Jump to content

פורטו בסמי עופר, הפאנטיקס מוחים - אין תופים ועידוד

melody

Recommended Posts

זה כן.

לא יודע מה איתך, כשאני נזכר ברגעים גדולים של מכבי אני חושב על ניצחונות ועל צלחות ועל גביעים, לא על תפאורות ושלטים ודגלים.

אז יש אנשים שהרגש תופס אצלם יותר חשיבות בחיים, ובשבילם להרגיש שתמיכת הקהל או בוז אשכרה עוזר איכשהו לקבוצה שהם אוהדים לנצח, או מרים להם את הראש כשהם מפסידים- עושה הרגשה שאם אתה כל כך נחרץ ב"כן" שלך אתה כנראה לא מכיר.

די נו, כולנו מתענגים על ניצחונות ועל תארים כמו ה6-2, דרבי זהבי, 4-0, האליפות ב2003 וכן הלאה.

אלה הדברים שמעצבים את התודעה שלנו, לא העידוד.

ברור שזה מרגש, מוסיף ומעצים את החוויה, אבל זה לא הדבר הכי חשוב. בסופו של דבר מה שקורה על הדשא זה הדבר שכולנו באנו בשבילו.

די נו, כולנו מתענגים על ניצחונות ועל תארים כמו ה6-2, דרבי זהבי, 4-0, האליפות ב2003 וכן הלאה.

אלה הדברים שמעצבים את התודעה שלנו, לא העידוד.

ברור שזה מרגש, מוסיף ומעצים את החוויה, אבל זה לא הדבר הכי חשוב. בסופו של דבר מה שקורה על הדשא זה הדבר שכולנו באנו בשבילו.

בגלל זה אני חושב שאנשים יוצאים מפרופורציה.

אז יש אנשים שהרגש תופס אצלם יותר חשיבות בחיים, ובשבילם להרגיש שתמיכת הקהל או בוז אשכרה עוזר איכשהו לקבוצה שהם אוהדים לנצח, או מרים להם את הראש כשהם מפסידים- עושה הרגשה שאם אתה כל כך נחרץ ב"כן" שלך אתה כנראה לא מכיר.

אתה מסוג האוהדים שהם "אוהדים את האוהדים". מכבי לא חשובה לך כמו שחשוב לך השואו... עומד לך מלשמוע סיפורי יריבויות בין קהלים. "מכבי כדורגל" היא סתם טריגר בשבילך.

בגלל שאתה ממש ממש מעצבן, לרוב הקבוצות באירופה יש נטיה פוליטית, לחלקן חזקה יותר ולחלקן פחות.

כל מי שמתיימר להיות א פוליטי הוא בדרך כלל פוליטי אבל חלש יותר באזור שלו.

תפסיק לזיין את המוח בדברים שאין לך מושג בהם.

לאיזה קבוצות באנגליה יש נטיה פוליטית? אתה מוזמן להאיר את עיניי.

מה הנטייה של שאלקה או של באיירן, כמו שקוסמיק שאל? של שטוטגרט? ברמן? המבורג? ארסנל? יונייטד? לידס? פנרבחצ'ה? גלאטסראי?

ולא נראה לי שתרבות הספורט בגרמניה או באנגליה פחות טובה.

אתה מסוג האוהדים שהם "אוהדים את האוהדים". מכבי לא חשובה לך כמו שחשוב לך השואו... עומד לך מלשמוע סיפורי יריבויות בין קהלים. "מכבי כדורגל" היא סתם טריגר בשבילך.

ואם היית קצת פחות עצוב יכלת להבין מההודעה שציטטת שאני אוהב לעשות את ה100% במסגרת היכולות שלי כדי לעזור לקבוצה. במקרה שלי כאוהד מדובר בלעודד או לשרוק בוז,כמה שיותר.

יאלה תנעלו עודדו לא עודדו האמת לא הרגשתי בחסרונם. כמו בדרבי ובטח כמו נגד ביתר.

איתם או בלעדיהם מאמין שבסוף יהיה כמעט אותו עידוד .

על השרירים האלה נמאסו כבר.

