Jump to content

פורטו בסמי עופר, הפאנטיקס מוחים - אין תופים ועידוד

melody

Recommended Posts

שמע, לא בקטע רע...אבל אתה מדבר בהחלטיות על דברים שאין לך מושג לגביהם.

אין לך באמת מושג מה כולל המשפט "ארגון אחר יקח את המושכות".

בקיצור, כרגיל, הבלבולי מוח האלה בפורום מאוד קלים, המציאות אחרת לגמרי.

אם אין להם מושג, למה שלא תפקחו להם את העיניים?

בינתיים יש פה 200 הודעות ביקורת על הארגון שרובן מפורטות ומנומקות במידה כזו או אחרת, ו- 50 הודעות שמהוות תגובות מצד הארגון (לא רשמיות אני מניח) שאפשר לסכם אותן ב- עזבו, אתם לא מבינים כלום.

אין פה דיון בכלל. זה אדם שצועק על קיר.

אל תדאג, אני לא נעלב.

אבל אתם קוראים לנו כפויי טובה, נותנים את ההרגשה שיום אחד תקומו ותלכו ולא יהיה יותר מכבי פנאטיקס. למה שמישהו אחר לא יקים ארגון חדש ויקח את המושכות כמו שאמרתי? אחרי הכל אתם קיימים בסך הכל 3-4 שנים ומכבי מעל 100, זה מוכיח את הטענה שלי שארגוני אוהדים הם דבר שמתחלף? איפה פה חוסר המושג שלי בעניין?

הביקורת לגיטימית, אתם פשוט לא רוצים לשמוע אותה אז היא הופכת לרעל ולדוקא. אתם מתנהלים כמו ילדים קטנים.

אף אחד לא נותן את ההרגשה שנקום ונלך ולא יהיה מכבי פנאטיקס, כי זה פשוט לא יקרה.

הסיבה שאף אחד לא יקים ארגון חדש ויקח את המושכות היא בגלל שבכל הקהל הזה יש אולי (וזה בלחץ רב) 50 אנשים שמוכנים להקריב בשביל הקבוצה את מה שאנשי הארגון מקריבים. אף אחד לא מכריח אותם לעשות את זה, אף אחד לא אומר שצריך למצוץ להם על זה, אף אחד לא אומר שהם צריכים לקבל כרטיסים בחינם או משהו בסגנון, אבל זאת המציאות.

אולי מהכסא בבית מול המחשב זה נראה מאוד בקטנה, "מה זה להגיע 4 שעות לפני משחק?", "מה זה לצבוע דגל פריסה?", "מה זה לתופף 90 דקות?". וזאת רק ההתעסקות ה"בנאלית" שיש לארגון אוהדים.

אז בחייאת, לרוב מכריע מהאנשים אין כוח לעודד 90 דקות פעם בשבוע, אז שיפתחו פה ארגון חדש?

אני חוזר על זה שוב - בדיבורים בפורום הכל מאוד קל.

ואני לא יודע אם אתה יודע, אבל ארגוני אוהדים יש בקהל של מכבי משנת 2000, לא 100 שנה. ומאז שנת 2000 פחות או יותר מי שמוביל את הקהל זאת אותה קבוצת אנשים. פה החוסר מושג שלך בעניין.

אם אין להם מושג, למה שלא תפקחו להם את העיניים?

בינתיים יש פה 200 הודעות ביקורת על הארגון שרובן מפורטות ומנומקות במידה כזו או אחרת, ו- 50 הודעות שמהוות תגובות מצד הארגון (לא רשמיות אני מניח) שאפשר לסכם אותן ב- עזבו, אתם לא מבינים כלום.

אין פה דיון בכלל. זה אדם שצועק על קיר.

אל תדאג, אנשים פה רואים טוב. אני פשוט לא מבין איך אתה אומר שיש פה 200 הודעות של ביקורת שכולם מפורטות היטב, איך בדיוק? על סמך מה? לא ידוע דבר מעבר לזה שהארגון מוחה, אז על מה הביקורת? האם על דברים אחרים? אם כן למה לא העברתם את הביקורת בתקופות היותר טובות?

בטח שיקראו לכם כפויי טובה, לא מהסיבה שאתם מעבירים ביקורת, אלא מהסיבה שאתם לא יודעים על מה אתם מעבירים ביקורת. עד שלא תשמע את צד ב, לא תוכל להסכים עם צד א'.

