Jump to content

סיכום ההפסד לבית"ר בבלומפילד אחריי צפייה בש.ח | תבוסה ביתית נדירה

Sawyer

Recommended Posts

מכבי ת"א יצאה לעוד משחק בסדר המשחקים הבלתי אפשרי שלה והפעם משחק ביתי מול בית"ר שלא אוהבת לעשות לנו חיים קלים, למרות העייפות והפציעות האמנתי במבצר והייתי בטוח שנצא מכאן עם שלושת הנקודות, ככה או אחרת.

יוקה עלה עם הרכב מעניין שחוץ מקרלוס היה נראה לי די הגיוני.

המשחק נפתח חזק עם הזדמנויות בשני הצדדים, כבר בדקה השמינית כדור גדול של לידור כהן לרוקאביצה שמ6 מטר נגח רע החוצה. דקה 13 הגענו למצב הראשון כשראלי עבר יפה באגף ימין והרים ליצחקי שנגח לא רחוק מהמסגרת. דקה 18 מתפרצת קטלנית של ביתר כשמסירה גדול משאירה את רוקאביצה לבד מול רייקו ושולח את הכדור בקלות פנימה, 1-0 בית"ר. דקה 27 עוד מתפרצת קטלננית של אצילי את רוקאביצה שממהר לבעוט מ18 מטר גבוה מעל השער. דקה 30 זהבי מאפס כוונות כשכדור חוזר אליו הוא עוצר כדור ומ16 מטר מפציץ את השער, למזלו של קליימן הוא היה במקום והדף לקרן שהגיעה שוב לזהבי שבעט מעל השער. דקה 32 התקפה יפה של מכבי כשזהבי מוסר לורמוט שמלהטט באגף תוך כדי חדירה לרחבה ומרים כדור מדוד לראש של זהבי שגומר הכי יפה שרק אפשר. פעם שלישית גלידה, 1-1. מהצד השני עוד מתפרצת גדולה של רוקאביצה שיוצא מהר אבל נבלם אצל טיבי בשניה האחרונה. דקה 39 וזאת שוב מכבי עם טיבי ששולח כדור מחצי מגרש ליצחקי שעולה נהדר ומוריד בראש לזהבי שבנגיעה הראשונה פורץ ימינה ומגלגל בקלות לרשת, מהפך מהיר שקובע 2-1 מכבי. דקה 42 מכבי הייתה חייבת להמשיך את המונמטום ולכבוש את השלישי כשמתפרצת של אלברמן הגיעה לורמוט שהשתלט לא מספיק טוב ומול שוער שלח פס שנעצר בקושי אצל קליימן, אותה קרן הובילה לכדור שחזר לראלי שבעט מ18 מטר חזק ושטוח אך לידיים של קליימן. דקה בתוך תוספת הזמן הגיעה התגובה של רוקאביצה כשחטיפת כדור של אצילי ומסירה לרוקאביצה שלא התבלבל ומ16 מטר שלח כדור פלס שטוח צמוד לקורה ופנימה, ראייקו לא זז. 2-2 עם הירידה למחצית.

