Jump to content

מכבי - אלבה ברלין

Yellow_Hell

Recommended Posts

סופו היה גדול, אבל שוב עשה שרשרת עבירות מפגרת ומיותרת לחלוטין בדקות האחרונות שלו על הפרקט.

אני לא חושב שצריך להשאיר אותו, בטח לא בשכר הנוכחי. אם הוא מוכן לקצץ ולהפוך לסנטר המחליף, כלומר, השחקן השישי, אין בעיה.

סמית היה עצום, תצוגת קליעה ברמת NBA, לא פחות.

סמית׳ אולי קלע המון

אבל מה שעשו רנדל וטיוס...

גם סופו היה מצוין, איפה יציע ההשמצות?

בשורה התחתונה? כמעט כל מכבי נתנה משחק מעולה. חוץ מפארגו ואלכסנדר שהיו מאוד פושרים, כל אחד נתן את מה שהיה צריך.

סמית' עם הנקודות והריבאונדים. יוגב בלי הרבה תרומה סטטיסטית אבל כמה ריבאונדים חשובים וניהול משחק טוב. עושה רושם שהבין שהוא בתקופה רעה, לקח צעד אחורה ונתן את התרומה שלו באנרגיות ובדברים הקטנים. טיוס ורנדל עם הגנה גדולה וכמובן תרומה יפה בהתקפה. סופו היה נהדר מתחת לסל ומכבי שיחקה עליו כמו שצריך בדקות שהוא היה על הפרקט. דווקא אתמול השופטים הדביקו לו לפחות 2 עבירות על כלום, אם על דברים כאלה שורקים לו עבירות אז באמת שאני לא יודע מה הוא כבר יכול לעשות נגד זה. לינהארט אמנם עם 2 נקודות ולא הרבה דקות, אבל נתן הגנה מעולה עם 2 חטיפות ועבירות חכמות שעצרו את משחק המעבר של אלבה בדקות שהם חזרו לעניינים.

בכלליות - להגיע לגרמניה למשחק כזה מכריע, באולם ביתי עם כל האנרגיות שהיו שם ולהחזיק את היריבה על 8 נקודות פחות מהממוצע שלה (72.41) - הישג גדול. כמו שפיני אמר אתמול אחרי המשחק - אם מכבי היו אפילו ביום בינוני מהעונשין במקום יום מזעזע, אז זה משחק של 14-15 נקודות הפרש שמוכרע הרבה לפני דקות הסיום.

יש את הקטע שתמיד חוזר שהמצלמה על סופו וברור לכןלם שבמהלך הבא ישרקו לו עבירה כי הוא שפוך/כי השופטים מתחשבנים.

אני אהבתי איך אדלשטיין בכה על הקטע שרנדל ואלכסנדר הובילו כדור. לדעתי זו חתיכת הברקה של גודס פיני. בכלל גודס מפתיע, הוא הרבה יותר טוב ואסרטיבי ממה שחשבתי ובטח לעוזר בעונה ראשונה ראשית.

יש את הקטע שתמיד חוזר שהמצלמה על סופו וברור לכןלם שבמהלך הבא ישרקו לו עבירה כי הוא שפוך/כי השופטים מתחשבנים.

אני אהבתי איך אדלשטיין בכה על הקטע שרנדל ואלכסנדר הובילו כדור. לדעתי זו חתיכת הברקה של גודס פיני. בכלל גודס מפתיע, הוא הרבה יותר טוב ואסרטיבי ממה שחשבתי ובטח לעוזר בעונה ראשונה ראשית.

מה הוא אמר?

ואני חושב שזה היה מביך שאיבדנו בערך 5 כדורים על הקטע הזה שלא הצלחנו להוציא כדור חוץ מתחת לסל שלנו ועד להוביל אותו לחצי המגרש.

בשורה התחתונה? כמעט כל מכבי נתנה משחק מעולה. חוץ מפארגו ואלכסנדר שהיו מאוד פושרים, כל אחד נתן את מה שהיה צריך.

סמית' עם הנקודות והריבאונדים. יוגב בלי הרבה תרומה סטטיסטית אבל כמה ריבאונדים חשובים וניהול משחק טוב. עושה רושם שהבין שהוא בתקופה רעה, לקח צעד אחורה ונתן את התרומה שלו באנרגיות ובדברים הקטנים. טיוס ורנדל עם הגנה גדולה וכמובן תרומה יפה בהתקפה. סופו היה נהדר מתחת לסל ומכבי שיחקה עליו כמו שצריך בדקות שהוא היה על הפרקט. דווקא אתמול השופטים הדביקו לו לפחות 2 עבירות על כלום, אם על דברים כאלה שורקים לו עבירות אז באמת שאני לא יודע מה הוא כבר יכול לעשות נגד זה. לינהארט אמנם עם 2 נקודות ולא הרבה דקות, אבל נתן הגנה מעולה עם 2 חטיפות ועבירות חכמות שעצרו את משחק המעבר של אלבה בדקות שהם חזרו לעניינים.

