Jump to content

ראיון מרתק ב"נבדל" עם חיים סילבס

Recommended Posts

http://nivdal.co.il/?p=29884

פשוט תענוג לגלות שיש מאמנים ואנשים אינטליגנטים כאלה בכדורגל שלנו. זה אולי מסביר גם את הפרסומים על ההתעניינות של מכבי.

מה שכן בולט מהרעיון הוא עד כמה הכדורגל שלנו הוא כדורגל "פאסיבי" ו"מגיב", ופחות יוזם. שימו לב כמה דגש הוא שם על ההגנה וההכנה ליריבה (דבר מדהים בעיניי) וכמה מעט התייחסות להתקפה (אך בהחלט הציג כמה רעיונות מעניינים לניצול נקודות התורפה של היריבה).

כיף גדול שיש מאמנים כמוהו בליגה.

הייתי רוצה לראות ראיונות עם כל מאמני הליגה, ולהבין כמה חסרים מאמנים כמו חיים סילבס בכדורגל שלנו.

פשוט תענוג לגלות שיש מאמנים ואנשים אינטליגנטים כאלה בכדורגל שלנו. זה אולי מסביר גם את הפרסומים על ההתעניינות של מכבי.

מה שכן בולט מהרעיון הוא עד כמה הכדורגל שלנו הוא כדורגל "פאסיבי" ו"מגיב", ופחות יוזם. שימו לב כמה דגש הוא שם על ההגנה וההכנה ליריבה (דבר מדהים בעיניי) וכמה מעט התייחסות להתקפה (אך בהחלט הציג כמה רעיונות מעניינים לניצול נקודות התורפה של היריבה).

הוא הסביר בראיון שבתור מאמן של קבוצה קטנה אין לו הרבה איכות בהתקפה, וברוב המשחקים אין לו את היכולת ליזום מהלכים מתוכננים ותרגילים מורכבים בהתקפה, שמבוססים על יכולת אישית. הוא סיפר לנו שרוב ההתקפה שלהם נבנתה על הדריבל של נוואקמה באגף, ועל המהלך היחיד הזה הם בנו תרגילים כל העונה.

חבל שתקשורת הספורט הראשית לא עושה יותר כתבות מהסוג הזה ועוד יותר חבל שלא מצאו לעשות איזה ראיון עם פאקו או סוזה מהסוג הזה שעשו עם סילבס

לפני קריאה, רוצה להתייחס למה שכתבת על מתן הדגש להגנה במקום התקפה

זה משהו שקיים גם בכדורסל הישראלי. סתם לדוגמה יצא לי לראות את המשחקים של נבחרת העתודה ביורו (כל המשחקים, כמעט את כל הדקות), וגם שם רואים כמה שההגנה שלנו מעולה, בשיא הרצינות. שומרים טוב מאוד, שחקנים מחוייבים שיודעים לשמור כמו שצריך, אבל בהתקפה? לפעמים הדרך היחידה ליצור נקודות היא ע"י מתפרצות והתקפות מעבר. זה קורה כמובן גם בשאר הכדורסל הישראלי, נתתי רק דוגמה.

אני מניח אבל שהרבה מזה נובע בגלל כישרון. בשביל התקפה טובה צריך כישרון, ובשביל הגנה טובה צריך בעיקר טקטיקה ומשמעת של השחקנים.

הוא הסביר בראיון שבתור מאמן של קבוצה קטנה אין לו הרבה איכות בהתקפה, וברוב המשחקים אין לו את היכולת ליזום מהלכים מתוכננים ותרגילים מורכבים בהתקפה, שמבוססים על יכולת אישית. הוא סיפר לנו שרוב ההתקפה שלהם נבנתה על הדריבל של נוואקמה באגף, ועל המהלך היחיד הזה הם בנו תרגילים כל העונה.

כן זה ברור שזה נובע מכך שמדובר בקבוצה קטנה, אבל מרבית הקבוצות בליגה בכלל לא מנסות לעסוק בכדורגל יוזם. יש תרגיל או שניים (למשל מה שסילבס ציין לגבי נתניה וכדורי העומק מערן לוי לקאיודה, או באר שבע שמעמיסה עוד ועוד שחקני דריבל) ורצים איתו. במקרה של רעננה באמת אין להם מספיק איכות וזה נובע מעניין כלכלי אבל קבוצות כמו באר שבע ונתניה יכולות להחזיק בכלים יותר מגוונים. אגב, מעניין לראות איך יתמודד עם העזיבה של וואקאמה.

כך או כך - ראיון מאיר עיניים, מעולה ומרשים.

תודה לאל שיש את דה-באזר ו"נבדל". בחיי שאני לא מבין למה אנשים מתעקשים להיכנס לצהובונים של וואן וספורט5 כשיש אתרים כאלה איכותיים.

תודה לאל שיש את דה-באזר ו"נבדל". בחיי שאני לא מבין למה אנשים מתעקשים להיכנס לצהובונים של וואן וספורט5 כשיש אתרים כאלה איכותיים.

וואו! מבחינתי אחד הראיונות הכי מעניינים שקראתי אי פעם בכל הקשור לכדורגל הישראלי.

ממליץ לכולם לקרוא.

פתאום העובדה שבסוף הוא לא הגיע להיות עוזר מאמן בקבוצה קצת מאכזבת אותי.

