Jump to content

השלט היום

Yoadknux

Recommended Posts

אני ממש לא מתכוון להתערב בנושא הזה, אבל אני חייב להעיר דבר אחד.

אין לי שום ספק שבעוד X זמן מעכשיו (זה יכול להיות חצי שנה ויכול להיות גם 5 שנים) כל האירופאים יתחרטו על זה וילחמו במוסלמים ובדעאש בטירוף ויהיה בלאגן והם ישנאו אותם יותר מהלה פמיליה. אין לי ספק בזה.

ועדיין, אין לזה שום קשר לשום דבר שקורה כאן. כאילו זה סבבה והכל ואתם צודקים, באמת. אבל זה פשוט לא טיעון נגד לשום דבר..

אין ספק שזה צעד פופולסטי עלוב ושיווקי של אופ"א. כל ערבוב של פוליטיקה וספורט הוא פסול מהשורש. זה ארגון מסריח וזו ממש לא הדוגמא הראשונה או הבולטת לכך.

אם כבר מחאה, היא הייתה צריכה לבוא נגד אופ"א ועל הערבוב של פוליטיקה וספורט. ההתערבות לגופו של עניין מיותרת, חסרת חשיבה ונגררת.

שמע, זאת כן מחאה נגד אופ"א.

אתה יכול שלא לקבל את הדרך והמסר, ויכול להיות שהיו עוד דרכים להעביר את המחאה הזאת, אף אחד לא אומר שלא.

שמע, זאת כן מחאה נגד אופ"א.

אתה יכול שלא לקבל את הדרך והמסר, ויכול להיות שהיו עוד דרכים להעביר את המחאה הזאת, אף אחד לא אומר שלא.

אני יודע שיש לך כוח. בבקשה, קחו להבא בחשבון את ההשלכות. למחאות שלכם יש תפוצה מאוד רחבה. תראה איך התקשורת חוגגת על השטות הזאת כאורבים לטרף. המחאה יכלה לפגוע בדיוק במקום אליו כיוונתם עם מעט חשיבה, והיא יכלה לפגוע במכבי - אם לא מעורבת חשיבה.

מספיק להסתכל על התגובות בפורום ועל הפרשנות של האוהדים לשלט. לי אישית זה נראה בהתחלה כמחאה כנגד מכבי + הבעת דעה פוליטית, ממש לא מחאה נקודתית נגד אופ"א. אני שמח לקרוא שזו הייתה הכוונה, אבל ניסוח הוא לעיתים חזות הכל. נקודה למחשבה להבא, ואגב, מאוד מעודד לראות שיש מצדכם פתיחות והיענות לדעות מבחוץ. זה מבורך.

שלום לכולם ושנה טובה.

תחילה אציג עצמי - צפונה מגיל 30, פוקד את המגרשים כמעט 20 שנה, מנוי במצטבר 15 שנים, מתוכן 11 האחרונות ברצף. 3 שנים ב 11 ומאז ב 8. ישבתי בשער 11 עם שלושה כיסאות פנויים מכל צד ושתי שורות פנויות לפני ומאחורי, בתקופות הכי קשות של הקבוצה. קורא בפורום שנים (לא יודע להגיד כמה) וכותב פה פעם ראשונה. במילים אחרות - אני הקהל הרחב, זה שאתם כ"כ אוהבים להשמיץ, למרות שלדעתי אני במגרשים יותר זמן מחצי מהכותבים פה.

בתור הקהל הרחב, אני מרגיש ש"הקומץ" הזה גונב לי את הקבוצה. מנסים ליצור לי זהות שאני לא מתחבר אליה, מניפים בשמי שלטים שמידת הזדהותי איתם בכלל לא רלוונטי, מקומם לא במגרש ולא כקולם של עשרות אלפים. לצורך העניין, תגובתי היתה זהה אם היה מדובר בשלט שמפאר את ארגון להב"ה או מהלל את מורשת רבין. אני מתחנן, תראו את הפילוג שזה יוצר, רק חסר שחצי קהל ישרוק בוז לחצי השני במשחק נגד צ'לסי בחיפה... איזה אבסורד. כוחנו באחדותנו, כקבוצה וכעם. תניפו שלט לג'ורדי, דגל פריסה עם הפנים של מיץ', תקללו את רייכרט הזין עד שידמם מהאוזניים, תשאירו אותנו בספורט. אל תכניסו לנו פוליטיקה למגרש, די, נחנקנו קיבינימאט.