מרטיין ביין הציע לאוהדים תמיכה מלאה בתנאי שיחתמו איתו על חוזה שהם לא שרים יותר שירים גזעניים בלי אבוקות וכדומה.

הם לא הסכימו ופה ניהיה הפיצוץ.

עכשיו הם יכנסו בהנהלה בכל הכוח וההנהלה בהם .

מקווה מאוד שאנחנו אנשים מאוד בוגרים ללכת עם ההנהלה ולדאוג לקבוצה תמיד.

זה שורש הבעיה..האמת שחשבתי על זה אתמול שהבנתי שאין עידוד שבטוח היה איזה ניסיון כזה.

אז הארגון החליט לקחת את האידיאולוגיה שלו לפני המועדון.

זאת הבעיה, וזה הגיוני. מכבי לא תשקיע כסף במי שפוגע בה.

הם חייבים לשבת שוב ולדבר בינהם ולמצוא פתרון אחר. אם הצליחו לעשות שלום בית עם השחקן והאולטראס אז פה גם אפשר

הבעיה היחידה היא שאין תקשורת בין הארגון לשאר הקהל, ואני חושב שהגישה של לבוא ל11 כדי לקבל תשובות היא טעות.

לא לכל האוהדים יש זמן/יכולת/רצון להגיע ל11 כדי לדבר, וזה לא אומר שהם צריכים להיות מנותקים ממה שקורה.

אנשים שמדברים שטויות יש ל2 הצדדים, באטי ומתא שי מראים את זה יפה. לא יודע ולא מעניין אותי מאיפה מגיע התסכול שלכם, אבל הבחירה הזו ללכת לקיצוניות ולהתרסות ולבלבולי הביצים האלו פוגעת קודם כל בכם.

בשורה התחתונה יש אנשים שעושים, יש כאלו שעושים ומדברים, ויש כאלו שרק מדברים. לאלו שמרגישים שייכים לקבוצה השלישית- מציע לכם לעשות יותר, ואם אין ביכולתכם אז לפחות תשמרו קצת על הפה אם אין לכם דברים קונקרטיים או מוכחים להביא לפה. כל ההאשמות והנגיחות האלו לא מועילות בכלום.

גם אם יש ביקורת, רצוי שהיא תהיה בונה.

והכי חשוב לזכור זה שלכולנו יש אותה מטרה- יש כאלו שהדרך שלהם היא X ויש כאלו שמאמינים בY.

"כי פה אנחנו בני אדם, מכורים לאשליה

שאם ההוא שונה ממך, אתה זה לא אתה"

אני יודע שממש קל לאמץ את גישת המועדון בנושא, ושצריך להיות ממש חזק כדי להישאר נייטרלי עד ששומעים את 2 הצדדים ולמרות זאת אני ממליץ לכל מי שאכפת לו בסופו של יום מהמצב ביציעים ולא רוצה להגיע לבלומפילד של שנות ה90(מבחינת עידוד ותמיכה)- תחכו.

ואם אנשים מהארגון יקראו את זה, אני מקווה שתמצאו וכמה שיותר מהר את נקודת ההשקה לקהל הרחב.

בכל דרך אפשרית.

כמו שצריך להיות אינטרס לקהל הרחב להגיע אליכם ל11 גם לכם צריך להיות אינטרס להגיע לכל בן אדם שיושב בבלומפילד.

עוד בנאדם שלא מכיר אותי, לא דיבר איתי מימיו ולא מבין אפילו רבע מהתפיסה שלי שופט אותי.

לא, אני חושב שזה מעיד עליך ולא עליי.

אתה מנסה להיות פה איזה אבוייקטיבי ובוגר, לדעתי את יוצא דביל.

א. כי אתה אומר את אותם הדברים שאמרו פה מיליון פעם כבר בעבר ואין שום דבר חדש, אז יכולת לחסוך מאיתנו. לא חידשת כלום ולא אמרת כלום. העתקת דברים שנאמרו מיליון פעם - קופי פייסט. לא מרשים אותי (בטח שזה מגיע בטון מתנשא ושיפוטי)

ב. כי במהות אפילו לא הבנת מה אני אומר למה ואיך אני כן תורם למועדון (רמז: לתפיסתי ובטח בגילי גזירת קונפטי ותפאורות זאת לא הדרך לאהוד קבוצה, תתפלא אבל רוב הפורום פה גם לא תופס את זה ככה) - אז אתה עוד מתנשא מקטלג ומחלק ציונים. מילא אם מישהו שממש הפנים מה שאומרים היה עושה את זה...

