Jump to content

פורטו בסמי עופר, הפאנטיקס מוחים - אין תופים ועידוד

melody

Recommended Posts

חח יש לי דז'ה וו מהחשמונאים

מה זה משנה בכלל מה הסיבות

באמת שזה לא מעניין כבר

אני דווקא בלי לדעת בוחר לקחת את הצד של מכבי

סומך עליהם ועם איך שהמועדון מתנהל אני בטוח שהם לא פוגעים בלקוחות חפים מפשע סתם

מיץ׳ מקיא פה כספים בלי סוף מדבר על חזון ותרבות ואתם עסוקים בקרבות אגו של ילדים בני 2 שהרוב המבוגר כאן ובקהל בכלל ( ולא הילדודס המושפע שמגיב כאן בהגנה על הארגון) איבד בהם עניין מזמן

את מי זה מעניין מה עשו למי?

ולאחר מכן שיוצאים עליכם

אתם מנגנים סיסמאות של ״ קנו אותכם באליפויות /״ מה יהיה פח אחרי מיץ׳״

אז כן מיץ׳ קנו אותנו בחזון ובתרבות שהושרשה המועדון הזה מיום הגעתו והכרת התודה המינימלית היא מנויים ותמיכה ביציע - זה המעט שאנחנו יכולים לעשות

תוקירו תודה על זה

הצביעות הכי גדולה היא של אלה שמתרברבים בהיותם ״יודע דבר״ ומעמידים לעצמם את הזין תוך כדי כתיבה כאן שאנחנו לא יודעים את הסיבה האמיתית

לפעמים התגובות כאן ראויות לילדים בני-14 ( ויש כאן כאלה שמזמן עברו את הגיל הזה אבל לא התבגרו )

Sent from my iPhone using Tapatalk

חייזרים מתי תבינו שהארגון הזה בזכותו מכבי קיימת

לא נכתב בתולדות הפורום משפט פחות נכון מזה (והיו פה אנשים שטענו שזהבי לא שחקן)

זה לא נכון היסטורית,זה לא נכון לוגית וזה לא נכון מכל בחינה אחרת.

אתה באמת אומר לי שמועדון שקיים 110 שנה קיים בזכות ארגון שקיים שלוש שנים וחצי ? חחחחחחחחחחחח

אתם חושבים לעיתים לפני שאתם כותבים את הקלישאות האלה ?

הארגון הזה לא תורם כלום למכבי ובעיקר עולה לה.

רוב העידוד, לפחות זה שאשכרה שומעים, תמיד מגיע מהקהל הרחב.

רוב ההכנסות מגיעות מהקהל הרחב.

אנשי הארגון, לפחות הדומיננטיים שבהם, לא קונים כרטיסים, לא קונים מרצ'נדייז של המועדון ולא חולקים את ערכי המועדון.

ארגון שבעיקר לוקח והרבה פחות נותן.

בואו אני אשבור לכם עוד מיתוס - התמיכה של מכבי בארגון, היא לא בגלל שמכבי מבינה את החשיבות של הארגון (בעידוד בתפאורה וכו') היא בעיקר בשביל הקהל הרחב.

לייצר לקהל הרחב אווירת כדורגל יותר טובה. חלק מתפיסת החוויה שלהם.

הם בטח לא חייבים אותו.

רוב התפאורות בשנים האחרונות מחוץ ל-11 היו בארגון ובמימון של מכבי, היא יודעת לעשות את זה יותר טוב ויותר מסודר מכל ארגון (כי היא, בניגוד לארגון, מנוהלת ע"י אנשים רציניים)

ככה שאפילו בקטע הזה, היא ממש לא צריכה את הארגון.

אני יודע שזה שוקינג להרבה אנשים - אבל הגיע הזמן לפתוח לאנשים תעניים.

לפחות פעם היו פה מחאות שכולם יכלו להתחבר אליהם כמו מחירי כרטיסים, מעבר לאצטדיון רמת גן ואפילו המחאה על נמני אפשר להגיד שבזמנו הייתה מוצדקת. היום זה נראה שרק מחפשים על מה למחות שמלבד הארגון אין אף אחד שמתחבר לכל המחאות האלו.

