Jump to content

ערים/שכונות "צהובות"

השליח

Recommended Posts

עומר

אתה מדבר על הימים של שנות ה50-60-70

שבאמת היו מעוזות של אוהדים

היום אתה יכול למצוא ערבובים

פה זה לא קטלוניה \מדריד

שיש אוהדים ברורים גם לפי רקע ומוצא

ליובנטוס יש מלא אוהדים שהם לווא דווקא מהעיר טוריניו, ששם רוב העיר אוהדים את הקבוצה טורינו ולא את יובנטוס.

עומר

אתה מדבר על הימים של שנות ה50-60-70

שבאמת היו מעוזות של אוהדים

היום אתה יכול למצוא ערבובים

פה זה לא קטלוניה \מדריד

שיש אוהדים ברורים גם לפי רקע ומוצא

ליובנטוס יש מלא אוהדים שהם לווא דווקא מהעיר טוריניו, ששם רוב העיר אוהדים את הקבוצה טורינו ולא את יובנטוס.

לא, אבל עדיין בדר"כ במחוזות שקרובים לערים גדולות יאהדו את הקבוצה שקרובה לשם.

עובדה שאין אוהדי מכבי בנתניה, למשל.

ולגבי טורינו אני די בטוח שזה מיתוס, כמו הקטע עם סיטי שכביכול יותר אהודה במנצ'סטר (שסקרים הפריכו את המיתוס הזה).

דווקא במדריד/קטלוניה זה רחוק מהסרט מלחמה האתני שמציירים בערוץ הספורט, ובאמת הקבוצה הכי אהודה בקטלוניה אחרי ברצלונה היא... ריאל מדריד. האהדה בספרד מפוזרת הרבה יותר מאשר בארץ.

ודווקא בספרד הגיוני שיהיה ככה, כי בכל מקרה רוב הקהל רחוק מהאצטדיון. בארץ כשאין לילדים איך להגיע מנתניה זה לא משנה שבכיתה א' רובם בעד חיפה, אם אין אבא שייקח אותם אז בתיכון הם כבר לא נשארים אוהדים של המפעלים הפטרוכימיים ובגיל 18 נתניה יותר אהודה באחוזים מקרב אלו שמתעניינים בכדורגל מאשר בקרב בני 8 בעיר. ולכן גם הפוך, לא יהיו הרבה אוהדי מכבי (רק שמכבי מלכתחילה לא אהודה בנתניה, או לפחות לא היתה, וכשאני הייתי בכיתה א' זה היה בדאבל של '96, ועדיין הייתי המכביסט היחיד). אבל בהרצליה שממנה יותר פשוט להגיע לבלומפילד, וכשיש קרובי משפחה מהאיזור שיכולים לקחת אותך, זה שונה.

הטווח שבו אפשר לייצר אוהדים חדשים מהצלחות הוא יותר מוגבל ממה שלפעמים חושבים פה. יש סיבה שבארה"ב מנתחים טוב-טוב איפה להכניס קבוצות חדשות, למשל. גם אם בכל הארץ ילדים יאהבו את מכבי עכשיו, בעיקר אלה מהמרכז ימשיכו לאהוד אותה.

להיות "אהודים בכל הארץ" זה סיסמה יפה, אבל מתוך 100 ילדים שיתחברו למכבי בעקבות ההצלחה בכל עיר, באילת ובבאר שבע ימשיכו לאהוד אותה הרבה פחות מאשר בהרצליה ובחולון.

זה לא השוק שלנו.

ראשון-חולון-בת ים מאוד חזקות במכבי, אבל בראשון יש גם ים אוהדי הפועל.

ר"ג ורמלה סופר מכבי.

השרון זה אחושרמוטה הפועל.

בשרון הפועל אחוז קטן מאוד לעומת מכבי/ביתר/חיפה.