ג.אומרים שאם מישהו מוריד את הויכוח לרמתו אז כנראה שהוא ינצח בויכוח, מודה שהיה שלב בויכוח שהצליחו להוריד אותי נמוך הן בטיעונים והן במהות,

בשורה התחתונה לא מוכן לקבל שמישהו ישפוט אהדה לפי דגלי פריסה - זאת תחרות שתעשה בין ילדים בני 15.

אף אחד לא ילמד אותי אחרי 24 שנים שאני אוהדי מכבי שאני לא אוהד אמיתי ורק מדבר פה.

אני אוהד את הקבוצה איך שאני מוצא לנכון ולא איך שאדוני חושב.

מבחינתי בכל פעם שאני קונה כרטיס, מוצר של המועדון, הולך למשחק בית וחוץ ומעודד (כן, אשכרה מעודד) אני מוכיח אהדה לקבוצה - לא תופס בענייך - בעיה שלך.

מי אתה שתשפוט אותי ?

אתה לכאורה אובייקטיבי אבל מייצג בדיוק את רוח הארגון, ולכן מראש אין לי יותר מדי במשותף איתך.

תמשיך תת להם עצות איך להתקרב לקהל, בטח יושבים עכשיו ועושים דיון מיוחד בהצעה שלך...

גבריאל היקר

אתה יורה לכל הכיוונים, אתה בפאניקה שלא מצדיקה את עצמה

אתה תכנס לעמדה תוקפנית/מתגוננת(בעיני המתבונן) בגלל אפקט פרפר שכל הודעה שלך (ושל מי שממשיך להתריס אותך) מחזקת

ופוגעת בכולם בלי יוצא מן הכלל, גם בך, גם באירגון, ובאיזשהו אופן יש לי הרגשה שתפגע בכולם, גם בי, ומה הקשר בכלל אליי?

אתה טוען שאנשים מקבלים כרטיסים במחיר מוזל, טענה שיש להפריך מהיסוד, אבל ניחא

אז את מי אתה מאשים את המשחד או את המשוחד? ואם הכל כל כך טהור בהנהלה הזו

אז בשביל מה בכלל צריך לשחד? חשבת על זה?

יש לך בעיה עם הכרטיסים לדרבי? האירגון הוא לא הבעיה במהות, הבעיה היא השיטה

בשיטה יותר טובה 75% ממנו יקבלו כרטיס לפניי ולפניך בכל מקרה

לא העוד כמה כרטיסים האלה מה שיפתור את הבעיה שהעלת כאן

שהיא ללא ספק בעיה מהותית, אבל בעיה אירגונית מצד המועדון, ולא מצד האירגון, לפחות בהקשר הזה, שבאופן טבעי ידאג לחבריו

אחרת מה הפואנטה בלהיות אירגון? הכי קל להיות מהצד אני גם מעיד את זה על עצמי, יש יתרונות וחסרונות ללהיות באירגון

יש לכם בעיה נקודתית עם משהו, תעלו את הנקודה, באופן פרטי (ואולי, ניחא, באופן ציבורי אבל בצורה סבלנית, שלמישהו בכלל יהיה אכפת לענות לכם)

לירות לכל הכיוונים, נשמע כאילו אנשים יושבים ומחכים לנפילת האירגון שבמהות שלו מיצג את עקרונות האגודה ולא את עקרונות הקפיטליזם (עם כמה שאנחנו קבוצה קפיטליסטית, כדורגל הוא קודם כל של העם)

אלו דברים של אנשים קטנים, שאני דווקא משוכנע שאתה לא, פשוט אפקט הפרפר, אפקט הפרפר, הוא אפקט שהורס עולמות

והרס כבר יציעים, גם את שלנו

תגדיל ראש אתה לא נראה לי ילד

אתם באמת רוצים שיהיה טוב? תדעו לקבל את האחר

וזה תקף לגבי כל הצדדים

איך הצלחתם לנסות (אוי לכם אנשים רעים) להכניס את אחים לסמל לעניין, סיכסוכים נרקמים בלילות?

