Jump to content

מאות הרוגים במתקפת טרור בפריז: דאעש לקח אחריות

Double

Recommended Posts

והמאות שלפני?

לא רלוונטי, כי ברגע שהוכח מעבר לכל צל של ספק שהאנושות יכולה להיות אכזרית גם ללא קשר לדת, אז המשפט של הבחור שציטטתי מקודם פשוט מאבד מתוקפו.

האסלאם, תדייק.

ובאשר לנושא -

קורא לממשלת צרפת לנהוג באיפוק ולפנות לשולחן המו"מ.

האסלאם? למה, הנצרות לא אחראית על אירוע "זניח" כדוגמאת השואה? האינקוויזיציה? וכו?

היהדות לא אחראית, לפחות לפי הספר, על גירוש גל השבטים שחיו בישראל? (יאמר לזכותנו שבעיקר בגלל שאנחנו הדת המונותאיסטית הקטנה ביותר אנחנו די חסרי כוח).

הפגאנים לא אחראים על עשרות אלפי הרוגים במלחמות רומא-קרתגו? יוון-פרס וכו?

הפגאנים לא פלשו לביזנטיון?

אפשר להתווכח אם זה עניין של דת, או פשוט כי.. יצר האדם נוראי מיסודו, ובכל דור ודור ישנם מספיק מטורפים שחושבים שהעולם צריך להיות שייך להם.

אבל להגיד שרק האיסלאם דת קיצונית שאחראית לצרות? וואלה, זה טמטום יותר מכל דבר אחר. כאילו שעד הופעת האיסלאם העולם היה גן עדן.

דת היא המצאה מטומטמת, אולי, תלוי את מי שואלים, היא יכולה גם להיות ההמצאה הנפלאה ביותר, תלוי את מי שואלים.

לא רלוונטי, כי ברגע שהוכח מעבר לכל צל של ספק שהאנושות יכולה להיות אכזרית גם ללא קשר לדת, אז המשפט של הבחור שציטטתי מקודם פשוט מאבד מתוקפו.

גם לוגיקה לא הצד החזק ביותר שלך.

אתה מוזמן להסביר את הטיעון הסופי שלך: האסלאם אחראי לעוולות העולם? האדם עצמו? מה? בכל הודעה אתה מעלה טענה אחרת.

אורן, כאחד שזה הרגע קיטלג את השואה כפשע נוצרי לא הייתי מעביר ביקורת על הלוגיקה של אנשים אחרים.

הטענה שלי היא פשוטה - כיום האסלאם הוא הבעיה הכי גדולה של העולם. עם זאת, הדתות בכללותן אינן הגורם לכך שיש כ"כ הרבה עוולות בעולם, אלא אותו יצר שעליו דיברת. אני חושב שדווקא יצר האדם הוא זה שיצר את הדת הכ"כ מתועבת הזאת שנקראת אסלאם ולא האסלאם הוא זה שעיצב את אופיים של מאמיניו. מקרה קלאסי של הביצה והתרנגולת.

האסלאם? למה, הנצרות לא אחראית על אירוע "זניח" כדוגמאת השואה? האינקוויזיציה? וכו?

היהדות לא אחראית, לפחות לפי הספר, על גירוש גל השבטים שחיו בישראל? (יאמר לזכותנו שבעיקר בגלל שאנחנו הדת המונותאיסטית הקטנה ביותר אנחנו די חסרי כוח).

הפגאנים לא אחראים על עשרות אלפי הרוגים במלחמות רומא-קרתגו? יוון-פרס וכו?

הפגאנים לא פלשו לביזנטיון?

אפשר להתווכח אם זה עניין של דת, או פשוט כי.. יצר האדם נוראי מיסודו, ובכל דור ודור ישנם מספיק מטורפים שחושבים שהעולם צריך להיות שייך להם.

אבל להגיד שרק האיסלאם דת קיצונית שאחראית לצרות? וואלה, זה טמטום יותר מכל דבר אחר. כאילו שעד הופעת האיסלאם העולם היה גן עדן.

דת היא המצאה מטומטמת, אולי, תלוי את מי שואלים, היא יכולה גם להיות ההמצאה הנפלאה ביותר, תלוי את מי שואלים.

אין קשר בין הנצרות לאידיאולוגיה הנאצית.

