Jump to content

הפגנת בני העדה האתיופית

Omer

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4065977,00.html

http://people.socsci.tau.ac.il/mu/yshenhav/files/2013/07/%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%93-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%9D.pdf

ההורים שלי בעיראק היו בין אלה שהיה להם ברוך השם כסף, אני אומר לך שכל מה שכתוב פה, זה אמת לאמיתה .

זה לא הרכוש רק של ההורים שלי, זה של עדות שלמות במדינות המזרח

כל מה שכתוב פה אמת לאמיתה, אם לא שמעת על זה, כנראה שלא היה מספיק הפגנות כי אנשים התייאשו והעדיפו להמשיך הלאה

ולהם יש על מה לבכות, אז הם לא בוכים, הם המשיכו הלאה.

ההלאמה לפי הכתבה בוצעה ע"י מדינות ערב, לא מדינת ישראל

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

האתיופים במצב מעולה, בטח לעומת העליות הקודמות של המזרחים והרוסים. סבא וסבתא שלי היו במצב הרבה יותר גרוע, ובכל זאת הילדים שלהם עבדו קשה והצליחו.

באמת שאני לא מבין מה המטרה של המחאה האלימה הזאת. יש משפט שאומר שאלימות לא פותרים באלימות. המחאה הזאת עושה להם רק רע מצד שאר הציבור, כי את הישראלי הממוצע מעניין להגיע הביתה בזמן בלי עיכובים. הם גורמים לעוד יותר שנאה.

זאת העדה שהמדינה הכי השקיעה בה אי פעם, הטבות דיור לימודים וכו׳. אז שמים אותם במן ״גטאות״ (אוי ואבוי לקונוטציה של המילה הזאת שהם משתמשים בה) אז? גם את המזרחים שמו במעבורות, גם את הרוסים שלחו לאזורי ספר. אבל מה? הם נשכו שפתיים וקידמו את העדה שלהם, התחילו להשקיע ולרכוש השכלה ולנסות להשתלב בחברה, מה שבסוף קרה.

העדה האתיופית לא עושה מספיק כדי להשיג את זה, ובמקום זאת הם גורמים לשנאה גדולה יותר. שיתחילו לקחת את עצמם בידיים ולדחוף את העדה שלהם קדימה. אף אחד לא מונע מהם להתקבל לתיכון או לאוניברסיטה.

אני לא רואה שום הבדל אפלייתי בין העדה האתיופית לעדות האחרות שעלו לפני. זה ידוע שתמיד העולים החדשים סובלים הכי הרבה, עד שיגיעו חדשים יותר.

שיתחילו לצאת מהקיבוע העדתי שלהם. שיתחילו לעבוד באמת.

הפקיעו את הרכוש הפרטי של המשפחה שלך בישראל? פעם ראשונה שאני שומע על דבר כזה. נשמע מוזר . מאוד.

מה עשו עם הפיצויים מגרמניה?

נכון, גם לניצולי שואה הפקיעו כסף

בקשר לארצות ערב

היו יהודים בשביל לעלות לארץ היו מחויבים לעזוב את כל רכושם

בשנות ה90 שחלה יותר התעניינות בענין, הם פנו לכמה גורמים והתברר שמדינות ערב לא רוצות לפצות, בגלל שלטענתם הפלשיתנאים ביקשו לקבל פיצוי על זה שהם נטשו ב48, אז הם טענו שהיה סוג של הפקעת מוסכמת ולא כתובה בין ארצות ערב לרכוש הפלשתינאי, שלא שווה אפילו עשירית מהרכוש הזה.

אבל פה לא הנקודה

הנקודה היא שעם כל זה, רוב האזרחים פה לא בדיוק מסכנים למרות שהם באו למדינה חדשה בלי כלום.

אז האתיופים במקום ללמוד מזה, רק בוכים.

שהמדינה תקים תוכנית לימוד מצדי, איך להיות להיות מאזרח של "לקחו לי, שתו לי" לאזרח שבא בגישה, אני רוצה לעבוד.

.

האמת בנוגע לאתיופים היא איפשהו באמצע.

המדינה לא משקיעה מספיק בהתאמת עולים ממדינות עולם שלישי בקליטתם. יהודי אתיופיה לא הסתגלו במסודר לחיים במדינה מפותחת, וזה נגרר להסתגלות איטית ולא נכונה.

