Jump to content

גמר הגביע והבגרות במתמטיקה

YalaMaccabi

Recommended Posts

חושב שאין מה לעשות

אני גם לא אגיע לגביע בגלל הבגרות אבל דרישה של להקדים את הבגרות רק בגלל חלק קטן מכלל הארץ שילך למשחק היא דרישה מוגזמת ולא הגיונית

תנסו לחשוב כמה אוהדים בני 17 של באר שבע ומכבי יחד שמתכננים להגיע למשחק יש

גג 2500

אי אפשר לשנות מועד מבחן ארצי בגלל 2500 ילדים שרוצים לראות כדורגל

השאלה האמיתית היא האם יש סיבה שמונעת לקיים את המבחן שעתיים מוקדם יותר נגיד (כל סיבה)

אם אין סיבה כזו, אז מדובר במשחקי כוח בלבד.

אתם אטומים

כל כך קשה להתאחדות להתחשב בחלק לא קטן מהקהל ולהזיז את המשחק ביום?

חלק מאוד קטן, עם כל הכבוד. לבקש לשנות שעה של כל הארץ בשביל אחוז כל כך מזערי (עזוב מתוך הקהל שמתכוון להגיע - מדבר על אחוז מתוך מי שניגש לבגרות) זה לא הגיוני, שלא לדבר על התקדים שזה ייצור.

אתם באמת לא מבינים שאם היום מזיזים בגלל כדורגל בשנה הבאה יזיזו כי יש הופעה של טיילור סוויפט (אירוע שיכול למשוך יותר קהל מגמר הגביע, אגב)?

השאלה האמיתית היא האם יש סיבה שמונעת לקיים את המבחן שעתיים מוקדם יותר נגיד (כל סיבה)

אם אין סיבה כזו, אז מדובר במשחקי כוח בלבד.

זה לא משחקי כוח כמו שילדים בני 17-18 צריכים ללמוד שהם לא יכולים להכפיף גופים לפי הנוחות הפרטית שלהם, ועוד בגלל כדורגל, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגוף רשמי של מדינת ישראל, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בגוף שאמור לחנך אותם.

הביזיון היחיד יהיה בתסריט המופרך שבו משרד החינוך נכנע ללחץ. עוד מילא כשהיה מדובר בגמר המונדיאל, אירוע של פעם בארבע שנים, ושרצו לראות, מילא. אבל גם אז לא הזיזו.

עכשיו בסך הכל מדובר בגמר גביע שרלוונטי לאוהדים של שתי קבוצות בדיוק, ושעדיין תוכלו לראות בבית.

זה לא משחקי כוח כמו שילדים בני 17-18 צריכים ללמוד שהם לא יכולים להכפיף גופים לפי הנוחות הפרטית שלהם, ועוד בגלל כדורגל, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגוף רשמי של מדינת ישראל, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בגוף שאמור לחנך אותם.

להכפיף זאת מילה כבדה.

כמו שכבר אמרו פה, אם אין משהו שמונע את העברת המבחן לשעות הבוקר, אז למה לא לבוא לקראת התלמידים?

או במילים אחרות, משחקי כוח. אם אין מניעה להזיז שעתיים אחורה ואף אחד לא ייפגע מזה, זו תהיה מחווה יפה להזיז שעתיים אחורה.

אנושיות זה ערך עליון בחינוך וזו יכולה להיות דוגמא נהדרת לאנושיות.

או במילים אחרות, משחקי כוח. אם אין מניעה להזיז שעתיים אחורה ואף אחד לא ייפגע מזה, זו תהיה מחווה יפה להזיז שעתיים אחורה.

בחיאת כריס, "אנושיות"? פאקינג משחק כדורגל. להתלונן שאתה יכול רק לראות בטלוויזיה ולא להיות נוכח במשחק של מכבי זה שיא הפינוק.

זה לא משחקי כח, זה הבנה שיש סמכות מסויימת מעליך, ושאם מזיזים מחר בשבילך, מחר יזיזו בשביל מישהו אחר, ובסוף יבקשו מכל הארץ לפתוח יומנים ולהגיד מתי הכי נוח להם. זה לא רציני.

להכפיף זאת מילה כבדה.

כמו שכבר אמרו פה, אם אין משהו שמונע את העברת המבחן לשעות הבוקר, אז למה לא לבוא לקראת התלמידים?

