Jump to content

מלפפוניאדה ינואר 2016

Recommended Posts

זה שהוא השתפר בשנתיים האחרונות זה נכון

אבל להגיד שהוא היה בינוני באותה תקופה זה להיות אבי קוסטה, כלומר חסר הבנה בסיסית במשחק ויכולת לזהות פלוסים או מינוסים במשחק של שחקן רק כשהם זועקים מעל פני השטח ולא כשהם קצת יותר סולידיים. וזה בלי לדבר על רמת ה"עדריות" (מלשון עדר) והרצון להיות אנטי ומאגניב כזה שיעני מבין בכדורגל יותר מכל השאר כי דוד שלו מאמן. קיצר נו, אבי קוסטה. (או קוסמיק ;)).

אלברמן היה בינוני עד הפלייאוף של אותה עונה.

החוליה החלשה בהרכב של מכבי לצד זיו וייני (לקח לו זמן ללמוד את תפקיד המגן).

אני לא ״יסודי״ כמוך, אז לא אבזבז את הזמן שלי כדי לחפור שלוש שנים אחורה, אבל עצם העובדה שאנחנו מנהלים את הדיון הזה היום, ולא בזמן אמת, הוא קצת מצחיק. איפה היית אז ? למה לא הארת את עיניי בזמן אמת ?

בקיץ של אותה עונה ולקראת אירופה, היה ברור שמכבי צריכה להתחזק בעמדה שלו כי הוא לא טוב מספיק (זר גרזן עם שפם ? מתי נולד הביטוי ?).

השידרוג ביכולת שלו והיציבות שהוא מפגין בשנה האחרונה היא לא פחות ממדהימה, הוא ללא ספק המצטיין העונה פרט לזהבי.

רק שצריך זיכרון קצת יותר טוב משל דג זהב ממוצע, כדי לדעת שכך ממש לא היו הדברים בינואר 2013.

לא הבנתי את הפסקה שלך על ״עדריות״ ואיך היא קשורה אליי. כנראה אני באמת חסר הבנה בסיסית, לא רק בכדורגל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

באמת שאני האחרון פה שיש לו ציפיות גבוהות מג'ורדי בתחום הרכש, אבל זו באמת הגזמה שראדונוביץ עדיין פה.

אז אחרי שלוש וחצי שנים עדיין לא הבנת עם מי יש לך עסק.

ואוו.אתה מגיע למשחקים?באמת?

כל הכבוד.שאפו.אתה יודע מה?בגלל שאתה אוהד כל כך מסור,בוא תדחוף את האידיאולוגיה שלך בכל מקום אפשרי.

אתה חתיכת גנב דעת.משתמש במחבל דורס כאנלוגיה לשחקן שעבר לא עלינו מהפועל למכבי.

אני מבין שזה ממש עושה לך את זה,ללכת נגד העולם.כשזה בכדורגל זה מגניב ואתה יכול אפילו לקמץ אגרוף ולהגיד על הזין כולם.כשאתה יורד לפסים כל כך קיצוניים ועוד מרשה לעצמך להעביר ביקורת,שם יודעים שמשהו השתבש.

אבל היי,יש לך אידיאולוגיה מגניבה.

אה,ולמדברים על ה״הורסים את הנושא״,קצת מצחיק ש180 וקצת עמודים כלום לא הפריע,כש״פונצץ עבר לאוניון ברלין״ ו״חתם כפול עשרת אלפים״ עם לינקים פיקטיביים הופיעו,לצד בדיחות ברמת כיתה א׳.

הנושא הזה הוא כבר מזמן לא מלפפונים,ועכשיו מסתבר שהוא גם אפילו לא על כדורגל.

אני לא דוחף שום אידיאולוגיה, זה קורה ביציע, פה יש בעיקר זיוני מוח.

אני מביע את דעתי שנוגדת את הדעה הסמרטוטית שלך, אתה מרשה לי?

אני לא הולך נגד כל העולם, רק בדמיון שלך אוהדים בבלומפילד אוהבים את ורמוט, אם היית מבקר שם לפעמים אולי היית יודע, וכן בזכות זה יש לי הרבה יותר לגיטימציה ממך.

בפעם אחרונה שהתווכחתי פה עם מישהו, הוא גר בכלל ומדינה אחרת ורושם משפט כמו "איזה מזל שאני מסוגל להנות ולהרגיש חלק מהתקופה הזאת", זה לא להיות מציאותי נשמה.