גם ליהודי טורקיה לקחו כסף, ועוד לפני שעלו (אחת הסיבות שעזבו). אין באמת מה לעשות עם זה. הרי לא ארדואן ולא "ממשלת" עיראק יחזירו כסף. ארדואן דווקא הבטיח שהכסף יחזור לקהילה, אבל אני אאמין כשאני אראה, הם כבר הבטיחו את זה כמה פעמים בעבר.

10923231_10205701427309087_4518024497292

הבן אדם זקוק לחיבוק חם

הוא סיפר שהוא היה ילד לא רצוי, אין דבר יותר כואב מאשר לא לקבל תמיכה ואהבה ממי שמגדל אותך

לא פלא שהוא יצא ככה, צריך לתת לו חיבוק ,טוקבקים כעוסים הם רק דלק למרירות ורדיפת הפרסום שלו

האמת בנוגע לאתיופים היא איפשהו באמצע.

המדינה לא משקיעה מספיק בהתאמת עולים ממדינות עולם שלישי בקליטתם. יהודי אתיופיה לא הסתגלו במסודר לחיים במדינה מפותחת, וזה נגרר להסתגלות איטית ולא נכונה.

נכון. העניין הוא שכשהמדינה קולטת עולים יהודים ממדינת עולם שלישי צריך לדרוש ממנה שתעזור להם. אין מה להשוות לעליות אחרות, כי עולים אחרים הגיעו ממדינות מתקדמות יותר. תנאי הפתיחה לא זהים.

זה נכון אבל המדינה שהם הגיעו היתה מדינת עולם שלישי

שהם הגיעו לארץ הם היו נחשבים לכלום ושום דבר

מקסימום קוטפי תפוזים בקטיף, סוללי כבישים, בוני בניין, בוני גשרים וכ'ו הכל היה בידיים לעומת היום.

מי יעבוד בעבודות כאלה היום? גם האתיופים לא.

אי אפשר להשוות את התנאים שקיבלו האתיופים (דירות) לעומת המעברות והאוהלים שקיבלו עולי עיראק למשל, והיו צריכים להתקדם מאפס.

אבל עם זאת, כל עוד הם חשים מופלים, המחאה שלהם מוצדקת

עצוב שהמשטרה ״יודעת״ להתמודד רק עם חלשים

חוץ מזה, וולקאם טו יזראל, המדינה הכי גזענית שיש (במיוחד יפי הנפש שמשחקים אותה נאורים- הם הכי גזענים)

כולנו פה גזענים ולא רק כלפי האתיופים

אני אגב ממש לא בטוח שאנחנו המדינה הכי גזענית שיש וכל מיני דיבורים שאוהבים להגיד.

גזענות יש ולא מעט גם במערב אירופה הנאורה כלפי השונה. בין אם גזענות שבאה לידי ביטוי בצורה אלימה, ובין אם בסטיגמות וכו'.

10923231_10205701427309087_4518024497292

זה עצוב שיש אנשים כאלו אני אישית שמעתי פעם איזו בחורה שבלשון עדינה לא ממש חכמה שאמרה לי אני לא מאמינה שיש יהודים שחורים.

1. אני חושב שכולנו חלק מאיזה ניסוי עצום של אמיר חצרוני

2. אי אפשר להשוות את היחס לעליה הרוסית שאני הייתי ילד לפני 15-20 שנה לעכשיו, זמן זה גם אלמנט כנראה

3. אלמנט חשוב להתקדמות (חברה וכסף) זה חינוך ותרבות, ופה העלייה הרוסית הגיעה כבר במצב שלוקחת את רובנו פה, לאתיופים אין את זה

4. מצב נוחות - היה נוח למדינה ולאתיופים המצב הנוכחי שהם מסתגרים בינם בתוך עצמם במגורים ובחברה. כמה זוגות ״מעורבים״ אתם מכירים? אתיופי-לא אתיופי אולי 5%, רוסי-לא רוסי נגיד 50% אבל פעם היה כנראה 5%

5. אין מתנות חינם, אביא אחכ מה שכתבתי בנושא של סהר פרץ

...here we go

הנה, כבר האזרחים "הגאונים" של מדינת ישראל, הבינו שמי שבכלל אחראי על ההפגנה אלו ארגוני "השמאל".

11150779_10203958239095882_1974347920042

זה בסדר רובן אולי רק אחד פה האשים אתכם חוץ מזה אתם לא באמת קשורים לנושא,

לא כל דבר מתחיל ונגמר בשמאל הרדיקלי.

אין מה לערבב פה פוליטיקה. פשוט לא קשור.