(מצטער על החפירה, התגובה הזו תקועה לי בגרון עוד מימי אשכולות ראדי)

שנה טובה והיסטורית לכולנו!!!!

אני חשוב קודם כל שלא צריך להיות דרמתיים.
המחאה לכאן או לכאן לא תפגע במכבי ותסב לה נזקים בטח לא כמו שהיא הוצגה אתמול.

אתם נסחפים אחרי התקשורת(שאגב, לפי דעתי לא עשתה יותר מדיי רעש) ופה הבעיה המרכזית מתחילה.

התקשורת חוגגת כן, זה התפקיד שלה. לטוב ולרע.
צריכים לדעת איך להתמודד איתה, הפילוג עוזר לתקשורת, פה לפי דעתי הבעיה פחות בתקשורת. קודם אצלנו.
ולא, אני לא בא ואומר בעצם תגידו אמן על כל דבר שהארגון עושה, אבל לא יזיק להראות נאמנות למועדון ולחברים שלכם מהיציע ולא למכור אותם ולזרוק אותם לכלבים.
גם אם אתם לא מסכימים, ברגע שיהיה קצת יותר כבוד ופתיחות והאנטי שיש כנגד הארגון, וזה לא משנה באמת איזה ארגון, ההיסטוריה הוכיחה שלאורך כל ההיסטוריה לא משנה איזה ארגון אם זה השחקן או האולטראס הקהל הרחב תמיד הראה אנטי.
ואל תספרו לי סיפורים על תמיכה בשחקן ה-12 כי אני גדלתי בשחקן בשנים הראשונות שלו ותמיכה ממש לא הייתה.

אני מודה לזה שאני סוטה מהנושא אבל זאת באמת המרכזית שלנו.

נ.ב
בנוגע לפתיחות, גם אם זה לא נראה ככה זה תמיד ככה. גם בשטח ומחוצה לו.

האמת שפה אני די תומך במחאה, גם אני מעט מאוכזב מהצעד של ההנהלה, אבל בהחלט מבין מאיפה הוא מגיע.

יחד עם זאת, השלט הזה היה מיותר לגמרי. הוא לא תורם בכלום. הרי ההנהלה לא תשנה את ההחלטה שלה בעקבות המצב, והוא רק מוציא לנו שם רע באירופה ובתקשורת הישראלית. סתם שלט מיותר שהתסיס את האווירה.

יש דרכים יותר חכמות למחות על ההחלטה. אולי היה אפשר אפילו להוסיף על התרומה הזו, אני בטוח שההנהלה לא הייתה מתעלמת לחלוטין ממחאה נרחבת (והוגנת!).

לדבר בנחישות זו מעלה, לייחס בנחישות גזענות לדבריי אחר זו כבר השמצה.

מכבי תל אביב הוא מועדון ישראלי במדינה יהודית. אין המועדון מייצג אוהדים יהודים בלבד, אלא את כלל אוהדיו.

פליטי סוריה, או ליתר דיוק מלחמת האזרחים בסוריה מייצגת מאבק אפל בין השיעים לסונים שאליו לא אכנס. המאבק הזה, כמו כל מאבק גדול כוחות, התפשט לכלל המדינות השכנות. המאבק הזה כולל בלוכו ארגונים קיצוניים הממומנים ופועלים בכסף זר, כסף אירופאי ומערבי קר וציני, אם ביודעין ואם ולא.

האינטרס שלנו כישראלים, אם יהודים מוסלמים נוצרים וכך הלאה, למנוע מהמאבק הזה להגיע אלינו אל ידידותינו ברחבי הכדור. דרך תמיכה וקבלת אותם פליטים תו"כ המשך מימון הלחימה, וזה מה שקורה בפועל(אני בספק גדול אם אתה יכול להבין בין היורו המזורגג הזה לבין המשך הלחימה והתפשטותה לאירופה והבלקן).

עוד משהו חביבי, או שאני גזען?

כנראה שהגזענות מאוד מטרידה אותך. איפה בדיוק אמרתי שאתה גזען?

אתה מנסה גם להסיט את הדיון ללגיטימיות הדעה שלך, בעוד שאני ואחרים אומרים לך שאתה יכול להחזיק באיזה דעות שאתה רוצה. רק אל תעשה את זה על חשבון הקבוצה שעוד אנשים אוהבים ועם דעות שונות משלך.