סדרת פיגועים מזעזעים בכל קנה מידה אנושי, המזל הגדול זה שהם לא הצליחו לחדור לאצטדיון, הבנתי מתמונות שבאולם המופעים שמחולק לשני קומות, קומת קרקע שבה מרוכזים רוב הקהל וקומה שנייה שהיא מעיין מרפסת, שהטרוריסטים פשוט טבחו בקהל מהמרפסת וזרקו רימונים לתוך הקהל, פשוט פסיכיים בשירות האל, לצערי הרב גם אחרי היום הנוראי הזה צרפת לא תתעורר ולא משנה מה יצהירו ומה יעשו לעיני המצלמה, הפוליטיקלי קורקט כל כך עמוק בתוך גרון הצפרדע שלהם שהם לא מסוגלים להתמודד עם ההשלכות של מיגור הטרור בארצם, "סגרו חשבון" עם הרוסים בתחילת החודש, הצרפתים קיבלו סתירה עכשיו, גרמניה ואנגליה הבאים בתור.

אה, וכמובן תמיד יהיו הבזויים ימ"ש שינסו להכניס את היאהוד וישראל כל חור אפשרי, הזויים ובזויים שטענו שהאולם משמש את הקהילה ויהודית ושהלהקה הייתה פרו-ישראלית ולכן בחרו בהם.

תמונה של האולם:

5588493926_75a403fc6f_b.jpg

אני לא רוצה אפילו להתחיל לדמיין את האנשים נופלים אחד אחרי השני אחרי שטובחים בהם מהמרפסת, שלא נדע.

הנשיא הולנד בהצהרה לתקשורת:

כל כוחות הבטחון בדרגת הפעילות הגבוהה ביותר
הצבא התפרס בצרפת בימים הקרובים כיוון שצרפת הותקפה באופן בוטה ואלים
צרפת לא תכנע בפני דאעש
תשתמש בכל האמצעים יחד עם בעלי הברית בתקופה הכל כל עצובה, משמעותית ועניינית הזאת
קורא לאחדות
ביום שני נתכנס בוורסאי כדי לאחד א האומה
צרפת חזקה גם אם נפצעה
צרפת תנצח את הברבריות הזאת
ההיסטוריה מראה שיש לנו את הכוח לעשות את זה
אנינו נגן על המולדת ואת הערכים של ההומניות צרפת לוקחת את האחריות כדי להגן על הערכים האלה
תחי הרפובליקה
תחי צרפת

שידור חי של סקיי ניוז (עדיפים בהרבה מאשר הערוצים הישראלים)

http://youtu.be/y60wDzZt8yg

הראשון לזהות את המתקפה האיסלמית על אירופה, ד"ר גיא בכור:

ד''ר גיא בכור, המשטר בצרפת משלם עכשיו את מחיר יהירותו, טפשותו והעיוורון שלו,
המשטר בצרפת משלם עכשיו את מחיר יהירותו, טפשותו והעיוורון שלו, וזה רק יילך ויסלים; צרפת היא כבר מקום מסוכן למגורים. גם היום האטימות נמשכת, כאשר לא מסוגלים שם עדיין לומר "טרור אסלאמי". המלצנו ליהודים שם למכור כבר מזמן, כאשר מחירי הנדל"ן עדיין גבוהים, אך רובם מתעכבים; עכשיו הם מבינים, והם יגיעו בהמוניהם. והמשטר הצרפתי? חשב שאם יתסיס ויסית נגדנו, הנמר המוסלמי מבית לא יטרןף אותו.

http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=3276

אורן, כאחד שזה הרגע קיטלג את השואה כפשע נוצרי לא הייתי מעביר ביקורת על הלוגיקה של אנשים אחרים.

הטענה שלי היא פשוטה - כיום האסלאם הוא הבעיה הכי גדולה של העולם. עם זאת, הדתות בכללותן אינן הגורם לכך שיש כ"כ הרבה עוולות בעולם, אלא אותו יצר שעליו דיברת. אני חושב שדווקא יצר האדם הוא זה שיצר את הדת הכ"כ מתועבת הזאת שנקראת אסלאם ולא האסלאם הוא זה שעיצב את אופיים של מאמיניו. מקרה קלאסי של הביצה והתרנגולת.

קיבלתי את טענתך

קיבלתי את טענתך

אני רואה זאת בצורה שונה של סיבה ותוצאה ולאו דווקא ביצה ותרנגולת, אדם יצר את האיסלם הרצחני, שלא יהיו ספקות, דעא"ש הם המוסלמים האמיתיים שעוקבים באופן מילולי אחרי הנחיות הקוראן שזה להרוס לשבור ולהשמיד את כל מה שהוא לא מוסלמי בכל צורה שהיא עד שכל העולם יתאסלם או ימות בדרך להתאסלמות, משהו בסגנון islam or die trying, כל שאר המוסלמים הם מקבילים ל"מסורתיים" אצלנו, אז נחזור לתחילת המשפט, אדם יצר את האיסלם הרצחני -> המאמינים של אותו אדם עושים כדבריו -> חליפות איסלמיות ורוע מנסים להתפשט בעולם.

