Jump to content

ההתאחדות: שחקן שיושאל יוכל לשחק מול קבוצת האם

מוצי

Recommended Posts

מהלך מטומטם מהיסוד, אך לא מפתיע התחשב בחלמאות העסקונה הישראלית שחושבת שאנחנו יותר חכמים מכל העולם , הרי בגלל זה נראינו ככ טוב השבוע במוקדמות היורו.

החלטה דבילית שתפגע בכדורגל הישראלי לטווח הארוך ובפועל תחזק רק אותנו ואת חיפה

את האמת? קונה את זה...

גם ככה הכל פה רקוב ומלא אינטרסים, אז מצידי אפשר גם לוותר על חיפה ושתהיה פה ליגה של קבוצה אחת.

עד שלא יחליפו את כל מקבלי ההחלטות של הליגה השישית באירופה שום דבר לא ישתנה פה.

את האמת? קונה את זה...

גם ככה הכל פה רקוב ומלא אינטרסים, אז מצידי אפשר גם לוותר על חיפה ושתהיה פה ליגה של קבוצה אחת.

עד שלא יחליפו את כל מקבלי ההחלטות של הליגה השישית באירופה שום דבר לא ישתנה פה.

זה נכון, מצדי שתהיה פה קבוצה אחת בליגה ועל הזין כל השאר, פשוט לדעתי אם אנחנו רוצים לראות מכבי באמת חזקה גם במפעלים באירופה חשוב שתהיה לנו גם תחרות בליגה.

זה נכון, מצדי שתהיה פה קבוצה אחת בליגה ועל הזין כל השאר, פשוט לדעתי אם אנחנו רוצים לראות מכבי באמת חזקה גם במפעלים באירופה חשוב שתהיה לנו גם תחרות בליגה.

ברגע שתעשה את "הקפיצת מדרגה" בשחקנים, אתה גם תעשה קמפיינים מכובדים באירופה.

הליגה תהפוך להיות כמו בכדורסל..."משחק אימון" - אלא אם יהיה פה באמת חריש עמוק, מה שאני לא מאמין שיקרה.

בסופו של דבר? בהתאחדות המשכורת נכנסת ב-1 לחודש, את מי זה מענייין התקדמות, תארים, יציאת שחקנים לאירופה וכ'ו...?

שקבוצות יבינו שכדי להתקדם צריך לעשות את "המהפף" של מכבי ולא כל מני מזימות ותככים אתה תראה פה ליגה תחרותית... עד אז תשכח מזה.

אפשר גם להתקדם באירופה מבלי שתהיה תחרות בליגה ראו ערך אולימפיאקוס ובאזל שלפני שהם השתלטו על הליגות שלהם אז הם לא ממש הצליחו באירופה כמו בשנים האחרונות אבל כמובן שגם תחרות לא תזיק להתחזקות של מכבי למורות שלא ממש אכפת לי מהקבוצות האחרות ושיחקנו

אפשר גם להתקדם באירופה מבלי שתהיה תחרות בליגה ראו ערך אולימפיאקוס ובאזל שלפני שהם השתלטו על הליגות שלהם אז הם לא ממש הצליחו באירופה כמו בשנים האחרונות אבל כמובן שגם תחרות לא תזיק להתחזקות של מכבי למורות שלא ממש אכפת לי מהקבוצות האחרות ושיחקנו

לא בטוח כמה הן מעידות על הכלל. קח לדוגמא את באייר שנה שעברה שאנסה את הליגה הגרמנית אבל בחצי גמר מול ריאל קיבלה בראש, השחקנים שלה כבר היו אלופי גרמניה בשלב הזה.

ברגע שתעשה את "הקפיצת מדרגה" בשחקנים, אתה גם תעשה קמפיינים מכובדים באירופה.

הליגה תהפוך להיות כמו בכדורסל..."משחק אימון" - אלא אם יהיה פה באמת חריש עמוק, מה שאני לא מאמין שיקרה.