למה? כי גם בשנה הבאה לא תהיה מניעה להעביר את המבחן כדי שחבר'ה מהצפון יוכלו להגיע להופעה של ארקטיק מאנקיז שנקבעה לאותו יום, ובסוף יעשו סקר מתי הכי נוח לכולם.

כן, לשנות שנה קבועה מראש לכל הארץ בשביל שכל כך מעט אנשים יוכלו לנסוע לחיפה, זה מאוד להכפיף. אין מילה אחרת.

מה המסר שמשרד החינוך ישדר לתלמידים? שאם 2000 איש יעשו לייק לפייסבוק הוא יזיז שעות של מבחנים? שבמהלך החיים שלהם כולם יתחשבו בנוחות הפרטית שלהם? שלהיות נוכח במשחק כדורגל זה עניין של חיים ומוות?

אוי ואבוי לנו אם משרד החינוך ישנה זמני מבחנים בגלל סיבות כאלה. מלבד אילוצים יוצאי דופן - מלחמות, אסונות טבע וכ'ו...

אסור שיזיזו שום מבחן בגלל שום סיבה! החינוך של ילדי המדינה צריך להיות (והוא רחוק מזה) משימה עליונה. איך זה נראה שמזיזים מועד של מבחן בגלל משחק כדורגל (שעוד נוגע רק לחלק מאזרחי המדינה)?! לא יכול להיות שמשרד החינוך ישנה מועדי מבחנים בגלל זוטות כמו כדורגל, בטח ובטח שמדובר על זה שאי אפשר להגיע למשחק ולא זה שלא מתאפשר לצפות בו. אם כבר מישהו צריך לעשות משהו בנידון, זו ההתאחדות לכדורגל.

לא יקרה כלום אם יקידמו את המבחן בגרות בשעתיים כדי שנוכל להגיע למשחק

אני לא מדבר על לשנות תאריך כי זה לא הגיוני אבל להקדים את הבגרות בשעתיים זה הגיוני מאוד

עומר בגדול אני מבין מה אתה אומר ודיי מסכים עם רוב הדברים שלך אבל ההשוואות שלך להופעות מוזיקה וכאלה לא טובה

זה לא דרבי או משחק אליפות, גמר גביע המדינה זה משהו יותר ממלכתי. לא יקרה שום דבר אם יקדימו בשעתיים.

האלוואי שיקדימו בשעתיים אבל לא נראלי שיקרה

אני ניגש לשאלון 802 שמתחיל ב15:30 ואני יוצא משם גם אם לא סיימתי תמבחן ב16:30 בשביל שאני יספיק להגיע לגמר.

אי אפשר להזיז מהסיבה הפשוטה שאתם שוכחים שאתם אולי ניגשים רק לטופס אחד ויש אנשים שניגשים לכמה טפסים ביום אחד מהבוקר עד הערב שזו הבגרות האחרונה בשעה הבעייתית.. ( שאני הייתי בתיכון ניגשתי ל-3 טפסים ביום אחד, מהבוקר עד הערב יצאתי ונכנסתי לבגרות)

אם כבר התלונות צריכות להיות להתאחדות לא למשרד החינוך

בחיאת כריס, "אנושיות"? פאקינג משחק כדורגל. להתלונן שאתה יכול רק לראות בטלוויזיה ולא להיות נוכח במשחק של מכבי זה שיא הפינוק.

זה לא משחקי כח, זה הבנה שיש סמכות מסויימת מעליך, ושאם מזיזים מחר בשבילך, מחר יזיזו בשביל מישהו אחר, ובסוף יבקשו מכל הארץ לפתוח יומנים ולהגיד מתי הכי נוח להם. זה לא רציני.

מצידי שיזיזו כל שנה אם אף אחד לא נפגע מזה, אתם עושים מזה סיפור גדול מדי.

יש בעיה להזיז כשזה פוגע בתלמידים אחרים, או פוגע בסדר או כל סיבה הגיונית אחרת (ויכול להיות שבאמת יש סיבה לא להזיז, אני לא יודע) - אבל אם אין סיבה כזו, מה הבעיה לבוא לקראת אנשים? זה שיש סמכות ויש מי שכפוף לה לא אומר שצריך "להוכיח" את הסמכות הזו. מחווה כזו לא פוגעת בסמכות, היא פשוט משהו יפה.