באמת שנהיה מביך לקרוא פה, קראתי פה ביומים האחרונים דברים לא הגיוניים, דברים שמנותקים מהמציאות ומוסתים ע"י כמה אנשים כאילו היינו אחרון האוייבים.

ארגוני אוהדים יקומו וילכו, בכל זאת, אנחנו לא נחייה פה עד מאה ועשרים, אנחנו עדיין לא שמעון פרס.

אנשים פה יודעים לקבל ביקורת כשהיא נכונה ומבוססת על דבר מסויים, על מה הביקורת שלך? באמת שאני אשמח לשמוע.

כמו שכתבתי לפני כמה עמודים:

לא יודע מה עלוב יותר, החשיבות העצמית של החבורה הזאת שבטוחה שבלעדיה אין מכבי, או הניסיון להסתיר את זה שהמחאות האלה נובעות מכך שמכבי מרחיקה חברי ארגון שנתפסים בפעילות עבריינית, כי זה משהו שהקהל הרחב לעולם לא יזדהה איתו למרות שברור לכולם שזאת הסיבה.

התחושה היא שמבחינה היררכית, הארגון שם את עצמו ליד מכבי, כאילו היה חלק מהמועדון, עם אמירות כמו "לא אכפת לי שהקהל הרחב ייסע למשחקי רדיוס בנתניה" הארגון חושב שכל מה שהוא עושה, כולל הפעילות שנתפסת כלא לגיטימית(אבוקות, התפרעויות וכו') משרת את המטרה של המועדון ואם הקהל יסבול מההשלכות זה למען מטרה טובה.

התפיסה של כל מי שקשור לארגון הזה היא עקומה, עד שהם לא יבינו שהם אוהדים כמונו, שעצם העובדה שבחרו להשקיע יותר במכבי לא מקנה להם זכויות מיוחדות, נמשיך לנהל את הדיונים האלה, על מחאות נגד ההנהלה(שקשה לבוא אליה בטענות), על אבוקות, על גזענות כלפי שחקנים, וכל מה שמפלג אותנו כקהל.

אל תדאג, אנשים פה רואים טוב. אני פשוט לא מבין איך אתה אומר שיש פה 200 הודעות של ביקורת שכולם מפורטות היטב, איך בדיוק? על סמך מה? לא ידוע דבר מעבר לזה שהארגון מוחה, אז על מה הביקורת? האם על דברים אחרים? אם כן למה לא העברתם את הביקורת בתקופות היותר טובות?

גם על זה, בין השאר.

והביקורת היא לא משהו שהתחיל עכשיו.

כמו שכתבתי לפני כמה עמודים:

לא יודע מה עלוב יותר, החשיבות העצמית של החבורה הזאת שבטוחה שבלעדיה אין מכבי, או הניסיון להסתיר את זה שהמחאות האלה נובעות מכך שמכבי מרחיקה חברי ארגון שנתפסים בפעילות עבריינית, כי זה משהו שהקהל הרחב לעולם לא יזדהה איתו למרות שברור לכולם שזאת הסיבה.

התחושה היא שמבחינה היררכית, הארגון שם את עצמו ליד מכבי, כאילו היה חלק מהמועדון, עם אמירות כמו "לא אכפת לי שהקהל הרחב ייסע למשחקי רדיוס בנתניה" הארגון חושב שכל מה שהוא עושה, כולל הפעילות שנתפסת כלא לגיטימית(אבוקות, התפרעויות וכו') משרת את המטרה של המועדון ואם הקהל יסבול מההשלכות זה למען מטרה טובה.

התפיסה של כל מי שקשור לארגון הזה היא עקומה, עד שהם לא יבינו שהם אוהדים כמונו, שעצם העובדה שבחרו להשקיע יותר במכבי לא מקנה להם זכויות מיוחדות, נמשיך לנהל את הדיונים האלה, על מחאות נגד ההנהלה(שקשה לבוא אליה בטענות), על אבוקות, על גזענות כלפי שחקנים, וכל מה שמפלג אותנו כקהל.

החשיבה העצמית הזו שאתה מדבר עליה, היא חשיבה עצמית שאתה בעצמך יצרת ומנסה להדביק את אותה אמירה כלפינו, זה פשוט לא נכון ותלוש מהמציאות.

