Jump to content

איך מתקדמים מכאן?

שורה

Recommended Posts

זה לא סוד שהגבלת הזרים פוגעת בנו קשות. אנחנו בונים רק על ישראלים, וכמו שאנחנו יודעים אנחנו לא הכי טובים בעולם בכדורגל.

יש את היוצא מן הכלל - זהבי.

יש שחקנים שבנויים פחות או יותר לרמות האלה- טיבי ,טבח כוח, אלברמן.

וכל השאר (עם כל האהבה) לא שם.

אז בליגה שיש הגבלה של 5 זרים, ג'ורדי בצדק (לדעתי) בונה על ההישראלים הטובים ביותר ומשקיע פחות בזרים ( להוציא את ראיקו)

השאלה היא - אם לטווח ראיה ארוך אנחנו יכולים להתקדם באירופה על סמך ישראלים מובילים בלבד?

לדעתי לא.

חוץ מהגדלת כמות הזרים (משהו שאני לא רואה שקורא בזמן הקרוב אם בכלל) , מיץ' וג'ורדי אולי יצטרכו ללמוד משמעון איך עוקפים את הכללים המעצבנים האלה והתחיל לאזרח שחקנים זרים.

קחו לדוג' את רוצ'סטי, הסבא רבא שלו היה יהודי ואיזרחו אותו בשניה. ויש עוד המון דוג' לאורך השנים.

חוץ מהלביא יהודים ( שבואו נגיד את האמת אף פעם לא היה שחקן כזה שהוא הצלחה) הייתי מאזרח זרים עם קשר ליהדות הכי קטן שיש. לא מעניין אותי שנהיה "לגיון זרים" ולא תהיה "זהות".

אם נרצה להתקדם אנחנו חייבים לשבור את ההגבלה הטיפשית הזאת.

להתקדם לאן גבר ? לאיפה אתה יכול כל כך להתקדם בליגת האלופות ? זה לא המטרה שלנו.

עברנו סבל במוקדמות, עלינו לליגת האלופות, האפשרות היחידה זה להשיג בקושי 4 נקודות אחרי תצוגת כדורגל של סנצציה ב 6 משחקים שיש לנו.

רק שנקח את האליפות בליגה זה הכי חשוב.

ורמוט ראוי שיכלל גם ברשימה. ריקן גם, אבל לא כמגן.

את טבח המוח הייתי מכליל בנוסף, אם היו מצליחים לעשות לו כיול איפה שצריך.

ודור פרץ קרוב מאוד להיות שם עם עוד טיפה פיזיות ונסיון.

השאלה באמת לאן להתקדם? מה היית מגדיר כמשהו ריאלי כהתקדמות בליגת אלופות?

אני חושב שלסיים מקום 3 זה הישג מטורף וקשה מאד. מעל זה זה פשוט בלתי אפשרי בשנים הקרובות אם בכלל

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עברנו סבל במוקדמות, עלינו לליגת האלופות, האפשרות היחידה זה להשיג בקושי 4 נקודות אחרי תצוגת כדורגל של סנצציה ב 6 משחקים שיש לנו.

ואז מה?

השגת הכל בליגה. אז תיקח עוד אליפות ועוד אחת ועוד אחת. לא שאני מזלזל חס וחלילה, גם זה פעם לא היה לנו,אבל אתה לא חושב שהגיע הזמן שהמועדון יבנה את עצמו בזירה האירופית? כמה אפשר להיות תקועים בבינוניות האינסופית הזאת של ״בואו נתפלל להעפיל לצ׳מפיונס וכל השאר בונוס״. רוצים להיות חלק מהגדולים,להוות יריב שקול ופעם ב..לעשות סנסציה.להיות באזל,שחטאר,אולימפיאקוס.לשם אנחנו צריכים לשאוף.

זה לא סוד שהגבלת הזרים פוגעת בנו קשות. אנחנו בונים רק על ישראלים, וכמו שאנחנו יודעים אנחנו לא הכי טובים בעולם בכדורגל.

יש את היוצא מן הכלל - זהבי.

אז בליגה שיש הגבלה של 5 זרים, ג'ורדי בצדק (לדעתי) בונה על ההישראלים הטובים ביותר ומשקיע פחות בזרים ( להוציא את ראיקו)

השאלה היא - אם לטווח ראיה ארוך אנחנו יכולים להתקדם באירופה על סמך ישראלים מובילים בלבד?