אני באמת מציע לכולם פה לדבר, משהו מפריע לכם באירגון תנסו לדבר עם האירגון, משהו מפריע לכם בהתנהלות של מכבי תנסו לפנות למכבי

לכולנו יש מטרה, חלק חושבים שהכי חשוב התוצאות, חלק שהדרך, חלק חושבים שהאווירה

לא חייב להסכים אבל צריך לדעת לכבד, גם את אלה שאתה חושב שהם פחות חכמים ממך, לא בזה אנחנו נמדדים פה, באהדה בלבד

אתה חושב שאתה יותר חכם? תביע את חכמתך ותעזור לקהל להתקדם

היהירות הזאת לא מתאימה

שבת שלום

*אין לי שום קשר לשער 11 הנוכחי, אני בכלל יושב ב7

כי כבר נמאס לשמוע את אותם הדברים שוב ושוב,

ואז שוב ושוב שופטים אנשים, ושוב חוזרים לאותם טיעונים דביליים ולא רלוונטיים לכלום על 2002 ועל פריסות ושטויות.

אגב, אותם אנשים מאוד בקלות יודעים לשפוך ביקורת על אנשים, אבל על הארגון, שעושה דברים קצת יותר חמורים ממה שאני עושה אני לא שומע מילה.

עלק אובייקטיבים.

אז לא, אני לא חושב ששלום עם הארגון הזה יועיל במשהו לקהל.

הארגון הזה הוקם בחטא, יש בו הרבה אנשים לא ראויים, ובשנתיים האחרונות הוא עושה המון נזק למכבי.

לא מאמין בו יותר ולא מאמין שהוא ישתנה

עזוב את עניין הכרטיסים - חזרתי מזה קבל עם ועדה. נשאיר את זה כהתנסות אישית שלי ולא נחתים את הארגון . שחרר.

לגבי הכרטיסים - אחי זה נאמר רק כדוגמא לאלו שטענו שאני שתול של ההנהלה.

אין לי שום בעיה עם השיטה הנוכחית וגם אין לי בעיה שתהיה קדימות לארגון אוהדים (בתנאי שיהיה ארגון אוהדים אמיתי)

אין כלום נגדך, יש לי נגד אנשים שלא אומרים כלום.

יש לי נגד אנשים שמאיימים עליי ומקללים אותי

ויש לי נגד אנשים שמונעים מאינטרסים שאני לא מאמין בהם

ולדעתי טובת מכבי לא תמיד מובילה את הרציונאל של הארגון - פשוט לא מקבל את הנחת היסוד הזאת.

וזה הבסיס להכל

הדבר הכי לא ברור, וזה כבר נכתב כמה פעמים, אבל בלי שאף אחד ענה על זה.
מה ניסיתם להשיג במחאה? כלומר, היחידים שהרגישו שינוי בעידוד הם יושבי שער 11, לא הקהל הרחב שמחוץ ל11, לא הטרמפיסטים, בטח לא ההנהלה.
אני באופן אישי פעם ראשונה בסמי עופר (לוחם) וחשבתי שפשוט לא נתנו להכניס תופים כמו שהיו עושים לנו פעם (וגם היום) ושאולי בגלל מבנה האיצטדיון והחוסר בתופים קשה לייצר גוש מעודד שיוביל את הקהל.

אני לא שואל בציניות אגב אז אם יש למישהו איזו תשובה מתחכמת וחשאית שיחסוך

גם אני הייתי אומר עליך הרבה דברים אם היית אומר שאני כלא 6 לעומת אחרים שהם סיירת מטכל

(אגב, אני הייתי בכלא 4 הרבה, ואני בספק לכמה אנשים בסיירת מטכל יש IQ יותר גבוה משלי אבל מיילא)

הכל עניין של גישה אחי

יכולת לרשום

"אני לא אוהב אבוקות, אנחנו כקהל צריכים למגר את התופעה, זה פוגע במערכת"

את זה אנשים היו מקבלים, את הדעה השונה שלך

הרי מה חשבת שאם תכתוב את הדברים באגרסיה אז הם יפתרו בכמה קליקים

וטיפ קטן, אם אף אחד פה באמת לא מכיר אותך, ואתה באמת חושב שיש לך מה לתרום ואתה עדיין לא שרוף לחלוטין.....