את המחצית השניה פתחה מכבי חזק במטרה למצוא את השלישי ולגמור את המשחק, בדקה ה53 היא גם הייתה קרובה כשכדור מדהים בנגיעה של זהבי לבן בסט הטרי שיישר את הכדור לא מספיק טוב ודור פרץ לא הצליח להכניס תרגל, הכדור חזק לראלי שהרים כדור לריקן שמ5 מטר בזוית לא קלה בעט פצצה שנורתה היישר לראשו של קליימן שמציל את בית"ר מספיגה. דקה 58 מגיעה העקיצה כשעוד מתפרצת קטלנית של אצילי לפריירה שמאתר את החור בהגנה ושולח כדור לרוקאביצה שבפעם השלישית מול ראייקוביץ' שוב לא מתבלבל ושולח כדור בקלות לרשת, 3-2 בית"ר. דקה 64 קרן חכמה של ורמוט למיטרוביץ' שמ8 מטר בועט כדור חלש שנקלט נהדר אצל קליימן. דקה 64 כדור מדהים של אצילי (שמשפף לפרץ את הגב) ומגיע ללידור כהן שמהמם את מכבי ת"א עם ה4-2 של בית"ר. בדקות הראשונות אחריי הרביעי מכבי עוד ניסתה לדחוף ולנסות אבל ככל שעברו הדקות הנסיונות הלכו ופחתו מול הסגירה של ביתר כשבעצם רק בדקה ה90 הגיעה המצב מסוכן באמת כשכדור נפלא של זהבי לעדן בן בסט שחדר לרחבה ושחרר בעיטה לא מספיק טובה ולא למסגרת. בתוך תוספת הזמן מהלך גדול של אלברמן עם פס עומק מדוייק לבן בסט ששוב פעם כשל מול קליימן ובעט לגופו.

שופט: טוב- (בסה"כ לא השפיע על המשחק, הגזים קצת בצהובים לנו וריחם עליהם, כמה פאולים הפוכים. לא משהו משמעותי)

אז מה היה לנו?

מחצית ראשונה עם משחק התקפה לא רע, משחק הגנה מזעזע שהשאיר את ביתר מול ראייקוביץ' 4 פעמים לבד, פעמיים זה נגמר ברשת.

במחצית השניה משחק ההתקפה שלנו קצת נחלש (עם יום טוב של קליימן) ומשחק ההגנה רק התדרדר, עוד שני שערים מיותרים קבעו תבוסה

בסה"כ משחק רע מאוד הגנתית למכבי, סביר התקפית. אמצע כמעט ולא קיים. מכבי לא יכולה להראות ככה בבלומפילד, גם עם פציעות וגם עם עייפות מהאלופות.

שחקנים:

ראייקו - ראיתי ממנו (לאו דווקא היום) כמה דברים שרואים שיש את הפוטנציאל ואני מאמין שזה יקרה, אבל בנתיים זה ממש לא מספיק. אחריות חלקית לפחות ברוב הגולים, היה חייב לקחת לפחות אחד. גם שטויות ברגל, מסוכן ומיותר.

ראלי - חוץ מההרמה ליצחקי כמעט ואין טוב להגיד עליו, וזה לא שהוא גרוע בהתקפה אבל לא מספיק כדי לחפות על השטויות והחורים ההגנתיים, דסה חסר.

טיבי - היה הכי פחות גרוע בהגנה, אפשר לרשום לו 2-3 פעולות חיוביות. אבל בסופו של דבר נפל גם הוא ברמה של ההגנה והביא משחק שהוא ירצה למחוק מהקלטת.

קרלוס - עוד משחק מזעזע של קרלוס, פשוט לא בכיוון. לא מתרומים לכדורים בכלל, מאבד בשמירה, עושה חורים - בעייתי מאוד.

ריקן - עבודה הגנתית רעה מאוד, חלש במאבקים פיזיים, לא סוגר נכון כמעט אפעם, נופל בדאבלפאסים בקלות מדי, בצד ההתקפי היה סביר..

אלברמן - מהפחות חלשים במכבי, עשה כמה דברים יפים. הגן בקלאס, שמר על הכדור וחילץ כמה פעמים. אבל גם הוא טעה יותר מדי.

פרץ - משחק לא טוב של פרץ, יותר מדי איבודים, לא מספיק מרוכז בהתקפה. היו כמה רגעים יפים והמון לחץ ועוצמה במרכז, אבל יש לו עוד דרך לעשות וחייב ללמוד להתייצב

מיטרוביץ' - אם מוציאים את הצ'יפים שלו הוא פשוט שחקן לא טוב, אוויר בהגנה, לא מועיל כמעט בהתקפה. הייתה לו הרמה אחת גדולה, חבל שלא נרשמה כבישול.

