך למצוא את דרך המלך, וכן יש דברים שהארגון יצטרך להתפשר בהם אבל יותר חשוב מזה גם ההנהלה. ובינתיים היא מסרבת להתפשר ורק מסתגרת בפינה שלה ונלחמת עוד יותר וחזק יותר. וזאת טעות.

ח"ח למי שקרא את כל זה חחח

רק בכדי להמחיש לך את האבסורד והנאיביות (שלא לומר צביעות) של הדברים שנאמרו כאן ועוד אנשים חושבים כמוך, תן לי לשרטט לך את התרחיש הבא:

לא אתה, אבל חברים טובים שלך קונים כרטיסים למשחק חוץ, נניח נגד חיפה בסמי עופר. במעמד חיוב כרטיס האשראי הנהלת מכבי מחייבת אותם על מחיר הכרטיס פלוס עוד סכום זניח של 5000 יורו (מעל 20,000 שקל טבין ותקילין). החברים ההמומים שלך מיד פונים להנהלת מכבי להשבת כספם וזו עונה לך שהכספים שנגבו הם לטובת הקבוצה והולכים לעשות פארטיה לשחקנים שתגדיל את המורל שלהם במשחקים הקרובים. מטבע הדברים, החברים שלך שלא נשאלו קודם האם הם מכנים להוצאת הסכום הנ״ל דורשים ביתר תקיפות את הסכום האמור ומאיימים שיפנו למשטרה.

בינתיים הנהלת מכבי נעלבת ונפגעת ולא מבינה איך אתם מעיזים להתלונן כאשר כל מטרתה היה לטובתה של הקבוצה האהובה על כולם. נסיונות הפשרה עולים בתוהו ואתם, פונים לרשויות החוק שיפעלו להשבת כספכם האבוד.

בשלב הזה הנהלת מכבי יוצאת במחאה. שלטים מונפים בקרית שלום כנגד האוהדים חסרי ההתחשבות וניתנת הנחיה לשחקנים לשבות.

לאחר הגשת תלונה רשמית וטיפול של גורמי האכיפה כנגד אותם מנהלים במכבי שפעלו שלא כחוק, מספר עובדים קוראים לכם האוהדים - אל תפעלו כנגד ההנהלה שכל רצונה היה לדאוג לאווירה חיובית ולמורל גבוה בקבוצה, אלא תבואו בטענות לרשויות החוק ושהם ישנו את החוק כך שמותר יהיה לקחת ללא רשות את כספם של האוהדים ושהם ידאגו לפצות אתכם על כך.

נכון, נשמע קצת דמיוני?! אבל בדיוק ככה נשמעת הגרסה שלך.

האם אני בעד? לא.

האם זו דרך לגיטימית להביע מחאה? כן

אגב, בדקתי בתקנון.

מי שלא היה במשחק לא יכול להגיב על השלט ו/או קהל היום.

וזהו בעצם...

רק בכדי להמחיש לך את האבסורד והנאיביות (שלא לומר צביעות) של הדברים שנאמרו כאן ועוד אנשים חושבים כמוך, תן לי לשרטט לך את התרחיש הבא:

לא אתה, אבל חברים טובים שלך קונים כרטיסים למשחק חוץ, נניח נגד חיפה בסמי עופר. במעמד חיוב כרטיס האשראי הנהלת מכבי מחייבת אותם על מחיר הכרטיס פלוס עוד סכום זניח של 5000 יורו (מעל 20,000 שקל טבין ותקילין). החברים ההמומים שלך מיד פונים להנהלת מכבי להשבת כספם וזו עונה לך שהכספים שנגבו הם לטובת הקבוצה והולכים לעשות פארטיה לשחקנים שתגדיל את המורל שלהם במשחקים הקרובים. מטבע הדברים, החברים שלך שלא נשאלו קודם האם הם מכנים להוצאת הסכום הנ״ל דורשים ביתר תקיפות את הסכום האמור ומאיימים שיפנו למשטרה.

בינתיים הנהלת מכבי נעלבת ונפגעת ולא מבינה איך אתם מעיזים להתלונן כאשר כל מטרתה היה לטובתה של הקבוצה האהובה על כולם. נסיונות הפשרה עולים בתוהו ואתם, פונים לרשויות החוק שיפעלו להשבת כספכם האבוד.

בשלב הזה הנהלת מכבי יוצאת במחאה. שלטים מונפים בקרית שלום כנגד האוהדים חסרי ההתחשבות וניתנת הנחיה לשחקנים לשבות.

לאחר הגשת תלונה רשמית וטיפול של גורמי האכיפה כנגד אותם מנהלים במכבי שפעלו שלא כחוק, מספר עובדים קוראים לכם האוהדים - אל תפעלו כנגד ההנהלה שכל רצונה היה לדאוג לאווירה חיובית ולמורל גבוה בקבוצה, אלא תבואו בטענות לרשויות החוק ושהם ישנו את החוק כך שמותר יהיה לקחת ללא רשות את כספם של האוהדים ושהם ידאגו לפצות אתכם על כך.