תנסה להצטרף.....מה יש לך להפסיד? כי אירגון נוסף לא יהיה פה גבר

אחרת? קשה לא להסכים עם המשפט הקבוע פה "הכלבים נובחים, השיירה עוברת"

עוד בנאדם שלא מכיר אותי, לא דיבר איתי מימיו ולא מבין אפילו רבע מהתפיסה שלי שופט אותי.

לא, אני חושב שזה מעיד עליך ולא עליי.

אתה מנסה להיות פה איזה אבוייקטיבי ובוגר, לדעתי את יוצא דביל.

א. כי אתה אומר את אותם הדברים שאמרו פה מיליון פעם כבר בעבר ואין שום דבר חדש, אז יכולת לחסוך מאיתנו. לא חידשת כלום ולא אמרת כלום. העתקת דברים שנאמרו מיליון פעם - קופי פייסט. לא מרשים אותי (בטח שזה מגיע בטון מתנשא ושיפוטי)

ב. כי במהות אפילו לא הבנת מה אני אומר למה ואיך אני כן תורם למועדון (רמז: לתפיסתי ובטח בגילי גזירת קונפטי ותפאורות זאת לא הדרך לאהוד קבוצה, תתפלא אבל רוב הפורום פה גם לא תופס את זה ככה) - אז אתה עוד מתנשא מקטלג ומחלק ציונים. מילא אם מישהו שממש הפנים מה שאומרים היה עושה את זה...

ג.אומרים שאם מישהו מוריד את הויכוח לרמתו אז כנראה שהוא ינצח בויכוח, מודה שהיה שלב בויכוח שהצליחו להוריד אותי נמוך הן בטיעונים והן במהות,

בשורה התחתונה לא מוכן לקבל שמישהו ישפוט אהדה לפי דגלי פריסה - זאת תחרות שתעשה בין ילדים בני 15.

אף אחד לא ילמד אותי אחרי 24 שנים שאני אוהדי מכבי שאני לא אוהד אמיתי ורק מדבר פה.

אני אוהד את הקבוצה איך שאני מוצא לנכון ולא איך שאדוני חושב.

מבחינתי בכל פעם שאני קונה כרטיס, מוצר של המועדון, הולך למשחק בית וחוץ ומעודד (כן, אשכרה מעודד) אני מוכיח אהדה לקבוצה - לא תופס בענייך - בעיה שלך.

מי אתה שתשפוט אותי ?

אתה לכאורה אובייקטיבי אבל מייצג בדיוק את רוח הארגון, ולכן מראש אין לי יותר מדי במשותף איתך.

תמשיך תת להם עצות איך להתקרב לקהל, בטח יושבים עכשיו ועושים דיון מיוחד בהצעה שלך...

אתה אוכל סרטים על פארש. אתה מייצג פה קיצון מסוים אם לא שמת לב, והתסכול גם יוצא ממך אם לא שמת לב. אם בזה שציינתי את זה אתה מרגיש ששופטים אותך,כדאי שתשחרר קצת לחץ.

אני מנסה להעביר דעה של פיוס, דעה שכל מה שצריך זה להפסיק את הנתק ולהתחיל לדבר עם כוונות אמיתיות. זה דבילי בשבילך? אתה רק מחדד את מה שאמרתי למעלה.

א.אם הגיעו לפה מליון קולות בעבר ואמרו את אותו דבר, זה לא בהכרח אומר שהם טעו- בעיניי זה יותר אומר שכל פעם מגיע מישהו עם דרך ששווה לנסות ומתייאש כי אין שום אוזן שמקשיבה.

ב.יפה שעשית, מה לגבי היום? אתה מעורב? אתה נמצא שם? אתה מכתים פה קבוצת אנשים כמו מים ללא כל הוכחה או משהו קונקרטי. איך זה עוזר בדיוק ליציע או למכבי?