ורמוט - מהלך אחד מדהים בבישול לזהבי, עוד כמה דברים נחמדים אבל שוב.. לא הרגיש מספיק. מרגיש לי שצריך להקפיץ עוד רמה אחת. לכבוש את הבעיטה הנוחה או לדייק יותר בעוד פס בישול לגול.

זהבי - הטוב בעולם, מסירה מדהימה, צמד אגדי. פשוט השחקן הכי טוב שראיתי בחיים. חבל שלא הספיק הפעם. ואיפה כל אלו שקראו לו לנוח.

יצחקי/בן בסט - יצחקי הוא ללא ספק החלוץ הכי טוב שיש לנו כרגע, והוא רחוק מלתת את התרומה הרצויה, הכמה מהלכים יפים שלו לא הועילו וכשהוא הגיע לרגע האמת הוא התמהמה ואיבד | בן בסט פשוט נורא. אין לי עוד מה להגיד.

פיקנטריה:

- הופשטתי בכניסה למשחק, עוד חבר שלי הופשט וביקשו ממנו להוריד נעליים, הוא היה עם כפכפים.

- בכורה לאזולאי

- בישול ראשון לורמוט

- תמונה של שון גולדברג במקום אצילי עם השם שון גולדברג בהצגת שחקנים על המסך

- מכבי סופגת רבעייה בבלומפילד

- האוהד בחולצה הבאה

- היוזר Shitzi עושה בושות לשער 11 באתגר המחצית.

קהל:

תצוגה מביכה של הקהל במשחק שבוא הצטרכו אותנו מאוד, מלבד הדקות שבאו מהשער הראשון שלנו ועד המחצית, חושך מוחלט.

ביתר בתצוגת עידוד גדולה פשוט השתיקו את ההר געש הצהוב ופגעו אנושות בביתיות של המבצר. חבל שאחריי פיק כמו פורטו מגיעה נפילה ככ עמוקה לתהום של היום.

עוד הגעילו מאוד אנשים שעוד לפני הדקה ה70 הלכו הביתה, מקווה שאף אחד מכם לא יעשה מנוי ובטח לא יזכה לדרבי השבוע.

עוד הערה שהחלטתי להכניס לכאן היא הרגשה שיש לי ואני מפחד שיש אותה לעוד רבים. שההפסד הזה אפילו שהוא לא צפוי הוא משהו שאני.. מכיל. מקבל. שמין זה בסדר פתאום להפסיד משחקים שאסור בגלל האלופות.

הגישה הזאת.. נראת שהיא קיימת. אצל כולם במידה כזאת או אחרת. שזה דבר שסביר שיקרה אז יאללה - אז לא. פה מתחילה הבעיה, צריך להלחם על כל משחק כאילו הליגה זה הכל. כי.. זה הכל.

יום רביעי יש משחק של נערים ד' נגד בני יהודה בטוטו, ומייד אחריו בשבת.. דרבי.

תכינו את עצמכם.

לילה טוב.

לא שהיה לנו איזה תצוגת עידוד.

אבל בית"ר כבר נתנו תצוגות הרבה יותר גדולות מולנו, שמעו אותם בערך 5 פעמים מתחילת המשחק, 3 פעמים עם אותו השיר. (במיוחד ב5 - 10 דקות אחרונות)

זה שהקהל שלנו מפונק זה לא משהו שצריך להיות מופתע בגללו, סה"כ היו כמה ניסיונות יפים להרים את הקבוצה כשנכנסו לפיגור.

לאור התוצאה אני בהחלט חושב שהיו לנו תצוגות יותר גרועות, באמת שהקהל הוא הדבר האחרון שהתאכזבתי בגללו הערב.

גבר, תצוגה.

היינו חלשים, שמעתי אותם מ11 רוב המשחק.

אגב שכחתי להגיד.

אם דסה ונוסא (וראדו) לא חוזרים בקרוב, פףףף.