נכון, נשמע קצת דמיוני?! אבל בדיוק ככה נשמעת הגרסה שלך.

דבר ראשון זה ממש דמגוגיה מה שאתה עושה, כי אתה משווה פה קבוצה של אוהדים שבאים מאהבה לקבוצה ומוציאים כל שקל שיש להם על התחת למען הקבוצה אל מול מועדון עם תקציב של עשרות מיליוני שקלים (שרק השנה עשה כמעט 100 מיליון שקל רק מליגת האלופות). כך שכבר על ההתחלה ההשווואה הזאת מקוממת. מעבר לכך, מי נותן את הקנסות האלה? בית דין אזרחי? בג"צ? לא, בסך הכל בתי הדין של ההתאחדות. נגד זה מועדון כדורגל בהחלט יכול להילחם. כי וואלה, יש דברים ששווה להילחם למענם. וזה גם משהו שמכבי יכולה להפעיל עליו לחץ, להפעיל קשרים, להפעיל לחץ בלתי פוסק בתקשורת. במכבי בוחרים, ולא רק בעניין הקנסות על התפרעות אוהדים אלא גם בתחומים אחרים שבהם שופטים מזיינים אותנו על שמאל ועל ימין או תובע ההתאחדות שבוחר להעמיד אותנו לדין כל פעם שמתחשק לו לזיין אותנו עוד יותר, פשוט לשתוק. מקסימום לנסח איזה משהו כאילו אנטי או לוחמני בתגובה לכתב האישום אבל זהו. שאר הזמן הם מעדיפים יותר להילחם בקהל שלהם במקום במי שבאמת צריך להילחם, וזה ההתאחדות, וזה תובע ההתאחדות, וזה הדיינים, וזה התקנון. הקנסות האלה מעצבנים, אני בטוח, אבל זה משהו שמכבי יכולה בהחלט לעמוד בו, ובמקום להלחם בקהל שלה ולהרחיק אותו עוד יותר, במיוחד את הגרעין הקשה שהוא קריטי לכל מועדון במיוחד כזה שהוא לא הכי טוב בעולם ותמיכת הקהל מאוד חשובה לו, הגיע הזמן שהנהלת מכבי תלמד קצת משהו מהנהלת הפועל למשל, ופאקינג תעמוד מאחורי הקהל שלה גם אם הם אשמים 2000%. מצידי שיאשימו את ההתאחדות גם ברצח ארלוזורוב אם צריך בתור כתב הגנה. זה לא מעניין אותי.

איזה קהל עלוב הפכנו להיות, עצוב.

מבלי להתייחס לשלט הזה, מה שיותר גרוע בתמונה

זה איך הגוש עידוד שלנו נראה, זוועה.

מדהים שבזמן שהקהלים בארץ עושים התקדמות והולכים קדימה,

דווקא אנחנו בדרך ההפוכה.

דבר ראשון זה ממש דמגוגיה מה שאתה עושה, כי אתה משווה פה קבוצה של אוהדים שבאים מאהבה לקבוצה ומוציאים כל שקל שיש להם על התחת למען הקבוצה אל מול מועדון עם תקציב של עשרות מיליוני שקלים (שרק השנה עשה כמעט 100 מיליון שקל רק מליגת האלופות). כך שכבר על ההתחלה ההשווואה הזאת מקוממת. מעבר לכך, מי נותן את הקנסות האלה? בית דין אזרחי? בג"צ? לא, בסך הכל בתי הדין של ההתאחדות. נגד זה מועדון כדורגל בהחלט יכול להילחם. כי וואלה, יש דברים ששווה להילחם למענם. וזה גם משהו שמכבי יכולה להפעיל עליו לחץ, להפעיל קשרים, להפעיל לחץ בלתי פוסק בתקשורת. במכבי בוחרים, ולא רק בעניין הקנסות על התפרעות אוהדים אלא גם בתחומים אחרים שבהם שופטים מזיינים אותנו על שמאל ועל ימין או תובע ההתאחדות שבוחר להעמיד אותנו לדין כל פעם שמתחשק לו לזיין אותנו עוד יותר, פשוט לשתוק. מקסימום לנסח איזה משהו כאילו אנטי או לוחמני בתגובה לכתב האישום אבל זהו. שאר הזמן הם מעדיפים יותר להילחם בקהל שלהם במקום במי שבאמת צריך להילחם, וזה ההתאחדות, וזה תובע ההתאחדות, וזה הדיינים, וזה התקנון. הקנסות האלה מעצבנים, אני בטוח, אבל זה משהו שמכבי יכולה בהחלט לעמוד בו, ובמקום להלחם בקהל שלה ולהרחיק אותו עוד יותר, במיוחד את הגרעין הקשה שהוא קריטי לכל מועדון במיוחד כזה שהוא לא הכי טוב בעולם ותמיכת הקהל מאוד חשובה לו, הגיע הזמן שהנהלת מכבי תלמד קצת משהו מהנהלת הפועל למשל, ופאקינג תעמוד מאחורי הקהל שלה גם אם הם אשמים 2000%. מצידי שיאשימו את ההתאחדות גם ברצח ארלוזורוב אם צריך בתור כתב הגנה. זה לא מעניין אותי.