לדעתי לא.

חוץ מהגדלת כמות הזרים (משהו שאני לא רואה שקורא בזמן הקרוב אם בכלל) , מיץ' וג'ורדי אולי יצטרכו ללמוד משמעון איך עוקפים את הכללים המעצבנים האלה והתחיל לאזרח שחקנים זרים.

קחו לדוג' את רוצ'סטי, הסבא רבא שלו היה יהודי ואיזרחו אותו בשניה. ויש עוד המון דוג' לאורך השנים.

חוץ מהלביא יהודים ( שבואו נגיד את האמת אף פעם לא היה שחקן כזה שהוא הצלחה) הייתי מאזרח זרים עם קשר ליהדות הכי קטן שיש. לא מעניין אותי שנהיה "לגיון זרים" ולא תהיה "זהות".

אם נרצה להתקדם אנחנו חייבים לשבור את ההגבלה הטיפשית הזאת.

אי אפשר להגיד שהגבלת הזרים פוגעת בנו, כשתחת המגבלה הנוכחית אנחנו עולים למשחק עם שני זרים בלבד, ועוד אפשר להתווכח על התרומה שלהם (במיוחד של מיטרו).

אם היו לנו חמישה זרים בהרכב והיינו מרגישים שצריך עוד, מילא. אבל יש לנו מקום לחמישה זרים, ואנחנו לא ממש מנצלים אותו.

השאלה באמת לאן להתקדם? מה היית מגדיר כמשהו ריאלי כהתקדמות בליגת אלופות?

אני חושב שלסיים מקום 3 זה הישג מטורף וקשה מאד. מעל זה זה פשוט בלתי אפשרי בשנים הקרובות אם בכלל

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לקחת אליפויות פה זה דבר כמובן חשוב והמטרה העיקרית שלנו.

אבל, אני לוקח את מכבי סל בתור דוג'.

אם מכבי סל הייתה בנויה רק על ישראלים מובילים וזרים משלימים לא היינו מגיעים לכלום. (אני מדבר על אחרי תקופת ברודי ומיקי)

כמובן שאין לי שום צפייה שנהיה צ'לסי או דינמו קייב ופורטו. אבל כן ארצה לשאוף להגיע לרמה של באזל ביום מן הימים.

זה רחוק מאיתנו שנות אור, אבל לדעתי לשם אנחנו צריכים לפחות לשאוף.

רק עם ישראלים מובילים זה פשוט לא יקרה.

המנהלת חסרה לי פה, המטרה של המנהלת להגדיל את רווחיות הליגה ואיכותה.

הגדלת מספר הזרים ל7 לא תהפוך את הליגה לפריימר ליג אבל זה כלי שניתן להעבירו בקלות יחסית והתרומה שלו תהיה שרירה.

שכר פחות מופקע לישראלים שיוכל להיות מופנה למקומות אחרים, איכות שעל פניו אמורה לעלות, יותר סיכוי לקבוצות הישראליות באירופה והגדלת הספונסרים.

אני לא מבין למה בענף הכדורסל השכילו לנצל את המיסוי הנמוך שהמדינה גובה על שחקנים זרים ובכדורגל לא.

בשכר של טב"ח ניתן להביא לפה זר בשכר של מיליון יורו ברוטו, שזה שכר לא נמוך גם באירופה.

כל עוד יש הגבלת זרים, אין לך לאן להתקדם, ומכבי לא תוציא 4-5 מיליון יורו על זר שיכול להיות בלוף.

ראייקו זה היה הזדמנות נדירה, ילד עם פוטנציאל למכירה בסכום גבוה. אבל מכבי לא תביא זר מוכח בסכום הזה כי הוא יכול להגיע בלוף במכבי.

צריך רק לשים את הגול הזה כבר ולנסות בבית להוציא נקודות מול פורטו וצ'לסי.

מעבר לזה, אין לך הרבה מה לעשות.

המטרה היא העפלה כל שנה, עם הזמן יהיה שיפור גם ביכולת.

מדברים על הגבלת זרים כשאתמול מדקה 60 היינו עם זר אחד על המגרש (ראייקו)

כי ה-2 היחידים שמסוגלים לשדרג אותך פצועים.

עם 7-8 זרים זה היה פחות משמעותי.