בכלליות - להגיע לגרמניה למשחק כזה מכריע, באולם ביתי עם כל האנרגיות שהיו שם ולהחזיק את היריבה על 8 נקודות פחות מהממוצע שלה (72.41) - הישג גדול. כמו שפיני אמר אתמול אחרי המשחק - אם מכבי היו אפילו ביום בינוני מהעונשין במקום יום מזעזע, אז זה משחק של 14-15 נקודות הפרש שמוכרע הרבה לפני דקות הסיום.

מסכים עם כל מה שכתבת, ממליץ לך פעם אחת להסתכל רק על פארגו בפוזשנים הגנתיים, הבן אדם פשוט בית ספר לאיך עושים הגנה, וכמעט אף אחד לא רואה את זה חוץ מרסקין שפה ושם זורק על זה איזו הערה

שכחת שגודס כבר היה מאמן ראשי בראשל"צ והפועל ירושלים?

הוא תמיד היה מאמן טוב, אבל השנים במערכת של מכבי, ועוד תחת בלאט, עשו לו רק טוב.

מכל הראיונות איתו נראה שמדובר על אדם סופר אינטליגנטי, מסוג האנשים שכל אחד ישמח אם יהיה במערכת שלו.

מסכים עם כל מה שכתבת, ממליץ לך פעם אחת להסתכל רק על פארגו בפוזשנים הגנתיים, הבן אדם פשוט בית ספר לאיך עושים הגנה, וכמעט אף אחד לא רואה את זה חוץ מרסקין שפה ושם זורק על זה איזו הערה

דווקא במשחק הזה ראיתי כמה חורים שפארגו עשה... אני גם שם לב שהרבה פעמים פארגו נשאר לשמור בודד על גבוה בגלל הגנת החילופים של גודס, זה ממש מעצבן אותי, כי הוא מתעייף מהר אחרי הפוזשנים ההגנתיים האלה, ומרגישים את זה.

פארגו הוא אחד הגארדים ששומרים הכי טוב בפוסט מבין השחקנים שראיתי באירופה, בטח ביחס לגודל שלו.

הבעיה שלו היא יותר מול גארדים זריזים. גם אפשר לראות את הקושי היחסי שלו בחדירות לסל, זה לא בא לו בקלות, ואולי הזיכרון שלי לא טוב, אבל אני חושב שבקדנציה הקודמת במכבי הוא הגיע לסל בקלות רבה יותר. נדמה שהוא איבד קצת מהאתלטיות והזריזות שהייתה לו, ובמקום זה יש לו יותר כוח ופיזיות.

כמו שנכתב פה מעלי, פארגו שומר מדהים בפוסט ובעצם מבטל את רוב המיס-מאצים שנוצריםמולו אחרי חילופים בהגנה

כל מה שפארגו עושה בפוסט זה לתת גוף ושניה אחר כך לנתק מגע ולגרום לגבוה לאבד שיווי משקל וליפול החוצה. לפעמים זה עובד ולפעמים לא.

הבעיה עם ההגנה של פארגו, ובעיניי הוא שומר גרוע, היא איך שהוא לא מזיז רגליים כשהוא שומר על נמוכים.

כל מה שפארגו עושה בפוסט זה לתת גוף ושניה אחר כך לנתק מגע ולגרום לגבוה לאבד שיווי משקל וליפול החוצה. לפעמים זה עובד ולפעמים לא.

הבעיה עם ההגנה של פארגו, ובעיניי הוא שומר גרוע, היא איך שהוא לא מזיז רגליים כשהוא שומר על נמוכים.

אני ממש לא מסכים, אני חושב שפארגו שומר מצוין בפוסט. נדירים המקרים שעושים עליו סל.

אני ממש לא מסכים, אני חושב שפארגו שומר מצוין בפוסט. נדירים המקרים שעושים עליו סל.

100%. דעה לגיטימית

העניין הוא שאתה מודד הגנה של שחקן בשמירה על המאצ'אפ שלו באותה עמדה, לא במיס מאצ' שקורה 3-4 פעמים במשחק. ובחוץ פארגו לא נותן ת'תחת שלו בהגנה.

100%. דעה לגיטימית

העניין הוא שאתה מודד הגנה של שחקן בשמירה על המאצ'אפ שלו באותה עמדה, לא במיס מאצ' שקורה 3-4 פעמים במשחק. ובחוץ פארגו לא נותן ת'תחת שלו בהגנה.

זה בדיוק מה שכתבתי לפני כמה הודעות

פארגו שומר יוצא מן הכלל בפוסט (יותר ממה שאתה נותן לו קרדיט, כי זה לא רק הקטע עם השיווי משקל, אלא פלג גוף עליון חזק)

אבל אני מסכים איתך שכשהוא מתמודד מול גארדים נמוכים וזריזים, הם בורחים לו יותר מדי בקלות (וגם בהתקפה קשה לו יחסית לחדור, הוא עושה את זה בעיקר עם הרבה כוח)

עוברים אותו כי הוא לא רוצה לשמור. יש לו גישה של "אני סופרסטאר והקבוצה לא יכולה להסתדר בלעדיי אז אני יכול לא לשמור". הוא עושה את המינימום בהגנה כדי לצאת ידי חובה וזה מאוד מפריע לי.

גם אחת הסיבות שאנחנו חוטפים יותר מדי מטווחי שלשות היא שהוא בתור שחקן נמוך לא זז מספיק בהגנה