נ.ב. עשה טובה וגם אל תגדיר לאחרים גם מה האינטרס הלאומי שלנו. יש אנשים שבחרנו בהם בשביל לעשות את זה.

לגביי המשפט שנבחר, נכון שהוא לא הכי מדויק , אבל הוא בדיוק המשפט האנטי קונצנזוס -אירופאי \איסלאמי שיוצר את הבאז המתבקש .

זה המטרה של שלט, וזה עשה את העבודה.

ושוב תודה למכבי פאנטיקס שממשיכים לשמור על האימפריה, כמו בימים קשים(אותם אנשים היו בארגונים אחרים), אנשים שמכבי חשובה להם באמת, ואינה תלויה בהצלחה או תואר. חבל שיש הרבה אוהדים אחרים שההצלחה משתקת אצלם כל גילוי של זהות יהודית\מכביסטית.

ברור לי שיש למכבי לא מעט אוהדים שערכים ולא משנה איזה יעמדו אל מול הצלחה ,לעולם לא יהיו להם הבלמים או המעצורים שיעצרו לחשוב ושאול " רגע" "למה?"..

ממש עדר הנוהר אחר ההצלחה בצורה עיוורת ומפחידה.

אמר יפה "בובאן" שמחר יבקשו באופ"א להעביר כסף לעזה החרבה ויהיו האוהדים שיסבירו למה אין ברירה וחייבים, אופ"א תחליט שצריך להניף דגלים אדומים כסמל לסולידריות והזדהות עם הדם שנשפך איפשהו ויהיו אוהדים שיסבירו שאין ברירה, והמקצוענות מעל הכל.

אופ"א ידרשו שלא להניף דגלי ישראל כהחלטת פשרה לאיסור הנפת דגל פלשתין וישראל כאחד ויהיו שישתחוו ויסבירו..

מזל שיש עוד כמה אנשים שמצליחים לראות קצת מעבר, ותודה לכם שאתם מיצגים את החלק השפוי והבריא בקהל.

תודה

אנשים הולכים רחוק מדיי עם השוואות לקהל של ביתר או לארגונים ימניים קיצוניים.

לדעתי אנחנו לא צריכים להתעסק עם פוליטיקה יותר מדיי, אבל מצד שני אני גם לא מבין למה בכל פעם שהתקשורת נתקלת בדעות אנטי-ליברליות הם עושים מזה חגיגות, על אחת כמה וכמה אם מדובר בקהל אוהדים שקל לנגח כי מעבר למשחקים הוא לא יכול להגיב בחזרה.

זה בסדר להיות ימני, זה בסדר להיות ריאליסט, המרחק משם ועד לגזענות הוא גדול מאוד.

כרגע כולם יפי נפש, אבל לתמוך כלכלית באזרחי מדינת אויב, אפילו שהם פליטים ומסכנים, זה אבסורד גדול. כולם פה חכמים רק בדיעבד.

כנראה שהגזענות מאוד מטרידה אותך. איפה בדיוק אמרתי שאתה גזען?

אתה מנסה גם להסיט את הדיון ללגיטימיות הדעה שלך, בעוד שאני ואחרים אומרים לך שאתה יכול להחזיק באיזה דעות שאתה רוצה. רק אל תעשה את זה על חשבון הקבוצה שעוד אנשים אוהבים ועם דעות שונות משלך.

נ.ב. עשה טובה וגם אל תגדיר לאחרים גם מה האינטרס הלאומי שלנו. יש אנשים שבחרנו בהם בשביל לעשות את זה.

תהיה בריא שבלול, פופוליזם משמין ולא טוב ללב.

ניחא, דיון בריא מעולם לא היה נחלת הפורום. רק השמצות ורדידות למען הכלל.

הפוליטיקלי קורטק ישמיד את אירופה, טוב שכתבו את השלט, אין לנו עניין להכניס פליטים אוייבים מסוריה, עיראק, אפגניסטן ולוב לישראל ושיזדיינו אירובה וארה"ב

לטעמי מבחינת תוכן לא היה בשלט שום דבר גזעני או בעייתי, הבעת דיעה נטו שגם אם לא מתיישרת עם שלטים באירופה (שקידמו את הפליטים בברכה) היא לגיטימית.

אבל בסופו של דבר אני מסכים עם החתול, זה לא רלוונטי אלינו בכלל, סיוע לפליטים לא עומד כאן על הפרק, ולכן נקיטת עמדה היא מיותרת ובמישור של מכבי כמועדון גם לא חיובית.