בסופו של דבר? בהתאחדות המשכורת נכנסת ב-1 לחודש, את מי זה מענייין התקדמות, תארים, יציאת שחקנים לאירופה וכ'ו...?

שקבוצות יבינו שכדי להתקדם צריך לעשות את "המהפף" של מכבי ולא כל מני מזימות ותככים אתה תראה פה ליגה תחרותית... עד אז תשכח מזה.

כמובן אני מסכים איתך, 99 אחוז מהקבוצות פה מחפשות קיצורי דרך ולא עבודה קשה

לא בטוח כמה הן מעידות על הכלל. קח לדוגמא את באייר שנה שעברה שאנסה את הליגה הגרמנית אבל בחצי גמר מול ריאל קיבלה בראש, השחקנים שלה כבר היו אלופי גרמניה בשלב הזה.

כמובן אני מסכים איתך, 99 אחוז מהקבוצות פה מחפשות קיצורי דרך ולא עבודה קשה

אם אתה רוצה לכוון לעלייה כמעט כל שנה לליגת האלופות ועונה נחמדה בליגה האירופית אז אתה תצטרך להשתלט על הליגה שלך זה לא שאתה מכוון עכשיו לזכייה בליגת האלופות שלרמות האלו אתה באמת צריך תחרות בליגה.

זה הכל בגלל הרחשים באוויר של אלו שרוצים לפגוע במכבי.

בדיוק כמו ההרכב של הנבחרת וכדומה, כשיש כתבה על ליאור רפאלוב ועל אוראל דגני הגבר אז הם פותחים בנבחרת מבלי שום קשר ליכולות שלהם במגרש או לזהות היריבה והמערך.

כל איש ספורט כאן מנסה לרצות את האחר.

הרי ברור לכם שזה עקב הקמפיין של משה פרימו ולא בגלל שהייתה איזה חשיבה הגיונית לגבי הנושא הזה.

הרי למכבי אין בעיה שהמושאלים ישחקו נגדה אבל שישלמו לה כסף - זה לא נורמלי? הבעיה שזה נורמלי מדי אז כאן בארץ מחליטים לשנות ולעשות עוד חוקים.

רק אצלנו יש ועדות איתור וכל הזבל הזה, לא אתפלא אם כמה כאלו בהתאחדות שלא מרוצים מההכנסה החודשית שלהם ימציאו איזו ועדת איתור ל"חוק המושאלים 2015"

אם מישהו כאן בקשר עם מורן מאירי עו"ד של מכבי ואם במקרה במקרה הוא כבר לא חשב על הפתרון לתקנה החדשה של ההתאחדות אז פתרון אחד הוא---

בהסכם עם הקבוצה שמכבי השאילה לה שחקן בסכום x יש להוסיף כי אם השחקן ישותף נגד מכבי יש לשלם למכבי תוספת של 20000$ עבור כל משחק גם אם מדובר בחלק של משחק.

בלי להיכנס להאם החוק צודק או לא, אם הם באמת רוצים למנוע איסור על שחקנים לשחק מול הקבוצה המשאילה, קל למנוע גם הפתרון שהצעת (או פתרונות אחרים מהסוג),

הם פשוט צריכים לנסח את החוק ככה שיאסור על התייחסות בחוזה למשחקים מול הקבוצה המשאילה באופן ספציפי.

מהלך מטומטם מהיסוד, אך לא מפתיע התחשב בחלמאות העסקונה הישראלית שחושבת שאנחנו יותר חכמים מכל העולם , הרי בגלל זה נראינו ככ טוב השבוע במוקדמות היורו.

