Jump to content

השלט היום

Yoadknux

Recommended Posts

הכללות כמו תמיד הם רעות... לא כל הסורים או המוסלמים שונאים אותנו. לא כולם אנטישמים,לא כולם מחבלים.

אם ההתנגדות פה הייתה כי יש במדינה מספיק עניים שלא דואגים להם ומספיק בעיות אחרות אז סבבה...

אם הטיעונים שלכם הם בגלל מוסלמים וכל זה, אז אתם סתם נגררים לדיון ציבורי לא מאוד משכיל ולא בוגר בכלל. אסופת סיסמאות שנועדה להלהיב את הילדים.

בקשר למהלך הכסף לפליטים שמכבי לוקחת חלק בו- מתי תבינו שאנחנו חלק ממערכת גדולה הרבה יותר מהשוק המקומי? יש גופים גדולים, יחסי ציבור, לחצים מבחוץ...

הבעיה לא צריכה להיות למה תורמים לפליטים מסוריה, אלא למה עד עכשיו בכל המשברים העולמיים לא תרמו גם.

ובאופן כללי יותר, פליט שבורח מאזור מלחמה עוצר במדינה הראשונה שבא יש שקט...זה לא המצב.

״הנהלת מכבי החליטה להשתתף במתן עזרה לפליטים הסורים ולתרום יורו מכל כרטיס שנמכר לליגת אלופות. כל זה קורה שבוע לפני חג ראש השנה, בו אלפי אזרחים לא יכלו לחגוג את החג כראוי בשל עוני. עצוב לראות שאלו הם סדרי עדיפויות של הנהלת הקבוצה.״

אתה צודק שהכללות הם תמיד רעות, אבל גם היתממות ותמימות לא בדיוק מובילות אל האושר.

ולעצם העניין, סופר סופר לגיטמי שיש לא מעט (לא מכליל ולא ספרתי) יהודים ישראלים שלא רוצים שהכסף שלהם ילך לטרוריסטים ערבים שגם בלי להכליל אנחנו יודעים טוב מאוד שחלק גדול מהם שונאי יהודים ואת ישראל בפרט..

יש מספיק סיבות, 1- עניי עירך קודמים, 2- למה להעביר כסף לשונאי ישראל?!

ומי שחושב שזה לא לגיטמי, שיחשוב שוב.

** ועוד משהו בקשר להכללות, משפט יפה ששמעתי בשבת , אולי לא כל המוסלמים/ערבים מחבלים אבל כל המחבלים מוסלמים/ערבים

אם זה משפט יפה בעינייך ואולי חמור יותר - נכון בעינייך, אז אין טעם להמשיך בדיון....

אפשר להמשיך את הדיון לאחר שתקרא קצת ותלמד קצת יותר היסטוריה.

לא כל המחבלים/טרוריסטים הם מוסלמים או ערבים.

כל משפט שלך שיש בו את המילה מחבלים ישר מוצמד אליו המילה ערבים או מוסלמים. אתה מכיר מחבלים לא ערבים שיהודים ישראלים כן רוצים שהכסף שלהם ילך אליהם?

יש בעולם לא מעט מוסלמים. אתה באמת חושב שהם כולם שונאי ישראל? אתה חי בסרט. אם כל המוסלמים היו שונאים אותנו - לא היינו חיים פה יותר.

״הנהלת מכבי החליטה להשתתף במתן עזרה לפליטים הסורים ולתרום יורו מכל כרטיס שנמכר לליגת אלופות. כל זה קורה שבוע לפני חג ראש השנה, בו אלפי אזרחים לא יכלו לחגוג את החג כראוי בשל עוני. עצוב לראות שאלו הם סדרי עדיפויות של הנהלת הקבוצה.״

לא יודע מאיפה הציטוט הזה - אבל זה לפחות ענייני ולא קשור למחבלים/ערבים/שונאי ישראל וכו'...

להגיד שעדיף שיתרמו לעניים בישראל זה בעיני לפחות מטרה ראויה להניף עליה שלטים.

