Jump to content

מחשבות

Recommended Posts

אני חושב שזה לא נכון להשוות בין פאקו לסוזה, וזה גם לא הוגן. אם יש תמימות דעים על כך שסוזה הוא המאמן הכי טוב שהיה כאן, אז זה נראה לכם הוגן להשוות כל מאמן אחר לסוזה? תרשו לי להשתמש בדוגמה מעולם הכדורסל, אבל זה כמו ששם משווים אוטומטית כל שחקן גדול למייקל ג'ורדן, וזה עושה עוול לשחק, כי ג'ורדן יש רק אחד, וכל אחד שתשוו אותו אליו יתגמד באופן אוטומטי.

כדורגל התקפי? בעיטות לשער? מול בית"ר בעטנו בערך 17 או 18 בעיטות, אבל פאקו אשם שראדי מעיף כל כדור ליציע או לרגליים של שחקן יריב? ואם זה לא ראדי זה מיטרוביץ' הרי, ואם לא מיטרוביץ' זה איינבינדר, ואם לא הוא אז נוסא שגם הוא לא ניחן ביכולת כיבוש גבוהה. זה הסגל, ועם זה פאקו צריך לעבוד.

הצחיק אותי לקרוא ולשמוע ביקורות על כך שפאקו בחר להמשיך עם אותו הרכב בדיוק כמו מול ק"ש גם נגד בית"ר. למה זה מצחיק? כי אם הוא היה משנה את ההרכב ועדיין לא היינו מנצחים, אז היינו שומעים את אותן ביקורות, רק בכיוון ההפוך - "למה לא להמשיך עם אותו הרכב שניצח את ק"ש?" "הרכב מנצח לא מחליפים" וכו' וכו'.

אני מקווה שבפלייאוף נראה מכבי רעבה יותר, נושכת יותר (ומנצחת יותר), עם סטייט אוף מינד כמו מול ק"ש בגביע. הם צריכים להבין שזה שלא האליפות ולא הגביע מונחים על מגש ומובאים לנו במתנה, אלא שצריך לקחת אותם, ובשביל לעשות את זה צריך להתחיל לרוץ ולדייק. שני דברים שאנחנו קצת לוקים בהם לפעמים.

ראדי כבר שנתיים בועט כדורים ליציע.

אני לא באתי בטענות על זה שהוא פתח עם ההרכב הזה, הקטע הוא שנראה שהוא בא עם חילופים מהבית, יש מצבים שהמשחק מתפתח בכל מיני דרכים, להכניס את בן בסט לאגף ולשלוח את זהבי לריב עם 2 בלמים בשפיץ ?

כל נקודה חשובה עכשיו, גם תיקו היה טוב לנו ובגלל זה עוד לא נרגעתי מהמשחק הזה.

הם צריכים להבין שלא האליפות ולא הגביע מונחים על מגש ומובאים לנו במתנה, אלא שצריך לקחת אותם, ובשביל לעשות את זה צריך להתחיל לרוץ ולדייק. שני דברים שאנחנו קצת לוקים בהם לפעמים.

קצת קשה לרוץ ולדייק כשבהרכב שלך אין את בן חיים ויש את ראדי/אייבינדר/מיטרוביץ׳ .

Dow,

פאקו בטח טוב לליגה הזאת וגם למועדון שלנו בנקודת הזמן הזאת.

סוזה הוא היוצא דופן. אני זוכר את אוסקר והקיבעון עם אבו זייד. זוכר גם זוכר. הוא הצליח לשכלל את מכבי לשיטתו אבל הוא לא היה מאור טקטי כמו סוזה. סוזה הוא חולה נפש במובן הכי טוב של המושג.

הם רגילים.

פאקו שמאקו

הכל מתחיל ונגמר במוטיבציה ורעב.

ולצערי, קהל שבע ומדושן עונג לא יכול לבוא בטענות לשחקנים שבעים. זאת אומרת, הוא יכול - אבל זה לא יהיה הוגן. נאה דורש נאה מקיים.

אני לא משקר, זאת דעתי.

לעומת זאת, הטענה שלך מתבססת על כך שמכבי משחקת עם שישה קשרים בהרכב, זה שקר.

מה אני בא להראות? שאותן הטענות היו גם על הכדורגל של פאולו, ואיפה הוא ואיפה אתם.

הטענה שלי לפאקו זה שנראה שהוא נעול על המערך הזה, ובא עם חילופים מהבית בהרבה מקרים. ( אז משחקים עם הברקות של זהבי, אבל ברוב הזמן בעיקר במשחקי חוץ אנחנו נקבל גול שטותי ואז לך תרדוף )

אני לעולם לא ביקרתי את פאולו סוזה.

ואני לא מסכים שהוא מוציא את המקסימום מהסגל הזה.

המכבייה, אוסקר ירד מאבו זייד מוקדם מאוד.

מהרגע שערן היה פה הוא ויתר על גונזאלו ברוב הפעמים, ורץ עם מיכה עטר ופריצה כשזהבי חלק מהקישור .

כדורגל יפה ? בוא נתחיל בלבעוט לשער ולא להניע כדור מסביב לרחבה.

אני בטוח שהוא אומר לשחקנים לא לבעוט ולהתמסר למוות.

הטענה שלי לפאקו זה שנראה שהוא נעול על המערך הזה, ובא עם חילופים מהבית בהרבה מקרים. ( אז משחקים עם הברקות של זהבי, אבל ברוב הזמן בעיקר במשחקי חוץ אנחנו נקבל גול שטותי ואז לך תרדוף )

אני לעולם לא ביקרתי את פאולו סוזה.