החלטה דבילית שתפגע בכדורגל הישראלי לטווח הארוך ובפועל תחזק רק אותנו ואת חיפה

אמממ... זו דווקא החלטה שפועלת ע״פ הוראת אופ״א. ממש לא בניגוד לעולם.

http://www.uefa.org/about-uefa/administration/news/newsid=2088774.html

אמממ... זו דווקא החלטה שפועלת ע״פ הוראת פיפ״א. ממש לא בניגוד לעולם.

http://www.uefa.org/about-uefa/administration/news/newsid=2088774.html

כל כך לא נכון ברמות אחרות. אצל אופ"א יש הרבה פחות ניגוד עניינים מאחר שמדובר בתחרויות במסגרת כלל יבשתית. לעומת זאת, בכל הליגות תחת אופ"א (או לפחות ברובן ולבטח בבולטות שבהן) קיים איסור מובנה כזה בחוק, והיכן שלא קיים, הקבוצות משתדלות להימנע מלשתף שחקנים על מנת לצמצם את ניגוד העניינים.

אתה חייב להפריד בין מסגרת מקומית לאירופית.

כל כך לא נכון ברמות אחרות. אצל אופ"א יש הרבה פחות ניגוד עניינים מאחר שמדובר בתחרויות במסגרת כלל יבשתית. לעומת זאת, בכל הליגות תחת אופ"א (או לפחות ברובן ולבטח בבולטות שבהן) קיים איסור מובנה כזה בחוק, והיכן שלא קיים, הקבוצות משתדלות להימנע מלשתף שחקנים על מנת לצמצם את ניגוד העניינים.

אתה חייב להפריד בין מסגרת מקומית לאירופית.

דבר ראשון, הגבתי על זה שהוא טען שהוא הולכים נגד כל העולם וממציאים את הגלגל. זה לא נכון. ואין הבדל בהקשר הזה בין ליגה לבין תחרות יבשתית. מה, פתאום הניגוד אינטרסים לא קיים אם מדובר בצ׳מפיונס? שם שחקן לא יכול למכור את הקבוצה שלו?

שנית, עד כמה שאני יודע, מבין הליגות הבכירות איסור כזה קיים רק בפריימרליג, וגם שם יש קריאה לשנות את זה עקב כך שצ׳לסי השאילה 26 שחקנים העונה.

אני מבין למה אתם מתנגדים לזה (אני האחרון שטוען לזה שצריכה להיות אובייקטיביות בגישה לכדורגל) ואני לא חושב שאתם צריכים לתמוך בזה (במצב הפוך אני לא הייתי תומך), אבל הטענה שהשינוי הזה דווקא יפגע בקטנות הוא מגוחך. המצב הקיים יוביל לזה שהקבוצות עם הכסף הגדול יקנו כל שחקן מבטיח, בידיעה שהם יכולים להשאיל אותם וככה לנטרל אותם מלשחק מולם.

אז כן, הפועל פ״ת כנראה היו יורדים ליגה בלי אלטמן והירש, אבל החשיבה כאן היא להביא למצב שלקבוצות הגדולות לא ישתלם להחזיק 26 שחקנים רק בשביל להשאיל את כולם, ואז השחקנים שלא נקלטים בקבוצות הגדולות בכל מקרה יתפזרו בשאר הקבוצות.

וככה השאלות יהיה מה שהן נועדו אליו - שחקנים ספציפיים שמייעדים אותם שצריכים עוד דקות משחק, וחבל לבזבז אותם על הספסל, במקום ציים שלמים של שחקנים.

אני אישית חושב שלא ראוי ששחקן מושאל ישחק מול קבוצת האם שלו, בדיוק בגלל אותו ניגוד עניינים, אבל הבחירה חייבת להיות אצל הקבוצה.

דבר ראשון, הגבתי על זה שהוא טען שהוא הולכים נגד כל העולם וממציאים את הגלגל. זה לא נכון. ואין הבדל בהקשר הזה בין ליגה לבין תחרות יבשתית. מה, פתאום הניגוד אינטרסים לא קיים אם מדובר בצ׳מפיונס? שם שחקן לא יכול למכור את הקבוצה שלו?

שנית, עד כמה שאני יודע, מבין הליגות הבכירות איסור כזה קיים רק בפריימרליג, וגם שם יש קריאה לשנות את זה עקב כך שצ׳לסי השאילה 26 שחקנים העונה.