חייבים. מיד.

נראה אחרת לגמריי איתם.

גבר, תצוגה.

היינו חלשים, שמעתי אותם מ11 רוב המשחק.

אגב שכחתי להגיד.

אם דסה ונוסא (וראדו) לא חוזרים בקרוב, פףףף.

חייבים. מיד.

נראה אחרת לגמריי איתם.

אני לא יודע מה אתה שמעת, אבל מ8 לא שמעתי אותם ככה, בטח לא כל המשחק.

מה יש לשפונגיו והאם גם יצחקי יורד מהמצבה היום?

לשפונגין אין כלום, המצב הרגיל שלו זה לא כשיר. לפעמים הוא כשיר (כמו שיש פציעה, הפוך)

בקשר ליצחקי לפי מה שהבנתי מתיחה לא רצינית בשריר. אז אני מאמין שאחריי הפגרת פלייאוף הוא יחזור כדי להפצע עד סוף העונה.

נוסא וראדו ככל הנראה פורשים כדי להעלות תאטרון בובות בגינאה המשוונית

לשפונגין אין כלום, המצב הרגיל שלו זה לא כשיר. לפעמים הוא כשיר (כמו שיש פציעה, הפוך)

בקשר ליצחקי לפי מה שהבנתי מתיחה לא רצינית בשריר. אז אני מאמין שאחריי הפגרת פלייאוף הוא יחזור כדי להפצע עד סוף העונה.

האמת זה כבר לא מצחיק, לא הגיוני שהבן אדם פצוע כבר שנתיים.

אולי הצוות הרפואי ומאמני הכושר שלנו לא כאלה טובים כמו שחשבנו? לא הגיוני איך חצי קבוצה שלנו פצועה.

מה הסיפור עם יצחקי, למה הוחלף במחצית?

היה לא רע, ובישול יפה לזהבי

עדן טוב רק למשחקי חוץ באירופה כ"דחליל" ששמורים עליו סתם ונותן לזהבי חופש תנועה

מה הסיפור עם יצחקי, למה הוחלף במחצית?

היה לא רע, ובישול יפה לזהבי

עדן טוב רק למשחקי חוץ באירופה כ"דחליל" ששמורים עליו סתם ונותן לזהבי חופש תנועה

לא יודע אם היה טוב, אבל בישל נהדר (לא איזה פעולה של חלוץ, גם טיבי יכול באותה מידה. אבל מרשים)

וכתבתי למעלה, דיבור על הירך האחורי. כרגע אני משכנע את היקום שזאת הנפצה והכל טוב

אבל

יצחקי היה ממש מעאפן בעיניי. עיצבן יותר מהממוצע הקבוע שלו.

חלוץ כל כך וותיק ומנוסה מול שוער ולא משחרר בעיטה. למה ?

אין לי בעיה שיחמיץ, זה לא מצב שחייב להסתיים ברשת, אבל בחייאת, בנאדם, תקבל את ההחלטה הטריוויאלית ופשוט תבעט.

בדש, איכה ?

יצחקי היה ממש מעאפן בעיניי. עיצבן יותר מהממוצע הקבוע שלו.

חלוץ כל כך וותיק ומנוסה מול שוער ולא משחרר בעיטה. למה ?

אין לי בעיה שיחמיץ, זה לא מצב שחייב להסתיים ברשת, אבל בחייאת, בנאדם, תקבל את ההחלטה הטריוויאלית ופשוט תבעט.

בדש, איכה ?

חוץ מ"הבדש, איכה". כה.

תבעט אלוהים.

חוץ מ"הבדש, איכה". כה.

תבעט אלוהים.

יודע שאתה לא מחזיק ממנו שחקן, אבל יש לך ספק שהוא היה פאקינג בועט ?

שם את זה ברשת 6/10. כזה הוא בדש, שחקן של מהלכים פשוטים. זה למה אני אוהב אותו.