התעלמת ולא במקרה מעצם העניין עצמו.

זה שאתה קובע למיץ׳ (למועדון כמועדון אין כסף) כמה יש לו וכמה הוא צריך להוציא וביחס למי ובאילו נסיבות זו חוצפה שאין כדוגמתה.

לעניין בתי הדין, זה החוק במדינה. בדיוק כמו שבמקרה של גירושין תוכל לפנות לבית דין רבני ובענייני עבודה לבתי דין לעבודה ככה זה גם בספורט.

לקחת עוד כסף מהבעלים בביצוע מעשים חסרי אחריות נוספים ולצפות ממנו שיבין את ״המסר״ זו התנהגות חסרת תרבות, חסרת כבוד ובעיקר מעידה על זלזול במערכת שפועלת לטובת כולנו. והשתדלתי מאוד להתבטא כאן בעדינות.

צר לי לומר זאת, אבל זו בעיה שורשית וערכית שיש למספר אנשים ביציע וההתנהגות שחוזרת על עצמה מעידה על כך.

כבר אמרו פעם חז״לינו שגם אם אתה מרגיש צודק, עדיף להיות חכם.

סלחו לי שלא מזיז לי כל כך מהכסף

כששולחים אותי כמו מרקו לחפש את אמא בסמי עופר ושורפים לי חצי יום עבודה פעם בשבועיים

לחזור עם ילד בן 8 ב2 בלילה לתל אביב בשביל לעשות עוד כמה גרושים

ומורחים אותנו בתקשורת שאי אפשר היה לארח בבלומפילד

ההנהלה של מכבי מאבדת נקודות אצל הקהל בקטע הזה שהכסף הוא מעל הכל

לא אומר שאני מסופק חס וחלילה מקנסות, אבל גם היא יורקת לבאר שהיא שותה ממנו

שהיו צריכים אותי ומכרו מנוי ב600 שקל ולא היה שם כלב שחקנים היו מתקשרים לאוהדים לבקש מהם לחדש מנוי

גם אז הייתם גברים מול האינטרנט ודפקתם פה הרצאות על נאמנות ויישור קו עם המערכת?

זו הסיבה שרוצים לדעת מול מי ולמה מדברים, כי מי ידפוק לכם דין וחשבון אם אתם כלום? נאה דורש נאה מקיים

עכשיו יש קצת הצלחות עושים ממני פורפרה שולחים אותי לראות משחק בקוסמוי

לא ממש קשור לנושא אבל אתם כל הזמן כותבים פה כסף כסף כסף כסף כסף

תרדו לעם הקבוצה של העם לא של הכסף לא הכל זה כסף

גועל נפש של התנהלות אני לא יגן עליהם פה בגלל כמה אלפי יורו שהם זיינו אותי בתחת

סלחו לי שלא מזיז לי כל כך מהכסף

כששולחים אותי כמו מרקו לחפש את אמא בסמי עופר ושורפים לי חצי יום עבודה פעם בשבועיים

לחזור עם ילד בן 8 ב2 בלילה לתל אביב בשביל לעשות עוד כמה גרושים

ומורחים אותנו בתקשורת שאי אפשר היה לארח בבלומפילד

ההנהלה של מכבי מאבדת נקודות אצל הקהל בקטע הזה שהכסף הוא מעל הכל

לא אומר שאני מסופק חס וחלילה מקנסות, אבל גם היא יורקת לבאר שהיא שותה ממנו

שהיו צריכים אותי ומכרו מנוי ב600 שקל ולא היה שם כלב שחקנים היו מתקשרים לאוהדים לבקש מהם לחדש מנוי

גם אז הייתם גברים מול האינטרנט ודפקתם פה הרצאות על נאמנות ויישור קו עם המערכת?

זו הסיבה שרוצים לדעת מול מי ולמה מדברים, כי מי ידפוק לכם דין וחשבון אם אתם כלום? נאה דורש נאה מקיים

עכשיו יש קצת הצלחות עושים ממני פורפרה שולחים אותי לראות משחק בקוסמוי

לא ממש קשור לנושא אבל אתם כל הזמן כותבים פה כסף כסף כסף כסף כסף

תרדו לעם הקבוצה של העם לא של הכסף לא הכל זה כסף

גועל נפש של התנהלות אני לא יגן עליהם פה בגלל כמה אלפי יורו שהם זיינו אותי בתחת

גם לחזור באמצע הלילה לבאר שבע עם ילד בן 10 זה לא להיט.

