Jump to content

הבריז או לא הבריז זאת השאלה?

kazale

Recommended Posts

מצד אחד זה מרגיז אותי כי מאוד הייתי רוצה לראות את מכבי מייבשת את רייכרט ביציע מבלי לשלם לו שכר (ובצדק מאחר והפר חוזה) ובנוסף תובעת אותו במוסדות פיפ"א על הפרת חוזה. בסוף התביעה רייכרט חוטף קנס של מיליונים והשעייה לחצי שנה לפחות. עוד יותר הייתי רוצה שמכבי יתבעו גם את הפועל בפיפ"א על התערבות לא חוקית בעניינה של קבוצה אחרת ובשחקן תחת חוזה. וגם הם היו חוטפים עונש לא קל. נמאס לי לראות אותם יוצאים מכל המקרה הזה בלי שיתנו להם בראש בכלל. הם כל פעם מצליחים להימנע מעונשים כבדים על כל המעשים וההתבטאויות שלהם.

מצד שני ג'ורדי עשה להם פה בית ספר וצחק כל הדרך אל הבנק עם סכום מכירה הזוי, כסף רב שנחסך ממכבי ועוד 20% ממכירה עתידית (לא הייתי בונה על זה יותר מדי עם החוסן המנטאלי של הטמבל הזה והקבוצת תחתית שבה חתם, אבל זה גם משהו).

נו טוב, לפחות הפרשה הזאת סוף סוף מאחורינו.

לא מבין את ההתלהבות שיש כאן מהעסקה.

מסחרית, היא טובה, על כך אין מחלוקת.

תודעתית - זה ה"קורנפיין ירד להטעין את הטלפון" שלהם.

עוד 5 שנים יזכרו את הסיפור הזה ואיך רייכרט ברח ממכבי למרות החוזה.

לא מבין את ההתלהבות שיש כאן מהעסקה.

מסחרית, היא טובה, על כך אין מחלוקת.

תודעתית - זה ה"קורנפיין ירד להטעין את הטלפון" שלהם.

עוד 5 שנים יזכרו את הסיפור הזה ואיך רייכרט ברח ממכבי למרות החוזה.

מה האלטרנטיבה?

מה האלטרנטיבה?

אם לא ישבת ולא התפשרת עד עכשיו, אלא ניהלת את כל המשפט, אז חכה לפסק בוררות.

מה היו האפשרויות בפסק הבוררות - במקרה הטוב, התביעה היתה נדחית. במקרה הרע, הבורר היה קובע - טוב, הוא ישוחרר במחיר X, ובואו עכשיו נדבר כמה זה X. הסיכוי שהיו קובעים הפרת הסכם של מכבי הוא בערך אפס וזה ברור לכל הצדדים.

בנסיבות האלה - איזה טעם היה להתפשר עכשיו?! את העסקה הזו (בפשרה, כן) יכולת להשיג גם אם בורר היה קובע שהוא צריך להשתחרר. הסכום הזה לא בשמים, בפרט שהוא אמור לשקוף גם מין פיצוי עונשי לשחקן על הפרת ההסכם. יודע מה, מקסימום, היית מפסיד 100 אלף יורו. ביג דיל. לפחות נלחמת על העקרון. במקום זה - נלחמו נלחמו נלחמו - והתקפלו בדקה ה- 90.

אגב - הייתי הרבה יותר שלם עם בדיוק אותה עסקה, אם התביעה של רייכרט היתה נדחית. לפחות אז זה היה מעמדת כוח. 'אתה חייב להיות פה, אבל אני אשחרר אותך תמורת מיליון יורו'. אם זה מה שהיה קורה, בשדים היו בוכים עכשיו. "הנה, רייכרט הפסיד אז שילמנו פי 2 ממה שצריך". במקום זה הם חוגגים שם - ובצדק.

אין ספק שתודעתית ותדמיתית מכבי יצאה פה גרוע.

מזכיר לי קצת את הסכם ארה"ב - איראן. יכול להיות שמהותית ארה"ב עשתה מהלך טוב, אבל קרי חוזר הביתה עם זנב בין הרגליים והאיראנים חזרו הביתה ועוד לא יבשה הדיו על ההסכם, התחילו לבנות כורים חדשים ולאיימו להשמיד את ארצות הברית כבר 900000 פעם. אם היית בא ממאדים היית אומר שהאיראנים יצאו פה החזקים.