כנראה שגם אצלך, אחרת קשה להסביר כיצד פרחה מזיכרונך העובדה שהמשטרים הרצחניים ביותר של המאה ה-20 היו חילוניים באופן מובהק.

כבר דיברנו על זה בנושא אחר אני חושב

נאציזם היא אדיאולוגיה שהוגדרה גם כדת, המשטרים הרצחניים היחידים שאני אישית זוכר בקנה מידה שעליהם אתה מדבר ולא קשורים לדת הם המשטר הקומוניסטי (ויאפשר להתווכח עד כמה הוא רצחני) ואם אני לא טועה הטיהור הסיני היה איך שהוא קשור לדת או משהו אבל אני לא ממש בקטע של לבדוק אז נשאיר את זה כך

כל שאר הטיעונים שרצח עם לא קשור לדת הן מהתקופה הלא רלוונטית לטענתך, במאה שנים האחרונות הטיהור האתני הגדול ביותר מתבצע ע"י דתות (וע"י משטרים אפלים כמו המשטר האמריקאי שנותן לבני אדם למות במודע עכב זיהום אוויר, תרופות במרשם ואישור סם מסוכן מסוג הסיגריה).

טוני היקר, אני מכיר את הגישה שגורסת שהנאציזם היה סוג של דת, אבל אם נלך על גישה כ"כ מרחיבה נוכל לומר זאת כמעט על כל דבר. למשל - טבעונות זו דת? פציפיזם? קומוניזם? לאומנות? וכיו"ב.

אני מתייחס לדת במובנה הקלאסי, שהרי ברור שכולם מתכוונים לדתות המקובלות ולא על קבוצות שניתן באמצעות פרשנות מרחיבה זו או אחרת להגדירן כדתות. הנאצים והקומוניסטים הגדירו את עצמם כאתאיסטים מוחלטים.

האיסלאם הוא האויב הגדול ביותר של העולם החופשי. כל אדם אדם שדוגל בחופש צריך לראות באיסלאם אויב שלו ולהכריז מלחמת חורמה עליהם.

די עם הפולטיקלי קורקט. איך בא לנו שההסטוריה תזכור אותנו, צ'מברליינים או צ'רצ'ילים?

טוני היקר, אני מכיר את הגישה שגורסת שהנאציזם היה סוג של דת, אבל אם נלך על גישה כ"כ מרחיבה נוכל לומר זאת כמעט על כל דבר. למשל - טבעונות זו דת? פציפיזם? קומוניזם? לאומנות? וכיו"ב.

אני מתייחס לדת במובנה הקלאסי, שהרי ברור שכולם מתכוונים לדתות המקובלות ולא על קבוצות שניתן באמצעות פרשנות מרחיבה זו או אחרת להגדירן כדתות.

זה יותר דומה לכת מאשר לדת, דת לפי דעתי זה כאשר אותו אדם שהתחיל אותה כבר לא בין החיים ולכן הם נקראים מאמינים, כי הם מאמינים שמה שאותה אדם עשה\אמר זה אמת לאמיתה, וכת זה כאשר יש קונצנזוס לגבי דעותיו של אדם ספציפי וכולם עושים את מה שהוא אומר ולכן נקראים עוקבים (followers) כי הם צייתנים כמו רובוטים וממלאים פקודות באופן ישיר.

ארה, אם ניכנס לתוך עולם ההגדרות לעולם לא נצא ממנו. בגלל זה עדיף לכולנו שנישאר בתוך המסגרת המקובלת של דת כפי ש-99% מאוכלוסיית העולם מכירה אותה.

ארה, אם ניכנס לתוך עולם ההגדרות לעולם לא נצא ממנו. בגלל זה עדיף לכולנו שנישאר בתוך המסגרת המקובלת של דת כפי ש-99% מאוכלוסיית העולם מכירה אותה.