נראה כאילו ניסת לעשות עבודת תחקיר כמו אילנה דיין, רק חבל שאין לך מושג מה קרה, למה ואיך. התפיסה של "מכבי עצרו אוהד בפעילות עבריינית" היא פשוט לא נכונה, יש דברים מעבר, הרבה יותר ממה שאתה חושב.

הארגון ממש לא שם עצמו ליד מכבי, הארגון לעולם לא בא בדרישות מופרזות למכבי, הארגון פה בדיוק כמו שאתה פה, אם בכלל.

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת כשיש בפינהם את כל המידע,

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת במטרה לשנות דברים, לעשות,

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת לאותם חברי ארגון במטרה להציע הצעה כזו או אחרת.

אני לא מבין אנשים שמעבירים ביקורת כשאין בידיהם את כל הסיבות, כשאין בראשם רצון לבוא, לעזור, לשנות. סתם פשוט להעביר ביקורת ולחשוב שזה מה שיעזור. זה מביך ועצוב, התפיסה הזו לא תעבוד לכם בשום מקום בחיים, לא בכדורגל, לא בעבודה, לא בשום מקום אחר.

גם על זה, בין השאר.

והביקורת היא לא משהו שהתחיל עכשיו.

מעולה. אז תמתין. שתדע יותר, תדבר יותר. כשאין מה לדעת, אין מה לדבר.

אגב, מה עשית עם אותה ביקורת? בא לי להעביר עליך ביקורת ולספר לך, שלהעביר ביקורת בפורום הזה אינו תורם בדבר מלבד 240 עמודים של אנשים לא נראים לעין.

לא מצליח להבין מה זה אומר "עסוקים יותר מדי במגננה".

רוב הנושא הזה הוא עליהום אחד גדול על הארגון, מאשימים אנשים בקבלת מרצ'נדייס וכרטיסים חינם ממכבי, אומרים שלא עושים שום דבר חוץ מלפגוע בקהל ובמועדון.

ראיתי פה ושם הודעות שהן אחלה ביקורת בונה, ותאמין לי שאנשים קוראים פה ולוקחים אותן לתשומת ליבם.

הבעיה המרכזית היא של99 אחוז מהקהל שלנו (ואולי בכלליות בני אדם) יש זיכרון מאוד מאוד קצר.

אני יכול להגיד על עצמי שעברתי בפורום ובקהל דבר או שניים, ובכל שנה לפחות פעם אחת יש סיטואציה שהקהל הרחב לא מרוצה מהארגון ויוצא עליו בטירוף.

השחקן עבר את זה אינספור פעמים, האולטראס עברו את זה ב99 אחוז מהזמן שהם היו קיימים, ועכשיו גם הפנאטיקס עוברים את זה.

אם נקפיץ את הנושא מהמשחק מול בני יהודה במחזור האחרון נראה בדיוק את אותן ההודעות ("לפרק", "אין להם לגיטימציה בבלומפילד יותר" וכו'...).

מאז עברו פה כמה וכמה נושאי "מציצה" לארגון, ואותם יוזרים שיצאו על הארגון שאין לו מקום בבלומפילד פתאום מעריצים את אותם האנשים על הצעדה/תפאורה/שיר שהם עשו או כתבו.

אני מקווה שגם הפעם כמו בכל פעם המצב עם ההנהלה יסתדר, ושהמצב עם הקהל הרחב ישתפר וכמובן שהעידוד בבלומפילד יחזור להיות כמו שהוא צריך להיות, אבל הפואנטה של הכל זה שמה שקורה מחוץ לפורום הוא הרבה יותר חשוב.

אם אנשים פה רוצים לשנות - זה לא קורה דרך הפורום, זה קורה דרך השטח. תאמינו שאם תרצו לעזור במשהו אף אחד לא יסרב לכם. להגיע 4 שעות לפני משחק, לעודד 90 דקות או לסחוב תוף או לעזור לצבוע תפאורה זה "קצת" יותר קשה מלכתוב בפורום, אבל זה הרבה יותר תורם.

עסוקים במגננה אומר שבמשך תקופה ארוכה מאוד אף אחד לא בא וכתב או שידר שהדברים שנכתבים כאן בכלל זוכים להתייחסות.

הודעות מכובדות, מפורטות ומנומקות זוכות לתגובות שבאמת לא מוסיפות שום דבר לארגון.