אני מבין למה אתם מתנגדים לזה (אני האחרון שטוען לזה שצריכה להיות אובייקטיביות בגישה לכדורגל) ואני לא חושב שאתם צריכים לתמוך בזה (במצב הפוך אני לא הייתי תומך), אבל הטענה שהשינוי הזה דווקא יפגע בקטנות הוא מגוחך. המצב הקיים יוביל לזה שהקבוצות עם הכסף הגדול יקנו כל שחקן מבטיח, בידיעה שהם יכולים להשאיל אותם וככה לנטרל אותם מלשחק מולם.

אז כן, הפועל פ״ת כנראה היו יורדים ליגה בלי אלטמן והירש, אבל החשיבה כאן היא להביא למצב שלקבוצות הגדולות לא ישתלם להחזיק 26 שחקנים רק בשביל להשאיל את כולם, ואז השחקנים שלא נקלטים בקבוצות הגדולות בכל מקרה יתפזרו בשאר הקבוצות.

וככה השאלות יהיה מה שהן נועדו אליו - שחקנים ספציפיים שמייעדים אותם שצריכים עוד דקות משחק, וחבל לבזבז אותם על הספסל, במקום ציים שלמים של שחקנים.

אני אישית חושב שלא ראוי ששחקן מושאל ישחק מול קבוצת האם שלו, בדיוק בגלל אותו ניגוד עניינים, אבל הבחירה חייבת להיות אצל הקבוצה.

ההבדל הוא עצום בין מסגרת ליגה למסגרת אירופית. עצום עצום עצום עצום. באירופה ניגוד העניינים הרבה פחות משמעותי כי נדיר יותר שהשחקן ייפגש עם הקבוצה שהשאילה אותו, ועוד יותר נדיר שזה יהיה משחק שמשפיע על המעמד של הקבוצה בה הוא ישחק בעונה הבאה. בליגה אתה בטוח שהשחקן ייפגש עם הקבוצה שהשאילה אותו לפחות פעמיים, ואתה יודע שכל מפגש ישפיע על האליפות או על הכרטיס לאירופה. באירופה לפעמים השחקן משחק בקבוצה שבכל מקרה לא תהייה באירופה בעונה הבאה, וגם כך די קשה לשחקנים לרשום הישגים משמעותיים עם הקבוצה שלהם, מה שמצמצם את ניגוד העניינים (כל שחקן יעדיף לזכות באלופות על פני לעזור לקבוצה ממנה הוא מושאל). כלומר, גם השכיחות, גם ההשפעה וגם המסגרת מצמצמים משמעותית את ניגוד העניינים.

האיסור קיים באנגליה. האיסור קיים (ברמה כזו או אחרת) באנגליה. באיטליה אין איסור כי השאלות נדירות יותר (נפוץ יותר ששתי קבוצות מחזיקות במשותף בזכויות לשחקן, ואז למעשה אין ניגוד עניינים כי הוא שייך לשתיהן). בספרד, אגב, הבעיה כמעט לא קיימת כי לרוב הקבוצות שמייצרות שחקנים יש קבוצת בת. מעבר לזה, אם תשים לב, מרבית הספרדיות משאילות לקבוצות מליגות אחרות.

בכל אופן - הדבר החיובי היחיד במהלך האנטי ספורטיבי הזה הוא שזה מקרב את מכבי להקמת מכבי ב' (גם אם לא פורמלית, פשוט להשאיל כמות משמעותית של שחקנים לקבוצה בלאומית להתחשלות, ביחד עם זכויות פיקוח של הצוות המקצועי שלנו, ייתן את אותו האפקט).