אני חושב שצריך להיות ברורים וספציפים ככל הניתן מאשר להגדיר באופן כללי ומעורפל, אבל אני זורם איתך כרגע כי באמת אין לי כוח להכנס לדיון הגדרתי\פילוסופי בנושא :|

הספירה נמשכת:

לפחות 153 הרוגים ומעל ל80 פצועים אנוש מה שאומר לצערי שמספר הנרצחים עוד יעלה, ראיתי אתמול כבר תמונה של גופות מחוץ למסעדה\בית קפה וזה מחזיר אותי לתקופות חשוכות אצלנו כאשר אנשים מחפשים לבלות ולהינות עם חברים\משפחה ומוצאים את מותם בערב שכולו אמור להיות מוקדש לבילוי :\

אני מתייחס לדת במובנה הקלאסי, שהרי ברור שכולם מתכוונים לדתות המקובלות ולא על קבוצות שניתן באמצעות פרשנות מרחיבה זו או אחרת להגדירן כדתות. הנאצים והקומוניסטים הגדירו את עצמם כאתאיסטים מוחלטים.

לגבי הקומוניזם אני מסכים, בנוגע לנאציזם אני לא כ"כ מסכים גם כי היטלר אכן האמין בישות עליונה וגם כי הוא ניסה להיות סוג של ישו חדש, "כתבי העת" שלו אם אפשר לקרוא לזבל הטהור הזה בשם המכובד הנ"ל הצהירו שהוא מתכוון להפוך את הנאציזם לדת ואת עצמו לסוג של משיח (בדיוק מה שישו ניסה לעשות והצליח)

היטלר רצה להביא בשורה חדשה ממש כמו ישו, לישו זה הצליח קצת יותר.

אבל כן אם אתה אכן מסתכל על דת בצורה המובהקת שלה של אמונה באל או במספר אלים אני חושב שגם לא נכון להסתכל על כמות ההרוגים במלחמת העולם השנייה כמכלול כי מספר ההרוגים גדל בצורה משמעותית (המספרים אומרים 50 מליון) רק בגלל מלחמה כוללת של מדינות מול מדינות על רקע טריטוריאלי.

אני מסכים עם האמרה שדת היא הצרה הגדולה שהביאה איתה האנושות (כי אני מאוד נגד השיטה של סגידה ועיוורון מוחלט) אבל גם אגו וקפיטליזם נמצאים בראש הפירמידה.

איףףףףף יא סתומים תפסיקו כבר עם התגובות האלה של "פףף הגיע לכם", לאף אזרח לא מגיע למות, תביעו הזדהות במקום להביע ציניות והאשמת הקורבן, אפשר להעיר ולקשר בין יחס המדינה לבין האירועים האחרונים אבל די כבר עם השמחה לאיד, די כבר

אני מבין את המקום שממנו אתה מגיע, התגובה שלי לפיגוע במגדלי התאומים היה מאוד דומה למה שקורה בנושא הזה (הייתי הרבה יותר צעיר באופן מובן אבל הסיבה הייתה אותה סיבה)

האינטרס שלנו היא שאוכלוסייה שונה לגמרי תבין ותזדהה עם הבעיה הישראלית יהודית ולפעמים עם כל הכאב שכרוך בכך, רק אלימות כזו יכולה לגרום לזעזוע אצל עוצמי העיניים.

המון בני אדם תמימים שאין להם מושג מי הם המוסלמים הרדיקליים ואין להם מושג מהבעיה הישראלית/ערבית וזהו הדבר האחרון שמעניין אותם נרצחו הערב, עם זה אפשר להזדהות.

ואני פשוט טוען שהאנושות מעולם לא באמת היתה צריכה את הדת כתירוץ להתנהלותה ההרסנית והרצחנית.

לא כתירוץ אלא כדרך להחדיר ולהפיץ הרס ורצח.

בכל מקרה דעא"ש פרסם הודעה רשמית לכך שהוא לוקח אחריות על סדרת הפיגועים בפריז, כך דווח הרקע בסקיי ניוז.

אף אחד לא שמח ולא הצדיק, אלו תגובות שמקבילות באופן ישיר להודעות של מנהיגים מהעולם אחרי פיגועים בישראל שהם קוראים למדינת ישראל להגיב צורה פרופורציונלית\באיפוק יחסי על מנת לא להסלים את המצב.

במקרה הזה המשמעות של "תירוץ" ו"דרך" היא היינו הך.

אני לא בטוח, תירוץ בהקשר שאתה רשמת לדעתי זו כוונה להסיר אחריות מעל אותם סייקוס רצחניים, כלומר הם אומרים שהם רוצחים בשם האל שלהם וכך הם מצדיקים את מעשיהם "זה לא אני רציתי לרצוח זה אלוהים שלי רצה ואני הקשבתי לו", לעומת זאת אני התכוונתי לכך שזו הדרך להפיץ הרס וחורבן באוכלוסיה כמעיין וירוס ולא כדרך להצדיק את המעשים אלא כדרך להפיץ אותם.