Jump to content

Hiphop, Rap And Other Bullshit - מתעדכן

טוני

Recommended Posts

1 hour ago, Almogl said:

אתה חושב שזה מגיע מבחירה מושכלת או שפשוט נגמר הסוס?

בחירה מושכלת.

הרי אתה מאזין ואתה שומע את הפוטנציאל, ומשום מה הביטים בינוניים, הליריקה מפוזרת (במיוחד באלבום של טונה)

הוא עבר פרידה לפני כמה חודשים, ושחרור האלבום נדחה בגלל הנושא הזה.

אלבום כמו האלבום הראשון שהוא הוציא, הוא לא יצליח להוציא שוב. אלבום כזה לוקח ממך 3-4 שנים מהחיים של איסוף חומרים ובחירת ביטים ספציפית.

יש להם לחץ לתשלומים ללהקות, צוותים שלמים של אנשים שתלויים בהם.

הם הכירו עכשיו את המצב שבו אומנות ואינטרס תאגידי נפגשים.

בינתיים רק השיר כנפיים תפס לי את האוזן.

אבל את הקפיצה הם עשו עוד לפני האלבומים הקודמים ושם הרמה הייתה גבוהה יותר(האזנתי לאלבום של טונה פעם אחת לפרוטוקול)

מה שרשמת הוא מאוד הגיוני,אבל מנוגד לחלוטין מהאג׳נדה שהם סיגלו לעצמם ולאומנות שלהם וזה ריאלי ובעיקר מעציב אותי.

רביד לא השתנה הרבה, הוא עקבי ונאמן לעצמו, ולכן לטעמי האישי הוא קצת פחות מדבר כרגע.

הוא בנה את עצמו במשך מספר אלבומים בשונה מאיתי.

איתי עשה אלבום ראשון שלדעתי הוא אחד האלבומים הישראליים הכי טובים שיצאו אי פעם (בכל ז'אנר).

האלבום השני לא יכל לעמוד בציפיות, והוא לא אלבום רע, הוא פשוט היה אלבום בלחץ, אלבום שחייב לצאת כדי לא לאבד מומנטום.

האלבום השלישי שיצא היום, הוא אלבום שאם אני הוא, אני מחכה לפחות עוד שנה איתו. הייתי גם מגוון קצת עם הניר דנן ויקיר בן טוב.

3 דקות לפני, דיברנו עליו יורם said:

מעניין למה הוא הוריד את השיר מהאלבום, מוזר.

גם השיר הזה וגם אנרגיה לא נכנסו לאלבום משום מה.

1 דקה לפני, טוני said:

גם השיר הזה וגם אנרגיה לא נכנסו לאלבום משום מה.

לפי הפלייליסט ביוטיוב וגם בספוטיפיי השיר כן נמצא באלבום, רק חבל ש"לאן שאפנה מבטי" לא נכנס, שיר טוב.

Just now, דיברנו עליו יורם said:

לפי הפלייליסט ביוטיוב וגם בספוטיפיי השיר כן נמצא באלבום, רק חבל ש"לאן שאפנה מבטי" לא נכנס, שיר טוב.

צודק.

12 hours ago, טוני said:

האמסי הכי טוב בארץ, בפער.

לגבי האלבומים של רביד וטונה- אני יודע באופן אישי כמה כל אחד מהם קרע את התחת האלבום שלו, ואני באמת לא מבין את ההייפ השלילי שנוצר פה

37 דקות לפני, Rotiman said:

האמסי הכי טוב בארץ, בפער.

לגבי האלבומים של רביד וטונה- אני יודע באופן אישי כמה כל אחד מהם קרע את התחת האלבום שלו, ואני באמת לא מבין את ההייפ השלילי שנוצר פה

כשאמן משחרר אלבום הוא נתון גם לביקורת (לפעמים לא עניינית).

אני לעולם לא אוריד אף אמן (גם כי מי אני בכלל שאעשה את זה) אבל אפשר לומר מה טוב ומה לא (לדעתי האישית)

לגבי רביד - אני אישית פחות מאזין לו כרגע כי שבעתי מהסגנון הספציפי שלו וגם כי אני לא מתחבר באופן אישי לכמה אספקטים.

בקשר לאיתי - הציפיות האישיות שלי היו גבוהות הרבה יותר, ואני מבין שקשה להמציא את עצמך כל פעם מחדש.

האלבום Rivival של אמינם היה אלבום שהוא בעצמו אמר שהוא השקיע בו המון! אבל הדעה הרווחת הייתה שהאלבום לא עמד בציפיות שאמינם העמיד בעצמו.

קמיקזי הוא אלבום ברמה גבוהה יותר ולדעתי אחד האלבומים הטובים שלו.

אני מבין שהם מנסים דברים חדשים, מתנסים, וחושבים מחוץ לקופסה - לפעמים זה יוצא פחות טוב.