ולחברי הארגון שאני בטוח שקוראים פה אנחנו קבוצה לא קטנה של חברים מ11 ותדעו שתומכים בכם והולכים איתכם ודעת הקהל ובטח שער 11 לא מורכבת ככלל מהפורום הזה..יודעים להעריך אנשים שנותנים את הלב ליציע.

ודא שימו לב לסתירה מצד אחד חלק פה טוענים שאפשר בלי ארגון מצד שני שהוא לא בא אתמול בכיתם כמו נקבות..

האמת ?

מאיפה שאני ישבתי אני יכול להגיד לך שרוב האנשים אפילו לא שמו לב.

מי שכן שם לב זה אנשים שבאמת חיים את הקבוצה הזאת ואת היציע ביום יום והבינו שאם אין תופים כנראה שיש מחאה - עד שלא קראתי פה בשלוש בבוקר אפילו לא ידעתי שאכן הייתה.

יותר מזה, העידוד אתמול לא נשמע כל כך שונה מעידוד במשחקים אחרים - תבין בעצמך מה זה אומר על הכוח של הארגון

ודבר שלישי - רוב האנשים שעברו את גיל 25, בעיקר צוחקים על הארגון הזה והמחאות שלו, בטח שלא בוכים.

בכיתם עלק. תפוס עכשיו 100 אוהדים נייטרלים שישבו לא בצפוני אתמול ולא קוראים פה, 99 מהם לא יבינו על מה אתה מדבר איתם. אנשים בכלל לא שמו לב.

אי אפשר להסתדר בלי ארגון, אבל מכאן ועד להחרים משחק ליגת אלופות! יש מרחק גדול.

לא משנה מה הסיבה במשחק הזה מעודדים ובמשחקים הבאים אפשר להחרים, הרי טובת מכבי מנחה את כולנו.

אין שום סיבה מוצדקת לא לעודד במשחק כזה, גם אם מודיעים לכמה חברי ארגון שמחרימים להם את הכרטיס ביום המשחק.

בטח שכן.

כמו בכל דבר, תהיה תקופת הסתגלות וזה יהיה במתכונת קצת אחרת ממה שהתרגלת בשנים האחרונות - אבל זה מאוד אפשרי וממשי.

ואני יגיד לך יותר מזה, אפילו לא שמת לב אבל אתה כבר תקופה די ארוכה, דה -פקטו, מסתדר מצוין בלי ארגון אוהדים. (פשוט בלי להבין את זה)

הארגון הזה רלוונטי הרבה פחות ממה שחושבים - גם ככה מכבי כבר די לוקחת על עצמה את כל עניין התפאורות מחוץ ל -11.

אתה באמת חושב שהחבורה העלובה הזאת שעסוקה בפוליטיקה פנימית 90 אחוז מהזמן יכולה להרים 20,000 פלקטים בסמי עופר ?

לא שאני מתלהב מפלקטים, אבל תבינו, אפילו מה שאתם תופסים כארגון זה לא הארגון.

ההשפעה של הארגון הזה היא מינורית מלכתחילה.

למה מה יש בקהל הזה בלי ארגון יא אהבלים

כדורגל זה לא רק תארים

תגיד לי חתיכת ילד זין, אתה עושה גם דברים שמצדיקים את הקיום העלוב שלך? או שאתה יודע רק לצאת פה על משתמשים באופן קבוע כאילו הם חברים שלך מהשכונה?

לא יודע מה עלוב יותר, החשיבות העצמית של החבורה הזאת שבטוחה שבלעדיה אין מכבי, או הניסיון להסתיר את זה שהמחאות האלה נובעות מכך שמכבי מרחיקה חברי ארגון שנתפסים בפעילות עבריינית, כי זה משהו שהקהל הרחב לעולם לא יזדהה איתו למרות שברור לכולם שזאת הסיבה.

התחושה היא שמבחינה היררכית, הארגון שם את עצמו ליד מכבי, כאילו היה חלק מהמועדון, עם אמירות כמו "לא אכפת לי שהקהל הרחב ייסע למשחקי רדיוס בנתניה" הארגון חושב שכל מה שהוא עושה, כולל הפעילות שנתפסת כלא לגיטימית(אבוקות, התפרעויות וכו') משרת את המטרה של המועדון ואם הקהל יסבול מההשלכות זה למען מטרה טובה.