אתה חושב שאתה אוהב את מכבי? אני פי מליון! שורה תחתונה ועובדות בשטח. כי במה האהבה שלך מתבטאת? מי אתה שתגיד לי מה להגיד או מה לרשום?

ועדיין לא ענית למה אתה אוהב את גילי ורמוט טרול? כי הרי זה ברור שהוא לא מחוייב, מת לעזוב (אפשר לשמור את התודות אחרי שהוא באמת ילך), שיחק ביריבה השנואה שלך 8 שנים.

מחמיא לקהל ששר לנו שירי שואה, שעושה מארבים על האוהדים של הקבוצה שלך, קורא להם בית חם ואוהב וכל זה כשהוא לובש את הסמל של המועדון.

בוא תסביר לי את דעתך האמיתית אוהד פורום, לפני שאני אחפש הודעות שלך מקלל שחקנים בנושא משחק כזה או אחר.

אני לא ״יסודי״ כמוך, אז לא אבזבז את הזמן שלי כדי לחפור שלוש שנים אחורה, אבל עצם העובדה שאנחנו מנהלים את הדיון הזה היום, ולא בזמן אמת, הוא קצת מצחיק. איפה היית אז ? למה לא הארת את עיניי בזמן אמת ?

בקיץ של אותה עונה ולקראת אירופה, היה ברור שמכבי צריכה להתחזק בעמדה שלו כי הוא לא טוב מספיק (זר גרזן עם שפם ? מתי נולד הביטוי ?).

השידרוג ביכולת שלו והיציבות שהוא מפגין בשנה האחרונה היא לא פחות ממדהימה, הוא ללא ספק המצטיין העונה פרט לזהבי.

רק שצריך זיכרון קצת יותר טוב משל דג זהב ממוצע, כדי לדעת שכך ממש לא היו הדברים בינואר 2013.

לא הבנתי את הפסקה שלך על ״עדריות״ ואיך היא קשורה אליי. כנראה אני באמת חסר הבנה בסיסית, לא רק בכדורגל.

רק לפני חודשיים אמרת שמיכה\ורמוט זה עניין של העדפה, אתה עדיין מחזיק באותה הדעה?

רק לפני חודשיים אמרת שמיכה\ורמוט זה עניין של העדפה, אתה עדיין מחזיק באותה הדעה?

בתור כדורגלן ? לגמרי.

בעמדת הווינגר הימני של מכבי ת״א כיום ? מיכה הוכיח שהוא מחובר יותר ויעיל יותר.

בתור כדורגלן ? לגמרי.

בעמדת הווינגר הימני של מכבי ת״א כיום ? מיכה הוכיח שהוא מחובר יותר ויעיל יותר.

אפשר לדעת מה הפלוסים שלו בתור כדורגלן?

אפשר לדעת מה הפלוסים שלו בתור כדורגלן?

יכולת לשבור קו הגנה שני ויצירת מרווחים בינו לקו ההגנה הראשון שמובילה למצבים מסוכנים, הולכת כדור בהתקפת מעבר, דריבל על שטחים קטנים וקבלת החלטות נכונות עם הכדור.

מה שכן, הוא איבד הרבה מהמהירות וכוח הפריצה שלו, כך שכאשר הוא נמצא באגף, זה נראה שהוא טוחן מים.

ורמוט צריך לראות את כל המגרש לפניו כדי שהיתרונות שלו יבואו לידי ביטוי.

למכבי אין עמדה כזו בצורת המשחק שלה, וגם לא תהיה ככל הנראה. לאור העובדה שבכנף הוא לא מספק סחורה, הוא בבעיה.

אם ג'ורדי מסתפק בזרים סבירים, הובאן מסיים חוזה סוף העונה ועדיין לא האריך חוזה

הפועל כבר הציעו לו חוזה לעונה הבאה

יכולת לשבור קו הגנה שני ויצירת מרווחים בינו לקו ההגנה הראשון שמובילה למצבים מסוכנים, הולכת כדור בהתקפת מעבר, דריבל על שטחים קטנים וקבלת החלטות נכונות עם הכדור.

מה שכן, הוא איבד הרבה מהמהירות וכוח הפריצה שלו, כך שכאשר הוא נמצא באגף, זה נראה שהוא טוחן מים.