בנוגע לתרומה לא לקחו מאף אחד שקל, מחירי הכרטיסים פורסמו לפני שהעניין עלה ולא נוספה פה שום עמלת פליט, מי שסופגת את העניין זו מכבי שכמועדון באירופה לא יכול לצאת נגד החלטה כזו גם היא מתייפיפת. מה עוד שמכבי אסטרטגית מנסה לשפר את תדמית המועדון שסובל מההקשר הפוליטי המוטה נגדנו באירופה, לפעמים יורו יכול להיות שווה הרבה יותר וזה לא מוריד מכבודנו.

וזה לא בסדר מבחינת אופ"א שהיא מכריחה קבוצות לתרום כסף בהחלטה פופוליסטית וגם אם יש קבוצות שלא מאמינות במטרת התרומה ויעדיפו לתרום לאזרחים שלהם הם לא יעשו את זה מחשש של מה יגידו עלינו באופ"א

וזה לא בסדר מבחינת אופ"א שהיא מכריחה קבוצות לתרום כסף בהחלטה פופוליסטית וגם אם יש קבוצות שלא מאמינות במטרת התרומה ויעדיפו לתרום לאזרחים שלהם הם לא יעשו את זה מחשש של מה יגידו עלינו באופ"א

פופוליזם זול תמיד היה מנת חלקו את הארגון המסואב הזה

לגופו של עניין, לא מסכים עם תוכן השלט. יחד עם זאת, השלט עצמו לא מערב פוליטיקה אלא מגיב, בתוכן שאני לא מסכים איתו אבל באופן לגיטימי, לפוליטיקה שעורבה כבר ע"י אופ"א, ובעקיפין, ע"י מכבי. כמובן שצריך להיזהר כי הגבול שעלול להיחצות הוא דק, ולא בטוח שבאופ"א בכלל מזהים אותו, אבל כרגע? לא רואה בעיה עם זה.

השלט היה במקום, הניסוח קצת פחות טוב.

תומך לגמרי במיני מחאה הזו או איך שלא תקראו לה, הניסוח היה צריך להראות אחרת אבל אני מבין (מנחש) שהניסוח בא בדומה לניסוח של האירופאים בשלטים שלהם בנושא.

באופן כללי, לא צריך לערבב בין פוליטקה לספורט, לכל קבוצה יש את ההיסטוריה שלה ואת הנטייה הפוליטית זה כן.

אני לא רוצה שיקחו יורו או שקל מהכסף שלי ויתרמו אותו לסורים, שיקחו את הכסף ויתרמו אותו לארגוני צדקה ישראליים שפועלים בארץ ישראל.

אני מאחל לפליטים האלה בריאות והצלחה אבל לא על חשבון מטרות ראליות יותר מבחינתי כגון ארגוני צדקה שפועלים במקום ממנו אני בא.

לסיכום, הלוואי שהשלט היה מנוסח אחרת, אולי להוסיף שלט נוסף מלמטה או עוד כרזה בחצי כגון "תורמים לארוחת חג ולא לפליטים הסורים" אבל, כמו שבובאן כתב מאסנו מהפילוג ומהזיוני מוח ומיפי הנפש האלו בתקשורת שמחפשים את הרע, הם לא ימצאו אותו אצלנו.

הכתב של ידיעות אחרונות, סיקר את המשחק, כתב על ההחמצות של נוסא איגיבור ועל היכולת הפושרת של זהבי, הוא כתב גם על השלט אבל את התמונה הוא צילם מהמסך טלוויזיה בבית שלו ובסוף הסיקור הוא כתב שאיגבור לא שיחק כדי לשמור אותו ליום רביעי. אז שהתקשורת תכתוב מה שהיא רוצה כי גם ככה עושה את זה ואנחנו נדאג לעצמנו.

גם אוהדים של לגיה וארשה מחו נגד עזרה לפליטים (מי ששמח להיות בשורה אחת איתם שיהנה..)

http://m.101greatgoals.com/blog/maccabi-tel-aviv-legia-warsaw-fans-hold-protests-against-helping-refugees-pictures-video/

להנהלת מכבי אין ברירה דחקו אותה לפינה והיא חייבת לתרום את הכסף

ואני חושב שאולי אנשים כאן לא מבינים את תפקדו של ארגון אלוטרס

אלוטרס הוא לא יס מן ולא הנהלת המועדון הוא ״ארגון צללים״ שמטרתו לשמור על כבוד המועדון בלי חמלה

״לשחוט לרמוס לרצוח לדרוס״

האנשים שהניפו אתמול את השלט הם האנשים שפצצו את הדרבי בעונת הטרבל כי זה מה שהיה צריך לעשות

כי אף אחד לא ישפיל אותנו.