אי אפשר להגיד שהגבלת הזרים פוגעת בנו, כשתחת המגבלה הנוכחית אנחנו עולים למשחק עם שני זרים בלבד, ועוד אפשר להתווכח על התרומה שלהם (במיוחד של מיטרו).

אם היו לנו חמישה זרים בהרכב והיינו מרגישים שצריך עוד, מילא. אבל יש לנו מקום לחמישה זרים, ואנחנו לא ממש מנצלים אותו.

היא פוגעת בנו כי זרים היא לא חלק מהפילוסופיה של ג'ורדי בגלל ההגבלה הזו.

אם לא הייתה את ההגבלה היית רואה 8 זרים ברמה טובה (פחות או יותר) בהרכב אתמול.

בגלל שאני לא רואה שמישהו הולך לשנות את זה, צריכים לשבור את הכללים.

קודם כל הבעייה היא בכדורגלן הישראלי.

אנחנו כל כך רחוקים מהם שיקח לפחות עשור של עבודה קשה כדי באמת להגיע לשם.

לכן גורדי חוזר ושונה שצריך להגדיל את מגבלת הזרים, כי זה הסיכוי היחיד שיהיה אפשר להשתוות, או לפחות להיות קצת יותר קרובים לאירופאים באופן מיידי.

אמרת יהודים מאירופה ? אאל"ט פתחתי בדיוק נושא כזה בקיץ, בגלל כל העניין של המגבלה ומצבת הזרים הבעייתית שלנו ונעניתי כאן די בשלילה.

הביאו לי כל מיני דוג' של שחקני עבר כמו רודי חדד וכאלה שלא ממש הצליחו.

עדיין אני בדעה שזה כן יכול להיות אפקטיבי והלוואי שמישו יחשוב לנסות ללכת בכיוון הזה.

אזרוח ? אנחנו לצערי זה לא שמעון מזרחי, ראינו מה יצא כשרצינו לאזרח את רוקאביצה..

בכל ארבעת המשחקים,2 בליגת האלופות ו2 נגד באזל,זה היה פשוט מדהים לראות את הפער בין השחקן הישראלי לשחקנים שם.

הקלישאה השחוקה אומרת שהשחקן הישראלי נורא טכני אבל אין לו פיזיות. לגבי הפיזיות זה נכון אבל לגבי הטכניקה-סלחו לי אבל זה פשוט בולשיט.

אתמול זה היה ממש מגוחך לראות כמה שטיבי ובן חיים הכוח,שהם צמד מפלצות בקנה מידה של הכדורגל שלנו,כל כך איטיים במחשבה שלהם לעומת החלוצים של קייב.

עוד לפני שהם מבינים מה קורה כבר משאירים אותם מאחור בדאבל פס,ושלא נדבר על זה שכל אחד על אחד על דסה זה כבר חצי גול.

אצל היריבות שעליהן דיברתי,כמות המסירות שהולכות לשום-מקום היא אפסית. לכל כדור יש כתובת. כמעט אפס איבודי כדור בלתי מחויבים.

כמו שמישהו אחר כבר רשם כאן,גם ההשתלטות שלהם על כדור נהדרת. הכדור לא בורח להם 5 מטר קדימה.

טל בן חיים המוח,עם כל הכבוד וכמה שמדברים על התעניינות בו מצד קבוצות באירופה,פשוט לא שייך לשם. באף אחד מהמשחקים שציינתי הוא לא הצליח במאבק של אחד על אחד (חוץ מהמהלך אתמול,וגם אותו הוא כמובן טרח להרוס עם טעות מאוד לא מחויבת).

זה מתסכל,כי מבחינה טקטית מכבי עמדו כמעט בכל המשחקים האלה יפה מאוד ומאורגן מאוד.

אז שג'ורדי ישנה את הפילוסופיה שלו ויעשה כל מה שהוא יכול כדי להביא שלושה זרים (לפחות) שישדרגו אותנו במאבקים באירופה.

כשנגיע לתקרת הפוטנציאל שלנו אפשר יהיה לדבר על שבירת מגבלת הזרים. כרגע אנחנו לא קרובים לשם, ומבחירה שלנו.

עזבו הגדלת מכסת הזרים. זה לא יקרה, אנשים מסוימים לא יתנו לזה לקרות לצערנו. וגם לאזרח זו לא באמת אופציה בהיעדר שחקנים אירופיים טובים באמת עם איזה סבא יהודי.

צריך להסתמך על הישראלים הטובים ביותר (אלה שציינת) וג'ורדי צריך להתחיל לנסות להביא זרים ברמה גבוהה באמת.

