Jump to content

נבחרת העתודה U20

DoW

Recommended Posts

ניצחו את בולגריה 79-68 שלשום, ועכשיו ניצחון נוסף, הפעם על יוון החזקה, 69-64

בשני המשחקים הובלנו בהפרשים גבוהים (21 ו 18), ובשניהם סבלנו מריצת קאמבק של הנבחרת היריבה. הפעם יוון אפילו השלימה מהפך ועלתה ליתרון נקודה 2 דקות לסיום, אבל עם לא פחות מ 4 חטיפות שלנו בסיום החזרנו את היתרון והשגנו ניצחון חשוב בדרך לעלייה לשלב הבא.

אם בולגריה נחשבת ליריבה היותר נוחה בבית, הניצחון הזה מול יוון הוא פשוט נהדר.

המשחק הבא, כבר מחר מול סרביה, והמשחק הנוסף שיסגור את הבית הוא עוד יומיים מול לטביה. לו"ז רצחני.

בבדיקה האחרונה שעשיתי, סרביה (אמורה להיות הכי טובה בבית) הובילה 104-61 על בולגריה, רק שתבינו את פערי הרמות.

הניצחון היום הבטיח את העלייה לסיבוב השני ואת ההישארות בדרג א'

(השנה 7 !!! נבחרות יורדות לדרג ב'...)

שגב ולאומי נותנים יופי של אליפות בינתיים.

ספנסר ווייז- אוניברסיטת פרינסטון

רומן סורקין- מכבי אשדוד

איתי שגב- מכבי ת"א

נאור שרון- אליצור יבנה (הוא שיחק שם בשנה האחרונה- אני חושב שהוא שייך לחולון אבל לא סגור)

חואקין שוכמן- גליל עליון

יונתן מור- הפועל ת"א

אור לאומי- מכבי תל אביב

נטע סגל- אליצור רמלה

דניאל דנינו- נתניה

עידן זלמנסון-בני הרצליה

יפתח זיו-מכבי חיפה

נימרוד לוי- עירוני ר"ג (לדעתי שייך למכבי אבל לא סגור- שיחק שם בשנה האחרונה, והיא היתה קבוצת בת שלנו אז...)

איתי שגב יכול לפרוץ שנה הבאה במכבי, בליגה לפחות. עד כמה שאני מבין, לא הולכים להגיע ישראלים נוספים, והוא כשחקן גבוה וישראלי (ישחק 4 נראה לי, אמנם מבחינת גובה ואתלטיות הוא יכול להיחשב כ 5 אפילו, אבל אין לו את המסה לעמדה הזאת, והוא גם לא צריך להוסיף בשביל להתאים לה, פשוט לשחק 4. לא 3 אגב, כי אין לו את הקליעה מבחוץ לעמדה הזאת). יכול לקבל לא מעט דקות בליגה.

אור לאומי גם כישרון אבל אני לא רואה איפה הוא יקבל דקות מלבד גארבג' טיים פה ושם.

תכל'ס אני כבר הרבה זמן תוהה למה מכבי לא מריצה איזה צעיר או שניים בליגה. גם ככה רוב הליגה זה גארבג' טיים אחד גדול.

אומר את זה כל הזמן

מילא בכדורגל, גם אין עליונות כמו בכדורסל, וגם כל משחק חשוב

בכדורסל הכל זה כלום ושום דבר עד לפלייאוף

אבל זה לא משהו חדש, הרי מתי פעם אחרונה מכבי גידלה בעצמה כישרון צעיר ולא ייבאה אחד כזה מבחוץ לאחר שכבר פרץ?

אומר את זה כל הזמן

מילא בכדורגל, גם אין עליונות כמו בכדורסל, וגם כל משחק חשוב

בכדורסל הכל זה כלום ושום דבר עד לפלייאוף

אבל זה לא משהו חדש, הרי מתי פעם אחרונה מכבי גידלה בעצמה כישרון צעיר ולא ייבאה אחד כזה מבחוץ לאחר שכבר פרץ?

הפעם האחרונה (והיחידה שאני זוכר) היא של כספי.

וזה הצליח ביג טיים.

באמת חבל שלא מנסים להשביח לפחות כישרון אחד כל עונה, התנאים במכבי הם כמעט אידאליים לחממת גידול.

מתוך ויקיפדיה:

בעונת 2005/2006 הצטרף לקבוצת הבוגרים של מכבי תל אביב. בעונת 2006/2007 הושאל כספי לקבוצת הפועל גליל עליון, בה היה לאחד השחקנים הבולטים ואף דורג רביעי מבין השחקנים הישראליים בליגה כולה, עם 11.2 נקודות בממוצע למשחק, ואף זכה בתואר "תגלית העונה". באותה שנה השתתף במחנה נייקי בארצות הברית והצטיין במשחק נגד נבחרת ארצות הברית כשקלע 14 נקודות. בסיום העונה שב לקבוצת מכבי תל אביב.