ג.אהדה נשפטת לפי תמיכה בקבוצה. היית במשחק אתמול? ראית איך שחקני פורטו התבלבלו כשכל האצטדיון שרק בוז? עכשיו תדמיין 90 דק'. ותכלס אתה לא צריך לדמיין כי אני מאמין שהיית באולימפיאקוס.

ד.לא יודע איך הבנת כל מה שהבנת שאני חושב עליך, כנראה שאתה תקוע בעמדת מגננה מפגרת, כדאי שתלמד לבחור את המלחמות שלך לפני שאתה עושה דרמות.

ה.לא מכיר את רוח הארגון, לא פגשתי בחיי אנשים מהארגון, לא דיברתי איתם. גדלתי על היציע של העשור הראשון למילניום ושם התגבשה הדעה שלי שכל אוהד שיכול לשיר או לשרוק בוז בעמידה או בישיבה צריך לעשות את זה.

ו.זה פורום, אפשר להביע פה עמדות ואפשר להציע פה הצעות, אולי אם לא היית מתוסכל היית יכול לראות בזה משהו חיובי.

אם זה נשמע לך מתנשא, תנסה לשים פילטר על העיניים הצרות שלך ולהבין שאני מדבר אליך מהלב.

לאיזה קבוצות באנגליה יש נטיה פוליטית? אתה מוזמן להאיר את עיניי.

מה הנטייה של שאלקה או של באיירן, כמו שקוסמיק שאל? של שטוטגרט? ברמן? המבורג? ארסנל? יונייטד? לידס? פנרבחצ'ה? גלאטסראי?

ולא נראה לי שתרבות הספורט בגרמניה או באנגליה פחות טובה.

ובכן בגרמניה האדירה שלך אני חושב שיש כנראה הכי הרבה פולטיקה פלוס מינוס

באיירן מינכן שמאל חזק

שאלקה

imago17990171h-650x420.jpg

באנגליה די העלימו כל התארגנות אז לא נתעסק בכל מה שבמחתרת אז הוא לא רלוונטי

ורדר ברמן שמאלנים

434739188_1280.jpg

אם אתה ממש רוצה שנכנס לזה תפתח נושא בבטיל ותאונן על עצמך קצת שאתה ידוע הכל יותר טוב מכולם שבעצם אין לך מושג על מה אתה מדבר.

תנסה להצטרף.....מה יש לך להפסיד? כי אירגון נוסף לא יהיה פה גבר

כאן הטעות שלך ואולי בגלל זה הפאנטיקס מרשים לעצמם להתנהג ככה ולפגוע במועדון כדורגל מכבי תל אביב

ובכן בגרמניה האדירה שלך אני חושב שיש כנראה הכי הרבה פולטיקה פלוס מינוס

באיירן מינכן שמאל חזק

שאלקה

imago17990171h-650x420.jpg

באנגליה די העלימו כל התארגנות אז לא נתעסק בכל מה שבמחתרת אז הוא לא רלוונטי

ורדר ברמן שמאלנים

434739188_1280.jpg

אם אתה ממש רוצה שנכנס לזה תפתח נושא בבטיל ותאונן על עצמך קצת שאתה ידוע הכל יותר טוב מכולם שבעצם אין לך מושג על מה אתה מדבר.

יש בגרמניה תופעה של אולטראסים שמתעסקים בדברים האלה, זה נכון, מאז סט. פאולי בעיקר. המועדונים עצמם לא מזוהים עם זה, לחלק מהקבוצות (כמו פרנקפורט) גם היו אולטראס שהם ימין ואולטראס שהם שמאל.

אתה לא תשמע בן אדם מבוגר שלא מתעסק בשטויות האלה אומר ששאלקה בעיניו מייצגת את השמאל.

בדורטמונד למשל היה קטע עם ארגון אוהדים שנחשב ימין קיצוני, ועדיין ביציע שלהם הונפו שלטים שתומכים בקבלת פליטים. אין פה שום זהות של מועדון.

יש בגרמניה תופעה של אולטראסים שמתעסקים בדברים האלה, זה נכון, מאז סט. פאולי בעיקר. המועדונים עצמם לא מזוהים עם זה, לחלק מהקבוצות (כמו פרנקפורט) גם היו אולטראס שהם ימין ואולטראס שהם שמאל.