התפיסה של כל מי שקשור לארגון הזה היא עקומה, עד שהם לא יבינו שהם אוהדים כמונו, שעצם העובדה שבחרו להשקיע יותר במכבי לא מקנה להם זכויות מיוחדות, נמשיך לנהל את הדיונים האלה, על מחאות נגד ההנהלה(שקשה לבוא אליה בטענות), על אבוקות, על גזענות כלפי שחקנים, וכל מה שמפלג אותנו כקהל.

האמת ?

מי שכן שם לב זה אנשים שבאמת חיים את הקבוצה הזאת ואת היציע ביום יום והבינו שאם אין תופים כנראה שיש מחאה - עד שלא קראתי פה בשלוש בבוקר אפילו לא ידעתי שאכן הייתה.

יותר מזה, העידוד אתמול לא נשמע כל כך שונה מעידוד במשחקים אחרים - תבין בעצמך מה זה אומר על הכוח של הארגון

ודבר שלישי - רוב האנשים שעברו את גיל 25, בעיקר צוחקים על הארגון הזה והמחאות שלו, בטח שלא בוכים.

בכיתם עלק. תפוס עכשיו 100 אוהדים נייטרלים שישבו לא בצפוני אתמול ולא קוראים פה, 99 מהם לא יבינו על מה אתה מדבר איתם. אנשים בכלל לא שמו לב.

בטח שכן.

כמו בכל דבר, תהיה תקופת הסתגלות וזה יהיה במתכונת קצת אחרת ממה שהתרגלת בשנים האחרונות - אבל זה מאוד אפשרי וממשי.

ואני יגיד לך יותר מזה, אפילו לא שמת לב אבל אתה כבר תקופה די ארוכה, דה -פקטו, מסתדר מצוין בלי ארגון אוהדים. (פשוט בלי להבין את זה)

הארגון הזה רלוונטי הרבה פחות ממה שחושבים - גם ככה מכבי כבר די לוקחת על עצמה את כל עניין התפאורות מחוץ ל -11.

אתה באמת חושב שהחבורה העלובה הזאת שעסוקה בפוליטיקה פנימית 90 אחוז מהזמן יכולה להרים 20,000 פלקטים בסמי עופר ?

זה קצת מסיט את מעיקרו, אבל בלי ארגון לא היו צעדות בחו"ל עם תופים ושלטים, ותפאורות שהן קצת יותר מפלקטים שנקנו בקרביץ.

ד"א גם את הפלקטים הארגון מסדר(פיזית), אז כן בטח שהם יכולים להרים.

לדעתי, חייבים ארגון, אבל האי עידוד אתמול היה משהו שלא צריך להיעשות.

כל כך הרבה אנשים כאן יוצאים נגד הארגון בגלל המחאה? בגלל שלא עודדו אתמול?

מישהו מהם מנע ממכם לעודד אתמול?

כותבים פה נגד הארגון ומאחלים שלא יהיה יותר אבל הכל מגיע מאותה נקודה אתמול, שהבנתם שהם לא מעודדים.

אתם פשוט הייתם מאוכזבים, זאת האמת. אתם הכי רציתם שהם יהיו אתמול ובכזאת קלות אתם היום לא רוצים שיגיעו יותר למגרשים.

הזוי.

יואב קרן - לא חבר בשום ארגון אוהדים ולא קיבל כרטיס (לא בחינם ולא בכסף) מאף אחד.

נערך על ידי יואב קרן

תגיד לי חתיכת ילד זין, אתה עושה גם דברים שמצדיקים את הקיום העלוב שלך? או שאתה יודע רק לצאת פה על משתמשים באופן קבוע כאילו הם חברים שלך מהשכונה?

אתה גבר להגיד את זה גם בפנים? כי לי אין בעיה יא קוקסינל

שמע אתה הזוי ברמות על זה משהו. מעולם לא הייתי חבר באף ארגון, את כמות האנשים שאני מכיר מהארגון אפשר לספור אולי ביד אחת. וגם זה לא היכרות אישית במיוחד, פשוט הם עזרו לי להכניס את הדגל שלי לשער 7 זה הכל. מעולם מעולם מעולם לא קיבלתי אף פעם כרטיס בחינם לא מהם ולא מאף אחד אחר. אתה יכול לא להאמין לי זה זכותך אבל אתה היחיד שיוצא מגוחך בסיפור הזה. כל מי שמכיר אותי פה (ויש מעטים שכן) יודע שמה שאמרתי הכל אמת.

