Jump to content

דקסטר

Recommended Posts

החל מהעונה הבאה היורוליג תהפוך לליגה של 16 קבוצות*

הפורמט החדש - בית אחד של 16 קבוצות, 2 סיבובים - 30 משחקים - כולן משחקות נגד כולן.

8 הראשונות ממשיכות לרבע-גמר בשיטת הטוב מחמישה - ארבעת המנצחות ימשיכו לפיינל-פור.

*16 קבוצות =

11 הקבוצות המובטחות :

מכבי תל-אביב, צסק"א מוסקבה, ברצלונה, ריאל מדריד, לבוראל ויטוריה, אולימפיאקוס, פנאתנייקוס, ארמאני מילאנו, אנדולו אפס איסטנבול, פנרבחצ'ה, וז'לגיריס קובנה.

5 הקבוצות הנוספות :

אלופת היורוקאפ, 3 אלופות מליגות מקומיות (איטליה, סרביה וצרפת..? עוד לא ידוע) וקבוצה אחת מתוך שמונה שיתמודדו במוקדמות היורוליג.

החוזה שנחתם היום הוא לעשור עם אופציה לעשר שנים נוספות.

נערך על ידי דקסטר

פספסתי תנושא הזה, אז אני אכתוב פה מה שכתבתי בנושא השני. לדעתי זה נסיון למתג את היורוליג כNBA של אירופה ולהגדיל את החשיבות שלו עוד יותר על חשבון הליגות המקומיות. האיכות של המפעל והקבוצות שמשתתפות בו תעלה, כשהמפסידות העיקריות הן שאר הקבוצות באירופה. השיטה הזאת גם ממשיכה את המגמה של צמצום הסיכוי להפתעות בניגוד לשלב הטופ 16 המקורי של 4*4 או זה הנוכחי של 2*8. מה שמדאיג אותי זה שנראה לי כאילו עם הזמן אנחנו נתרגל לראות את אותן קבוצות מסיימות את השלב הראשון בארבעת המקומות הראשונים. לפחות שיטת ההצלבה והפיינל פור יאזנו את זה מעט וישאירו מקום להפתעה במפעל.

החלטה מצויינת!

אני באמת מרוצה, הגיע הזמן שהמפעל הזה יהיה שייך לקבוצות הטובות באמת של היבשות ולא לקבוצות כמו ססארי, באמברג ועוד.

מה שכן, קצת מתקשה להבין למה 16 קבוצות בלבד ולא 20. מצב כזה היה מאפשר להוסיף עוד קבוצה רוסית אחת, להוסיף את האלופה הסרבית (עפ"י הדיווחים המקומות יהיו שמורים לאלופות גרמניה, צרפת ואיטליה/האדריאטית) ועוד 2 מקומות פתוחים למוקדמות.

יש מידע כלשהו על המענקים הכספיים? אני מניח שהם אמורים לגדול בצורה די ניכרת.

תכלס מזל(או לא רק?) שחתמו על החוזה הזה כבר עכשיו כי במידה ושוב ירושלים תקח אליפות יכול להיות שהיה מתחיל בלאגן לגבי השיריון

ורישיון הA שלנו.

החלטה מצוינת ומעניינת,

השאלה היא, בבית אחד של 16 קבוצות, 30 משחקים, ורק 8 עולות - מה יהיה עם הקבוצות אשר יאבדו עניין (נניח בסביבות המחזור ה-21-22) שיהיו במקומות 12-16.. ?

לדעתי, אם כבר היו רוצים לעשות מודל NBA, היו עושים בית של 8-10 קבוצות ממזרח אירופה מול 8-10 ממערב אירופה ,

10 האופציות במזרח (המודגשות-בטוחות) :

מכבי, צסק"א , חימקי/קובאן/קאזאן , פנאתינייקוס, אולימפיאקוס , פרטיזן ו/או הכוכב ,

פנרבחצ'ה, אנדולו , ו-2 מה-3: דושפקה/קארישאקה/גלא' [אולי עוד טורקית..פוליטי] , ליטאית אחת ,ואחת מהאדריאטיות: צדביטה/גורה/לובליאנה /אלופת היורוקאפ*.

10 האופציות במערב (המודגשות-בטוחות) :

ריאל מדריד , ברצלונה, ויטוריה , מלאגה/ולנסיה , מילאנו [ואולי עוד איטלקית] , צרפתית אחת- לימוז'/שטרסבורג , גרמניה- באיירן /באמברג, + /אלופת יורוקאפ*.

אח"כ סדרות הטוב מ-5 עד לפיינל פור..

אפשר לנסות כ"א מהשיטות 2-3 שנים ..

לא יודע כמה זה שונה מהמקום האחרון בבית המוקדם/מקומות אחרונים בטופ 16.

יפה שאתה נותן אופציה לשיטה אחרת אבל זה ככ לא רלוונטי אחרי החוזה של אתמול. חוץ מזה אני חושב שהמטרה העיקרית שלהם היא שכל הקבוצות ישחקו אחת נגד השניה.

ובגלל זה "הבית המוקדם" הוא בסגנון ליגה.