אבל אתה באמצ מרגיש שמכבי דפקו אותך? אתה לא רואים את הצד החיובי בנתינת אפשרות ליותר קהל להיות במשחקים של ליגת האלופות?

זה שמכבי העבירו את המשחק זה נותן זכות לפגוע בא כי אתה מרגיש פגוע?

אם ניקח את הזמנים הקשים, אז אפשר לשחק ברית שלום וכמה אנשים שיעמדו על הגבעה זה מספיק טוב...

כל מה שכתבת על כסף זה צרות עין ואנוכיות. כסף זה לא מעל הכל. ואף אחד לא עושה לך בכוונה.

התעלמת ולא במקרה מעצם העניין עצמו.

זה שאתה קובע למיץ׳ (למועדון כמועדון אין כסף) כמה יש לו וכמה הוא צריך להוציא וביחס למי ובאילו נסיבות זו חוצפה שאין כדוגמתה.

לעניין בתי הדין, זה החוק במדינה. בדיוק כמו שבמקרה של גירושין תוכל לפנות לבית דין רבני ובענייני עבודה לבתי דין לעבודה ככה זה גם בספורט.

לקחת עוד כסף מהבעלים בביצוע מעשים חסרי אחריות נוספים ולצפות ממנו שיבין את ״המסר״ זו התנהגות חסרת תרבות, חסרת כבוד ובעיקר מעידה על זלזול במערכת שפועלת לטובת כולנו. והשתדלתי מאוד להתבטא כאן בעדינות.

צר לי לומר זאת, אבל זו בעיה שורשית וערכית שיש למספר אנשים ביציע וההתנהגות שחוזרת על עצמה מעידה על כך.

כבר אמרו פעם חז״לינו שגם אם אתה מרגיש צודק, עדיף להיות חכם.

חוצפה? למה זה חוצפה? מה זה "קובע כמה יש לו"? למה זה סוד מדינה? לבוא לעשות משהו לקראת הקהל זה לא בסדר? רבאק על מה אנחנו מדברים פה, זה מועדון כדורגל, זאת קבוצת ספורט. מה זה מועדון בלי שיהיו לו אוהדים. למה לא לעזור לאוהדים גם מלבד לשתות להם את הכסף ולצפות שישתקו וישבו בשקט או לרדוף אותם בעצמך או בעזרת המשטרה כאילו הם רצחו מישהו?

סלח לי בבקשה בית הדין של ההתאחדות לכדורגל זה לא החוק במדינה, זה נהלים של ארגון פנימי. אם אתה לא רוצה להקשיב לנהלים האלה אף אחד לא ישים אותך בכלא, פשוט תצא מהארגון וזהו. או שתפעל לשנות אותם (לא צריך את הכנסת בשביל זה). אני לא רואה שום דבר חסר אחריות בפירו, במיוחד אם הוא נעשה באחריות (ויש מקומות בעולם שזה נעשה ככה). נטו עוד צורה לסחוט כסף מהקבוצות.

אל תטיף פה על בעיות שורשיות וערכיות ועוד מצטט לי את חז"לינו.... אנשים באים מאהבה למועדון לעשות הכי טוב שאפשר כדי לדחוף אותו ולקדם אותו. במקום זה רודפים אותם עוצרים אותם קונסים אותם מרחיקים אותם. ההנהלה צריכה לדעת לעבוד עם הקהל לתמוך בו ולהיות מאחוריו לא תמיד כל מה שהתקנון אומר זה הדבר הנכון, גם אם זה צודק, עדיף להיות חכם יותר. לצד שלנו, לא לצד של ההתאחדות. אתה לא מבין כנראה בשביל מה כל העסק הזה קיים בכלל. against modern football!

אבל אתה באמצ מרגיש שמכבי דפקו אותך? אתה לא רואים את הצד החיובי בנתינת אפשרות ליותר קהל להיות במשחקים של ליגת האלופות?

אם ניקח את הזמנים הקשים, אז אפשר לשחק ברית שלום וכמה אנשים שיעמדו על הגבעה זה מספיק טוב...

כל מה שכתבת על כסף זה צרות עין ואנוכיות. כסף זה לא מעל הכל. ואף אחד לא עושה לך בכוונה.

יא סמוי מניאק

משום מה אתה מתאמץ יותר מדי להשפיע על דעת הקהל בלי שייצא לך מזה כלום

בתחת שלי אתה נייטרלי שאני מוריד את המים בשירותים

יא סמוי מניאק

משום מה אתה מתאמץ יותר מדי להשפיע על דעת הקהל בלי שייצא לך מזה כלום

בתחת שלי אתה נייטרלי שאני מוריד את המים בשירותים

סמוי?

מה נסגר איתך?

תתבגר ותחזור אליי

חוצפה? למה זה חוצפה? מה זה "קובע כמה יש לו"? למה זה סוד מדינה?