עד שיעיפו אותכם מהמגרשים.... אם אתה חושב שהנהלת מכבי תהיה זונה שלכם כמו מה שהולך בביתר אתה טועה

איך אני אוהב שמדברים אליי ברבים, אני מייצג את דעתי בלבד ואותי אף אחד לא יזרוק מהמגרשים. אני לא קשור להכנת/הרמת השלט באיזושהי צורה אבל בדעה שונה אתה מרשה לי להחזיק? התגובה הזאת היתה להודעה כמו ״מי שואל אותך מה לעשות עם הכסף של הכרטיסים?!״ מי אתה סמרטוט שתקבע באיזה קריטריונים וחוקים צריך לעמוד כדי להיות בסדר ובאיזו סיטואציה מותר להביע מחאה?

טוב אחי, אני אנסה להגיב לך באותה רמה..

ואתה לך לשער 5 שב מעל השלט של "לא מייצגים.." ותצעק על מישהו שמניף דגל ישראל..

סמרטוט

זו לא אותה רמה, אפילו לא קרוב. זה רק מוכיח את מה שמנסים להסביר לך ואתה מתעקש לא להבין.

אין לי שום בעיה עם הדעה הפוליטית שלך ואף אחד לא אומר לך לא להגיד אותה. אתה יכול לארגן הפגנה נגד הפליטים בכיכר רבין עם מאה אלף איש. לשיר מחובק על הבמה עם מיכאל בן ארי ומירי רגב שירי הלל לברוך גולדשטיין. זה לא מעניין לי את קצה השערה באשך השמאלי. באותה מידה היו יכולים שלט תמיכה במשט המרמרה והייתי עדיין רושם את אותה ההודעה.

זו לא הדעה הפוליטית שמטרידה, זו העובדה שאיזה קומץ טורח שוב ושוב להכניס אותה לאיפה שממש לא צריך.

שלוש אליפויות, ליגת אלופות, התנהלות מדהימה...היריבות שלנו בקריסה...

במקום לחיות את החלום ולרקוד הורה במגרש אנחנו רק מתעסקים בשטויות!

אם זה משפט יפה בעינייך ואולי חמור יותר - נכון בעינייך, אז אין טעם להמשיך בדיון....

אפשר להמשיך את הדיון לאחר שתקרא קצת ותלמד קצת יותר היסטוריה.

לא כל המחבלים/טרוריסטים הם מוסלמים או ערבים.

כל משפט שלך שיש בו את המילה מחבלים ישר מוצמד אליו המילה ערבים או מוסלמים. אתה מכיר מחבלים לא ערבים שיהודים ישראלים כן רוצים שהכסף שלהם ילך אליהם?

יש בעולם לא מעט מוסלמים. אתה באמת חושב שהם כולם שונאי ישראל? אתה חי בסרט. אם כל המוסלמים היו שונאים אותנו - לא היינו חיים פה יותר.

לא יודע מאיפה הציטוט הזה - אבל זה לפחות ענייני ולא קשור למחבלים/ערבים/שונאי ישראל וכו'...

אף פעם לא הבנתי את הרצון העז של יהודים לעצום עיניים מפני מבקשי רעתם.

כן, אני חושב שמרבית המוסלמים והערבים שונאים יהודים ואת ישראל במיוחד..

אני מסתמך על המדיניות של כל ההנהגות הערביות, אני מסתמך על הרבה סקרים סרטים וספרים שבדקו את העניין מקרוב, אני מסתמך על כך שנדיר נדיר למצוא ערבי שהולך נגד הזרם, גם בישראל שיש כאן ערבים שחיים כשווים בני שווים ומקבלים את כל מה שיש למדינת ישראל להציע ועדיין מרביתם הגדול כפויי טובה ורובם הגדול מזדהה עם המאבק הפלשתיני שברוב הזמן הינו מאבק אלים ומזוין..

ותרשה לי לשאול אותך , כי אתה נאור ולמדת היסטוריה ולפניי שאין טעם להמשיך את הדיון..