אבל מקבל, דוגמה טובה (וגם זה בעיקר בעקבות התערבות מצד האבא)

הושאל לגליל ואחר כך שיחק שנתיים במכבי, בגיל צעיר ובהצלחה גדולה.

כמובן שמאז עוד לא היה לנו כישרון בסדר הגודל שלו, אבל גם חבל שלא מנסים יותר.

למשל, זלמנסון יכול להיות יופי של סנטר ישראלי אחרי כמה שנות שפשוף, אז אני מאוד מקווה שהוא עדיין שייך למכבי ורק מושאל להרצליה.

חיפוש זריז לא הועיל.

דווקא זלמנסון צריך דקות משחק כי זה חשוב יותר לבנייה שלו והעמדה שלו היא פחות עמדה לשחקן משלים, אבל שחקנים כמו לאומי, בנדר ושגב זה שחקנים שיכולים לקבל דקות.

תכל'ס אני כבר הרבה זמן תוהה למה מכבי לא מריצה איזה צעיר או שניים בליגה. גם ככה רוב הליגה זה גארבג' טיים אחד גדול.

אני אגיד לך למה

כי הצעירים שמסיימים את מחלקת הנוער שלנו ב 3-4 שנים האחרונות הם פשוט פח. זה למה. זה לא קשור לבוגרת. שחקן כמו ארד הררי שמשום מה משחק במכבי תל אביב, שווה אולי בלחץ רכז שני בליגה לאומית. זה לא ישנה כמה "תריץ" אותו, הוא לא יהפוך לשחק מי יודע מה.

אני מוציא מהכלל את לאומי שאולי אולי אולי יגדל להפוך לשחקן ליגה משמעותי (אני מקווה).

דווקא זלמנסון צריך דקות משחק כי זה חשוב יותר לבנייה שלו והעמדה שלו היא פחות עמדה לשחקן משלים, אבל שחקנים כמו לאומי, בנדר ושגב זה שחקנים שיכולים לקבל דקות.

כמובן שהוא צריך דקות משחק, ולכן זה טוב שהוא בהרצליה. אבל שוב, אני מקווה שהוא שם בתור מושאל.

אני אגיד לך למה

כי הצעירים שמסיימים את מחלקת הנוער שלנו ב 3-4 שנים האחרונות הם פשוט פח. זה למה. זה לא קשור לבוגרת. שחקן כמו ארד הררי שמשום מה משחק במכבי תל אביב, שווה אולי בלחץ רכז שני בליגה לאומית. זה לא ישנה כמה "תריץ" אותו, הוא לא יהפוך לשחק מי יודע מה.

אני מוציא מהכלל את לאומי שאולי אולי אולי יגדל להפוך לשחקן ליגה משמעותי (אני מקווה).

אולי בעונות האחרונות זה נכון, אבל זה לא הגיוני שלאורך כל העשורים האחרונים רק שחקנים בודדים ביותר צמחו בתוך מכבי בכל המסגרות.

יש כאן בעיה מערכתית, ובשלוש שנים האחרונות זה קצת השתנה, כנראה שלא מתוך רצון לשינוי של המערכת, אלא בגלל החוקים ההזויים.

אגב, גם עצם העובדה שאתה לא מצליח לפתח צעירים מספיק טובים היא בעיה בפני עצמה.

זאת בעיה לא קטנה, אבל עד כמה שידוע לי מכבי מנסה להשקיע לא מעט בנוער (יש גם את עניין האקדמיה של איגוד הכדורסל)

בשנה שעברה גם השקיעו בקבוצת בת (ר"ג) כדי לתת לצעירים מקום לשחק בצורה סדירה תחת המערכת של מכבי (הבנתי שהשנה התקציב שמכבי תקצה להם יורד)

הבעיה היא גם במכבי, שאנחנו רוצים הצלחות כאן ועכשיו ככה שאנחנו לא סבלניים בשביל כשרונות. מצד שני- אין גם יותר מדי כשרונות.

היה מאוד מסקרן אותי לראות את המדיניות של מכבי במידה ודאוסון היה מגיע השנה.

יש לציין שלנדסברג הופך להיות שחקן לגיטימי ביורוליג,בורשטיין כספי, הלפרין, אליהו (גיל 22 שחקן חמישיה ביורוליג), אוחיון פרצו במכבי בגיל צעיר.

(מכבי אולי הביאה אותם ממקומות אחרים- אבל הם הפכו במדיה לשחקני יורוליג לגיטימיים+)

הפעם האחרונה (והיחידה שאני זוכר) היא של כספי.

וזה הצליח ביג טיים.

באמת חבל שלא מנסים להשביח לפחות כישרון אחד כל עונה, התנאים במכבי הם כמעט אידאליים לחממת גידול.

היה איזה סיפור שהוא ( או אבא שלו ) הכניסו בחוזה סעיף של מספר דקות מינימום במשחק שהוא חייב לקבל בליגה ומכבי הסכימו.

הוא צדק בדיעבד.

רביד, ארד הררי נרכש על ידי קבוצה ספרדית בגיל נוער. אני מאוד אופתע אם הוא כזה חלש.