הפוך. השכיחות אם כבר היא סיבה למה באירופה לעשות איסור שכזה הוא אפילו פחות משמעותי. ובמקרים שהם כן נפגשות, למעמד יש חשיבות גדולה בהרבה על המעמד של הקבוצה בעונה מעוד משחק בליגה. אם זה רגיל משחק בליגה, שלא משפיע על אליפות, להשפעה הכלכלית של הצלחה בליגת האלופות תהיה השלכה משמעותית יותר גדולה על עתיד הקבוצה. בטח בעידן שאופ״א מנסים להפוך את חוקי ההוגנות הכלכלית למשהו הרבה יותר משמעותי (ואפשר להתווכח על האם זה צעד נכון, אבל זה הכיוון שלהם). ואם זה משחק שמשפיע על אליפות, אתה צריך להשוות אותו למשחק הגמר. שם אני לא צריך להסביר לך את ההשפעה, כמו גם את זה שזכייה בליגת האלופות מקנה לך אוטומטית מקום בעונה הבאה.
הטענה שכל שחקן יעדיף לזכות באלופות על פני לעזור לקבוצה שלו בעונה שלאחר מכן זהה לטענה שכל שחקן יעדיף לזכות באליפות על פני לעזור לקבוצה שלו בעונה שלאחר מכן. כלומר - זה מתבטל.

רק באנגליה האיסור קיים, וכאמור גם שם יש כבר קריאה לשנות את זה. בגרמניה, הולנד, צרפת וספרד אסור להכניס סעיף כזה בחוזה, ובאיטליה המצב נטרלי - אמנם אין איסור על השחקן לשחק מול קבוצת האם, אבל גם אין איסור על להוסיף את זה לחוזה. ולא, לא בגלל בעלות משותפת, בגלל שזה כבר נאסר בחוק ולא קיים שם: https://uk.eurosport.yahoo.com/news/football-italy-bans-co-ownership-players-082334309--sow.html

אפשר להכניס תירוצים למה בכל מקום זה ככה, אבל בשורה התחתונה - ברוב הליגות הגדולות פועלים כמו מה שאצלנו רוצים לשנות אליו, כמו גם ההנחייה של אופ״א.
אני יודע שאנחנו אוהבים להתייחס אל עצמנו כאל ביצה קטנה ומטומטמת שהולכת נגד העולם, אבל הפעם זה לא המצב. יותר כמו צעדים ליישור קו.

וקצת מצחיק בעיני שאתה מדבר נגד מצב ׳אנטי-ספורטיבי׳ ואז מציג כאלטרנטיבה הקמת קבוצת בת בליגת המשנה. קבוצה שלא רוצה לעלות ליגה זה לא בדיוק אקט ספורטיבי, ואני אפילו לא מדבר על מקרה של מפגש בגביע.

שוב, אני לא אומר שאתה צריך להיות נגד זה. כאמור - אובייקטיביות זה לא דבר שצריך לצפות מאוהד קבוצה. אני אהיה נגד זה שתפתחו קבוצת בת בדיוק מאותה סיבה שאתה תהיה בעד - כי זה טוב לכם, ובלי שום קשר להשפעות כאלו ואחרות על הוגנות או ספורטיביות.

שעיר לעזאזל, מכבי לא צריכה להתנצל שהיא עשירה ויש לה את היכולת והמעמד לקנות שחקנים מוכשרים יותר מהשאר, מה גם שאת חלק מהמוכשרים שמושאלים היא מייצרת בעצמה. אם ימנעו ממנה להבטיח את אי השתתפותו של שחקן השייך לה (!!) נגדה, הם פשוט לא ישאילו יותר (בחינם!!) ליריבות לליגה. זה לא ימנע ממנה להמשיך לקנות את השחקנים עם הפוטנציאל הטוב ביותר אלא רק יגרום לה לחפש פיתרון חדש למצב הקיים של ריבוי צעירים שזקוקים לדקות משחק. עצם זה שההתאחדות נכנסת לחוזים שמכבי חותמת עם קבוצות אחרות כבר יוצר בעיה, כי הרי מה מפריע להתאחדות אם השחקן ישחק נגד הקבוצה לה הוא שייך? זה לא שמכבי הכריחה את הפועל פתח תקווה לחתום על חוזה כזה, אלה התנאים והם הסכימו - רוצים לשתף אותו? שלמו...

