Jump to content

מישהו מבין לגבי מקצועות בטכני ?

Recommended Posts

דבר ראשון , כן אני יודע שרובכם יכתבו לי דברים רעים על הטכני וחבל שלא ברחתי וכל זה ..אבל אין מה לעשות לצערי לא הצלחתי לצאת .

הסיפור הוא כזה , אני אנסה בקצרה .

סיימתי טירונות , ולמרות שיש לי בעיות בבית , המשקית תש אמרה לי שאני לא זכאי לת"ש .

בגלל שאני לא זכאי לת"ש וגם בגלל שיש לי פרופיל 64 וסעיף שכנראה פוסל את המקצועות של דרגי א', שאלה הקורסים המכובדים כביכול , אז קיבלתי את הקורס "טכנאי מערכות קרקע" .

מצד אחת שמחתי כי אני יכול להסתדר בקורס הזה מבחינת יציאות , אבל מצד שני אני די בבאסה כי הילדים בקורס הזה הם גם כן חפשניים וכולם כמעט שם הם ערסים/ילדים בעייתיים . (כמובן שיש כמה שהם נורמלים אבל הרוב הם לא) .

מישהו מבין במקרה על הקורס הזה ? הקורס הזה הוא כל הציוד קרקע שיש במוסך ..מגנרטורים ועד סולמות וכו' .

לא הכי מעניין אותי אבל לפחות זה יעזור לי להפוך את הידיים השמאליות לימניות .

ועוד דבר , בהעדפות רשמתי את הקורס "טכנאי נשק מונחה" כי הוא הכי מעניין וגם שמעתי שכשמסיימים את הסדיר אז "רפאל" צריכים טכנאי נשק מונחה אליהם , וזה מקצוע עם עתיד .

אתם חושבים שאני אנסה לעבור לשם בכל הכוח ?

זאת ההתלבטות שלי ..האם להישאר בקורס הכי פחות קשה בטכני , עם ילדים לא משהו בכלל ועם כנראה יציאות טובות שזה חשוב לי , או לנסות לעבור איכשהו לנשק מונחה שזה עבודה קשה עם יציאות לא משהו , אבל עם אנשים סבבה ומקצוע לעתיד . (למרות שלא נראה לי שאפשר כבר לעבור כי התחלנו) .

מצטער על החפירה , אני פשוט מתוסבך לאללה חח

ע"פ מה שאני יודע טכנאי נש"מ ממש טוחנים, עבודה לא קלה, אבל יש שם אחלה אנשים.

אני עשיתי קורס לוחמה אלקטרונית וכל מי שיצא לי לדבר איתו שעשה איתי את הקורס עשה שירות מהנה סה"כ, בדרכ גם יש שם אחלה אנשים.

בקשר ליציאות, ממה שאני מכיר במערך הטכני כמעט בכל מקום אתה תעשה בשנה הראשונה 11/3 ואז תתחיל לעשות שבת ל3 וכאלה.

דבר נוסף, אל תאמין לכל הסיפורים על רפאל וכו', רובו הגדול של מי שיוצא מהמערך הטכני לא ימצא עבודה בתחום, גם לא הנדסאים.

תמיד יש יוצאים מן הכלל כמובן, אבל כל המחזור שלי היו הנדסאים ואני לא מכיר אף אחד שהמשיך בתחום מחוץ לצבא.

הסיכוי היחידי כמעט זה לשרת במעבדת דרג ד'.

אפשר לעבור בן מקצועות בטכני, הכל שאלה של עד כמה אתה עקשן.

באופן אישי הייתי מעדיף להיות בבסיס סגור עם חברה יותר טובה, אבל זה אישי ובטח כשלך יש גם ענייני ת"ש וכו'.

אם אתה מחפש משהו שגם תוכל לעבוד בו אחר כך, תנסה להגיע לתפקיד בדרג ד'.

• 2 weeks later...

הייתי בקורס הזה כי זה הקורס בין היחידים האפשריים עם פרופיל 64 . נכשלתי בכל המבחנים בכוונה והכנסתי אותי למעצר גם. הכי חשוב לא סיימתי אותו.

למרות שלא סיימתי שלחו אותי למצפה רמון לעבוד במחסן של כל החלפים למטוסים , על הפנים אחי .

למזלי בגלל שלא סיימתי את הקורס העבירו אותי משם אחרי כמה זמן אז יצא לי סבבה .