ורמוט צריך לראות את כל המגרש לפניו כדי שהיתרונות שלו יבואו לידי ביטוי.

למכבי אין עמדה כזו בצורת המשחק שלה, וגם לא תהיה ככל הנראה. לאור העובדה שבכנף הוא לא מספק סחורה, הוא בבעיה.

על שני הדברים האלה אני לא מסכים, כי מיכה שובר את הקו עם דאבל פס פשוט במקום דריבל חסר תועלת, על להוביל למצבים מסוכנים העובדות מדברות בעד עצמן.

לגבי קבלת החלטות מיכה הוא מהטובים שבשחקני ההתקפה שלנו.

בקבוצה כמו שלנו אי אפשר להתאים את שיטת המשחק לשחקן מסויים אלא להיפך, בזה שהוא לא מצליח (בניגוד למיכה ונגד אף יריבה אגב) מעיד עליו עד כמה הוא באמת טוב. מה גם ששניהם מושכים לאמצע די הרבה במשחק שלהם.

אם ג'ורדי מסתפק בזרים סבירים, הובאן מסיים חוזה סוף העונה ועדיין לא האריך חוזה

הפועל כבר הציעו לו חוזה לעונה הבאה

יאריך את החוזה שם.

הידיעות האלה זה משחק מו”מ קלאסי.

סגן מלך השערים בשבדיה סיים חוזה.. רק אומר

הנוק גויטום ?

נראה לי הזכרתי אותו בנושא סקאוטינג.

כל השערים שלו העונה

https://www.youtube.com/watch?v=okDPP6J082Y

על שני הדברים האלה אני לא מסכים, כי מיכה שובר את הקו עם דאבל פס פשוט במקום דריבל חסר תועלת, על להוביל למצבים מסוכנים העובדות מדברות בעד עצמן.

בקבוצה כמו שלנו אי אפשר להתאים את שיטת המשחק לשחקן מסויים אלא להיפך, בזה שהוא לא מצליח (בניגוד למיכה ונגד אף יריבה אגב) מעיד עליו עד כמה הוא באמת טוב. מה גם ששניהם מושכים לאמצע די הרבה במשחק שלהם.

החוזקה של מיכה היא בלשבור קו הגנה אחרון, פסי עומק שמעמידים שחקנים בעמדות טובות בתוך הרחבה. הוא לא מתמודד עם שני קווי הגנה ברוב המקרים, וזה בסדר, זה לא תפקידו.

לשבור קו הגנה שני זה חשוב באותה מידה, ונדרשים לכך כישורים קצת שונים.

הקבלת החלטות של ורמוט עם הכדור היא טובה מאוד כשהוא עם הפנים לשער ורואה את כל המגרש.

כשיש לו כמה אופציות מסירה, הוא כמעט תמיד ייבחר בנכונה ביותר, ועם תזמון נכון.

יש הבדל מהותי בין להיות שחקן כנף שמושך לאמצע, לבין להיות שחקן שממוקם באמצע. זה ויז׳ן אחר של המגרש, ודרישות הגנתיות שונות.

לגבי זה שאם אתה לא מתאים לשיטת משחק מסויימת/מועדון זה בעצם אינדיקציה ל״עד כמה אתה טוב״ אני ממש לא מסכים, יש כ״כ הרבה דוגמאות.

הנרי לא היה שחקן מספיק טוב בשביל ברצלונה ?

אבל בסדר, השקפות שונות.

קווי המתאר לדמות אותה תיארתי היו קווי אבי קוסטה ולא קווי קוסמיק. אתה לוקה בכמה מהדברים הקשים ביותר בהם לקה אותו אבי קוסטה, אבל בעניין ה'עדריות' דווקא לא.

אגב, לא חיפשתי אותך. סתם שוטטתי בנושא ששמו פה ונתקלתי בזה, וזה היה קצת מצחיק ביחס למציאות וביחס לתדמית שלך. לא משהו אישי.

ואם בעניין אלברמן עסקינן, אתה מוזמן לחפש נושאים מן העבר ולראות מי היה זה שהגן עליו הכי הרבה בפורום כשהקוסטאים (גם אתה תורג'י, לא שכחנו) זרקו פה את רעלם.