מצידי שיזיזו כל שנה אם אף אחד לא נפגע מזה, אתם עושים מזה סיפור גדול מדי.

יש בעיה להזיז כשזה פוגע בתלמידים אחרים, או פוגע בסדר או כל סיבה הגיונית אחרת (ויכול להיות שבאמת יש סיבה לא להזיז, אני לא יודע) - אבל אם אין סיבה כזו, מה הבעיה לבוא לקראת אנשים? זה שיש סמכות ויש מי שכפוף לה לא אומר שצריך "להוכיח" את הסמכות הזו. מחווה כזו לא פוגעת בסמכות, היא פשוט משהו יפה.

כריס, זאת לא מחווה יפה להזיז שעה לכל הארץ כי מישהו רוצה לנסוע לחיפה. זה משהו אחד לבקש טובה חריגה ממורה שלך שמכיר אותך, ומשהו אחר ממשרד ממשלתי. וגם למשרד ממשלתי אפשר לפנות בבקשות חריגות, אבל קשה לי להאמין שיש פה מישהו שעבר את גיל 20 וקצת וחושב שזאת בקשה הגיונית. גם בקשות חריגות אתה מבקש באופן שישפיע עליך, לא על כל המדינה. גם צריך לדעת מתי לבקש, ובאיזה נסיבות. ובנסיבות האלה זאת חוצפה, ועוד פה אנשים לא רק מבקשים אלא גם דורשים.

החיים זה לא תכנית לבקשתך, וזה משהו שמשרד החינוך צריך להכין את התלמידים שלו אליו. בגיל הזה צריך להתחיל להתייחס לאנשים כאל מבוגרים, שיודעים שלפעמים יש אילוצים. זה שתלמידים פה לוקחים את זה קשה וחושבים שצריך להזיז בשבילם רק מראה למה זה חשוב.

תשימו לב לתגובות של המבוגרים פה, שרואים את זה מזווית אחרת. לא עניין של התנשאות, עניין שמה לעשות, גם אני כשהייתי ילד דברים נראו לי אחרת. הבגרות זה בערך המחויבות היחידה של רובכם כרגע בחיים, כשאתם תגדלו יהיו לכם הרבה כאלה, ואתם תלמדו שהן באות לפני כדורגל. חשוב שילדים ילמדו דווקא בזמן שיש להם את המחויבות היחידה הזאת, כדי שלא יגדלו לדרוש כל הזמן שיתגמשו בשבילם, כי זה מה שהם רגילים אליו מבית ספר. זה לא עניין של משחקי כח, זה עניין של הכנה לחיים האמיתיים.

חוץ מזה, כמו שאמרו פה, אם כבר אז תבואו בטענות להתאחדות לכדורגל שקבעה גמר ל-20 במאי ולא התחשבה בנוער. אם מישהו צריך להתחשב זה כדורגל בלימודים שלכם (וגם על זה אפשר להתווכח, אבל זה הרבה יותר הגיוני וסביר), לא הלימודים שלכם בכדורגל. יש סדרי עדיפויות בחיים, ואם משרד החינוך ישדר לתלמידים שלו שכדורגל בא לפני חינוך אז אוי ואבוי לנו.

עומר בגדול אני מבין מה אתה אומר ודיי מסכים עם רוב הדברים שלך אבל ההשוואות שלך להופעות מוזיקה וכאלה לא טובה

זה לא דרבי או משחק אליפות, גמר גביע המדינה זה משהו יותר ממלכתי. לא יקרה שום דבר אם יקדימו בשעתיים.

השוואה מאוד טובה. כשהאמן האהוב עליך מגיע לארץ זה פעם ב- וזה אירוע מאוד חשוב בשבילך. כשהצ'ילי פפרס הגיעו לארץ אנשים שקנו כרטיס ספרו את הימים לאחור. אתה לא מבין את זה בדיוק כמו שאחרים לא מבינים למה 22 גברים שרצים אחרי כדור במשך 90 דקות זה חשוב לך.

ממה שידוע לי לא ניתן להקדים את המבחנים כי יש לימודים בשעות האלה בבית הספר. המבחנים בכוונה מתחילים ב-13:00 כדי לאפשר יום לימודים רגיל ולהתחיל את המבחנים רק כשאין כמעט תלמידים אחרים בבית הספר. תתחילו ב-10:00 ואז תבכו שהיה לכם מלא רעש בזמן ההפסקות של שאר התלמידים.