קבוצת בת זה לא הכי ספורטיבי בקטע שזו קבוצה שאין לה אינטרס לעלות ליגה באמת, אבל זו הדרך של מכבי להמשיך להשתלט על הכדורגל הישראלי בדרכים ספורטיביות, מצטער שיש לנו שאיפות כאלה ולא שאיפות הישרדות כלכלית...

אני לא מבין מה זה בכלל קשור לשאיפות של מכבי או לגודל של הקבוצה.

גם אם הייתי בעלים של אליצור כוסילמלם, ובשמינית הגמר הצ'מפיונס הייתי מוגרל נגד ריאל מדריד בשורותיה היה משחק מושאל שלי - הייתי מונע ממנו לשחק

ok, picture this:

מחזור אחרון, קבוצה A נגד קבוצה B.

קבוצה A חייבת ניצחון כדי להעפיל לליגה האירופית, והשאילה שחקן לקבוצה B, שחוזר לקבוצתו בתום העונה הסדירה.

פנדל לקבוצה B, השחקן המושאל ניגש לבעוט.

מכניס או לא מכניס ?

מהאתר של ההתאחדות

שחקנים מושאלים מהקבוצה אבו אושר אלטמן עומרי ביטון יגיל ברסקי רוסלן ג'אן ליאור גרץ דניאל זיסו שרון עמאש מנסור פרץ ריף רייכרט בן אבו זייד חסן אקפי דין בן יאיר בן ג'אן דור גולדברג שון ורד עומר לוגסי משה פרל עומרי קאינדה אולנרווזו מוחמד

שטרית אורי

או במילים אחרות......וואו, כמה שחקנים יקרים מכבי קנתה מכל העולם והשאילה רק כי היה לה כסף (לא!)

כמו שאמרו, אם מכבי לא תצליח לעקוף את החוק המטופש הזה - אז שיהיה בהצלחה לחצי מהליגה, ולקבוצות כמו הפועל פ"ת בפרט. מקבלות שחקנים בחינם ואח"כ מתבכיינות על זה. הייתי אומר שהם יורים לעצמם ברגל, אבל הם כנראה החליטו לכרות אותה.

המוטיבציה של מכבי להחזיק שחקנים בעלי פוטנציאל ולהשאיל אותם לקבוצות אחרות לא נפגעת כהוא זה מהחוק הזה. מכבי הייתה מסתדרת מול הפועל פ"ת גם עם אלטמן בהרכב. מכבי תרצה להמשיך ולהשאיל שחקנים, ולהערכתי גם אם אלו ישחקו מולה, היא עדיין תהיה מוכנה לעשות זאת בחינם, או בתעריף נמוך מאוד. בסופו של דבר, אני מסכים לגמרי עם שעיר פה. אני נגד החוק כי הוא דופק את מכבי וכי אין פה איזה עניין מוסרי משמעותי שאני מרגיש שאני צריך להתעלות עבורו מעל לאהדה. אבל קשה להגיד שזה "אנטי-ספורטיבי". חלק מהספורט הוא מהלכים שנועדו לנסות ולהפוך אותו לתחרותי.

ok, picture this:

מחזור אחרון, קבוצה A נגד קבוצה B.

קבוצה A חייבת ניצחון כדי להעפיל לליגה האירופית, והשאילה שחקן לקבוצה B, שחוזר לקבוצתו בתום העונה הסדירה.

פנדל לקבוצה B, השחקן המושאל ניגש לבעוט.

מכניס או לא מכניס ?

לא שאלה רלוונטית. אמרתי קודם, בעיני לא ראוי שהוא ישחק, אבל מי שצריכה להחליט על זה זו הקבוצה עצמה.

אני לא מבין את זה.

אם הקבוצה השואלת משלמת את המשכורת של השחקן ו/או שילמה על ההשאלה - שישחק נגד המשאילה.

אם לא -לא.

הכי הגיוני, הכי פשוט.