על מה אתה מסתמך ? איזה ספרים קראת ? ועל איזה היסטוריה אתה מדבר?

בקשר למשפט שחתמתי בסוף ההודעה שהגבת לה, אתה לא מחדש לאף אחד ולא צריך להיות היסטוריון ונאור כמוך כדי לדעת שהיו מחבלים יפנים (קמיקזות) ולא חסר דוגמאות מעוד עמים.

ובכל זאת בעת האחרונה ובעיקר כשמדברים על המלחמה שלנו פה באזור, "כל המחבלים ערבים" זה אחד מהכללות שכן אפשר לעשות, להוציא טיפ טיפה בים שבאמת בטל בשישים.

וכן, אני מכיר יהודים (כמוך) שסדר העדיפויות שלהם ישתבש ולא מפריע להם שכסף שלהם ילך למבקשי רעתם וזה לא משנה אם הם סורים תורכים או תמנים.

אני אגיד לך-

מהפייס של הארגון בתחילת שבוע.

לפעמיים זה נוח לצעוק ולהתמרמר על דברים בלי לברר (וזה לא מופנה אליך אישית)

למה תרמו כסף מהכיס של האוהדים לסוגייה הפוליטית הזאת? אני ממש עצבני על זה, עוד 20 שקל שיכלו ללכת למשפחה שאין לה איך לחגוג את החג.

למה המועדון צריך להיכנע ליוזמה המטומטמת הזאת? אני גם אענה, תדמיין את הכותרות בעולם שמועדון מישראל מחרים את היוזמה.

כי בלי לשאול אותנו הכניסו לנו סוגיות פוליטיות למגרש?

ראית כל- אתה צודקים. אכן מכל כרטיס ישולם איזה יורו ורבע לתרומה לקליטת מבקשי המקלט באירופה. זה ידוע.

אבל, וכאן האבל הגדול- השלט אמר בתרגום חופשי "הפליטים לא מוזמנים/רצויים". השלט לא יצא נגד התרומה הזו אלא בא אחרי שבאירופה היו כל מיני שלטים "הפליטים רצויים". רק שאצלנו זו סוגיה שלא רלוונטית ולא קשורה אלינו. מה איכפת לי אם הם רצוים באירופה או לא? הרי זה לא שהם באים אלינו. אם היו באים אלינו וזו הייתה סוגיה שקשורה אלינו , ניחא. אבל היא לא.

ראית כל- אתה צודקים. אכן מכל כרטיס ישולם איזה יורו ורבע לתרומה לקליטת מבקשי המקלט באירופה. זה ידוע.

אבל, וכאן האבל הגדול- השלט אמר בתרגום חופשי "הפליטים לא מוזמנים/רצויים". השלט לא יצא נגד התרומה הזו אלא בא אחרי שבאירופה היו כל מיני שלטים "הפליטים רצויים". רק שאצלנו זו סוגיה שלא רלוונטית ולא קשורה אלינו. מה איכפת לי אם הם רצוים באירופה או לא? הרי זה לא שהם באים אלינו. אם היו באים אלינו וזו הייתה סוגיה שקשורה אלינו , ניחא. אבל היא לא.

שלט שאומר "לא מוכן שיתרמו את כספי למען הפליטים הסורים" היה הרבה יותר לגיטימי בעיני.

נכון, פחות ציני ומאגניב, אבל מתאר את המחאה. לא סתם פוליטי

וגם הוא היה בעייתי מאוד מבחינת איך שהמועדון היה נראה באירופה. צריכים לזכור שעם כל העובדה שמדובר במדינת אויב ואנשים שחלקם הלא קטן לא אוהב אותנו , מה שיש בסוריה זו טרגדיה אנושית מטורפת. אני לא חושב שאנחנו צריכים להתערב שם ובטח לא לקלוט פליטים במס' שזהבה גלאון אמרה. מצד שני , שוב- מה שיש שם זה אסון אמיתי. הם הורגים שם אחד את השני כמו שערבים יודעים לעשות אחד לשני.

ולכל אלה עם הדלי..