לא ציפיתי שתבין.

לבוא לעשות משהו לקראת הקהל זה לא בסדר?

אם זה לא חוקי, אז לא זה לא בסדר. אני חושב שמיץ' גולדהאר הוא בערך האדם האחרון ביקום שאפשר לבוא אליו בטענות שהוא לא בא לקראת המועדון.

רבאק על מה אנחנו מדברים פה, זה מועדון כדורגל, זאת קבוצת ספורט. מה זה מועדון בלי שיהיו לו אוהדים.

אוהדים זה דבר מבורך, כל עוד הם מקפידים על הכללים שמנחים את הכלל. כמו שאמרת זה מועדון כדורגל, לא מועדון חברים פרטי.

למה לא לעזור לאוהדים גם מלבד לשתות להם את הכסף ולצפות שישתקו וישבו בשקט או לרדוף אותם בעצמך או בעזרת המשטרה כאילו הם רצחו מישהו?

כשאותם "אוהדים" יכבדו את החוקים, יהיה אפשר לבוא לקראתם. בינתיים זה הם שפועלים חד צדדית ומתלוננים על חוסר בשיתוף פעולה. זה לא רצח, אבל זו עבירה על החוק והמשטרה היא הגורם המוסמך לטפל בזה. אנחנו (עדיין) מדינת חוק.

סלח לי בבקשה בית הדין של ההתאחדות לכדורגל זה לא החוק במדינה, זה נהלים של ארגון פנימי. אם אתה לא רוצה להקשיב לנהלים האלה אף אחד לא ישים אותך בכלא,

עדיף להימנע מלדבר על דברים שאין לך מושג בהם. בית הדין של ההתאחדות פועל תחת הגוף המחוקק שמסמיך איגודים מקצועיים להקים להם בתי דין, תחת הכללים של החוק במדינה. אם תנסה לפנות לבית משפט רגיל במקרים בהם מוסמך בית הדין המשמעתי לפעול, יזרקו אותך מכל המדרגות ויגידו לך לחזור לבית הדין.

פשוט תצא מהארגון וזהו.

המשמעות היא שכמועדון לא תוכל להשתתף בכל המפעלים של האיגוד (ליגה, גביע, טורנירים אירופאיים וכ'). שוב, עדיף שתבין קודם מה אתה אומר.

או שתפעל לשנות אותם

פעם ראשונה שאתה אומר כאן משהו לעניין. אתה מוזמן לעשות לובי לבקשות ולצרכים שלך בכנסת או להתחבר לאיזה ח"כ צעיר שרוצה לעשות כותרות ולשנות את החוק.

(לא צריך את הכנסת בשביל זה).

זה בדיוק מי שצריך. היית במשחקים של מכבי בזמן שיעורי אזרחות?

אני לא רואה שום דבר חסר אחריות בפירו, במיוחד אם הוא נעשה באחריות (ויש מקומות בעולם שזה נעשה ככה). נטו עוד צורה לסחוט כסף מהקבוצות.

באנגליה מוכרים בירה במזנונים. אז מה?! כל מדינה קובעת לעצמה את החוקים וכאן זה אסור. לחזור על העבירה שוב ושוב לא יעזור. רוצה לשנות? ראה סעיפים קודמים.

אל תטיף פה על בעיות שורשיות וערכיות

תפנים, אני לא אגיד לך מה להגיד (אני יכול להמליץ, לא יותר) ואני אכתוב כל מה שבא לי.

אנשים באים מאהבה למועדון לעשות הכי טוב שאפשר כדי לדחוף אותו ולקדם אותו. במקום זה רודפים אותם עוצרים אותם קונסים אותם מרחיקים אותם.

יש בערך 99.99 אחוז מהקהל שבא מאהבה למשחקים בכל שבוע ואיזה קטע, לא רודפים, לא עוצרים, לא קונסים ולא מרחיקים אותם. אולי הבעיה היא עם אותו 0.01 אחוז ולא עם השאר?

ההנהלה צריכה לדעת לעבוד עם הקהל לתמוך בו ולהיות מאחוריו

כן, כל עוד הוא שומר על הכללים ולא גורם למועדון נזק.

לא תמיד כל מה שהתקנון אומר זה הדבר הנכון

לא הוא לא, אבל כמו במקרה של לקוח - הוא תמיד יהיה התקנון.

גם אם זה צודק, עדיף להיות חכם יותר. לצד שלנו, לא לצד של ההתאחדות.

המשפט הזה מסמל שלא הבנת מה זה אומר שעדיף להיות חכם ולא צודק.

אתה לא מבין כנראה בשביל מה כל העסק הזה קיים בכלל. against modern football!

לא אמרתי אף פעם שאני מבין, אבל עושה רושם שלך יש עוד הרבה מה ללמוד.

אז בוא נארגן להם גם חוויה של דרבי בית ונארח אותו בסמי עופר.