בכללי התפקיד על הפרצוף.

הייתי בקורס הזה כי זה הקורס בין היחידים האפשריים עם פרופיל 64 . נכשלתי בכל המבחנים בכוונה והכנסתי אותי למעצר גם. הכי חשוב לא סיימתי אותו.

למרות שלא סיימתי שלחו אותי למצפה רמון לעבוד במחסן של כל החלפים למטוסים , על הפנים אחי .

למזלי בגלל שלא סיימתי את הקורס העבירו אותי משם אחרי כמה זמן אז יצא לי סבבה .

בכללי התפקיד על הפרצוף.

מצפה רמון, חרא מקום, חרא מקצוע.

אל תלך על שירותי קרקע, אתה תתפגר בזה.

לך על משהו מעניין, אמנם תטחן 3 שנים אבל עדיף להרגיש מסופק בעבודה מעניניית.

מצפה רמון, חרא מקום, חרא מקצוע.

אל תלך על שירותי קרקע, אתה תתפגר בזה.

לך על משהו מעניין, אמנם תטחן 3 שנים אבל עדיף להרגיש מסופק בעבודה מעניניית.

נכון אני ניסיתי להכנס למשהןמשקשור למחשבים שמה אבל לא הצלחתי אז העדפתח כבר לשרת בקריה וככה קרה בסוף. בסיס רמון לא כזה גרוע עכשיו שאני חושב על זה

• 2 weeks later...

ע"פ מה שאני יודע טכנאי נש"מ ממש טוחנים, עבודה לא קלה, אבל יש שם אחלה אנשים.

אני עשיתי קורס לוחמה אלקטרונית וכל מי שיצא לי לדבר איתו שעשה איתי את הקורס עשה שירות מהנה סה"כ, בדרכ גם יש שם אחלה אנשים.

בקשר ליציאות, ממה שאני מכיר במערך הטכני כמעט בכל מקום אתה תעשה בשנה הראשונה 11/3 ואז תתחיל לעשות שבת ל3 וכאלה.

דבר נוסף, אל תאמין לכל הסיפורים על רפאל וכו', רובו הגדול של מי שיוצא מהמערך הטכני לא ימצא עבודה בתחום, גם לא הנדסאים.

תמיד יש יוצאים מן הכלל כמובן, אבל כל המחזור שלי היו הנדסאים ואני לא מכיר אף אחד שהמשיך בתחום מחוץ לצבא.

הסיכוי היחידי כמעט זה לשרת במעבדת דרג ד'.

אפשר לעבור בן מקצועות בטכני, הכל שאלה של עד כמה אתה עקשן.

באופן אישי הייתי מעדיף להיות בבסיס סגור עם חברה יותר טובה, אבל זה אישי ובטח כשלך יש גם ענייני ת"ש וכו'.

אם אתה מחפש משהו שגם תוכל לעבוד בו אחר כך, תנסה להגיע לתפקיד בדרג ד'.

גם אני מעדיף תפקיד יותר קשה ויציאות פחות טובות אבל חברה ואנשים יותר טובים ..וגיבוש , שמעתי שבטייסות יש גיבושים וזה כמו משפחה

יש לי תחושה שבשירותי קרקע האלה זו תהיה שגרה משעממת שתחזור על עצמה ואני ארגיש חרא שם ..גם התפקיד הזה בכלל לא מעניין אותי ..כל הגנרטורים ועמודי התאורה , משעמם ..

הבעיה שלי שלפעמים יש לי התלבטויות וזה לא נותן לי להיות שלם עם עצמי ולא להיכנס לשיעורים ולנסות לצאת מהקורס הזה כי הוא תכף כבר נגמר ..נשאר שבועיים ..

תמיד בתסביכים עם עצמי מה לעשות ..הלב אומר לעבור קורס ..

הייתם עוברים במקומי ? לתפקיד קשה יותר בשעות לפעמים משוגעות ובקושי שינה ..אבל יש סיפוק מהעבודה ומהתרומה ..והגיבוש בטייסת כמו שאמרתי הוא כמו משפחה (ככה שמעתי הרבה פעמים) .

או להישאר איפה שאני , לבקש חצרים ככה שיהיו לי יציאות טובות , ולקוות שיהיה לי סבבה בתפקיד .

• 4 weeks later...