אם כבר בתור אחד שרואה את דברים מהצד, שמגיע כל משחק לשער 11 כמה שעות לפני, שרואה ושומע מה קורה גם מאחורי הקלעים (עד כמה שאפשר, אני עדין לא חבר ארגון ולא חבר הנהלת מכבי) לי יש הרבה יותר ראייה אובייקטיבית וכוללת מאשר לך. אתה בא רק מהצד שלך רק מהמקום שלך והמקום הזה ממש לא נקי. לי אין שום אינטרס לא לפה ולא לפה מלבד שיהיו לנו עידוד חזק ותפאורות יפות למען הקבוצה. הרבה פעמים גם יצאתי נגד פעולות של הארגון כשחשבתי שהם לא נכונות. כפיות טובה כלפי הארגון חח בסדר הם עוזרים לי להכניס דגל, זה לא שהם קנו לי וילה בקיסריה והוציאו אותי לפנסיה בגיל 30 עם קיצבה של מנכ"לים.. חח.. אני אחיה גם בלי להכניס את הדגל הזה. לא שאני לא מודה להם אבל להגיד שבגלל זה אני מסנגר עליהם במקרה הזה זה פשוט מצחיק.

אתה רואה ושומע מה קורה אבל מכיר פחות מחמישה אנשים בארגון (זה מה שלפחות אני מצליח לספור ביד אחת) ?

או קיי.

אתה כמובן אובייקטיבי אבל לוקח צד בסיפור הזה למרות שאם אתה לא בארגון אין לך מושג על מה המחאה. הגיוני.

וזה כמובן מגיע מהמקום הנקי והאובייקטיבי שלך ולא מהכרת הנפשות הפעולות.

כאדם אובייקטיבי אתה מצדד באנשים שאתה לא מכיר, במחאה שאתה לא יודע מה היא....

כן אחי, נשמע מאוד אמין והגיוני.

תפנה למכבי, יעזרו לך להכניס תדגל שלך אם זה כל כך חשוב לך.

בטוח שאם תסביר להם מספיק טוב הם יעזרו לך.

זה קצת מסיט את מעיקרו, אבל בלי ארגון לא היו צעדות בחו"ל עם תופים ושלטים, ותפאורות שהן קצת יותר מפלקטים שנקנו בקרביץ.

ד"א גם את הפלקטים הארגון מסדר(פיזית), אז כן בטח שהם יכולים להרים.

לדעתי, חייבים ארגון, אבל האי עידוד אתמול היה משהו שלא צריך להיעשות.

מצד שני, בלי הארגון היו לקהל הרחב עוד כמה מאות כרטיסים להגריל במשחקי הדרבי-חוץ.

הארגון מקבל יותר משהוא נותן.

כותבים פה נגד הארגון ומאחלים שלא יהיה יותר אבל הכל מגיע מאותה נקודה אתמול, שהבנתם שהם לא מעודדים.

אתם פשוט הייתם מאוכזבים, זאת האמת. אתם הכי רציתם שהם יהיו אתמול ובכזאת קלות אתם היום לא רוצים שיגיעו יותר למגרשים.

הזוי.

יואב קרן - לא חבר בשום ארגון אוהדים ולא קיבל כרטיס (לא בחינם ולא בכסף) מאף אחד.

זה לא רק אתמול זה תקופה ארוכה. אתמול זה היה הקש ששבר את גב הגמל כנראה.

הזוי

הלמה לא עודדתם זאת אחת הקלישאות היותר מעצבנות שיש. איך אפשר לעודד אם לא יודעים שאין עידוד?

הרי הם לא הודיעו מראש על מחאה ולהרבה אנשים כולל אני לא היה בכלל מושג שלא מעודדים בגלל מחאה ואם היה מושג לפני אולי אנשים היו מצליחים לעודד באופן יותר מסודר.

זה לא רק אתמול זה תקופה ארוכה. אתמול זה היה הקש ששבר את גב הגמל כנראה.

הלמה לא עודדתם זאת אחת קלישאות היותר מעצבנות שיש. איך אפשר לעודד אם לא יודעים שאין עידוד?