בינתיים כל הקהל הזה מוכיח שהוא צואה אנושית אחת גדולה, ומספיק היה לראות את מה שהלך נגד פורטו כדי להבין את זה.

אנשים בחוץ מכרו כרטיסים ב-50 שקלים.

בסופו של דבר למכבי יש מעגל של גג 5,000 אוהדים אמיתיים, כל השאר נבלות שלא מגיע להם כלום.

וגם להנהלה שלנו לא אכפת מכלום כשתקעו לנו את סמי עופר הזה באמצע השבוע, ליגת האלופות הפכה מחוויה לעול.

אז בוא נארגן להם גם חוויה של דרבי בית ונארח אותו בסמי עופר.

בינתיים כל הקהל הזה מוכיח שהוא צואה אנושית אחת גדולה, ומספיק היה לראות את מה שהלך נגד פורטו כדי להבין את זה.

אנשים בחוץ מכרו כרטיסים ב-50 שקלים.

בסופו של דבר למכבי יש מעגל של גג 5,000 אוהדים אמיתיים, כל השאר נבלות שלא מגיע להם כלום.

וגם להנהלה שלנו לא אכפת מכלום כשתקעו לנו את סמי עופר הזה באמצע השבוע, ליגת האלופות הפכה מחוויה לעול.

מרוב שטוב לכם, כבר לא נשאר על מה להתלונן ולכעוס.

בלומפילד לא היה מעולם אפשרות רצינית לאירוח, בלי קשר למכבי. דיברו על זה המון כאן, להכניס את הראש לחול ולייצר עובדות שלא קשורות למציאות לא עוזר.

אם למכבי יש 5000 אוהדים גג אמיתיים גג (בדקת במילון הגדרה של אוהד אמיתי?) אז לא צריך גם את בלומפילד, אפשר לבנות איצטדיון כמו בעכו. זה יספיק.

בסופו של יום אנשים שמכנים את עצמם אוהדים (אמיתיים!!!) ומדברים ומתנהגים בגסות, באלימות ובחוסר כבוד כלפי שאר האוהדים והמועדון הם *בהמות ולא אוהדים.

* מתנצל בפני הבהמות על ההשוואה שאיננה במקומה.

מרוב שטוב לכם, כבר לא נשאר על מה להתלונן ולכעוס.

בלומפילד לא היה מעולם אפשרות רצינית לאירוח, בלי קשר למכבי. דיברו על זה המון כאן, להכניס את הראש לחול ולייצר עובדות שלא קשורות למציאות לא עוזר.

אם למכבי יש 5000 אוהדים גג אמיתיים גג (בדקת במילון הגדרה של אוהד אמיתי?) אז לא צריך גם את בלומפילד, אפשר לבנות איצטדיון כמו בעכו. זה יספיק.

בסופו של יום אנשים שמכנים את עצמם אוהדים (אמיתיים!!!) ומדברים ומתנהגים בגסות, באלימות ובחוסר כבוד כלפי שאר האוהדים והמועדון הם *בהמות ולא אוהדים.

* מתנצל בפני הבהמות על ההשוואה שאיננה במקומה.

אתה מבין כמה אטום וראש קטן אתה?

כי מי שמכנה את עצמו אוהד אמיתי זה רק אחד שפותח 10 אבוקות ושני רימוני עשן כל משחק נכון?

אני מחשיב אוהד אמיתי כל מי שבא למשחק ולא יוצא דקה 80 כדי להתחמק מהפקקים, או מוכר כרטיסים לצ'מפיונס במחירי זנות כי מכבי על הפנים, מקלל סתם את השחקנים/מאמן בלי קשר למציאות.

העיקר שאתה תרגיש מגניב כשאתה אומר לי "בדקת במילון את ההגדרה של אוהד אמיתי?" כאילו אתה לא יודע בעצמך כמה אוהדים זבל יש בבלומפילד, העיקר לנסות לצאת מגניב בפורום.

גם אם חלקם לפעמים מתנהגים בגסות רוח, אני מעדיף אותם בהרבה על החבר'ה "המתורבתים" שיושבים בשער 2/8 ויוצאים במחצית כי עוד מעט מתחיל קלאסיקו וצריך להגיע הביתה מהר.

אני לא אוהב את המעבר לסמי עופר, ממש לא..

אבל צריך להיות עיוור כדי לא להבין שלא היה מנוס.

גם אם היה אפשר לארח בבלומפילד, זה לא היה שווה את זה לטווח הארוך (כשבטווח הקצר זה כמובן ההנאה של המנויים וכן, סיכוי גדול יותר גם לניקוד).

אבל האם מישהו מהתומכים הוא יושב שער 13? כי עם כל זה שאתם לא אוהבים אותם (וכן, כמה מהם הם הכי מציקים שיש), הם אוהבים את המקום שלהם, ואירוח אלופות בבלומפילד היה גורם לזה שמספר לא קטן מהם היה רואה את המשחק מאחורי השער ומה לעשות, הם שילמו כדי לראות ממקום טוב.

