Jump to content

ראיון עם מיץ' בynet

שורה

Recommended Posts

אני יודע שזה לא יקרה אז לא אכפת לי לכתוב את זה כאן

אבל אם זה היה תלוי בי התפאורה הראשונה בליגת האלופות הייתה דיוקן של מיטש עם הרקע של הכדור של ליגת האלופות.

על השלט הסבר לא חשבתי, אבל זה יכול ללכת לכל כיוון.

כל כך נכון.

מקווה שיקרה, הוא הביא אותנו לשם.

:king: מיץ' !

גולדהאר: "מכבי זהבי? אין לי בעיה עם הכינוי הזה" =]

מאושר שהוא בחר בנו והדרך שלו כל כך יסודית ותמיד מכוון להצלחה עם דרך חיים.

חייבים לארגן לו תפאורה בסמי עופר על כל היציע. מגיע לו !

מדהים כמה הוא למד את העסק בשנים שלו כאן.

מכל כשלון ומכל הצלחה הוא לקח חתיכה והיום אתה מקבל את התחושה שהוא מבין את העסק לחלקיקיו הקטנים ביותר.

אל תטעו זה ראיון שלא יכל להתקיים לפני 5 שנים. הוא היה אז במקום אחר. לפני שעוברים את הכישלונות ואת ההצלחות לא באמת מבינים את העסק לרזולוציות האלו.

המשפט שהוא אמר על דאבור זה לפנתאון. זה למידה וזה משפט שמעטים מסוגלים לספק. רבים פשוט לא מחתימים שחקנים מפאת חוסר בכסף ולא מתוך הבנה כי גם לכסף יש מגבלות ואפילו חסרונות.

מרגיש שבכמה משפטים (שחלקם לא קיבלו דגש בכתבה ולא התעכבו עליהם - ייתכן מחוסר הבנה מעמיקה של מה שנאמר - או מרצון להתמקד בנקודות "סקסיות יותר) הוא ממש נוגע במהות של הכדורגל.

אני לא חושב שהיה לנו יו"ר התאחדות בעשורים האחרונים שמבין את הכדורגל לעומק (על אמת, כמשחק, כקונספט, לא ברמת הקומבינות) יותר ממנו.

מדבר על תרבות על מערכתית שמכתיבה את התנהלות המועדון במצבי קיצון/מצבי אפס (כגורם מכריע בהתאוששות ממשברים או מצבי משבר שיש לאורך עונה) וכפער המשמעותי ביותר שלנו אל מול אירופה בכל הרמות. החל מתכנון ועד לסטנדרטים של הביצוע והיכולת לקבל בכלל תהליכים לטווח ארוך.

העניין של המערכת האקולוגית- שכדורגל הוא לא מדע מדויק שאחד ועוד אחד שווה שניים אלא כל מרכיב נותן תנועה משלו לעסק ומגיב באופן שונה לאלו הסובבים אותו ברגע נתון. ההבנה שהצלחה של שחקנים לא בהכרח תלויה בכמות הכישרון אלא באופן שהוא ישתלב/או לא בהרמוניה של הקבוצה והמועדון.

וכמובן מעל לכל, על מעגל הזהב של הכדורגל שלנו - משתפרים רק באמצעות משחקים נגד האירופים, אבל לא מגיעים להשתפשפות ביבשת בגלל שמגבילים את השוק לשחקנים הישראלים שמראש מתחת לרמת האירופאים - ובאין התנסות מולם רק הולכים אחורה בכל שנה - אז איך נתקדם לכיוונם ?

אנחנו רק הולכים אחורה.

כשמיטש פיטר את נמני ירד לי האסימון שהוא פה להרבה זמן, שהוא פה כדי לנצח. וחזרתי על זה בכל הזדמנות.

אני לא אמור להיות מופתע שאדם שנמצא ברשימת התשע מאות של עשירי העולם, ילמד את העסק(יחסית מהר) וינחיל לארגון את משנתו העיסקית. הוא חזר על זה שוב ושוב בשיחות פרטיות. אבל אני עדיין מופתע כי זה גדול ומרהיב יותר ממה שציפיתי וזה לא קורה הרבה בחיים. פעם דברתי על ״שדרה ניהולית״. כמה שהמושג הזה נשמע לי מיושן עכשיו, כשכל המחלקות מסונכרנות כל כך.

למי שיצא להיות במשרדים של מכבי יכול פשוט להרגיש את הבאזז, האיכות והכמות. זה לא רק נוצץ(המשרדים נראים כמו הילטון), זה גם עמוק.

