Jump to content

מנג'ר יונייטד

Recommended Posts

עוד מישהו עוקב?

ג'ון אוליבר הוא פשוט גאון.

מעבר לזה שהוא מצליח להציף סוגיות סופר חשובות בצורה ברורה ומעניינת, הוא אפילו מצליח לעשות את זה מצחיק.

אני לא מבין איך עדיין לא העתיקו את הפורמט לישראל. גורי אלפי למשל תפור על זה.

תכנית שעוסקת בדברים סופר חשובים ובזכויות אדם ואזרח, אבל עושה את זה בצורה מצחיקה.

אני בעיקרון עוקב, למרות שפספסתי כמה פרקים אחרונים.

הוא ענק.

ומסכים איתך שמתאים לגורי אלפי.

מה שבאמת גדול בתכנית שלו, לעומת הדיילי שואו של ג'ון סטוארט למשל (ששם הוא התחיל), זה שהוא לא רק מחפש לצחוק על יריבים פוליטיים, אלא גם ממש לוקח כל שבוע נושא ועושה עבודה עיתונאית מקיפה ומרשימה. בתכלס הבדיחות זה כבר כמעט רק חלק משני, זה הרבה מעבר לקומדיה לדעתי. הוא מעלה וחושף דברים שלא נוגעים בהם באמצעי מדיה אחרים, או שלא מושכים קהל, ופשוט מנצל מעולה את הבמה. והוא גם מצחיק.

בשנה שעברה למשל התכנית על ההלוואות, ועל הלוואות הלימודים (כשני נושאים נפרדים), היו מעולות.

דוגמה על ההלוואות:

ועל הלוואות הלימודים:

אלא קטעים ארוכים יחסית לתכנית "קומית", אבל חשובים ומרתקים ובאמת ממליץ לצפות.

הקטע על פיפא אגדי. גם שאר אלה שציינת, והאמת שאת הלוטו בעצמי כמעט ציינתי:

לדעתי הוא פורץ דרך בזה שתכנית הסאטירה שלו באמת אומרת משהו, ולא מתחנף, ולא בקריצה, ולא על הדרך ולקוות שאף אחד לא שם לב. ומצד שני גם לא פרובוקטור, אלא פשוט, כאמור, עושה עבודה שיכולה להיחשב לעבודה עיתונאית מעולה.

אני גם התחלתי לצפות בזה בעקבות המלצות של עומר ושל כמה חברים בפייסבוק שמדי פעם עושים share לסרטונים שלו

מסכים לגמרי לגבי ההשוואה לגורי אלפי, יכול להיות מעולה.

תשמעו אני יושב מאתמול על קטעים שלו, הכרתי אותו בעבר אבל אף פעם לא חשבתי לעקוב אחריו, הוא פשוט ענק.

גאון אמיתי.

תשמעו אני יושב מאתמול על קטעים שלו, הכרתי אותו בעבר אבל אף פעם לא חשבתי לעקוב אחריו, הוא פשוט ענק.

גאון אמיתי.

ידעתי שתעריך את זה. אכן גאון ואכן זה סופר ממכר.

כבוד, ציין את ת"א באחת הבדיחות שלו:

Forever 21, the brand the enables Midwestern teens to dress like forty-something alcoholics attending the funeral of a Tel-Aviv club owner.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ענק. אגב, אתם לא מבינים איזה שינויים הוא מצליח לחולל בזכות התכנית שלו. למשל השנה התנדבתי בפרויקט של Civil Forfeiture ויש רפורמה נרחבת כמעט בכל המדינות בארה"ב כדי לצמצם את היכולת של המשטרה המקומית להחרים רכוש "בקשר עם עבירות סמים" ללא הגשת כתב אישום וללא הרשעה. הפינה שלו הביאה את הנושא לתודעה יותר מעשרות ומאות ניסיונות של ארגוני זכויות אדם. מדהים.

ענק. אגב, אתם לא מבינים איזה שינויים הוא מצליח לחולל בזכות התכנית שלו. למשל השנה התנדבתי בפרויקט של Civil Forfeiture ויש רפורמה נרחבת כמעט בכל המדינות בארה"ב כדי לצמצם את היכולת של המשטרה המקומית להחרים רכוש "בקשר עם עבירות סמים" ללא הגשת כתב אישום וללא הרשעה. הפינה שלו הביאה את הנושא לתודעה יותר מעשרות ומאות ניסיונות של ארגוני זכויות אדם. מדהים.

תתפלא, אבל אפילו עד לפה הוא הצליח להשפיע...

טוב, השקופית בקטע של היטלר ותאילנד. מרגעי השיא שלי כצופה טלוויזיה. צחקתי כ"כ חזק.

אגב השפעה ואגב תאילנד, מסתבר שבאיזה מסמך של השלטונות שם הוא צויין כגורם שמסכן את המונרכיה במדינה. אני פשוט מעריץ אותו על מה שהוא עושה. זאת תכנית אינפורמטיבית לא פחות ממה שזאת תכנית סאטירית. אין שם בדיחות חה-חה, הבן אדם מעביר מידע ומסרים, הוא פשוט עושה את זה מצחיק. וגם כשזה פחות מצחיק זאת פשוט תכנית חשובה.

מה שבאמת יפה זה שהוא לקח את הקונספט הרגיל של "תכנית חדשות סאטירית", והתחיל לעשות עבודה עיתונאית אמיתית במקום לזרוק כמה בדיחות, לצחוק על דברים ילדותיים, ואז כשמבקרים אותו להגיד "אני לא עיתונאי, אני קומיקאי, זאת בדיחה" כהגנה (נקודה לרעת ג'ון סטוארט, עם כל הסימפטיה אליו). וגם הוריד את הראיונות המשעממים, ו-HBO נותנים לו להתפרע. גם מבחינת תקציב והפקה, וגם מבחינת צנזורה. הוא דיבר על זה שבגלל שאין להם ספונסרים הוא יכול לבקר את כולם באופן חופשי.

ולחשוב שעד לפני שנה וחצי הייתי בין הישראלים היחידים שהכירו אותו... מדהימה התאוצה שבה צבר וממשיך לצבור פופולריות בעולם.

רגע משפחתי מרגש: אמא שלי גילתה את התכנית, ואוהבת אותה. מסתבר שזה משודר בהוט בערוץ 3 בימי שלישי ב-22:00 אם למישהו אין כח להוריד, או שרוצה תרגום.