שעיר לעזאזל, מכבי לא צריכה להתנצל שהיא עשירה ויש לה את היכולת והמעמד לקנות שחקנים מוכשרים יותר מהשאר, מה גם שאת חלק מהמוכשרים שמושאלים היא מייצרת בעצמה. אם ימנעו ממנה להבטיח את אי השתתפותו של שחקן השייך לה (!!) נגדה, הם פשוט לא ישאילו יותר (בחינם!!) ליריבות לליגה. זה לא ימנע ממנה להמשיך לקנות את השחקנים עם הפוטנציאל הטוב ביותר אלא רק יגרום לה לחפש פיתרון חדש למצב הקיים של ריבוי צעירים שזקוקים לדקות משחק. עצם זה שההתאחדות נכנסת לחוזים שמכבי חותמת עם קבוצות אחרות כבר יוצר בעיה, כי הרי מה מפריע להתאחדות אם השחקן ישחק נגד הקבוצה לה הוא שייך? זה לא שמכבי הכריחה את הפועל פתח תקווה לחתום על חוזה כזה, אלה התנאים והם הסכימו - רוצים לשתף אותו? שלמו...

קבוצת בת זה לא הכי ספורטיבי בקטע שזו קבוצה שאין לה אינטרס לעלות ליגה באמת, אבל זו הדרך של מכבי להמשיך להשתלט על הכדורגל הישראלי בדרכים ספורטיביות, מצטער שיש לנו שאיפות כאלה ולא שאיפות הישרדות כלכלית...

לא אמרתי שאתם צריכים להתנצל. רק אמרתי שאין לכם מה לתאר את זה כ״לא-ספורטיבי״. אם כבר מדובר על מהלך ספורטיבי מובהק. אתם נגד השינוי נטו כי הוא לא טוב למכבי. שוב, זו סיבה מספיק טובה. בדיוק כמו שאני בעד השינוי כי הוא לא טוב לכם, הרבה לפני שאני בעדו כי הוא צעד נכון.

ולמה זה מהלך ספורטיבי? כי אם יקרה מה שאתה אכן אומר, שמכבי פשוט לא תשאיל את השחקנים הללו, שחקנים צעירים שאין להם סיכוי בשלב הזה להשתלב בהרבה פשוט לא יחתמו אצלכם כדי לא לשחק כמה שנים, משום שזה יגמור להם את הקריירה. הרבה פעמים מי שדורש את ההשאלה זה השחקן, ולא הקבוצה. השוק יאזן את עצמו.

ואגב, הטענה על זה שההתאחדות לא צריכה להתערב בחוזים קצת לא מובנת לי. ההתאחדות בכל מקרה מתערבת בחוזים. יש המון תקנות גם ככה על מה מותר ומה אסור. אז רק הוסיפו עוד תקנה כזאת. לא הפכו כאן עולמות.

מהאתר של ההתאחדות

שחקנים מושאלים מהקבוצה אבו אושר אלטמן עומרי ביטון יגיל ברסקי רוסלן ג'אן ליאור גרץ דניאל זיסו שרון עמאש מנסור פרץ ריף רייכרט בן אבו זייד חסן אקפי דין בן יאיר בן ג'אן דור גולדברג שון ורד עומר לוגסי משה פרל עומרי קאינדה אולנרווזו מוחמד

שטרית אורי

או במילים אחרות......וואו, כמה שחקנים יקרים מכבי קנתה מכל העולם והשאילה רק כי היה לה כסף (לא!)

כמו שאמרו, אם מכבי לא תצליח לעקוף את החוק המטופש הזה - אז שיהיה בהצלחה לחצי מהליגה, ולקבוצות כמו הפועל פ"ת בפרט. מקבלות שחקנים בחינם ואח"כ מתבכיינות על זה. הייתי אומר שהם יורים לעצמם ברגל, אבל הם כנראה החליטו לכרות אותה.

רק מדגיש את זה שהחוק לא נועד לפגוע בכם באופן ספציפי (רק לצורך הטענה, לנו יש 15 שחקנים מושאלים, שגם זה לטעמי יותר מדי).