אגב - הייתי הרבה יותר שלם עם בדיוק אותה עסקה, אם התביעה של רייכרט היתה נדחית. לפחות אז זה היה מעמדת כוח. 'אתה חייב להיות פה, אבל אני אשחרר אותך תמורת מיליון יורו'. אם זה מה שהיה קורה, בשדים היו בוכים עכשיו. "הנה, רייכרט הפסיד אז שילמנו פי 2 ממה שצריך". במקום זה הם חוגגים שם - ובצדק.

מזכיר לי קצת את הסכם ארה"ב - איראן. יכול להיות שמהותית ארה"ב עשתה מהלך טוב, אבל קרי חוזר הביתה עם זנב בין הרגליים והאיראנים חזרו הביתה ועוד לא יבשה הדיו על ההסכם, התחילו לבנות כורים חדשים ולאיימו להשמיד את ארצות הברית כבר 900000 פעם. אם היית בא ממאדים היית אומר שהאיראנים יצאו פה החזקים.

מעשית, אני לא חושב שהוצאנו את המקסימום מהעיסקה אבל היינו קרובים לכך. אולי היינו גומרים את זה אחרי פסק בוררות בעוד 200 אלף יורו, מקסימום. אז זה שבהפועל חוגגים את זה שהם קנו שחקן במליון יורו, פי 4 ממה שמכבי שילמה עליו רק לפני שנה, זה לא אומר שהם ניצחו. החגיגות שלהם היום מזכירות לי את החגיגות של החמאס והחיזבאללה אחרי סיום עוד מלחמה איתנו. לא משנה כמה נכתוש אותם ואם חצי עזה וחצי לבנון הושמדה, הם תמיד יצאו לכיכרות ברגע ההכרזה על הפסקת האש כדי להראות שהם ניצחו.

עסקה טובה מזו לא יכלת להשיג

שחקן שלא רוצה לשחק אצלך, שלא ישחק, אף קבוצה לא היתה משלמת סכום שמתקרב לקבוצה שהם שילמו, מליון יורו על 60 אחוז כרטיס(לפי וואן) תוך שרייכרט מוותר על חצי כרטיס בעצמו...זה עסקה מטורפת על ילד שאין לו עוד חור בגרב..

מצד שני, ברור שעצם עיכוב העסקה וההתעסקות בבבוררות שאולי הדברים יכלו להסגר לפני מעצבנים, הרי גם הפועל ידעו שלא היה לרייכרט קייס מעשי, ואנחנו יכלנו כבר להביר 2-3 שחקנים .

אם לא ישבת ולא התפשרת עד עכשיו, אלא ניהלת את כל המשפט, אז חכה לפסק בוררות.

מה היו האפשרויות בפסק הבוררות - במקרה הטוב, התביעה היתה נדחית. במקרה הרע, הבורר היה קובע - טוב, הוא ישוחרר במחיר X, ובואו עכשיו נדבר כמה זה X. הסיכוי שהיו קובעים הפרת הסכם של מכבי הוא בערך אפס וזה ברור לכל הצדדים.

בנסיבות האלה - איזה טעם היה להתפשר עכשיו?! את העסקה הזו (בפשרה, כן) יכולת להשיג גם אם בורר היה קובע שהוא צריך להשתחרר. הסכום הזה לא בשמים, בפרט שהוא אמור לשקוף גם מין פיצוי עונשי לשחקן על הפרת ההסכם. יודע מה, מקסימום, היית מפסיד 100 אלף יורו. ביג דיל. לפחות נלחמת על העקרון. במקום זה - נלחמו נלחמו נלחמו - והתקפלו בדקה ה- 90.

מי אמר לך שהתפשרת? אני מעריך שלו סכומים שכאלו היו מוצעים לפני חודשיים-שלושה הסיפור היה נגמר לפני שהחל. דווקא נראה שבהפועל קיבלו רגליים קרות והחליטו להתפשר (גם דווח שרייכרט יזם את הפנייה לנמני לתווך).