כריס, זאת לא מחווה יפה להזיז שעה לכל הארץ כי מישהו רוצה לנסוע לחיפה. זה משהו אחד לבקש טובה חריגה ממורה שלך שמכיר אותך, ומשהו אחר ממשרד ממשלתי. וגם למשרד ממשלתי אפשר לפנות בבקשות חריגות, אבל קשה לי להאמין שיש פה מישהו שעבר את גיל 20 וקצת וחושב שזאת בקשה הגיונית. גם בקשות חריגות אתה מבקש באופן שישפיע עליך, לא על כל המדינה. גם צריך לדעת מתי לבקש, ובאיזה נסיבות. ובנסיבות האלה זאת חוצפה, ועוד פה אנשים לא רק מבקשים אלא גם דורשים.

החיים זה לא תכנית לבקשתך, וזה משהו שמשרד החינוך צריך להכין את התלמידים שלו אליו. בגיל הזה צריך להתחיל להתייחס לאנשים כאל מבוגרים, שיודעים שלפעמים יש אילוצים. זה שתלמידים פה לוקחים את זה קשה וחושבים שצריך להזיז בשבילם רק מראה למה זה חשוב.

תשימו לב לתגובות של המבוגרים פה, שרואים את זה מזווית אחרת. לא עניין של התנשאות, עניין שמה לעשות, גם אני כשהייתי ילד דברים נראו לי אחרת. הבגרות זה בערך המחויבות היחידה של רובכם כרגע בחיים, כשאתם תגדלו יהיו לכם הרבה כאלה, ואתם תלמדו שהן באות לפני כדורגל. חשוב שילדים ילמדו דווקא בזמן שיש להם את המחויבות היחידה הזאת, כדי שלא יגדלו לדרוש כל הזמן שיתגמשו בשבילם, כי זה מה שהם רגילים אליו מבית ספר. זה לא עניין של משחקי כח, זה עניין של הכנה לחיים האמיתיים.

חוץ מזה, כמו שאמרו פה, אם כבר אז תבואו בטענות להתאחדות לכדורגל שקבעה גמר ל-20 במאי ולא התחשבה בנוער. אם מישהו צריך להתחשב זה כדורגל בלימודים שלכם (וגם על זה אפשר להתווכח, אבל זה הרבה יותר הגיוני וסביר), לא הלימודים שלכם בכדורגל. יש סדרי עדיפויות בחיים, ואם משרד החינוך ישדר לתלמידים שלו שכדורגל בא לפני חינוך אז אוי ואבוי לנו.

אבל זה מה שאני אומר הטענה שלי היא להתאחדות לכדורגל ששמים על הנוער זין ענקי ולא מוכנים לשנות את היום של המשחק, לא ביקשתי ממשרד החינוך להזיז את השעות של המבחן

לכל מבחן יש מועד ב'. לגמר גביע אין.

זה גם מה שאני אמרתי בהתחלה, אבל אחרי שחשבתי על זה, תעשו את המבחן. מכבי תסתדר בלעדיכם. הבגרות שלכם יותר חשובה מהחוויה של להיות ביציע. בנושאים של טיול שנתי או דרבי/חיפה אני תמיד בעד המשחק, אבל פה יש השפעה על העתיד שלכם.

לכל מבחן יש גם מועד ב' מפלצתי שיכול להיות קטסטרופה כפי שכבר קרה בעבר....אז אחלה, אפשר תמיד גם לעשות את הבגרות מחדש בשנה הבאה או אחרי הצבא.

אבל זה מה שאני אומר הטענה שלי היא להתאחדות לכדורגל ששמים על הנוער זין ענקי ולא מוכנים לשנות את היום של המשחק, לא ביקשתי ממשרד החינוך להזיז את השעות של המבחן

סבבה, כבר יותר הגיוני. עדיין, "ביזיון" זה לא. תמיד יש ציבור שלא יכול להגיע. דתיים, חיילים, וכו'. הפעם אני מסכים איתך שיכלו להתחשב בתיכוניסטים, במיוחד כדי לטפח קהל. ובכל זאת, רוב האנשים כאן פנו דווקא למשרד החינוך בטענות.

עם הטענה שלך אני כן מסכים בגדול. "זין ענקי" זה אולי הגזמה, בכל זאת רוב הנוער לא מתכוון ללכת למשחק, אבל אתה צודק. זאת אחריות של ההתאחדות לטפח דור של אוהדים.