אבל יש עוד כמה פעולות שאפשר לעשות כדי לצמצם פערים. חלקן לטווח הקצר וחלקן לטווח הארוך.

לדוגמא, דברים קטנים כמו גודל המגרש.

סמי עופר ומגרשי החוץ באירופה הם מגרשים גדולים בהרבה בהשוואה לבלומפילד והקבוצות האירופאיות רגילות לשחק ככה ומכבי מתקשה מאוד לפתח בהם משחק מהיר או להתגונן.

אם מכבי תשפץ/תבנה מתחם אימונים חדש ומודרני ובעיקר אם היא תעבור לאצטדיון חדש, אז אני בטוח שהשחקנים יתאמנו על פרופורציות מגרש גדולות באופן קבוע וכך גם יתנו ביצועים טובים יותר.

ממש הפרטים הקטנים האלה.

מעבר למתקנים ולזרים איכותיים, הדרך האחרונה לצמצם פערים (בטווח הארוך) היא הנוער. בניית אקדמיה, הבאת אנשי מקצוע זרים לנוער, שדרוג מתקני נוער. יו ניים איט.

אני מרגיש שחלק מהדברים פה אפשריים. לדעתי למכבי כמועדון יש פוטנציאל הצלחה גבוה יותר מקבוצות אחרות בצ'מפיונס כמו באטה בוריסוב וזה בעיקר שיש לנו בעלים שמשקיע המון כסף.

כבר הוכח שמכבי יכולה לרכוש זר ב3 מיליון יורו ורק עצם הפעולה הזו היא התקדמות וסוג של הכרזה על שאיפות.

אין לי ספק שאם מכבי תשדרג מתקנים, תביא זרים ברמה גבוהה יותר ותעלה שחקנים מוכשרים באמת מהנוער, לאחר מספר שנים בצ'מפיונס וצבירת נסיון, יכולה לנצח ולעשות דברים יפים.

אולי אחת ולתמיד מישהו יצליח להסביר לי איך הגבלה על 5 זרים גורמת לג'ורדי להתפשר על שחקנים בינוניים.

אולי אחת ולתמיד מישהו יצליח להסביר לי איך הגבלה על 5 זרים גורמת לג'ורדי להתפשר על שחקנים בינוניים.

לפי מה שהוא טוען, אם הוא יביא מעט זרים אבל שכולם יקרים ויפול באחד מהם, זה נזק גדול ואין מי שיחליף את הזר שבנו עליו.

בגלל זה הוא מעדיף זרים כשחקנים משלימים ולא סופר סטארים.

לא אוהב את ההסבר הזה ולא כל כך קונה אותו.

קבוצה צריכה לשאוף להיות כמה שיותר טובה ואם יש אפשרות להביא שחקנים ברמה גבוהה צריך לנסות לעשות את זה ולא להתפשר על ישראלי בינוני.

"הפילוסופיה שלי מאוד פשוטה. 80 אחוז מהסגל של מכבי הוא ישראלי ו-20 אחוז הוא זר. אם אני רוצה לשפר את הקבוצה, יותר חשוב וצריך להתמקד בחלק של ה-80 אחוז ישראלים. יכול להיות שאני טועה, אבל אני גורס שצריך להילחם על הדברים הגדולים ולא להשקיע בדברים הקטנים והדברים הגדולים נמצאים ב-80 אחוז ישראלים. בכל מקרה ובאופן עקרוני, אני רוצה להתחזק בכל עמדה אבל צריך לזכור שהמשימה האמיתית שלנו היא להמשיך ולהחזיק באליפות. אני לא חושב שזה הגיוני, ולדעתי זה לא מקובל להרוס מה שהלך טוב בשלוש השנים האחרונות. המטרה הראשונה שלנו היא להמשיך לשלוט בליגה. אל תטעו בכך".

http://sports.walla.co.il/item/2859801

זו קצת גניבת דעת מצידו לטעון ש5 זרים הם 20% מהסגל ולכן הוא לא מתמקד בהם.

הוא צריך להביא זרים כדי שהם יהיו בהרכב, לא על הספסל ובטח שלא מחוץ לסגל.

בגלל זה הזרים הם לא 20% אלא קרוב ל50% מההרכב. ככה לפחות הוא צריך לחשוב אם הוא רוצה לצמצם פערים.