לא כל מחאה לגיטמית זה בעיטה בדלי, תרגעו ותנשמו.. גולדהר יותר רציני ממה שאתם מנסים לצייר, והוא יודע להבדיל בין מחאה לגיטימית לבין מחאה לא לגיטמית.

זה שכמה קוקסינלים בתקשורת רצו לגנות ויש שמועות על העמדה לדין (הזייה) לא משנה את העובדה שזה חופש ביטוי וזה כולה שלט!

שלט שאין בו הסתה ואין בו גזענות ואין בו כלום..

שלט מחאה לגיטמי של אוהדים שמתנגדים שיעבירו את כספם למטרות פסולות בעינהם, מה הבעיה בזה?!

אז תניחו את הדלי בצד ותתחילו לדבר לעניין.

מה זה רלוונטי אלינו? אנחנו באירופה? פתאום אנחנו דואגים לדמוגרפיית אירופה הנוצרית?

למה אצלנו אין בעיה של אפריקאים בכל דרום תל אביב? בוז'י לא בא ביציאה השבוע שישראל גם צריכה לקלוט פליטים?

https://instagram.com/p/7ivmoiPzdz/

נותנים דלק לכל מי ששונא אותנו. חבל שלא מקדישים מחשבה דקה קדימה מה התרומה של השלט הזה מול הנזק שהוא יכול לעשות בכל מיני מישורים

מי ששונא אותך לא צריך דלק ועדיין זה טמטום להרים שלט כזה למרות שאני מסכים עם התוכן (בקשר לישראל כמובן).

וחבל שכל מי ששונא אותנו לא מזכיר את זה שאנחנו המדינה היחידה במזרח התיכון שנותנת טיפול רפואי ברמה הכי גבוהה לפצועים מסוריה למורות שמדובר במדינת אויב אבל העיקר שישראל היא מקור כל הרשע בעולם

זאת לא ההנהלה החליטה זאת אופ"א החליטה בשבילנו אבל מסכים עם זה שעדיף שכל קבוצה תתרום לאזרחיה ומי שרוצה לצאת פוליטיקלי קורקט שיתרום לפליטים

שלט מחאה לגיטמי של אוהדים שמתנגדים שיעבירו את כספם למטרות פסולות בעינהם, מה הבעיה בזה?!

.

הבעיה בזה שזה לא מקדם את הקבוצה בשום דבר. בכלום.

זה יוצר פילוג, שנאה, כעס. תראה במה מתעסקים עכשיו כולם במקום בתקופה המדהימה שעוברת על המועדון.

זה עצוב שאנשים משתמשים בפלטפורמה של קבוצת כדורגל להעביר דעות פרטיות שלהם ועוד קוראים לזה ׳לגיטימי׳

למה אצלנו אין בעיה של אפריקאים בכל דרום תל אביב? בוז'י לא בא ביציאה השבוע שישראל גם צריכה לקלוט פליטים?

השלט הזה לא קשור לאפריקאים (שהפסיקו לשמחתנו הרבה להכנס לארץ בשנה וחצי האחרונות בזכות הגדר) אלא לסורים.

והיציאה של בוז'י היא בלון עם אוויר חם, לא יותר מזה. סוגיית קליטת פליטים סוריים היא לא רלוונטית לנו ורק שתשאר גם כך.

ומי שמדבר בתקשורת על העמדה לדין- שלא יבלבל את המח. אין שום עילה להעמדה לדין בנוגע לשלט הזה, לא משנה אם חושבים שהוא דוחה ולא במקום.

אף אחד לא דיבר על קליטת סורים במדינת ישראל. סה"כ להעביר כסף למטרות הומניטריות: שמיכות, תרופות ומוצרי מזון. בכסף הזה לא ירכשו טנקים.

אני מרגיש מאוד גאה שמכבי, קבוצה ישראלית בעלת צביון יהודי, נרתמת ומשתפת פעולה עם המחווה ההומניטרית, האנושית. כי למרות שהם סורים, ואולי מרביתם לא מחבבים את ישראל - דווקא בגלל זה חשוב להצטרף.