אני ישראלי אוהד מכבי ואני לא חושב שלתת יורו לפליטים סוריים זה מעשה היסטורי חכם אני מאמין שאלפי סוכני דאעש סודיים נכנסו עכשיו לאירופה

ואם הנהירה הזאת היית מתבצעת על גבול סוריה רמת הגולן....

תבינו לבד

אז אני אגיד מה שהנהלת מכבי לא יכולה להגיד :

Refugees not welcome

ותודה שלא הנפתם את זה בליגת האלופות.

להנהלת מכבי אין ברירה דחקו אותה לפינה והיא חייבת לתרום את הכסף

ואני חושב שאולי אנשים כאן לא מבינים את תפקדו של ארגון אלוטרס

אלוטרס הוא לא יס מן ולא הנהלת המועדון הוא ״ארגון צללים״ שמטרתו לשמור על כבוד המועדון בלי חמלה

״לשחוט לרמוס לרצוח לדרוס״

האנשים שהניפו אתמול את השלט הם האנשים שפצצו את הדרבי בעונת הטרבל כי זה מה שהיה צריך לעשות

כי אף אחד לא ישפיל אותנו.

אני ישראלי אוהד מכבי ואני לא חושב שלתת יורו לפליטים סוריים זה מעשה היסטורי חכם אני מאמין שאלפי סוכני דאעש סודיים נכנסו עכשיו לאירופה

ואם הנהירה הזאת היית מתבצעת על גבול סוריה רמת הגולן....

תבינו לבד

אז אני אגיד מה שהנהלת מכבי לא יכולה להגיד :

Refugees not welcome

ותודה שלא הנפתם את זה בליגת האלופות.

תודה.

גם אוהדים של לגיה וארשה מחו נגד עזרה לפליטים (מי ששמח להיות בשורה אחת איתם שיהנה..)

http://m.101greatgoals.com/blog/maccabi-tel-aviv-legia-warsaw-fans-hold-protests-against-helping-refugees-pictures-video/

אתה צודק לחלוטין, בשביל שלא נהיה בשורה אחת עם הנאו נאצים אנחנו צריכים לקלוט לפחות 10,000 אוייבים מסוריה מעבר לסיוע הרפואי שאנחנו מעניקים להם עד כה במשך 4 שנים תמימות על חשבונינו, אתה צודק לחלוטין.

בזמן שאתה עסוק בתדמית המדינה אני עסוק בהשרדותה.

נו ו...גם אפועל ניקוסיה מחו נגד עזרה לפליטים (מי ששמח להיות בשורה אחת איתם שיהנה..)

12003925_1024212524279068_17576467172534

לא מבין מה הבעיה בזה, למה הכסף שלי צריך ללכת לשונאים שלי? אתם פשוט אידיוטים.

אתה צודק לחלוטין, בשביל שלא נהיה בשורה אחת עם הנאו נאצים אנחנו צריכים לקלוט לפחות 10,000 אוייבים מסוריה מעבר לסיוע הרפואי שאנחנו מעניקים להם עד כה במשך 4 שנים תמימות, אתה צודק לחלוטין.

בזמן שאתה עסוק בתדמית אני עסוק בהשרדות המדינה.

לא לקלוט 10000 פליטים

אבל אפשר ורצוי לתת לזה לעבור לידנו ולא להיכנס לזה בכלל

אתה צודק לחלוטין, בשביל שלא נהיה בשורה אחת עם הנאו נאצים אנחנו צריכים לקלוט לפחות 10,000 אוייבים מסוריה מעבר לסיוע הרפואי שאנחנו מעניקים להם עד כה במשך 4 שנים תמימות, אתה צודק לחלוטין.

בזמן שאתה עסוק בתדמית אני עסוק בהשרדות המדינה.

זה אתה שעוסק בהשרדות?

חשבתי שיש צבא, מוסד, שב״כ ועוד גופים שעושים את זה, ממש הראנו לסורים מה זה

זה צעד לא חכם זו דעתי , לפני שנכנסים לשאלה של מה צודק. לא מתיימר להזיז מישהו סנטימטר מהדעה שלו