מגננה אומר שכל הודעה על הארגון מזכה את הכותב שלה בתחושה שהוא או לא אוהד, או לא יודע מה קורה (חוסר הידיעה הזאת הוא תוצאה של גישת הארגון) או מדבר שטויות (וחסכתי כינויים פחות נחמדים).

עסוקים במגננה אומר שבמקום לשנות בית בשיר או להתנהל בצורה חכמה הופכים את זה לעיקרון ייהרג ובל יעבור כאילו אם יעשו את השינוי הזה בשביל שיפור האווירה בבלומפילד מחרתיים יהיה כאן נוקיה (אגב ביד אליהו הרחיבו השנה את שער העידוד בעמידה).

עסוקים במגננה אומר להפנות קודם כל אצבע מאשימה לקהל ולהנהלה ולא להגיד וואלה היינו לא בסדר בקטע הזה.

הקהל תמיד יימצא משהו לא להיות מרוצה ממנו. זה מצב טוב יותר מאשר אדישות. אם גם האוהדים שבפורום (שזה הקהל הכי קרוב אליכם מהקהל הרחב) יפסיקו לכתוב ולהתבטא אז זה אומר שאין ציפיות מכם ושהארגון בכלל לא משנה ולא חשוב לאף אחד.

לגבי זה שקוראים ביקורות - אני באמת שמח לשמוע ומקווה שזה יוביל לשיפור בהתנהלות ובאחדות.

מצד שני, הרוב המוחץ של העמדות כאן מציפות בעיות/סוגיות שחוזרות על עצמן שוב ושוב ושוב. אם לא מטפלים בבעיה חוזרת היא לא נעלמת אלא הופכת לחמורה יותר.

זה בדיוק המצב ביחסי פנאטיקס-קהל רחב.

אגב, במשחק האחרון בו הארגון לא עודד, הייתה שירה אדירה של אין אדומים אין פיגועים, שלא זכה לשום התייחסות מהקהל הרחב שאותו קהל בעצם שר את זה.

באותו רגע הייתי די מבולבל וניסיתי להבין אם הבעיה היא בארגון או בקהל הרחב, ואחרי שעשיתי שאכטה וחשבתי לעומק הבנתי שהבעיה היא לאו דווקא בארגון, הבעיה היא בכם בהקשר שלנו.

קל יותר להעביר ביקורת מהצד, קל יותר לדבר, קל יותר לכתוב, כי תמיד יהיה מי שיעשה את העבודה השחורה לכאורה. וכאשר הארגון לא עודד משחק אחד, לקחתם אתם את העידוד ושכחתם על מה נלחמתם שנים.

מעולה. אז תמתין. שתדע יותר, תדבר יותר. כשאין מה לדעת, אין מה לדבר.

אגב, מה עשית עם אותה ביקורת? בא לי להעביר עליך ביקורת ולספר לך, שלהעביר ביקורת בפורום הזה אינו תורם בדבר מלבד 240 עמודים של אנשים לא נראים לעין.

לא רוצה לחכות, בטח כשאני יודע שאין למה לחכות, בזמן שהארגון הזה פוגע לי בקבוצה ובפוגע בי כשהוא מתנהל באלימות.

אז כרגע זה ביקורת וכשיגיע הרגע זה יהפוך לדה-לגיטימציה, כמו שעובר ארגון לה-פמיליה. תבין, אתם חייבים אותנו כדי להתקיים.

באופן אישי, ניסיתי לדבר עם חברה מהארגון כשיצא לי, פנים מול פנים, לא מקלדת מול מקלדת. אבל מהר מאוד קיבלתי את אותן תגובות שמעידות על הבדלים בתפיסה, שאין עם מי לדבר. לא אני זה שצריך להתעורר.

לא נכנס לכל הנושא אבל חייב "להתערב" - התחילו את השיר אנשים שלא מהארגון מין הסתם אבל כן שרקו בוז בשורה ההיא.

סיימת את כל העונות?

לא רוצה לחכות, בטח כשאני יודע שאין למה לחכות, בזמן שהארגון הזה פוגע לי בקבוצה ובפוגע בי כשהוא מתנהל באלימות.

