Jump to content

מהפכה במבנה היורוליג

מכביסט98

Recommended Posts

מהעונה הבאה מפעל היורוליג יצומצם ל16 קבוצות בלבד, מהן 11 חברות קבועות עם חוזה ל10 שנים (בהן מכבי כמובן), אלופת היורוקאפ, שלוש אלופות מליגות אירופאיות וקבוצה אחת שתעלה מהמוקדמות. המפעל יתחיל כליגה של 16 קבוצות ו30 (!) מחזורים של בית - חוץ, אחריהם יהיו הצלבה ופיינל פור כרגיל.

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=405&docID=199989

מעניין מאוד. לדעתי זה נסיון למתג את היורוליג כNBA של אירופה, ולהגדיל את החשיבות שלו עוד יותר על חשבון הליגות המקומיות. האיכות של המפעל והקבוצות שמשתתפות בו תעלה, כשהמפסידות העיקריות הן כמובן שאר הקבוצות באירופה. השיטה הזאת גם ממשיכה את המגמה של צמצום הסיכוי להפתעות בניגוד לשלב הטופ 16 המקורי של 4*4 או זה הנוכחי של 2*8. נראה לי כאילו עם הזמן אנחנו נתרגל לראות את אותן קבוצות מסיימות את השלב הראשון בארבעת המקומות הראשונים, כשלפחות שיטת ההצלבה והפיינל פור יאזנו את זה מעט וישאירו מקום להפתעה במפעל.

ניסיתי לנתח את זה כמה פעמים

אני לא רואה מצב שאנחנו זוכים בשיטה הזאת

8 עולות, כדי שיהיה ביתיות צריך לסיים בין ה4 הראשונות

צאסקה ריאל ובארסה שוות מקום מעלינו כל שנה.

החלטה שממוטטת כל שאיפה של אורי אלון והפועל ירושלים וממצבת אותנו בטופ ל-10 שנים הקרובות.

ממה שהבנתי יש 11 קבוצות שיקבלו כרטיס אוטומטית, מה שאומר ששאר הקבוצות יילחמו במוקדמות על 5 כרטיסים נוספים

זה אמור להיות עדיף על המצב היום שירושלים נלחמת על כרטיס או שניים בודדים (לא יודע בדיוק איך עובד העניין האמת, אבל זה משהו דומה לדעתי)

לא ברור איך אמורים לשחק 30 משחקים לפני שלבי הנוקאאוט, אבל אני חושב שאלה חדשות טובות למפעל, ולקבוצות שמשתתפות בו (העומס על הקבוצות בטח יעלה, אבל אני מניח שההכנסות הכספיות מהמהלך הזה יגדלו משמעותית מאשר המצב הקיים עד היום)

ממה שהבנתי יש 11 קבוצות שיקבלו כרטיס אוטומטית, מה שאומר ששאר הקבוצות יילחמו במוקדמות על 5 כרטיסים נוספים

זה אמור להיות עדיף על המצב היום שירושלים נלחמת על כרטיס או שניים בודדים (לא יודע בדיוק איך עובד העניין האמת, אבל זה משהו דומה לדעתי)

לא ברור איך אמורים לשחק 30 משחקים לפני שלבי הנוקאאוט, אבל אני חושב שאלה חדשות טובות למפעל, ולקבוצות שמשתתפות בו (העומס על הקבוצות בטח יעלה, אבל אני מניח שההכנסות הכספיות מהמהלך הזה יגדלו משמעותית מאשר המצב הקיים עד היום)

אין 5 כרטיסים פנויים. מתוך החמישה כרטיסים שישארו 3 ילכו לאלופות ממדינות שהיא לא ישראל, כרטיס אחד ילך לאלופת היורוקאפ וכרטיס נוסף לזוכה בשלב המוקדמות שייערך בין 8 קבוצות.

בקיצור, לירושלים יש אפשרות להגיע ליורוליג או דרך זכייה ביורוקאפ או דרך זכייה במוקדמות. לא דבר פשוט.

אגב, שאני חושב על זה, זה בסה"כ מאריך למכבי את העונה האירופאית בשישה משחקים ביחס לשלב הנוכחי ביורוליג (10 משחקים) ולשלב הטופ 16 (14 משחקים). לא כזה דרמטי כמו שחשבתי.

גם אני חשבתי את זה בהתחלה סלבה, וכנראה אתה מתבלבל.

המענק של 30 מיליון דולר היה אמור להיות בליגת אלופות, לא בשינוי שיטה של היורוליגת

נוק אאוט של מכבי ברמה המקומית שגם מבטיח הכנסות גבוהות, אבל זה יקשה עלינו לזכות ביורוליג.

מה שמעניין ומבאס זה שנראה כל שנה מפגשים מול אותן קבוצות וזה יכול קצת לשעמם - כמה פעמים אפשר להתרגש/להתבאס מניצחונות/הפסדים מול בארסה ריאל צסקא ופאו.

צעד בדרך לגרסה האירופית של הNBA.

נוק אאוט של מכבי ברמה המקומית שגם מבטיח הכנסות גבוהות, אבל זה יקשה עלינו לזכות ביורוליג.

מה שמעניין ומבאס זה שנראה כל שנה מפגשים מול אותן קבוצות וזה יכול קצת לשעמם - כמה פעמים אפשר להתרגש/להתבאס מניצחונות/הפסדים מול בארסה ריאל צסקא ופאו.

צעד בדרך לגרסה האירופית של הNBA.

לדעתי הפוך

כמה אפשר לשחק מול צסקא-קאחה-מלאגה כל עונה?

תקבל קצת פאנא, קצת אולימפיאקוס, קצת מהכל

אש