הוא היה אדיר לאורך כל העונה הזו, לטעמי. אין ספק שהיום הוא אדיר אף יותר. מקרה המבחן הקלאסי הוא היכולת הבינונית מול הקישור של באזל ב2013 אל מול היכולת האדירה מול הקישור של באזל ב2015. גם אני טענתי פה בעבר שעם כל האהבה אלברמן לא מספיק לאירופה, ואין ספק שטעיתי בגדול לאור הקמפיין שלו באלופות. אבל בליגה? תמיד היה הקשר האחורי הטוב בארץ. בטוח לא משהו שאפשר להגיד באותה נשימה עם דג'מבה דג'מבה.

מעבר לדיון המקצועי ההבאה שלו היא טעות בחשיבה. בדיוק כמו עדן ושכטר, מדובר בשחקן מעבר לשיא ובמצב פיזי רע. בין אם בגלל פציעות או גיל, הם אבדו את המהירות והחדות. זה למה זו החתמה הזויה כי ראו עוד בהפועל שהוא לא סוחב, וכבר נפלת עם עדן בדיוק על אותו דבר. מכבי צריכה לכוון לשחקנים לפני השיא או בשיא, כמו קהת, דסה, אצילי בראון וכו'. לא "שמות" שבעים שבאים לפה לקבל פנסיה. ועכשיו מכבי מחפשת איך להפטר מהפנסיות האלה.

החוזקה של מיכה היא בלשבור קו הגנה אחרון, פסי עומק שמעמידים שחקנים בעמדות טובות בתוך הרחבה. הוא לא מתמודד עם שני קווי הגנה ברוב המקרים, וזה בסדר, זה לא תפקידו.

לשבור קו הגנה שני זה חשוב באותה מידה, ונדרשים לכך כישורים קצת שונים.

הקבלת החלטות של ורמוט עם הכדור היא טובה מאוד כשהוא עם הפנים לשער ורואה את כל המגרש.

כשיש לו כמה אופציות מסירה, הוא כמעט תמיד ייבחר בנכונה ביותר, ועם תזמון נכון.

יש הבדל מהותי בין להיות שחקן כנף שמושך לאמצע, לבין להיות שחקן שממוקם באמצע. זה ויז׳ן אחר של המגרש, ודרישות הגנתיות שונות.

לגבי זה שאם אתה לא מתאים לשיטת משחק מסויימת/מועדון זה בעצם אינדיקציה ל״עד כמה אתה טוב״ אני ממש לא מסכים, יש כ״כ הרבה דוגמאות.

הנרי לא היה שחקן מספיק טוב בשביל ברצלונה ?

אבל בסדר, השקפות שונות.

מה? כמה שערים ובישולים היו להנרי בברצלונה שהוא "לא הצליח"? ממה שראיתי מורמוט זה בעיקר פאסים אחורה הרמות לא מדוייקות ודריבל עקר, נמשיך את הדיון בקבוצה הבאה שלו :thumbs:

קווי המתאר לדמות אותה תיארתי היו קווי אבי קוסטה ולא קווי קוסמיק. אתה לוקה בכמה מהדברים הקשים ביותר בהם לקה אותו אבי קוסטה, אבל בעניין ה'עדריות' דווקא לא.

אגב, לא חיפשתי אותך. סתם שוטטתי בנושא ששמו פה ונתקלתי בזה, וזה היה קצת מצחיק ביחס למציאות וביחס לתדמית שלך. לא משהו אישי.

ואם בעניין אלברמן עסקינן, אתה מוזמן לחפש נושאים מן העבר ולראות מי היה זה שהגן עליו הכי הרבה בפורום כשהקוסטאים (גם אתה תורג'י, לא שכחנו) זרקו פה את רעלם.

הוא היה אדיר לאורך כל העונה הזו, לטעמי. אין ספק שהיום הוא אדיר אף יותר. מקרה המבחן הקלאסי הוא היכולת הבינונית מול הקישור של באזל ב2013 אל מול היכולת האדירה מול הקישור של באזל ב2015. גם אני טענתי פה בעבר שעם כל האהבה אלברמן לא מספיק לאירופה, ואין ספק שטעיתי בגדול לאור הקמפיין שלו באלופות. אבל בליגה? תמיד היה הקשר האחורי הטוב בארץ. בטוח לא משהו שאפשר להגיד באותה נשימה עם דג'מבה דג'מבה.