אז כרגע זה ביקורת וכשיגיע הרגע זה יהפוך לדה-לגיטימציה, כמו שעובר ארגון לה-פמיליה. תבין, אתם חייבים אותנו כדי להתקיים.

באופן אישי, ניסיתי לדבר עם חברה מהארגון כשיצא לי, פנים מול פנים, לא מקלדת מול מקלדת. אבל מהר מאוד קיבלתי את אותן תגובות שמעידות על הבדלים בתפיסה, שאין עם מי לדבר. לא אני זה שצריך להתעורר.

קודם כל אני לא יודע אם מי דיברת, ואם קיבלת את הרושם הזה שוב, הבעיה היא לא בארגון, אולי בך. יש לך מה להגיד? מה לטעון? יאלה מעולה, תעשה לי טלפון לפני המשחק בשבת ותבוא לדבר איתי, מבטיח שתגלה שיש עם מי לדבר. והנה אתה ההוכחה למה שדיברתי, אתם חושבים שהארגון עובד בשבילכם, שאם הארגון יעשה טעות לדוגמא, יש לנו את הליגיטימציה לבוא ולשרוף אותו. התפיסה שלך אינה נכונה.

החשיבה העצמית הזו שאתה מדבר עליה, היא חשיבה עצמית שאתה בעצמך יצרת ומנסה להדביק את אותה אמירה כלפינו, זה פשוט לא נכון ותלוש מהמציאות.

נראה כאילו ניסת לעשות עבודת תחקיר כמו אילנה דיין, רק חבל שאין לך מושג מה קרה, למה ואיך. התפיסה של "מכבי עצרו אוהד בפעילות עבריינית" היא פשוט לא נכונה, יש דברים מעבר, הרבה יותר ממה שאתה חושב.

הארגון ממש לא שם עצמו ליד מכבי, הארגון לעולם לא בא בדרישות מופרזות למכבי, הארגון פה בדיוק כמו שאתה פה, אם בכלל.

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת כשיש בפינהם את כל המידע,

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת במטרה לשנות דברים, לעשות,

אני מבין אנשים שמעבירים ביקורת לאותם חברי ארגון במטרה להציע הצעה כזו או אחרת.

אני לא מבין אנשים שמעבירים ביקורת כשאין בידיהם את כל הסיבות, כשאין בראשם רצון לבוא, לעזור, לשנות. סתם פשוט להעביר ביקורת ולחשוב שזה מה שיעזור. זה מביך ועצוב, התפיסה הזו לא תעבוד לכם בשום מקום בחיים, לא בכדורגל, לא בעבודה, לא בשום מקום אחר.

איך שאני רואה את זה, ארגון אוהדים צריך להגיע לאיצטדיון ולעודד, אם אפשר להיעזר בקבוצה כדי לעשות את זה מתוחכם יותר זה נהדר. אין סיבה שאוהדים יעצרו. אני חושב שאין עשן בלי אש. אתה אומר שזאת לא פעילות עבריינית, אבל אני חושב שההגדרה שלי שונה משלך בנוגע לפעילות עבריינית.

מבחינתי אין סיבה מעבר, ואם הייתה, למה שהיא תוסתר מאיתנו. אתם צריכים לשאול את עצמיכם באמת, מהי מטרת הקיום של הארגון, האם היא מצדיקה את החשאיות כמו שאתם אומרים.

אם אתה רוצה, אתה יכול לפגוש אותי בשער 8, בפרלה, אם אתה בגיל שמאפשר לך בכלל להיכנס לפאבים.

החלק האחרון של ההודעה הזאת שלך פשוט מוכיח שלא התייחסת ולא הפנמת כלום משלל הביקורת שהופנתה פה כלפי הארגון.

מה בדיוק מעבר ? כל עוד מכבי לא רוצה להחתים את אלי גוטמן אין הצדקה להתנהגות שלכם בחודש האחרון

קודם כל אני לא יודע אם מי דיברת, ואם קיבלת את הרושם הזה שוב, הבעיה היא לא בארגון, אולי בך. יש לך מה להגיד? מה לטעון? יאלה מעולה, תעשה לי טלפון לפני המשחק בשבת ותבוא לדבר איתי, מבטיח שתגלה שיש עם מי לדבר. והנה אתה ההוכחה למה שדיברתי, אתם חושבים שהארגון עובד בשבילכם, שאם הארגון יעשה טעות לדוגמא, יש לנו את הליגיטימציה לבוא ולשרוף אותו. התפיסה שלך אינה נכונה.