אז מאין פוליטיקה בכלל עברנו ליש פולטיקה של שני הצדדים? התקדמנו אין ספק

אתה מסוגל להתמודד עם העובדה שטעית ואין לך איך לצאת מזה או שתמשיך ללכת מסביב?

לא אמרתי אין פוליטיקה בכדורגל, לצערי מכניסים את זה בכל מיני מקומות (ולצערם של הרבה אוהדים שגם הולכים למשחקים האלה ויגידו לך את זה), אמרתי שאין זיהוי פוליטי למועדונים. גם באנגליה פחדו שישרקו בוז לת'אצ'ר בצפון, אבל לא בגלל זיהוי של המועדונים, אלא כי שונאים אותה בצפון. כל המועדונים היריבים של הצפון (יונייטד, סיטי, לידס, ליברפול, אברטון) באותה מידה. עדיין לא ליברפול ולא לידס נחשבים למועדונים שמאלנים, נכון?

אז עם מה דורטמונד מזוהה? עם הנאצים ביציע שלה שמצדיעים במועל יד, או עם השמאלנים שהניפו שלט? בדיוק כמו שמכבי לא מזוהה עם שמאל או ימין למרות שיש מי שמקלל ערבים ויש מי ששורק לזה בוז.

הבעיה של אנשים בפורום הזה שהם אוהבים לאכול את הראש על כלום ושום דבר, על דברים שנאמרו מיליון פעם.

17 עמודים ואף אחד פה לא בא ואומר מה הסיבה האמיתית למחאה ואנשי הארגון זורקים פה רמזים.

אז במקום להתעסק בספקולציות ולבזבז את הזמן שלכם בפורום הזה בדיון על דבר שמדברים עליו כבר יותר מ-3 שנים, (גבריאל באטיסטוטה, איך יש לך כח להגיב וליצור פה דיון כל כך ארוך? :doh: ), לכו לשער 11 ותשאלו את מי שצריך לשאול. בטוח שיספקו לכם תשובות.

לא אמרתי אין פוליטיקה בכדורגל, אמרתי שאין זיהוי פוליטי למועדונים. גם באנגליה פחדו שישרקו בוז לת'אצ'ר בצפון, אבל לא בגלל זיהוי של המועדונים, אלא כי שונאים אותה בצפון. כל המועדונים היריבים של הצפון (יונייטד, סיטי, לידס, ליברפול, אברטון) באותה מידה.

אז עם מה דורטמונד מזוהה? עם הנאצים ביציע שלה שמצדיעים במועל יד, או עם השמאלנים שהניפו שלט? בדיוק כמו שמכבי לא מזוהה עם שמאל או ימין למרות שיש מי שמקלל ערבים ויש מי ששורק לזה בוז.

המועדון הוא האוהדים, כל התייחסות אחרת תוביל אותך הישר לNBA.

שיהיה לנו בהצלחה.

מה שאני אומר זה שאוהדים בחו"ל מתעסקים בפוליטיקה המון, משמעותית יותר מבארץ אפילו, תפאורות נגד מוסלמים זה משהו שהיום באירופה עובר באהלן אהלן אז אל תשקר על השתייכות של מועדונים או חרטא כזאת או אחרת, בכל קבוצה גדולה בשלב מסויים יהיה את 2 הכיוונים השאלה מי שולט בסופו של דבר.

זה לא ישנה את זה שיש לקהל בדרך כלל עמדה פוליטית כזאת או אחרת.

המועדון הוא האוהדים, ולכל מועדון יש בקהל אוהדים מכל קצוות הקשת הפוליטית.

לי יצא לדבר עם אנשים מגרמניה ומספרד שמעצבן אותם שארגוני אוהדים מכניסים פוליטיקה ליציע לא פחות ממה שבארץ, ושטוענים שאין למועדון שלהם שום זיהוי פוליטי. ולא הכמה אנשים שהכינו שלט ספריי בעד פליטים בדורטמונד מייצגים את הקהל של בורוסיה, ולא חבורה של 20 ניאו-נאצים שמצדיעים במועל יד ביציע והורחקו. זאת קבוצה שאהודה בכל העיר, ומייצגת את העיר, לא עמדה פוליטית. ככה זה עובד ברוב גרמניה. את רוב הקהל שם זה לא מעניין והוא לא מתעסק בזה.

