Jump to content

השחקן הכי גדול בהיסטוריה של מכבי ת"א

Omer

Recommended Posts

רק אני שמתי לב לערן קורא לכל השחקנים לבוא לחגוג עם האוהדים בסיום ?

(במקום לחגוג בחדר הלבשה)

כולם התהלכו כזה לכיוון החדר הלבשה וערן קרא להם מהר לבוא לחגוג עם האוהדים

הוא צעק "היי, אנשים באו למשחק, בואו כבר מהר" ואת השאר לא הצלחתי להבין.

אגב עומר, מה לגבי תרומת בישולים?

מן הסתם בהפועל הוא בישל יותר פר עונה, אבל גם בצד הנכון של העיר הוא מבשל יותר ממזרחי, לא?

אנא אערף, אין לי סטטיסטיקת בישולים של מזרחי :)

לא זכור לי שבישל יותר מדי, אבל לערן יש איזה 5-6 בעונה, גם לא יותר מדי. הגיוני שעדיין יותר ממזרחי.

(במקום לחגוג בחדר הלבשה)

גם אני קלטתי את זה. איזה גבר הוא :wubyellow3:

(במקום לחגוג בחדר הלבשה)

"אנשים באו מישראל"

שהזיכרון טרי ברור שהרוב המוחלט יגיב זהבי. מה שהוא עושה בשנה נמני עשה בערך בשנתיים וחצי, עוד עונה כזו תהפוך אותו לישראלי הטוב ביותר, בנתיים לדעתי נמני עוד בפסגה.

נמני שיחק המון המון ותרם מלא ולכן יש לו לא מעט מניות.

מבחינת שיא של קריירה- ערן של השנתיים האחרונות גדול מהשיא של נמני.

בעשור שבו נמני היה במעמד אל, מכבי לא עשתה כלום חוץ משני גביעים ואליפות - שהיה שחקן ספסל בחצי ממנה.

אמנם הייתי ילד בשנות התשעים, אבל אני חושב שדי בטוח להגיד שאין מה להשוות בכלל בין זהבי של האליפויות לנמני של האליפויות. הוא הפך לאל בקהל של מכבי בתקופה הרעה.

בשנתיים וחצי של זהבי במכבי (מהן כמעט שנתיים כאלוהים) הוא תרם ליותר הצלחות ממה שנמני תרם בעשור האחרון שלו. ולא, להיות הכוכב של קבוצה במקום שלישי זה לא הישג.

אני חושב שבדיעבד זה קצת מעמיד בפרופורציה כמה היה מגוחך לעשות מנמני מה שעשו ממנו. ממועדון כמו מכבי ת"א אתה מצפה שאם אבי נמני הכי גדול בהיסטוריה, בשיא שלו הוא יביא כמה תארים. בפועל הוא לקח עם מכבי דאבל ב-1996 בגיל 24, אבל מאז מה עשה איתה? כלום. מבחינתי הוא בעיקר סמל לאחת התקופות השחורות בתולדות המועדון. כן, גם כשחקן.

אני לא חושב שיש מועדון שהשחקן הכי גדול שלו שיחק בו רוב הקריירה, והשיא שלו היה בגיל 24 ומאז היה שותף בעיקר לכישלונות. אלא אם הוא הביא איזה גביע אירופה, או שמדובר במועדון קטן שהוא סחב לצמרת. אבל זה לא המקרה, ולכן נמני לא יכול להיות הכי גדול בהיסטוריה של מכבי.

מהתקופה של לפני זהבי זה צריך להיות לפחות איזה שייע או גיורא, מישהו שאסף תארים בשיאו. ובטח לא מישהו שהפסיד יותר דרבים משניצח. אבא שלי פעם השווה אותו לאיוניר. אמר ש"הוא היה נמני לפני שהיה נמני". ועם כל האידיאליזציה המוגזמת שעשו לנמני גם בזמן אמת, בעיקר נוכח זה שאחריו הגיע אל אמיתי, אני חושב שבראי ההיסטוריה הוא באמת ייזכר כסוג של איוניר. שחקן גדול, אבל בחיים לא בטופ של מועדון בסדר גודל הזה. מתקשר גם למה שכתבתי לגבי אלון מזרחי - מכל הסטטיסטיקה המרשימה, מה הוא בפועל עשה בקריירה שעושה אותו ליותר מ"עוד" שחקן גדול? מה עושה אותו לחלוץ הכי גדול? כמה שנים בקבוצות צמרת? כמה תארים? וכמה מהגולים הוא כבש בקבוצות קטנות שעבר אליהן כי ידע שיקבל בהן הרבה דקות משחק כדי לרשום סטטיסטיקה? אז נמני כן זכה, ובגלל זה הוא שחקן יותר גדול ממזרחי (בהרבה), אבל גם קלינגר, הברומרים, שורה, דריקס, נועם שוהם, זוהר ועוד רבים אחרים. הוא מהגדולים, אבל זה בזכות האליפויות שלקח עם החבר'ה האלה, לא בזכות מה שקרה אחר כך.

לשם השוואה, אם השנה ערן יהיה מלך השערים שנה שלישית ברצף, והיא גם תהיה שנה של אליפות רביעית ברצף, זה משהו שבאמת יהיה טבוע בהיסטוריה. נכון שעכשיו אני באמת מדבר מתוך אופוריה של הרגע, אבל אני באמת לא חושב שחסר לו הרבה (באופן יחסי) כדי להיות הכי גדול. הוא לגמרי בדרך לשם.

5- משחקים רישמיים.

5-שערים.

2-בישולים.

1-גרם לגול עצמי.