מתן,

קודם כל יפה שאתה מוכן לבוא לדבר ולהסביר לאנשים.

אבל סער כתב פה דברים שגם עוד חברה פה כתבו שהם ניסו לדבר עם אנשים מהארגון אבל בעצם קיבלו כתף קרה.

ואני בטוח שרוב מי שכותב פה ביקורות הם אנשים שאוהבים את מכבי ושמכבי חשובה להם מאוד.

ובסופו של יום אירגון צריך תמיכה של הקהל הרחב והתמיכה מתחילה מהפורום פה והלאה

איך שאני רואה את זה, ארגון אוהדים צריך להגיע לאיצטדיון ולעודד, אם אפשר להיעזר בקבוצה כדי לעשות את זה מתוחכם יותר זה נהדר. אין סיבה שאוהדים יעצרו. אני חושב שאין עשן בלי אש. אתה אומר שזאת לא פעילות עבריינית, אבל אני חושב שההגדרה שלי שונה משלך בנוגע לפעילות עבריינית.

מבחינתי אין סיבה מעבר, ואם הייתה, למה שהיא תוסתר מאיתנו. אתם צריכים לשאול את עצמיכם באמת, מהי מטרת הקיום של הארגון, האם היא מצדיקה את החשאיות כמו שאתם אומרים.

אם אתה רוצה, אתה יכול לפגוש אותי בשער 8, בפרלה, אם אתה בגיל שמאפשר לך בכלל להיכנס לפאבים.

החלק האחרון של ההודעה הזאת שלך פשוט מוכיח שלא התייחסת ולא הפנמת כלום משלל הביקורת שהופנתה פה כלפי הארגון.

הבחור דיבר איתך בצורה כ"כ יפה והוגנת. למה היית צריך להוסיף את ההערה הפוגענית והמתנשאת הזו?

ואין 2 הגדרות שונות לפעילות עבריינית. כל פעולה שהיא נוגדת חוק במדינת ישראל = פעולה עבריינית. גם אם אנחנו לא אוהבים את זה.

ממה שכתבת משתמע שגם אתה נכלל תחת ההגדרה הרחבה של פעילות עבריינית, כל עוד אתה יושב בפרלה לפני משחק, כיוון שאני מניח שאתה לא שותה שם קולה\מים וכד'.

שורש הבעיה זה שהארגון רואה בהנהלת מכבי אוייב, אותה הנהלה שהעניקה לנו אושר טהור אחרי כמעט שני עשורים של גיהנום.

באטיסטוטה - כל הודעה שלך זהב.

אף אחד לא נותן את ההרגשה שנקום ונלך ולא יהיה מכבי פנאטיקס, כי זה פשוט לא יקרה.

הסיבה שאף אחד לא יקים ארגון חדש ויקח את המושכות היא בגלל שבכל הקהל הזה יש אולי (וזה בלחץ רב) 50 אנשים שמוכנים להקריב בשביל הקבוצה את מה שאנשי הארגון מקריבים. אף אחד לא מכריח אותם לעשות את זה, אף אחד לא אומר שצריך למצוץ להם על זה, אף אחד לא אומר שהם צריכים לקבל כרטיסים בחינם או משהו בסגנון, אבל זאת המציאות.

אולי מהכסא בבית מול המחשב זה נראה מאוד בקטנה, "מה זה להגיע 4 שעות לפני משחק?", "מה זה לצבוע דגל פריסה?", "מה זה לתופף 90 דקות?". וזאת רק ההתעסקות ה"בנאלית" שיש לארגון אוהדים.

אז בחייאת, לרוב מכריע מהאנשים אין כוח לעודד 90 דקות פעם בשבוע, אז שיפתחו פה ארגון חדש?

אני חוזר על זה שוב - בדיבורים בפורום הכל מאוד קל.

ואני לא יודע אם אתה יודע, אבל ארגוני אוהדים יש בקהל של מכבי משנת 2000, לא 100 שנה. ומאז שנת 2000 פחות או יותר מי שמוביל את הקהל זאת אותה קבוצת אנשים. פה החוסר מושג שלך בעניין.