מצד שני, יכול להיות שיש אילוצים של השידורים, שמתעקשים לשדר את מכבי/ב"ש ביום ראשון, ואז אתה חייב ביום רביעי. הפעם במיוחד, מדובר במשחק אליפות או הכתרה של מכבי כנראה.

ואני מצטער, אבל יש מספיק אנשים שרוצים להגיע גם בלי התיכוניסטים, ומה לעשות, לכל אחד יש דברים שלא באים בדיוק בזמן, תתרגלו לזה. ההצגה תמשיך גם בלעדיכם, ואתם תשרדו ולא תמותו מלא להגיע למשחק, תאמינו לי.

אגב אם היה מדובר במגן או במבחן רגיל למשל, כן היה מקום לשקול דחייה לדעתי (אם אפשרי מבחינת לוח זמנים) בתיכונים במרכז או בדרום שבהם יש ריכוז של אוהדי מכבי/ב"ש שמתכוונים לנסוע למשחק, בגלל ששתי הקבוצות הרבה זמן לא היו בגמר, ויש תכונה.

אבל הבקשה פה של אנשים שמשרד החינוך (!) ישנה את השעה לכל הארץ כבר תלושה מהמציאות.

סבבה, כבר יותר הגיוני. עדיין, "ביזיון" זה לא. תמיד יש ציבור שלא יכול להגיע. דתיים, חיילים, וכו'. הפעם אני מסכים איתך שיכלו להתחשב בתיכוניסטים, במיוחד כדי לטפח קהל. ובכל זאת, רוב האנשים כאן פנו דווקא למשרד החינוך בטענות.

עם הטענה שלך אני כן מסכים בגדול. "זין ענקי" זה אולי הגזמה, בכל זאת רוב הנוער לא מתכוון ללכת למשחק, אבל אתה צודק. זאת אחריות של ההתאחדות לטפח דור של אוהדים.

מצד שני, יכול להיות שיש אילוצים של השידורים, שמתעקשים לשדר את מכבי/ב"ש ביום ראשון, ואז אתה חייב ביום רביעי. הפעם במיוחד, מדובר במשחק אליפות או הכתרה של מכבי כנראה.

ואני מצטער, אבל יש מספיק אנשים שרוצים להגיע גם בלי התיכוניסטים, ומה לעשות, לכל אחד יש דברים שלא באים בדיוק בזמן, תתרגלו לזה. ההצגה תמשיך גם בלעדיכם, ואתם תשרדו ולא תמותו מלא להגיע למשחק, תאמינו לי.

אגב אם היה מדובר במגן או במבחן רגיל למשל, כן היה מקום לשקול דחייה לדעתי (אם אפשרי מבחינת לוח זמנים) בתיכונים במרכז או בדרום שבהם יש ריכוז של אוהדי מכבי/ב"ש שמתכוונים לנסוע למשחק, בגלל ששתי הקבוצות הרבה זמן לא היו בגמר, ויש תכונה.

אבל הבקשה פה של אנשים שמשרד החינוך (!) ישנה את השעה לכל הארץ כבר תלושה מהמציאות.

ההתאחדות יכולה לבוא לקראתנו ולקיים את המשחק ב21:00/30 וככה לפתור את הבעיה, זה בכל זאת מבחן ארצי וקהל גדול במגרשים זה תיכוניסטים אז יש מקום להתחשב ולא להיות אטומים.

ההתאחדות יכולה לבוא לקראתנו ולקיים את המשחק ב21:00/30 וככה לפתור את הבעיה, זה בכל זאת מבחן ארצי וקהל גדול במגרשים זה תיכוניסטים אז יש מקום להתחשב ולא להיות אטומים.

אם הם ידחו את המשחק אז אנשים יתלוננו שהם חוזרים מאוחר. וכמובן, אם זה מוקדם אז גם כמו עכשיו יתלוננו שאין זמן להגיע מהעבודה. באמת, אין לזה סוף.

ושוב, אין קשר בין "מבחן ארצי" לבין "קהל גדול". זה רלוונטי להרבה פחות אנשים ממה שאתה חושב, והמגרש יהיה מלא כך או כך.

10,000 איש צריכים לחזור מחיפה לבאר שבע אחרי המשחק שעלול להגרר להארכה ופנדלים.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.