וזה אגב, במקרה הטוב כי לא בטוח בכלל שהיה מספיק מקום להעביר אותם לשער 4 במשחק כמו מול צלסי למשל שצופים מעל 1000 אוהדים שלהם.

אגב, עם כמה שאותכם זה לא מעניין, כן, יש כאלה אוהדים שהם לא מנויים (מ1000 סיבות) ועדיין מגיעים למשחקים חוץ ומעודדים גם יותר מהגוש, והגעה לאלופות יכולה להרוויח אותם כאוהדים מסורים שברגע שיתנן יהיו גם מנויים ויעודדו בגוש.

ופרט שולי שבטוח לא מעניין אותכם, אבל כן, הרבה כסף מכבי עשתה מזה. מיץ שפך מלא כסף ואני בטוח שמשחק כזה הוא מחשבה לעתיד (השקעה אם תרצו), כספית כמובן וגם באופן מינורי רושם טוב באירופה לאחר אירוח באצטדיון כזה.

אתה מבין כמה אטום וראש קטן אתה?

כי מי שמכנה את עצמו אוהד אמיתי זה רק אחד שפותח 10 אבוקות ושני רימוני עשן כל משחק נכון?

אני מחשיב אוהד אמיתי כל מי שבא למשחק ולא יוצא דקה 80 כדי להתחמק מהפקקים, או מוכר כרטיסים לצ'מפיונס במחירי זנות כי מכבי על הפנים, מקלל סתם את השחקנים/מאמן בלי קשר למציאות.

העיקר שאתה תרגיש מגניב כשאתה אומר לי "בדקת במילון את ההגדרה של אוהד אמיתי?" כאילו אתה לא יודע בעצמך כמה אוהדים זבל יש בבלומפילד, העיקר לנסות לצאת מגניב בפורום.

גם אם חלקם לפעמים מתנהגים בגסות רוח, אני מעדיף אותם בהרבה על החבר'ה "המתורבתים" שיושבים בשער 2/8 ויוצאים במחצית כי עוד מעט מתחיל קלאסיקו וצריך להגיע הביתה מהר.

אתה ואני חלוקים בשאלה של מה עדיף. אני מעדיף שאוהד יבוא עם חולצה אדומה, ייצא 10 דקות לפני הזמן ולא ישיר שיר עידוד אחד כל המשחק מאשר כאלה שמקללים בלי הפסקה ויורקים על הטלפון של מישהו בזמן המשחק כי הוא שיחק במשהו ולא התרכז בלעודד (היה סיפור כזה כאן, אמיתי).

ואני מעדיף את זה כי בסופו של דבר כולנו פה בני אדם וצריכים לחיות אחד עם השני. זה שאנחנו במגרש לא אומר שכל ההתנהגות הפרימיטיבית שלנו צריכה להתפרץ החוצה.

מצד שני, אני חושב שלעודד זה חשוב (לא נשאר לי אף פעם גרון אחרי משחק) ולבוא בצהוב זה עושה טוב לנשמה ולעין וגם בחיים לא יצאתי ממשחק לפני הזמן. הייתי רוצה נורא גם שכל האוהדים יעודדו שעה לפני המשחק וילכו אחרי שהשחקנים באו להודות לקהל. רק שזה פיקציה, זה לא באמת. גם הקהל ש"מעודד" לא תמיד מעודד ויש עליות וירידות. ומתוך 25000 אנשים שמגיעים לסמי עופר יש כאלו שמגיעים עם ילדים קטנים שנרדמים כבר במחצית השניה והם יוצאים קודם כי זה קשה להם להחזיק אותם בבלאגן שאחרי. ויש כאלה שמגיעים עם חולצה אדומה, כי הם לא הספיקו להחליף חולצה ומיהרו מהעבודה ויש כאלה שלא קמים מהכיסא כי הם סובלים מבעיות גב והם כבר לא בגיל שקופצים על הכיסאות.

יש מליון ואחת סיבות לכל דבר, אני לא רוצה לשפוט אף אחד ולא שם אותי מלכתחילה בעמדה הזו. אי אפשר לנצח בה.

אבל למדתי פעם משהו שאני מאמין גדול מאוד בו - אם אתה רוצה ליצור שינוי, תהיה אתה השינוי בעצמך. תעשה מה שאתה אוהב ורוצה הכי טוב ומי שיכול ומעוניין יצטרף, אנחנו לא כאן לחנך את כל העולם.