בכל אופן, כמו שקובי ציין, יש למכבי את היכולת לשדרג שחקנים. סבבה, נניח שהררי לא מתאים, בנדר הוא פוטנציאל ענק. למה לא להריץ אותו בליגה?

אפילו כשקונים שחקן צעיר ומבטיח כמו שגב שולחים אותו בהשאלה. זה עניין של מדיניות וסדר עדיפויות.

מעבר לזה, חוסר יכולת לייצר שחקנים משמעותיים (וגם המשמעותיים שמייצרים כמו פניני מגיעים למכבי אחרי מסע ברחבי הליגה, שזה משהו שעוד מובן ואני יכול לקבל), מעיד על בעיה קשה מאוד במחלקת הנוער. זה קצת ביצה ותרנוגלת, הכשרונות הגדולים מעדיפים ללכת לגליל, לרעננה או לראשון, מקומות שמשקיעים המון בנוער ונותנים קרדיט כשעולים לבוגרים, אבל גם כי מכבי כנראה לא מצליחים לייצר מספיק כישרון. אם נוציא מהמשוואה את כספי ומקל, שהם תוצר של המון השקעה אישית ומשפחתית, פניני והלפרין הם בערך שני השחקנים היחידים ברמת טופ ליגת העל שיצאו מהמחלקה שלנו בעשור האחרון פלוס מינוס. זה פשוט לא מספיק.

לגבי רכישת שחקנים צעירים - פעם לא הייתה תחרות. כל בורשטיין ושפר שרצינו היה נוחת אצלנו. היום יש ירושלים ובכלל השחקנים הצעירים מעדיפים לקבל דקות משחק ולהגיע למכבי מהדלת הראשית. בשנים האחרונות אוחיון ולנדסברג הגיעו למכבי והשתדרגו. סבבה, כמה עונות הם כבר במכבי? מי עוד הגיע והשתדרג במכבי (ישראלים לא זרים)? אף אחד.

הפסד 100-74 לסרביה

כרגיל פתחנו חזק, והובלנו 29-21, אבל היה צפוי שהם יחזרו, ואם מול בולגריה ויוון הקאמבק של היריבה הגיע במחצית השנייה, הסרבים פתחו מבערים כבר ברבע השני, ומשם הנבחרת שלנו לא הצליחה להדביק את הפער שרק הלך וגדל.

ניצחון אדיר של ישראל על לטביה

כבר היינו בפיגור 10 שתי דקות לסיום בערך, ושרון עם הופעת קלאץ אדירה הוביל לקאמבק פסיכי וניצחון של ישראל. באמת עשה שם מהלכים אחד אחרי השני כאילו מדובר בספאנוליס.

שאפו

אגב, צפיתי באינטרנט ללא שדרן ופרשן. מישהו צפה בטלוויזיה ויודע להגיד למה איתי שגב לא שיחק?

אגב, צפיתי באינטרנט ללא שדרן ופרשן. מישהו צפה בטלוויזיה ויודע להגיד למה איתי שגב לא שיחק?

הנבחרת התקשה להתקרב בלי שגב, שספג מכה בצלעות עוד לפני ההפסקה,

79-68 לבלגיה על ישראל

שגב לא היה מספיק דומיננטי (אם כי כשנכנס ברבע השלישי הוביל מיני קאמבק שהוריד את ההפרש מאיזור 13-15 ל 8-9, אבל לא יותר מזה)

לאומי היה חלש

בלגיה נבחרת לא הכי מוכשרת, אבל חגגו בריבאונד התקפה (יותר מ 50% מהכדורים החוזרים מתחת לסל שלנו הגיעו לידיים שלהם, פסיכי) ודייקו מהקו. יחד עם הגנה חזקה, זה הספיק להם.

המשחק הבא נגד צרפת, הרגשה שלי - יהיה משחק דומה לסרביה.

הבית העליון זה פשוט לא הרמה שלנו

אולי נצליח לגרד ניצחון מול נבחרת שברמה שלנו פחות או יותר, אבל מול רוב הנבחרות נראה את פערי הרמות האלה

אם מול הסרבים ראינו התקפה קטלנית, הצרפתים מציגים הגנה קשוחה ואתלטית, בדיוק כמו נבחרת הבוגרים שלהם. כיף לראות אותם.

נגמר 70-47 לצרפתים.

הבית העליון זה פשוט לא הרמה שלנו

אולי נצליח לגרד ניצחון מול נבחרת שברמה שלנו פחות או יותר, אבל מול רוב הנבחרות נראה את פערי הרמות האלה

אם מול הסרבים ראינו התקפה קטלנית, הצרפתים מציגים הגנה קשוחה ואתלטית, בדיוק כמו נבחרת הבוגרים שלהם. כיף לראות אותם.

נגמר 70-47 לצרפתים.

אולי לא המקום שלנו- אבל ניצחון מחר על איטליה (ניצחנו אותם בהכנה...) שווה מקום ברבע הגמר.