הרי הם לא הודיעו מראש על מחאה ולהרבה אנשים כולל אני לא היה בכלל מושג שלא מעודדים בגלל מחאה ואם היה מושג לפני אולי אנשים היו מצליחים לעודד באופן יותר מסודר.

אני פשוט לא מבין דבר אחד.

מניח שלא היה אוהד אחד אתמול בסמי עופר, וסביר להניח שגם בבית, ששמח שהארגון לא נשמע אתמול.

אז אם ככה, למה אנשים כאן כל כך רוצים להעלים אותם פתאום?

אני התאכזבתי שלא היה עידוד, אני מאחל ומקווה שהארגון יחזור לפעילות מלאה ביציעים ומקווה שלא יהיו עוד ימים כמו אתמול.

אני מקווה שלא יהיו תקלות יותר בין הארגון לקהל הרחב ובין הארגון למועדון.

אני מניח שכולם רוצים שזה מה שיקרה אבל כל אחד מתעסק בקקה בגלל שלא התחשק לו אתמול לעודד לבד ורוצה להיות מקובל יותר בפעם הבאה, יחד עם הודעה פרטית מפורטת על למה לא מעודדים.

האמת ?

בטח שכן.

מה שאתה עושה פה זה פשוט בושה.

ואני מתייחס בעיקר לחלק המזלזל בארגון בכל הקשור לתפאורות.

אפשר לבקר מפה ועד הודעה חדשה (גם אני מאוד התאכזבתי אתמול) , אבל השקרים האלה הם נטו מרצון לפזר רעל , כי אני לא מאמין שלמישהו יש זיכרון כל כך קצר והספיק לשכוח את כל התפאורות המשוגעות שהם הרימו.

הזוי

עודדתי כמו גדול ואפילו לא ידעתי שיש מחאה. הכי אמיתי.

העידוד אתמול לא נשמע שונה ממה שהוא נשמע ביתר המשחקים שהייתי הסמי. עם ארגון ובלעדיו.

הארגון הזה לא יכול לאכזב אותי, כי אי אפשר להתאכזב ממישהו שלא מצפים ממנו לכלום.

שכתבתי היום בבוקר בקבוצת וואטסאפ שלנו שהייתה מחאה (כן, אנשים לא באמת הבינו שהייתה מחאה - עד כדי כך עוצמתי הארגון שלנו) זה נע בין צחוקים לביזיון. (מודה שרובנו עברנו את גיל 30)

שתבין שמה שאתה רואה פה זה אפילו לא דוגמה שמייצגת 10 אחוז בקהל (ולי, עם כל הביקורת, עוד איכשהו אכפת) תבין שבמציאות שהמצב שלהם הרבה יותר גרוע ממה שנדמה לך.

רוב האנשים לא מבינים מה הולך או לא. הם בכלל לא מרגישים אם יש או אין ארגון, הם בטח שלא מתעניינים בלמה וכמה החליטו לעודד או לא.

לאנשים יש דברים קצת יותר חשובים בחיים האלה (עבודה, לימודים, אישה, ילדים) - זה כל כך לא מעניין.

וזה רוב אהודי מכבי.

הכעס פה הוא עוד המצב הטוב, כי זה ויכוח בין האנשים היחסית חריגים שמתעסקים באמצע היום בקבוצה/פורומים, במציאות הרוב הרבה פחות מעורב.

היחס האמיתי לארגון הזה מחוץ ל -11 פשוט נע בין אדישות מוחלטת לסלידה.

אני חושב שיש פה מספיק אנשים שמבינים את זה. ומי שלא מבין עוד יבין.

הכי עצוב שזה רק מועיל להנהלת הכל משחק הוא חוויה במאבק העתידי על פרצופו של מגרש כדורגל.

יש לי הרבה ביקורת על הארגון, אבל עדיין בראייה עתידית אני מעדיף לוותר על כל הצלחה ספורטיבית ולו רק שתרבוץ הכדורגל עליה גדלתי, עמידה, שירה וכן גם לפעמים קללות תישאר.

לכל אותם חברה שטוענים שלא יעודדו עם הארגון בשבת אתם מוזמנים להישאר בבית. גם ככה אתם עושים יותר נזק מתועלת.