נשים את דג׳מבה בצד, זה שחקן שספציפית יש לי חיבה אליו, אתה לא חושב שדריו פרננדז היה עדיף על אלברמן לאורך מרבית העונה ההיא ?

אתה לא חושב שידין בתקופה של 2010-2013 היה, לכל הפחות, שווה אליו ברמתו ?

אלברמן בצעירותו היה עילוי, לא סתם הגיע לבונדסליגה ושיחק שם. כשהוא חזר לארץ לקח לו המון זמן לחזור לכושר טוב ולהתייצב.

בשנתיים וחצי האחרונות התהליך שהוא עשה הוא פשוט נדיר.

אגב אני חושב שגם מול באזל 13׳ הוא היה סביר באופן יחסי, זה ראדי שלא הצליח להתאים עצמו לרמה.

מהם הדברים הקשים בהם אני לוקה ?

מעבר לדיון המקצועי ההבאה שלו היא טעות בחשיבה. בדיוק כמו עדן ושכטר, מדובר בשחקן מעבר לשיא ובמצב פיזי רע. בין אם בגלל פציעות או גיל, הם אבדו את המהירות והחדות. זה למה זו החתמה הזויה כי ראו עוד בהפועל שהוא לא סוחב, וכבר נפלת עם עדן בדיוק על אותו דבר. מכבי צריכה לכוון לשחקנים לפני השיא או בשיא, כמו קהת, דסה, אצילי בראון וכו'. לא "שמות" שבעים שבאים לפה לקבל פנסיה. ועכשיו מכבי מחפשת איך להפטר מהפנסיות האלה.

בטח, אחת הטעויות הגדולות של ג'ורדי ומכ"כ הרבה סיבות. מה שאני לא מבין זה איך הקוקסינל הגיע להיות עם "האישה שהוא לא אוהב".

נשים את דג׳מבה בצד, זה שחקן שספציפית יש לי חיבה אליו, אתה לא חושב שדריו פרננדז היה עדיף על אלברמן לאורך מרבית העונה ההיא ?

אתה לא חושב שידין בתקופה של 2010-2013 היה, לכל הפחות, שווה אליו ברמתו ?

אלברמן בצעירותו היה עילוי, לא סתם הגיע לבונדסליגה ושיחק שם. כשהוא חזר לארץ לקח לו המון זמן לחזור לכושר טוב ולהתייצב.

בשנתיים וחצי האחרונות התהליך שהוא עשה הוא פשוט נדיר.

אגב אני חושב שגם מול באזל 13׳ הוא היה סביר באופן יחסי, זה ראדי שלא הצליח להתאים עצמו לרמה.

מהם הדברים הקשים בהם אני לוקה ?

אני חייב להבין למה לעזאזל יש לך חיבה מקצועית כלשהי לדג'מבה דג'מבה ?

הבן-אדם לא נתן מסירה אחת שהיא לא לרוחב /אחורה בהפועל (אני מתכוון מסירה שהגיעה ליעדה) איבד מלא כדורים והיה בעיקר פח. אז נכון שאם מנצ'סטר החתימה אותו בזמנו יתכן שהיה שם משהו ואין לי ספק שאתה מכיר אותו הרבה יותר טוב ממני אבל באמת שאני אשמח לדעת מה מצאת בו.

בכל פעם שראיתי שהוא בהרכב של הפועל (לר רק נגדנו) הייתי מבסוט אש.

מה שאני לא מבין זה איך הקוקסינל הגיע להיות עם "האישה שהוא לא אוהב".

אה זה קל, כסף. אגב זו תהיה התשובה תמיד לשאלות כאלו וזה גם מחר יכול להיות נגדנו. הכל היום זה כסף ומעמד מקצועי.

מה שאני לא מבין זה איך הקוקסינל הגיע להיות עם "האישה שהוא לא אוהב".

אה זה קל, כסף. אגב זו תהיה התשובה תמיד לשאלות כאלו וזה גם מחר יכול להיות נגדנו. הכל היום זה כסף ומעמד מקצועי.

איזה מעמד מקצועי הוא חשב לקבל? הוא הרי בשיא שלו יכול להיות מיכה ללא מחויבות, כסף? הבן אדם עשיר עם מעמד של אליל בצד האדום, בחיי שהוא דביל.