יודע שאתה לא מחזיק ממנו שחקן, אבל יש לך ספק שהוא היה פאקינג בועט ?

שם את זה ברשת 6/10. כזה הוא בדש, שחקן של מהלכים פשוטים. זה למה אני אוהב אותו.

אולי את זה הוא היה בועט

אבל על זה יש ככ הרבה פעמים שיצחקי מקבל כדור ומנסה להסתובסב, למסור בנגיעה, לתת צ'יפ, דריבל פנימה

ובדש? עוצר.. שם תחת.. ומחזיר אחורה.

אז בסה"כ..

ההגנה שיחקה כל כך גבוה. הזכיר לי את המשחק הנורא ההוא בנתניה.

האתגר הגדול אחרי שיגמר קמפיין האלופות הוא פסיכולוגי לחלוטין - להחזיר את הרעב.

מצטער.קרלוס גרסיה זה פשוט איכסה אחד גדול.ויסלחו לי היפי נפש שמעוניינים לתלות חולצה שלו בחדר.הבן אדם כבר שנתיים מבזה את עצמו.

אנחנו משחקים בלי שחקנים זרים.זה הולך לעלות לנו ביוקר לאורך כל העונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מעבר לתבוסה (שאני באמת מקווה ומאמין שהיא חד פעמית), מטריד אותי כמה מעט תנועה החלק הקדמי שלנו עושה כשאנחנו מחזיקים בכדור, ומצד שני גם לא רשמנו איומים משמעותיים מחוץ לרחבה. ציפיתי להרבה יותר מורמוט, יצחקי/בן-בסט, פרץ. זה נראה כמו מסוג המשחקים שעלינו אליהם עם הציפייה שאם נחזיק בכדור ננצח, אבל שכחנו שכדורגל זה יותר מזה. בית"ר היו ההפך הגמור.

לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין (בעיקר בדיעבד) שזאת הייתה טעות להרכיב שני שחקנים איטיים כמו מיטרוביץ' וקרלוס גרסיה מול קבוצה מהירה שלא בהכרח תוקפת מהאגפים. מה שמוזר זה שבית"ר חשפה את החולשה הזאת הרבה יותר מ-4 פעמים במהלך המשחק, ובכל זאת לא היה שינוי משמעותי במערך עד הסוף.

הגנה:

כתבתי לפני המשחק שאני חושב שבן הרוש צריך לשחק כי האלטרנטיבה לא מספיק טובה. ריקן נחמד בתור גימיק לפעמים כמגן, אבל הוא פשוט לא מגן. עם כל הטעויות של בן הרוש, אני סומך עליו הרבה יותר בהגנה למען האמת.

אותו הדבר עם ראלי שהוא די דחליל. אם דסה ושפונגין פצועים, אנחנו צריכים לעלות עם קו הגנה של זיו מגן ימני, טיבי ובן חיים בלמים ובן הרוש מגן שמאלי מבחינתי. אלה אנשים שרגילים ויודעים לעשות הגנה, חושבים הגנה.

זה נחמד שיש את האופציה ל"מגן התקפי" אבל קודם כל שידע לעשות הגנה. זה ה א'-ב' של התפקיד.

קרלוס: מלבד העניין של המהירות שכל אחד רואה ומדבר על זה, הבן אדם לא מגיע לכדורי גובה, ויותר חמור מזה, הרבה פעמים הוא אפילו לא מזנק לכדור, כשהוא לא מודע שיש מאחוריו שחקן של היריבה שעומד פנוי ומחכה לכדור.

קישור:

כל כך חלש ולא דומיננטי. כל כך הרבה פעמים בית"ר דילגו בקלות מעבר לקישור, ומשם זה כדור עומק לשטח ותחרות ריצה בין שחקני ההגנה לחלוצים המהירים של בית"ר.

לא זוכר מי איבד את הכדורים לפני השערים של בית"ר במתפרצות, אבל מדובר בפשע.