יש פה אנשים מטעם מכבי

חבל על הזמן שלכם

אני צבוע וכפוי טובה

הוא לא מוכן להקריב כלום, אבל אני צבוע וכפוי טובה

את שבועת האמונים שלי למועדון הזה אתה לא תשבע לילדים שלך חתיכת פישר

ואת ההקרבה שאני מוכן להקריב, אף אחד מכם לא יקריב לעולם

אז חבל על הזמן שלכם, אתם לוקחים סיכון גדול מדי

אתה בחרת להיות דתי, אני בחרתי להיות אוהד כדורגל, אני לא יבוא לנהל לך את הבית כנסת

בהצלחה

אתה ואני חלוקים בשאלה של מה עדיף. אני מעדיף שאוהד יבוא עם חולצה אדומה, ייצא 10 דקות לפני הזמן ולא ישיר שיר עידוד אחד כל המשחק

שומע אחי כדורגל ישראלי זה חרא תאמין לי רק בארסה רק מסי עזובתך מהבלוף הישראלי הזה עובדים עלינו בעיניים!

זה כדורגל פה לא ועדת קישוט בצופים

אתה ואני חלוקים בשאלה של מה עדיף. אני מעדיף שאוהד יבוא עם חולצה אדומה, ייצא 10 דקות לפני הזמן ולא ישיר שיר עידוד אחד כל המשחק מאשר כאלה שמקללים בלי הפסקה ויורקים על הטלפון של מישהו בזמן המשחק כי הוא שיחק במשהו ולא התרכז בלעודד (היה סיפור כזה כאן, אמיתי).

אז בעצם אתה רוצה שנהיה כמו מכבי כדורסל?

ואני לא מבין, אנשים מתארים כאן דברים כאילו בלומפילד עכשיו זה אריס - פאוק. כולה כמה אבוקות, אין לכם פרופורציות.

שומע אחי כדורגל ישראלי זה חרא תאמין לי רק בארסה רק מסי עזובתך מהבלוף הישראלי הזה עובדים עלינו בעיניים!

זה כדורגל פה לא ועדת קישוט בצופים

לקחת משפט אחד, הוצאת אותו מההקשר וכתבת מה שכתבת.

זה מתאים יותר לכתבי הספורט של Ynet ו-One.

ואני מעדיף את זה כי בסופו של דבר כולנו פה בני אדם וצריכים לחיות אחד עם השני. זה שאנחנו במגרש לא אומר שכל ההתנהגות הפרימיטיבית שלנו צריכה להתפרץ החוצה.

מצד שני, אני חושב שלעודד זה חשוב (לא נשאר לי אף פעם גרון אחרי משחק) ולבוא בצהוב זה עושה טוב לנשמה ולעין וגם בחיים לא יצאתי ממשחק לפני הזמן. הייתי רוצה נורא גם שכל האוהדים יעודדו שעה לפני המשחק וילכו אחרי שהשחקנים באו להודות לקהל. רק שזה פיקציה, זה לא באמת. גם הקהל ש"מעודד" לא תמיד מעודד ויש עליות וירידות. ומתוך 25000 אנשים שמגיעים לסמי עופר יש כאלו שמגיעים עם ילדים קטנים שנרדמים כבר במחצית השניה והם יוצאים קודם כי זה קשה להם להחזיק אותם בבלאגן שאחרי. ויש כאלה שמגיעים עם חולצה אדומה, כי הם לא הספיקו להחליף חולצה ומיהרו מהעבודה ויש כאלה שלא קמים מהכיסא כי הם סובלים מבעיות גב והם כבר לא בגיל שקופצים על הכיסאות.

יש מליון ואחת סיבות לכל דבר, אני לא רוצה לשפוט אף אחד ולא שם אותי מלכתחילה בעמדה הזו. אי אפשר לנצח בה.

אבל למדתי פעם משהו שאני מאמין גדול מאוד בו - אם אתה רוצה ליצור שינוי, תהיה אתה השינוי בעצמך. תעשה מה שאתה אוהב ורוצה הכי טוב ומי שיכול ומעוניין יצטרף, אנחנו לא כאן לחנך את כל העולם.

תשמע אתה הזוי.

מגיע עם חולצה אדומה כי לא הספיק להחליף מהעבודה? (עזוב רגע את הנושא של למה יש לכם בכלל אדום בארון, כן?)

אל תלבש אדום כשאתה יודע שיש משחק היום

הילד לא יכול לעמוד בכך שמשחק נערך 90 דקות?

תשאיר אותו בבית

אני לא מצפה מאנשים לעודד 90 דקות, מצפה מהם לתת את הכבוד המינימלי לקבוצה שלהם שזה אומר מבחינתי בעיקר 3 דברים:

1. להגיע למשחקים, גם לפחות מעניינים (בני יהודה בגביע הטוטו השנה היה אחד המצחיקים שהייתי בהם).

2. להישאר עד לסיום המשחק - כמו שבקולנוע לא תצא לפני סיום הסרט כדי להימנע מפקקים, כך גם במגרש.

3. לתמוך בקבוצה - לא אומר תעודדו 90 דקות, אבל לפחות אל תקללו, קללות אף פעם לא מועילות.

עכשיו הדיון הוסט בכלל מהנושא המקורי שלו אז בחייאת תדברו לעניין.