אם היה לנו תרבות בקהל של תמיכה 90 דק בקבוצה ללא תלות במה שקורה במגרש עוד הייתי יכול.להבין את הרעיונות ההזויים של לחיות בלי ארגון אוהדים, אבל בגלל שכולנו חיים תיציע לא מעט שנים אנחנו יודעים טוב מאוד מה ייקרה אחרי כמה הפסדים, אחרי שנים של כשלונות.

אני פשוט לא מבין דבר אחד.

מניח שלא היה אוהד אחד אתמול בסמי עופר, וסביר להניח שגם בבית, ששמח שהארגון לא נשמע אתמול.

אז אם ככה, למה אנשים כאן כל כך רוצים להעלים אותם פתאום?

אני התאכזבתי שלא היה עידוד, אני מאחל ומקווה שהארגון יחזור לפעילות מלאה ביציעים ומקווה שלא יהיו עוד ימים כמו אתמול.

אני מקווה שלא יהיו תקלות יותר בין הארגון לקהל הרחב ובין הארגון למועדון.

אני מניח שכולם רוצים שזה מה שיקרה אבל כל אחד מתעסק בקקה בגלל שלא התחשק לו אתמול לעודד לבד ורוצה להיות מקובל יותר בפעם הבאה, יחד עם הודעה פרטית מפורטת על למה לא מעודדים.

כי הקהל מאס במלחמות.זה למה.

כל פעם מוצאים סיבה חדשה. פעם זה ראדי פעם הנהלה פעם זיבי.

זורקים אבוקות ומתלוננים על מעצרים,שמים קצוץ על הקהל ואח"כ מבקשים תמיכה.

אני יכול עוד להשיך ולהמשיך אבל הבנת את הרעיון.

זה פשוט מאוד, אם הייתה מחאה כזאת לפני 4-5 שנים הייתי עוד יכול להבין את זה..

היום, שמכבי זה מועדון אירופאי לכל דבר, ההתנהלות הכי טובה בארץ, אני לא רואה שום מצב בעולם שמכבי יעשו איזשהו משהו לא מוצדק.

סומך על מכבי, סומך על מיץ', סומך על מרטין.

עריכה:

בקשר לאמירה שמכבי לא הייתה קיימת בלי הארגון....

מי שאמר את זה כנראה הבנאדם הכי טיפש שהיה אי פעם בהיסטוריה, וכל מה שנשאר זה לקוות בשבילו שהוא לא באמת מאמין לעצמו..

מה שאתה עושה פה זה פשוט בושה.

ואני מתייחס בעיקר לחלק המזלזל בארגון בכל הקשור לתפאורות.

אפשר לבקר מפה ועד הודעה חדשה (גם אני מאוד התאכזבתי אתמול) , אבל השקרים האלה הם נטו מרצון לפזר רעל , כי אני לא מאמין שלמישהו יש זיכרון כל כך קצר והספיק לשכוח את כל התפאורות המשוגעות שהם הרימו.

אני לא מצפה מאף אחד לשכוח כלום.

הם הרימו תפאורות מדהימות, והם עושים שירים מעולים - אבל כתבתי, אם זה המחיר שאני צריך לשלם בשביל כל תופעות הלוואי שמתלוות לזה אני בכיף מוכן לוותר.

אתה לוקח את הטיעון שלי למקום הכי נמוך והכי רדוקטיבי שיש - על גבול ההוצא מהקשרו.

אני יסביר שוב, אני טוען שבפועל, אפילו הרבה מהדברים שהקהל הרחב זוקף לזכות הארגון כבר נעשים ע"י מכבי. הארגון הזה חוץ מהשלטי פריסה (היפים - בעיקר בעבר האמת) והשירים (מעולים) לא תורם יותר מדי. אין לי בעיה שלא תסכים עם המסקנה - זאת דעתי ונמקתי אותה.

אין פה שקרים. (מעולם לא טענתי שהם לעולם לא הרימו תפאורה או עשו שירים)

ועד שלא תתנצל על העובדה שקראת לי שקרן אני גם גמרתי את הויכוח איתך.\

עם כל הכבוד, אני בוחר עם מי לנהל ויכוח ובאיזה רמה. אני לא מכנה אנשים שקרנים מבלי לסתור רבע מילה ממה שהם כתבו.

תתבייש לך.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.