כשמיטש פיטר את נמני ירד לי האסימון שהוא פה להרבה זמן, שהוא פה כדי לנצח. וחזרתי על זה בכל הזדמנות.

אני לא אמור להיות מופתע שאדם שנמצא ברשימת התשע מאות של עשירי העולם, ילמד את העסק(יחסית מהר) וינחיל לארגון את משנתו העיסקית. הוא חזר על זה שוב ושוב בשיחות פרטיות. אבל אני עדיין מופתע כי זה גדול ומרהיב יותר ממה שציפיתי וזה לא קורה הרבה בחיים. פעם דברתי על ״שדרה ניהולית״. כמה שהמושג הזה נשמע לי מיושן עכשיו, כשכל המחלקות מסונכרנות כל כך.

למי שיצא להיות במשרדים של מכבי יכול פשוט להרגיש את הבאזז, האיכות והכמות. זה לא רק נוצץ(המשרדים נראים כמו הילטון), זה גם עמוק.

לא יודע- בפועל לוני נכשל למרות שהוא בנה את עצמו להיות עשיר.

מן הסתם יש עוד דוגמאות שאני לא מכיר של אנשי עסקים מוצלחים שבנו את עצמם להיות מיליונרים ולא הצליחו בקבוצות הספורט..

מיטשל הוא משהו אחר, הדרך חיים שלו בכל דבר, מעוררת בי השראה כאילו הוא איזה אגדת עם

מן הסתם יש עוד דוגמאות שאני לא מכיר של אנשי עסקים מוצלחים שבנו את עצמם להיות מיליונרים ולא הצליחו בקבוצות הספורט..

מיטשל הוא משהו אחר, הדרך חיים שלו בכל דבר, מעוררת בי השראה כאילו הוא איזה אגדת עם

אוקיי. בטח שאתה צודק ואני הבנתי את זה כבר לפני חמש שנים.

אני אשאיר את לוני בצד כי הוא באמת לא דוגמא מייצגת, לא דומה בכלל למיטש. מיטש הוא גאון פיננסי בלוול עולמי אבל מעבר לזה, כמו שציינת, דרך החיים שלו והעקרונות שמנחים אותו -זאת פרסונה שלא מהעולם הזה. לכן אני לא מחליף אותו בשום בעל הבית אחר בעולם.

והיותו מבריק בתחומו משליך על ההצלחה הזאת.

כי אם תספק את התנאים-מתקנים, ניהול עיניני של אנשים מוכשרים, אנשי מקצוע מעולים שיאמנו שחקנים טובים, הכדור יכנס לרשת בתדירות שאתה רוצה.

לא מדוייק. אמא של לוני הייתה זאת שהתחילה את העסק וגם אין מה להשוות את ההון של שניהם.

זה אופי של בן אדם.

לא כל בני האדם עם אותו אופי, וגם בתוך הקטגוריה של העשירים(גם באותו סדר גודל הון של מיץ') לא כולם עם אותו אופי.

נשאר רק לשמוח ולהודות כל יום מחדש שנפלנו על מישהו כזה.

אמנם זה נראה רחוק מאד(וזה רחוק מאד) אבל מפחיד אותי לחשוב מה יהיה בעידן פוסט גולדהאר, למרות שיש כמה נקודות אור שנותנות תקווה, למשל:

המועדון צועד לכיוון "עצמאי" שלא תלוי אבסולוטית בבעלים/בנאדם כזה או אחר.

אני מאמין שגולדהאר לא יעביר את הבעלות לכל דורש, אלא רק לבן אדם המתאים.

אני יודע שזה לא יקרה אז לא אכפת לי לכתוב את זה כאן

אבל אם זה היה תלוי בי התפאורה הראשונה בליגת האלופות הייתה דיוקן של מיטש עם הרקע של הכדור של ליגת האלופות.

על השלט הסבר לא חשבתי, אבל זה יכול ללכת לכל כיוון.

we did it your way

מה הרגשת כשראית מה עשו אוהדי בית"ר ירושלים בשרלרואה?

"זה היה מביש, ושאף אחד לא ינסה להמעיט מגודל הבושה. על הסקאלה של ההתפתחות האנושית זה נמצא קרוב מאוד לנקודת המוצא. התגובה לכך צריכה להיות כל־כך חריפה, על מנת שדבר כזה לא יחזור לעולם".