1-בעיטת עונשין שגרמה לגול(נוסא).

עומר, רק תיקון -לנמני בגיל 24 היו שלוש אליפויות ושני גביעים.

5- משחקים רישמיים.

5-שערים.

2-בישולים.

1-גרם לגול עצמי.

1-בעיטת עונשין שגרמה לגול(נוסא).

עומר, רק תיקון -לנמני בגיל 24 היו שלוש אליפויות ושני גביעים.

לא טענתי אחרת כמובן, התכוונתי שהוא היה בן 24 בלבד בדאבל, שאחריו התחילה התקופה השחורה (מאז 1996/97 ועד 2011/12 לקחנו אליפות אחת בלבד ב-16 שנים) - כשהשיא מבחינת היכולת האישית שלו בכלל הגיע אחרי הדאבל הזה. כלומר, בדיוק בתקופה השחורה.

בשלוש האליפויות האלה כילד הוא באמת לא זכור לי במעמד שהיה לאחר מכן, זה שזהבי זוכה לו בזמן אמת באליפויות של העשור הנוכחי - תקן אותי אם טועה.

ממה שאני זוכר הוא היה אחד הכוכבים, אבל אותו דבר אפשר היה להגיד על זוהר.

הוא השחקן הכי ווינר בתולדות המשחק. לא חשבתי שצריך לציין את זה.

אני לא חושב שקיים בהיסטוריה של המשחק שחקן שכבש יותר ממנו במאני טיים.

רק עכשיו נתקלתי בתגובה הזאת, ורק רציתי לציין - הייתי בלחץ אטומי ברבע השעה האחרונה של המשחק, אבל ממש רגע לפני השריקה כבר נרגעתי. פשוט חשבתי לעצמי, ואמרתי לאבא שלי: "אין מה לדאוג. זהבי לא מפסיד משחקים בדקה 93".

לא טענתי אחרת כמובן, התכוונתי שהוא היה בן 24 בלבד בדאבל, שאחריו התחילה התקופה השחורה (מאז 1996/97 ועד 2011/12 לקחנו אליפות אחת בלבד ב-16 שנים) - כשהשיא מבחינת היכולת האישית שלו בכלל הגיע אחרי הדאבל הזה. כלומר, בדיוק בתקופה השחורה.

בשלוש האליפויות האלה כילד הוא באמת לא זכור לי במעמד שהיה לאחר מכן, זה שזהבי זוכה לו בזמן אמת באליפויות של העשור הנוכחי - תקן אותי אם טועה.

ממה שאני זוכר הוא היה אחד הכוכבים, אבל אותו דבר אפשר היה להגיד על זוהר.

צודק. אבל חשוב לי לציין שנמני היה שחקן באמת מחונן. והמשותף לו ולערן זה הקור רוח המקפיא. ערן הרבה יותר מגוון וטיימפלייר ממנו אבל נמני היה איש גומי ווירטואוז. נמני גם נפל לתקופת חושך של ניהול רשלני של לוני, ונמני הפיק מזה את המקסימום לביתו.

וצודק!

ערן זה טייפון. ערן אפילו קשה להכלה. ברמת מוח כדורגל, מהנדירים שראיתי. כל חודש מאז שהוא צהוב, ראיתי עוד אלמנט שהוא שכלל. מוסר עבודה של בונדסליגה.

עומר, לכתוב שנמני היה סמל באחת התקופות השחורות של המועדון? אפשר לחשוב שהוא שיחק כאן בשנות ה 80

הוא עדיין היה חלק משמעותי בשנות ה 90 הגדולות, והשחקן הכי בכיר בעוד תארים נוספים בשנות ה 2000.

עומר עובדתית מה שכתבת נכון אבל קשה שלא להתעלם מהעובדה שנמני שיחק בקבוצה של לוני הרציקוביץ, וזהבי בקבוצה של מיטש גולדהאר וג׳ורדי קרויף. נמני שיחק מסביבו באותה תקופה רעה עם לא מעט שחקני פח (ארז מסיקאים כאלה).

כמו כן, נמני עשה כמה דברים במאני טיים, כולל ואולי במיוחד השלושה משחקים ההם בסוף עונת 2003. שלושה משחקים בסופר דופר מאני טיים - כל משחק על אליפות - וסיפק בענק.

בכל אופן, לא רואה צורך לעשות את הדירוג הזה. זה ענק, זה אדיר, זה מלך, ההוא אלהים. בואו כרגע נהנה.

עומר עובדתית מה שכתבת נכון אבל קשה שלא להתעלם מהעובדה שנמני שיחק בקבוצה של לוני הרציקוביץ, וזהבי בקבוצה של מיטש גולדהאר וג׳ורדי קרויף. נמני שיחק מסביבו באותה תקופה רעה עם לא מעט שחקני פח (ארז מסיקאים כאלה).

כמו כן, נמני עשה כמה דברים במאני טיים, כולל ואולי במיוחד השלושה משחקים ההם בסוף עונת 2003. שלושה משחקים בסופר דופר מאני טיים - כל משחק על אליפות - וסיפק בענק.

בכל אופן, לא רואה צורך לעשות את הדירוג הזה. זה ענק, זה אדיר, זה מלך, ההוא אלהים. בואו כרגע נהנה.

לגמרי.

ובשלושת המשחקים האלו-שישה שערים ומאגיות. האליפות הזאת הוכרעה על הפרש שערים מיינד יו.

אני לא חושב שאפשר לקחת גם מבניון את כל מה שהוא עשה כל השנים

הוא גם הוכיח שהוא ווינר וקור רוח

עם שער ניצחון במאני טיים נגד סכנין ?