כן זה ברור שזה נובע מכך שמדובר בקבוצה קטנה, אבל מרבית הקבוצות בליגה בכלל לא מנסות לעסוק בכדורגל יוזם. יש תרגיל או שניים (למשל מה שסילבס ציין לגבי נתניה וכדורי העומק מערן לוי לקאיודה, או באר שבע שמעמיסה עוד ועוד שחקני דריבל) ורצים איתו. במקרה של רעננה באמת אין להם מספיק איכות וזה נובע מעניין כלכלי אבל קבוצות כמו באר שבע ונתניה יכולות להחזיק בכלים יותר מגוונים. אגב, מעניין לראות איך יתמודד עם העזיבה של וואקאמה.

כך או כך - ראיון מאיר עיניים, מעולה ומרשים.

תודה.

מסכים איתך לגמרי, בעונה שעברה אצל אלישע לוי זה היה מאוד בולט, הפער בין הדלות הטקטית לאיכות של הסגל.

סילבס היה נשמע די מודאג לגבי העזיבה שלו, אבל לדעתי גם אם הסגל נחלש יש לו יתרון מאוד גדול, הוא באמת אחד המאמנים הבודדים בקבוצות הקטנות שחושב כל הזמן.

ראיון אכן מרתק אבל לדעתי רק ממחיש עד כמה רמת האימון בארץ נמוכה. זה לא שסילבס פרס פה איזו משנה חדשנית בענייני כדורגל. בסך הכל יודע שכדורגל זה לא רק ״צאו למגרש פס פס בעיטה וגול״ (כפי שחלק גדול ממאמני הארץ סבורים).

עם כל הכבוד לראיון הזה עם סילבס ויש כבוד.

אני חושב שהשינוי פה לא נובע מסילבס אלא מאיכות הראיון.

מתי ראיתם באתרי הספורט המובילים שאלות טקטיות רציניות?

כל השאלות הן שטחיות ומובילות גם מאמנים מאוד טקטיים להתראיין בשטחיות

תעשו ראיון כזה עם רב"ש, רוני לוי, גוטמן, ואפילו בכר ותקבלו ראיון מעניין מאוד.

היופי בראיון זה פחות סילבס יותר המראיינים.

ברור שאם תשאל את גוטמן, רב"ש או רוני לוי תקבל תשובות כאלו מחכימות ומעניינות.

אבל איפה תמצא מאמנים כאלה בקבוצות תחתית? נראה לך שיוסי אבוקסיס אפילו בכלל חושב לעשות משהו מעבר לאימון הבסיסי? או ניר קלינגר בעונה הקודמת?

גם אני עכשיו טיפה מתבאס שהוא לא הצטרף לצוות המקצועי, יכל להיות מוקד ידע על הליגה ובמקביל לצבור ניסיון לצד מאמנים שהם רמה מעל הליגה.

לא נורא, הוא עוד צעיר, ואני מקווה שעוד יגיע לקריית שלום בעתיד.

ראיון מרתק. יר"פ ואיה, תודה רבה לכם!

אגב, כיף לדעת שכל צוות נבדל צהוב :)

יש איזה דו קרב טקטי מול מאמן יריב שזכור לך במיוחד?

מול פאקו במחזור שני. שיחקתי 5-4-1. פאקו התחיל ב4-3-3 עם זהבי חלוץ ודקה 30 הוציא את ראדי והכניס עוד חלוץ, הוא הוריד את זהבי אחורה ועשה 4-4-1-1. כשהוא עשה את זה צעקתי לשחקנים, שכולם ישמעו, החילוף הזה הוא הניצחון שלכם. ראדי שבוע לפני זה היה המצטיין במגרש. אחרי שזה גם לא עבד, הוא עבר ל-3 בלמים בעצמו. ואז קיבלנו אדום והכל השתבש. העניין נגד מכבי זה שאתה מרגיש שאתה עומד טוב, שאתה נותן פייט מחצית, אבל הם כותשים אותך. כל תאקל באמצע דורש ממך מאה אחוז, כל ספרינט על טל בן חיים דורש ממך מאה אחוז, כל תנועה של זהבי, בסוף אתה מותש. גם אם לא הבקיעו, בדקות האחרונות אחד יכנס. מכבי קודם כל קבוצה. הם ראשונים בליגה במאבקים על כדור. רק אחר כך מגיעים האי ספיגת שערים והבקעה.

נשמע מעניין מאוד.

מצדיע לנבדל ואיה שורק על כתבות מהסוג הזה. חבל לי שאנשים מהסוג הזה לא מנתחים בערוצי הספורט השונים. העיקר להעסיק את הזבלים שמה שמעניין אותם זה רק איך לכלך.

תודה למעסיקי פרימו, הללי ושרף. הגיע הזמן שיקחו את האנשים שבאמת מבינים עניין. אני רואה מה קורה בחו"ל ופשוט מקנא, מנתחים מכל זווית. אצלנו הרוב זה חרא.

שאתה קורא את הראיון הזה אתה פתאום מבין כמה כדורגל יכול להיות מעניין.

עצוב שהרגילו אותנו שכדורגל זה קלישאות ורכילות והכל חוץ מהמשחק עצמו.

המהפיכה הגדולה של מכבי היא כדורגל יוזם כמנטרה. נדרש לזה ביטחון, כושר גופני ומנטליות של דומיננטיות. הייתי כותב שגם חומר שחקנים אבל אז אני נזכר בכל השחקנים ששיחקו פה בקישור ובשילובים שלהם-זה פחות חשוב. דן ומיטרו ישלטו כמו שראדי וגל שלטו. זאת הידיעה הזאת, הסוויגר הזה....