ובאופן כללי השרון אחושרמוטה של מכבי

לא, אבל עדיין בדר"כ במחוזות שקרובים לערים גדולות יאהדו את הקבוצה שקרובה לשם.

עובדה שאין אוהדי מכבי בנתניה, למשל.

ולגבי טורינו אני די בטוח שזה מיתוס, כמו הקטע עם סיטי שכביכול יותר אהודה במנצ'סטר (שסקרים הפריכו את המיתוס הזה).

דווקא במדריד/קטלוניה זה רחוק מהסרט מלחמה האתני שמציירים בערוץ הספורט, ובאמת הקבוצה הכי אהודה בקטלוניה אחרי ברצלונה היא... ריאל מדריד. האהדה בספרד מפוזרת הרבה יותר מאשר בארץ.

ודווקא בספרד הגיוני שיהיה ככה, כי בכל מקרה רוב הקהל רחוק מהאצטדיון. בארץ כשאין לילדים איך להגיע מנתניה זה לא משנה שבכיתה א' רובם בעד חיפה, אם אין אבא שייקח אותם אז בתיכון הם כבר לא נשארים אוהדים של המפעלים הפטרוכימיים ובגיל 18 נתניה יותר אהודה באחוזים מקרב אלו שמתעניינים בכדורגל מאשר בקרב בני 8 בעיר. ולכן גם הפוך, לא יהיו הרבה אוהדי מכבי (רק שמכבי מלכתחילה לא אהודה בנתניה, או לפחות לא היתה, וכשאני הייתי בכיתה א' זה היה בדאבל של '96, ועדיין הייתי המכביסט היחיד). אבל בהרצליה שממנה יותר פשוט להגיע לבלומפילד, וכשיש קרובי משפחה מהאיזור שיכולים לקחת אותך, זה שונה.

הטווח שבו אפשר לייצר אוהדים חדשים מהצלחות הוא יותר מוגבל ממה שלפעמים חושבים פה. יש סיבה שבארה"ב מנתחים טוב-טוב איפה להכניס קבוצות חדשות, למשל. גם אם בכל הארץ ילדים יאהבו את מכבי עכשיו, בעיקר אלה מהמרכז ימשיכו לאהוד אותה.

להיות "אהודים בכל הארץ" זה סיסמה יפה, אבל מתוך 100 ילדים שיתחברו למכבי בעקבות ההצלחה בכל עיר, באילת ובבאר שבע ימשיכו לאהוד אותה הרבה פחות מאשר בהרצליה ובחולון.

זה לא השוק שלנו.

ההצלחות האלה בסופו של דבר מייצרות דור של אוהדים בכל מקום

אם תשאל הרבה אוהדי כדורגל חלק נכבד גדל על איזושהי הצלחה של הקבוצה שלהם וזוכר לה חסד נעורים

אז החלק הרחב בעוגה נמצא במרכז אבל יש הרבה אוהדי כדורגל ( ואני מדבר על ילדים)

אפילן מהפריפריה שיהפכו לאוהדי מכבי כתוצאה מהצלחות

עם כל הכבוד לכל משחק הוא חוויה מכבי יודעת שהדרך הכי טובה לייצר אוהדים נוספים היא דרך הצלחות וזה הכרחי למכבי בכדי להישאר המועדון הגדול שהייתה מאז ומתמיד

אני בטוח שעם כל השינוי שחל במחלקת השיווק - חושבים כל הזמן איך לצאת מהגבולות של המרכז ולמשוך ילדים מהדרום והצפון לאהוד את הקבוצה

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

ההצלחות האלה בסופו של דבר מייצרות דור של אוהדים בכל מקום

אם תשאל הרבה אוהדי כדורגל חלק נכבד גדל על איזושהי הצלחה של הקבוצה שלהם וזוכר לה חסד נעורים

אז החלק הרחב בעוגה נמצא במרכז אבל יש הרבה אוהדי כדורגל ( ואני מדבר על ילדים)