רביד פלוטניק עשה פחות או יותר את כל מה שהוא הלך נגדו בקריירה המוקדמת שלו, אתם יכולים לקרוא לזה שינוי מוזיקלי או תהליך, מה שאני רואה זה ראפר שעידן והמתיק את הסגנון שלו כדי להשתלב במיינסטרים, מבור ועם הארץ שזה האלבום הלא מלוקק האחרון שלו. 

בשבילי הוא גיבור ילדות שמכר את עצמו, היום הוא בפלייליסט של כל האנשי באבילון שמחה נגדם בקריירה המוקדמת שלו.

אבל יכול להיות שאני סתם מדמיין.

בכל מקרה, עזבו אתכם ממנו ומטןנה, ועזבו אתכם מאקשן ברונסון והאלכימאי. פאקינג קאיטרנאדה הוציא אלבום חדש אחרי 3 שנים והוא חשמל!!!!

וואלה אחרי שהתאכזבתי רצח מהאלבום השני של טונה (גם כי הוא באמת היה לא טוב לדעתי וגם כי אין הרבה אלבומים במוזיקה הישראלית בכלל ובז'אנר בפרט שיוצאים ראש עם האלבום האלה ולא מחווירים)
דווקא את השלישי ממש אהבתי - אלבום קונספט ממש מגניב, הרבה שירים טובים (לא רק לא מהם, כנפיים, ועבמים) ובעיקר יציאה מהארון של הסכסוך עם החברת תקליטים והאלבום השני.

בנוגע לנצ'י, ברור שהסגנון שלו השתנה מתחיית המתים ועד ועכשיו לחלק האומנותי, לא מסכים שמה שמסמל את השינוי הוא כניעה למיינסטרים. זה שהמוזיקה שהייתה מוזיקת שוליים כשהוא התחיל והיום היא יותר מיינסטרימית זה לא כי הוא התפשר.

13 hours ago, טוני said:

אין לו שיר לא טוב.

עדיין יש לי עניין לא פתור עם הגריים כי קשה לי עם שימור מצב קיים כשזה נוגע לאמנות. כשאני שומע אלבום חדש אני מצפה ורוצה לשמוע משהו שונה בהשוואה לפעם הקודמת, זאת מבחינתי עדות לנכונות ולרצון של אמן להשתפר, להתנסות ולא להירתע משינויים.

האם במרחק של שנתיים מהאלבום הקודם סטורמזי מביא זווית הסתכלות שונה על דברים? יש בטקסט או בהפקה ניסיון לנתב את היצירה למקומות נוספים? את נקודות החוזקה שלו אף אחד לא יקח ממנו לעולם, אבל קיוויתי לשמוע באלבום החדש בשורה מרעננת ממנו שתוציא אותו ואת הגריים מהשבלונה. לצורך העניין, חושב שKnow me from יכול להשתלב גם באלבום הזה. 

3 hours ago, לופו5 said:

עדיין יש לי עניין לא פתור עם הגריים כי קשה לי עם שימור מצב קיים כשזה נוגע לאמנות. כשאני שומע אלבום חדש אני מצפה ורוצה לשמוע משהו שונה בהשוואה לפעם הקודמת, זאת מבחינתי עדות לנכונות ולרצון של אמן להשתפר, להתנסות ולא להירתע משינויים.

האם במרחק של שנתיים מהאלבום הקודם סטורמזי מביא זווית הסתכלות שונה על דברים? יש בטקסט או בהפקה ניסיון לנתב את היצירה למקומות נוספים? את נקודות החוזקה שלו אף אחד לא יקח ממנו לעולם, אבל קיוויתי לשמוע באלבום החדש בשורה מרעננת ממנו שתוציא אותו ואת הגריים מהשבלונה. לצורך העניין, חושב שKnow me from יכול להשתלב גם באלבום הזה. 

עברת על האלבום החדש של DAVE?

21 hours ago, טוני said:

אשמח לקבל המלצה לשיר טוב נוסף מהאלבום שלו שאולי פספסתי.

אגיד את זה אחרת, אני חושב שכל האלבום הזה בנוי כמו אלבום, כל השירים עובדים אחד עם השני ולנתק אותם עושה להם עוול מסויים, אני מאוד אוהב את כנפיים עבם אורות גבוהים וקלאנג, לא כי השאר לא טובים אלה כי הם הכי טובים בעיני,  אני לא מסכים בעיקר עם ביטים בינוניים כי בעיני, הביטים מתארים בדיוק את מה שהליריקה רוצה להגיד והם מתאימים טוב. 

עכשיו אתה אומר שהליריקה מפוזרת וזה כאילו האשמה כללית כזאת, מאוד אהבתי את כל הסיפור של האלבום הזה ואני מניח שהצלחתי להבין את מה שהוא רצה להעביר, ואני אהבתי. 

3 hours ago, טוני said:

עברת על האלבום החדש של DAVE?

לא הכרתי. הרעיון נשמע מאד מעניין ואני אוהב אלבומי קונספט במיוחד בראפ. אשמע עכשיו, מקווה שגם ההפקה מגוונת ושוברת את תבניות הגריים