התקפה:

18 שערים לזהבי בכל המסגרות, 8 בליגה. הבא אחריו הוא בן חיים עם 4, ובליגה הוא ויצחקי עם 2. הפערים בלתי נתפסים פשוט.

שחקנים מחפשים רק את זהבי בהתקפה, והאמת שאם לא הוא, אין אף אחד שיודע מה לעשות עם הכדור או בלעדיו בחלק המסוכן של המגרש.

כמעט כל התקפה שלנו מתחילה עם הנעת כדור לרוחב, מחכים שזהבי יעשה תנועה כלשהי ומוסרים אליו. עד אז מניעים מימין לשמאל, וחזרה אם אפשר. שחקנים אחרים או שלא עושים תנועה, או שעושים תנועה לא נכונה, ופשוט לא משפיעים על ההגנה.

בלומפילד:

הכי לא מבצר. 9 המשחקים האחרונים שלנו בבית בבלומפילד:

הפסד 4-2 לבית"ר

ניצחון 5-0 על עכו

הפסד 2-1 לרעננה

תיקו 1-1 עם באזל

ניצחון 3-2 על סכנין

הפסד 2-1 לפלזן

ניצחון 5-1 על היברניאנס

*הפסד 3-0 למכבי פ"ת בטוטו

*הפסד 3-0 למכבי פ"ת בסוף העונה שעברה

3 ניצחונות, 1 תיקו, 5 הפסדים.

מאזן שערים: 18-18, כאשר הניצחונות על היברניאנס ועכו מטים בצורה חדה את המאזן לכיוון מסויים.

ערן בשנה שעברה הפער בין זהבי לאחרים היה שונה?

ומה שאתה אומר בסיום כל משחק העונה, שאנחנו הקבוצה הכי איטית בארץ, אתמול ראו את זה כל כך טוב.

ערן בשנה שעברה הפער בין זהבי לאחרים היה שונה?

לא

(פריצה ובן חיים סיימו עם 11 שערים כל אחד בכל המסגרות, זהבי עם 35. בליגה זהבי סיים עם 27, הבא אחריו בן חיים עם 7)

אה, עוד שני דברים ששכחתי ורציתי לכתוב:

1) קרנות:

כל הזמן אנחנו עושים קרנות קצרות, בכוח. גם אם יש 2 שחקני הגנה שמחכים קרוב ליד הקרן, הרבה פעמים אנחנו בכל זאת בוחרים בקרן הקצרה בשביל האופציה למהלך של 2 על 2 וניסיון דריבל/הרמה אחרי דריבל.

אתמול היו כמה קרנות ששחקן הולך לקרן ומרים לרחבה, כשאין אף שחקן הגנה קרוב אליו, כל שחקני בית"ר בתוך הרחבה/מחכים לכיוון החצי למתפרצת. למה לא לנסות במצב כזה קרן קצרה? שחקן מגיע זריז לכיוון הקרן לקבל את הכדור ואפשר ליצור משם מצב מסוכן אמיתי.

כאילו עושים דברים על אוטומט, בלי חשיבה...

2) קהל:

אחרי הגול השלישי שלהם הרגשתי שאנחנו דוחפים את הקבוצה, לא יודע איך זה התבטא בטלוויזיה. הגול הרביעי די שבר אותי, משם עד הסיום זה היה הרבה יותר חלש.

מרכז ההגנה חלש יותר משנה שעברה

לא התחזקנו מספיק, צירפנו שחקן ותיק ומנוסה אך לא קיבלנו רענון

מגן שמאלי לא צורף, אלא ראלי

בעמדת המגן הימני התחזקנו בדמות דסה

אך המחליף שלו שפונגין ממשיך להיות תעלומה ושוב נפצע מה הסיפור איתו? אף אחד לא יודע

גם נוסא שנה שעברה פתח עונה, נפצע ורק מחזור 6-7 נכנס לתלם

על חלוץ אני כבר לא רוצה לדבר