תקשיב, זה פוליטיקה בסיסית. ברגע שהמקום יתפנה, מישהו ישאב לתוכו. אם זה יהיה לגמרי חדש או אם יקום ארגון חדש מתוך הפנאטיקס. אני בטוח שלא כולם בפנים מרגישים בנוח עם ההתנהלות הנוכחית שלו. זה כמו להגיד, אם ביבי לא יהיה ראש ממשלה אף אחד לא יהיה ראש ממשלה, כי לאנשים לא אכפת מה קורה במדינה, אמנם בלומפילד קטן בהרבה ממדינת ישראל, אבל בדיוק כמו שכשמפלגה יורדת מהשלטון או מהתודעה נכנסת מפלגה אחרת, כך יקרה גם ביציע.

אם ארגון האוהדים הראשון של הקבוצה קם רק בשנת 2000 ואת רוב ההיסטוריה של המועדון הוא יצר לפני כן, זה רק מראה כמה החשיבות העצמית של הארגון מוגזמת.

אותי זה מרגיע, כי המועדון ימשיך לתפקד אתכם או בלעדיכם.

לא מבין למה החלק הזה היה טוב. בטח ובטח כשכן יש פה סוג של שיח, לפחות ממתן.

הבחור דיבר איתך בצורה כ"כ יפה והוגנת. למה היית צריך להוסיף את ההערה הפוגענית והמתנשאת הזו?

ואין 2 הגדרות שונות לפעילות עבריינית. כל פעולה שהיא נוגדת חוק במדינת ישראל = פעולה עבריינית. גם אם אנחנו לא אוהבים את זה.

ממה שכתבת משתמע שגם אתה נכלל תחת ההגדרה הרחבה של פעילות עבריינית, כל עוד אתה יושב בפרלה לפני משחק, כיוון שאני מניח שאתה לא שותה שם קולה\מים וכד'.

אם מותר לו לתהות על קיומי, מותר לי לתהות על גילו.

לא יודע, בנתיים המשטרה לא עושה לי בעיות ואף אחד לא ביטל את המנוי שלי.

לא כל הביקורות בנושא מפורטות היטב, אך יש כאלו ששוות התייחסות וגם מהן התעלמת:

1) לדעתי, אין שום סיבה לא לעודד במשחק כזה חשוב, במיוחד בבמה אירופית. גם אם מכבי בחרה לתבוע שני חברה בצורה פלילית וגם אם היא עוזרת למשטרה ומנחה אותם.

2) גם מחר לא הולכים לעודד, למה להמשיך להסתיר מאותם האוהדים שאתם רוצים שיתמכו בכם מול ההנהלה , מה הטעם בחשאיות הזו?

נכון שראשי הארגון לא חייבים כלום לאף אחד, אך לאור זה שחלק הגיבו פה אני באמת מנסה להבין את מה ששאלתי.

אגב, במשחק האחרון בו הארגון לא עודד, הייתה שירה אדירה של אין אדומים אין פיגועים, שלא זכה לשום התייחסות מהקהל הרחב שאותו קהל בעצם שר את זה.

באותו רגע הייתי די מבולבל וניסיתי להבין אם הבעיה היא בארגון או בקהל הרחב, ואחרי שעשיתי שאכטה וחשבתי לעומק הבנתי שהבעיה היא לאו דווקא בארגון, הבעיה היא בכם בהקשר שלנו.

קל יותר להעביר ביקורת מהצד, קל יותר לדבר, קל יותר לכתוב, כי תמיד יהיה מי שיעשה את העבודה השחורה לכאורה. וכאשר הארגון לא עודד משחק אחד, לקחתם אתם את העידוד ושכחתם על מה נלחמתם שנים.

לא הבנתי איך זה קשור לדיון, אבל שרקו בוז בדיוק באותו המקום.

"הארגון לא עודד" לא גורר שכל מי שמשתייך לארגון לא עודד.

אם מותר לו לתהות על קיומי, מותר לי לתהות על גילו.

לא יודע, בנתיים המשטרה לא עושה לי בעיות ואף אחד לא ביטל את המנוי שלי.

זה שלא עושים לך בעיות, לא אומר שמה שאתה עושה זה חוקי.

מעבר לזה, אם נתעלם מההתנשאות שלך, אתה רוצה לקבל ממתן תשובות ולא להפך, לכן מן הראוי שאתה תיגש אליו ולא להפך. טיפת כבוד לא הזיקה לאף אחד.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.