ולו התביעה היתה נדחית, מה טוב בזה? לתוצאה כזו אחת משתי אפשרויות: הוא מקבל בהכנעה את החלטת הבורר, חוזר להתאמן ולסגל, ואז הקהל עושה לו את המוות במידה שתגרום לסיפורי הזוועה שלו להישמע כמו שעת סיפור בהופ קטנטנים. נחזור לאותה נקודה עוד חצי-שנה שנה, רק שאז פרסונת הקדוש המעונה תקבל סימוכין, וההחלטה של הבורר תהיה הרבה יותר גרועה. אופציה פחות סבירה היא שהוא היה מתעקש להפר חוזה, לשבת ביציע וליצור יש מאין קדוש מעונה. אפילו בתרחיש הזה ספק אם בסופו של דבר לא היתה מגיעה עוד בוררות, או עוד פשרה בסכומים יותר נמוכים.

את העסקה הזו יכולת לקבל רק בגלל שנלחמת, ניהלת תיק למופת, וגרמת לצד השני להבין שהסיכויים שלו כ"כ נמוכים עד שעדיף לו להתפשר על תוצאה שעד לפני כמה זמן הוא היה דוחה. הם שילמו יותר ממה שהם צריכים, הם יודעים את זה, והם חוגגים כי זה לא מעניין אותם. אתה שילמת על טב"ח יותר ממה שצריך, שדרגת לו ולזהבי חוזים יותר ממה שצריך, תשלם על דאבור פי 5 ממה שמכרת אותו, בשורה התחתונה, הסכום ששולם הוא שולי לאוהד.

תודעתית ותדמיתית מכבי לא יכולה היתה לצאת טוב בכל מקרה. אתה לא יכול לצאת טוב כששחקן שלך נחוש לעזוב אותך. הטעות לא היתה בקיץ הזה, היא היתה לפני שנה וחצי, כשג'ורדי התעקש להביא אותו ולרבע את המעגל. לפעמים זה מתנקם בך. בסופו של דבר, הוצאנו כמעט את המקסימום ממצב מחורבן. גם זה משהו.

גם אני חושב שאת העסקה הזו אפשר היה להשיג מלפני חודש

אבל אולי הפועל רצו להשיג אותו בחינם ושלחה אותו לבוררות.

אותי קצת מקומם שהרכש עשוי להתקדם רק בגלל העסקה הזו

כאילו אנחנו הפועל עכו

בסדר, על הזין שלי 100 אלף יורו.

העניין שכלפי חוץ מכבי כאילו התקפלה.

אגב זו עסקה שלדעתי אפשר היה להשיג גם לפני חודש

רייכרט לא היה משחק במכבי ככה או ככה

גם אם היית זוכה בבוררות והוא היה מושעה / יושב שנה ביציע

זאת העסקה הכי טובה שמכבי יכלה להוציא , ברמת האלרואי כהן,

שילמו מיליון יורו על חצי כרטיס

בסדר, על הזין שלי 100 אלף יורו.

העניין שכלפי חוץ מכבי כאילו התקפלה.

אגב זו עסקה שלדעתי אפשר היה להשיג גם לפני חודש

לפני חודש הפועל לא הציעה למכבי מיליון יורו

לפני חודש (לפני החרמת האימונים) מכבי לא ידעה בהכרח שרייכרט לא באמת רוצה לעזוב. הוא נפגש עם ג'ורדי והמאמן שדיברו איתו ושיכנעו אותו להישאר.

בהינתן המצב, עסקה מעולה של מכבי.

בנוסף, כתבת שבמקרה הטוב של הבוררות, הבורר היה פוסל את הדחייה והוא היה נשאר במכבי.

איך זה מקרה טוב? הרי לשחק במכבי הוא לא ישחק, סתם ישב ביציע ויקבל משכורת (בהנחה ויסכים להתאמן בכלל). לפחות עכשיו קיבלת סכום כסף גדול מאוד (האחרון ששולם עליו סכום כזה בליגה הוא טל בן חיים, שהוא הרבה יותר שווה את זה, רייכרט לא קרוב לזה בכלל. לפניו? באמת שאני לא יודע מי) וחסכת משכורת ותשלומים עתידיים לרייכרט עצמו.

תחשוב שהכסף הזה ישמש להבאה של שחקן רכש תותח.