אפילן מהפריפריה שיהפכו לאוהדי מכבי כתוצאה מהצלחות

עם כל הכבוד לכל משחק הוא חוויה מכבי יודעת שהדרך הכי טובה לייצר אוהדים נוספים היא דרך הצלחות וזה הכרחי למכבי בכדי להישאר המועדון הגדול שהייתה מאז ומתמיד

אני בטוח שעם כל השינוי שחל במחלקת השיווק - חושבים כל הזמן איך לצאת מהגבולות של המרכז ולמשוך ילדים מהדרום והצפון לאהוד את הקבוצה

שוב, איך זה שמכל שנות ה-90 לא צמח אף אוהד מכבי בנתניה? יש גבולות לדברים האלה.

בפריפריה אולי תוכל ליצור אוהדים (בעיקר כאלה שלא הולכים למשחקים) במקומות שאין קבוצה אחרת. עכשיו כשב"ש צוברת תאוצה גם זה יהיה לך יותר קשה.

בניגוד למדריד ולברצלונה שאין אף אחת בליגה שלהן, ובספרד לפי סקרים ומחקרים שראיתי יש אנשים שיש להם שתי קבוצות, בארץ זה לא ככה. בארץ יש בצפון את חיפה, בדרום את ב"ש, בשרון (בחלקו) את נתניה, בירושלים את בית"ר, וכולן מושכות אוהדים מקומיים. למכבי יש בעיקר את גוש דן והסביבה.

אתם יכולים לבדוק גם מאיפה האנשים בפורום, למשל (וזה לא כי במקומות אחרים אין אינטרנט).

ילד שאין לו איך להגיע למשחקים ויש לו קבוצה גדולה (מבחינת קהל, הרי מבחינות אחרות בית"ר למשל קבוצה בינונית במקרה הטוב) באיזור שלו, יאהד את הקבוצה המקומית. זה לא משנה כמה אליפויות מכבי תיקח.

אתה יכול "לגנוב" דורות של אוהדים במרכז מהפועל, לא בצפון מחיפה. כל אהדה שתשיג בחיפה תהיה זניחה.

אצל ילדים זה מאוד נזיל

ולא תמיד רצים למה שהכי קרוב לבית

כי גם לילדים אין כ״כ מודעות לעניין המרחק

אני גם חושב שהפורום יכול להוות מדגם מייצג

מעניין איך זה ייראה ( וכמובן שכל אחד יירשום את המקום שבו גדל)

אז שוב, אני אומר לך מניסיון כנתנייתי - הילדים לא רצו למכבי נתניה, כן למכבי חיפה. אבל אף אחד לא לקח אותם למשחקים. ואז הם התחילו ללכת עם החברים שהלכו למשחקים של נתניה, או עם קרובים. עד התיכון לא נשארו אוהדי חיפה, רק נתניה.

אני מחולון שכונת קריית שרת אם לדייק,מכבי והפועל הכי חזקות בשטח אבל רוב למכבי ורוב לא קטן,ואני מכיר יחסית הרבה אוהדים,השאר זה בית"ר,חיפה אני בקושי מכיר אוהד אחד.

אני גם נולדתי בקרית שרת ושאני היתי צ עיר לא הכרתי אוהדי הפועל כלכך אלא יותר חיפה, בית"ר ומכבי

שוב זה לא קשור לדעתי לאיזורים לדעתי, בכל מקום יש אוהדים של כל הקבוצות, זה לא כמו פעם שהכדורגל והאיזור היה דגש מסוים

האמת שאם מדברים על ראשון אז אני חושב שאנחנו העיר הכי כללית וחסרת זהות בארץ.

יש פה הכל: מכבי, הפועל, בית"ר וחיפה.

יש פה פשוט המון אוהדים לכל ארבעת הגדולות (למרות שיש רוב למכבי, גם לאחרות לא חסרים פה אוהדים).