זה שיש משועממים שרואים סרטונים באיטליה ורוצים שיהיה ככה בגרמניה לא אומר שהם יכולים לכפות זיהוי על קהל של קבוצה שמייצגת עיר של 700 אלף איש. זה לא עובד ככה, ואוהדים של קבוצות אחרות גם לא מזהים מועדונים לפי איזה אולטראס שולט אצלם ביציע העונה, אלא אם הם בעצמם בסצנה הזאת. את רוב אוהדי הכדורגל זה לא מעניין.

אם בעיני אוהדי דורטמונד המועדון לא ימני, ובעיני אוהדי שאלקה דורטמונד לא מועדון ימני, ובעיני אוהדי באיירן וברמן וכו' וכו' וכו', אז מה ימני בהם? שכמה ערסים מטילים טרור? אותו דבר על מועדונים עם אולטראס שמאלני שהשתלט.

כל אלה שמזיינים את השכל שאנחנו לא יודעים תסיבה האמיתית למחאה.. חלאס. דיברתי עם מישהו מהארגון והוא אמר לי שהם מוחים על ההרחקה של הבחור מהדרבי.

YNWA ו ECHOES,

אני מקבל את מה שאתם אומרים בנוגע לסגנון.

כואב לי שאין למכבי ארגון שפועל בשביל הקהל והולך למקומות שאני רואה אותם כשליליים ומתוך זה בסערת הויכוח יכול להיות שיריתי למקומות לא נכונים.

אני ממש לא מתוסכל מכלום, לא פגעו בי אישית והחיים שלי סבבה לגמרי באופן כללי

לוקח קצת ללב יותר מדי זה הכל.

גם אני לפעמים לא מבין למה. אני כבר לא בגיל ובסיטואציה בחיים שזה אמור להיות ככה, אבל כנראה שעדיין שזה קשור למכבי קשה לי להישאר אדיש

לדעתי הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לנו כקהל זה שאנשים מרוב חוסר רצון להתעמת או פחד להביע דעה יהפכו אדישים.

כמו שכתבתי מקודם, הבעיה הכי גדולה של הארגון לטעמי זה ששמונים תשעים אחוז מהקהל אפילו לא יודעים ולא הרגישו שיש מחאה וגם אם יודעים זה כבר לא מעניין אותם על מה ולמה. התרגלנו שזה ככה אחת לכמה זמן.

גם זה פחות נוגע לנו. אז אין תופים. אז העידוד קצת פחות טוב. מי פה מהניטרליים הרגיש באמת ארגון אוהדים מאחוריו בשנים האחרונות ?

בשיא הכאב, אין כיום מי שמייצג את הקהל בנושאים שבאמת חשובים לו.

גוררים אותנו כל היום לחתול ועכבר מי התחיל עם מי....זה כבר הפך למעיק. זה כבר לא רלוונטי אפילו ברגע שאתה יודע שאפילו שהסכסוך הזה יגמר (וזה יקרה מתישהו, כמו ראדי ורייכרט וכו') עדיין אף אחד לא באמת ידאג לאינטרסים של הקהל.

גבריאל נשארת כבר מהבודדים שמייחסים להם חשיבות הרוב השפוי כבר ממזמן התייאש היחס הזלזול שלהם !פשוט דוחה נגיד ונבין שהם החליטו לא לעודד ויש פה כמה שמבינים אותם! רק בבקשה מישהו יכול להסביר לי בצורה יפה ולא בוטה למה שבאים לשאול אותם למה הם עידוד הם עונים בצורה של תזדיינו לנו מהפרצוף מסתגרים ונותנים לך מבט של מי אתה בכלל מכבי שייכת לנו! דבר נוסף בסטמפורד ברידג( צלסי חוץ) אתה בא לשבת באיזור של הארגון הוא אומר לך בזלזול זדיין מפה מקום שמור

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.