אגב הגזענות כלפי האתיופים היא רק אחת מהבעיות. אני חושב שהאלימות המשטרתית, ובכלל הכישלון הזה שנקרא משטרת ישראל היא בעיה חמורה בפני עצמה. אני בכנות מפחד מהיום שאני אצטרך בו את המשטרה, כי אני לא סומך עליהם שיהיו שם בשבילי, ואני די בטוח שאני לא לבד.

קינג רובן, אולי הוא חשב ככה כי הוא ראה אותך בנושא ואתה מופיע רק בנושאים הקשורים לשמאל

אנדרס 8 צודק לגמרי לגבי המשטרה

פעם פרצו לנו לבית, לפני איזה 20 שנה. השוטרת אמרה לאמא שזה יהיה חבל מבחינתנו שסתם ינסו לחפש רמזים בבית וילכלכו אותו כי הם לא ימצאו. אמיתי.

כשזרים ברחוב פונים אליי בהצעות לעבוד אצלם בניקיון, שמרטפות או מבקשים ממני עזרה בסופר ובחנויות בגדים...
כשקולגה של בן הזוג הלבן שלי רואה אותו בזמן איכות איתי ועם המשפחה שלי במרכז בילוי ירושלמי ומשבח אותו על שהוא מתנדב עם עולים לאחר שעות העבודה...
כשחבר כנסת מגיב לנוכחותי בתום ישיבה בבית הנבחרים באמירה: "האתיופיות האלה, אני לא יכול לעמוד בפניהן" אחרי שהוצגתי לפניו כעורכת דין...
כשהפקולטה בה למדתי בחרה להעניק לי מלגת סיוע דווקא במעמד טקס מצטייני המחזור מבלי להודיע לי על כך מראש...
כשיושבי בית הקפה האליטיסטי פונים לאחותי המלצרית ומשתפים אותה בהתלבטותם האם היא אתיופית או אריתראית כי "זה כל כך מעניין"...
כשאחותי שומעת ממרצה בפקולטה במהלך שיעור ש"כושי שני מטר" הוא גורם לחרדה...
כשאחותי הקטנה מופנית בסוף היום להסעה לשכונת הגטו האתיופי בעיר על אף מחאותיה שהיא גרה באזור אחר ובמקביל אמא שלי נשאלת האם היא עובדת בניקיון על ידי שכנים בבניין...
כשכל הדברים האלה קורים לי ולמשפחה שלי אני יודעת שהם קורים גם לכל אתיופי אחר במדינה.
כשכל הדברים האלה קורים לי ולמשפחה שלי אני יודעת שתקיפת החייל האתיופי, דמאס פיקדה, בידי שוטרים קרתה דווקא בגלל צבע העור שלו.
כשכל הדברים האלה קורים לי ולמשפחה שלי יום- יום אני יודעת בוודאות שזו לא רק הבעיה שלנו, האתיופים, זו גם הבעיה שלכם.

הגישה שלי כלפי אתיופים הייתה קיצונית מאוד לחיוב לפני הצבא והשתנתה ב180 מעלות בעקבות השירות שלי.

אני לא אפתח את הכל כאן אבל בוא נגיד שלא רק המדינה אשמה. יש פה פערים עצומים שאולי רק מאות שנים של חיים פה יצליחו לגשר עליהם.

אי אפשר לקחת אנשים שבאו מחיים מסוימים ומנטאליות מסויימת ולזרוק אותם ישר לפסגה. שמו אותם בתחתית, כמו ששמו את כל העולים האחרים, במטרה שימצאו לבד את הדרך להתרומם משם.

הם לא עשו את זה, אולי גם שלא באשמתם. לא יודעת עד כמה החיים במדינה הזו באמת מתאימים להם, כך שיכול להיות שה"שידוך" הזה הוא מלכתחילה בעייתי.

ובאמירה יותר כללית-אנשים שחורים ברחבי העולם אוהבים להציג את עצמם כקורבנות לגזענות ואפלייה. חברה שלי (לבנה) גרה 5 שנים בפיג'י (אוכלוסיה שחורה).

היא הייתה קורבן להצקות, חרם, הקנטות וגזענות על צבע עורה (הלבן). אז ככה שגזענות זו בעיה כלל אנושית וגם שחורים חולים במחלה ולי אישית קצת נמאס מההתבכיינויות האלה.

אני באמת מאמינה שמי שיש לו מוטיבציה ורצון עמוק-יכול להשיג כל מה שהוא רוצה ולשבור את תקרת הזכוכית. מי שנשאר מאחור זה מי שפשוט מחכה שיתנו לו ויעשו בשבילו.