ואני לא מסכים שהוא מוציא את המקסימום מהסגל הזה.

הוא לא נעול על המערך הזה, הוא ניסה לשחק גם עם שני קשרים, פשוט קיבלנו גול תוך עשר דקות ולא היינו רחוקים מלקבל את השני(ק"ש בבית).

שיחקנו במערך הזה לא מעט פעמים העונה, הוא פשוט לא הוכיח את עצמו.

אני בטוח שהוא אומר לשחקנים לא לבעוט ולהתמסר למוות.

אין להם ברירה...

ראיתי את זהבי ומיכה מרימים ידיים בייאוש במשחק האחרון.

קצת קשה לרוץ ולדייק כשבהרכב שלך אין את בן חיים ויש את ראדי/אייבינדר/מיטרוביץ׳ .

איבינידר ומיטרוביץ פתחו בכל משחק חשוב אצל סוזה. והיו נהדרים.

הוא לא נעול על המערך הזה, הוא ניסה לשחק גם עם שני קשרים, פשוט קיבלנו גול תוך עשר דקות ולא היינו רחוקים מלקבל את השני(ק"ש בבית).

שיחקנו במערך הזה לא מעט פעמים העונה, הוא פשוט לא הוכיח את עצמו.

ק"ש בליגה ? ובגביע לא היינו קרובים לקבל ? הם ישבו לנו על השער 10 דקות אם כמה מצבים טובים, גם במערך הזה מגיעים נגדנו למצבים...

אני לא זוכר ששיחקנו במערך הזה הרבה פעמים, בטח לא משחק שלם.

ואני לא אומר שצריך לשחק עם המערך הזה כל משחק 90 דקות, יש מצבים שצריך לשנות.

כולם מאוד נהנים להאדיר את מכבי האימתנית של סוזה אבל מכבי שיש לכם בראש זאת מכבי של ה4-2 מול פרקפורט, לא מכבי שגונבת 1-0 מול בית"ר בנתניה משפיץ של פריצה. בחצי העונה השני נראינו רע ולקחנו אליפות על אדי הדלק שנשארו.

העובדות ברורות. מבחינת איכות הסגל מכבי נמצאת בנסיגה מתמשכת מאז ינואר 14. עם העזיבה של דאבור, הפציעה של יצחקי שעד היום לא חזר ממנה והאלתור של בדש אין לנו חלק התקפי ראוי לאלופה- בטח שלא לאירופה.

בקיץ הגיעו לפה 3 שחקנים שלא תרמו את מה שצופה מהם ואם זה לא מספיק אז גם פריצה פצוע כמעט כל העונה בלי שנרגיש.

מחוד של אלירן/יצחקי, פריצה בכושר ודאבור, כרגע החלוץ היחיד שלנו בסגל הוא בדש. (ותסלחו לי שאני לא סופר את עדן).

אז כן, פאקו מוציא מים מהסלע.

מירוץ האליפות השנה מזכיר לי את זה בספרד בשנה שעברה. נראה כאילו אף קבוצה לא רוצה לקחת את האליפות וכל אחת שיש לה הזדמנות לברוח ולסגור את העניין מועדת.

נקווה שהמזל יפול בצד שלנו.

גם סוזה שיחק ככה עם הבדל אחד-ערן היה חלק מהקישור.

אליפות שלישית זה קשה. גם מול אוויר. בטח שמתחלף פה מאמן כל שנה. קשה מאד.

אם אוסקר היה נשאר, ההימור שלי הוא שמצבנו היה פחות טוב.

פאקו הצליח בתחילת העונה לשנות את הסטייט אוף מיינד של הקבוצה ועל זה אנחנו חיים עד היום.

הסגל שלנו טוב ועמוק במקרים של פציעות, הרחקות ושחיקה.

אבל יש כמה אסים חסרי תחליף מבחינת איכות.

למנצחי משחקים כמו ברק וראדה, אין תחליף. כי ככה זה.

וכן, אין לפאקו את הגמישות המחשבתית. גם לאוסקר לא היה. סוזה מיוחד. הרוב לא כאלה. תראו איך ואן חאל מחריב את היונייטד והוא נחשב לאגדה והוא מאמן מתודי ויסודי. לא פאקו הוא היוצא דופן.

בחלק השני של העונה ראינו הרבה מאוד את ערן תקוע באגף, גם ה3-5-2 המפורסם לא היה חף מביקורות(אתה מוזמן לדפדף כמה עשרות עמודים אחורה אני זוכר שהיה על זה נושא אפילו.)

כולם מאוד נהנים להאדיר את מכבי האימתנית של סוזה אבל מכבי שיש לכם בראש זאת מכבי של ה4-2 מול פרקפורט, לא מכבי שגונבת 1-0 מול בית"ר בנתניה משפיץ של פריצה. בחצי העונה השני נראינו רע ולקחנו אליפות על אדי הדלק שנשארו.

העובדות ברורות. מבחינת איכות הסגל מכבי נמצאת בנסיגה מתמשכת מאז ינואר 14. עם העזיבה של דאבור, הפציעה של יצחקי שעד היום לא חזר ממנה והאלתור של בדש אין לנו חלק התקפי ראוי לאלופה- בטח שלא לאירופה.

בקיץ הגיעו לפה 3 שחקנים שלא תרמו את מה שצופה מהם ואם זה לא מספיק אז גם פריצה פצוע כמעט כל העונה בלי שנרגיש.

מחוד של אלירן/יצחקי, פריצה בכושר ודאבור, כרגע החלוץ היחיד שלנו בסגל הוא בדש. (ותסלחו לי שאני לא סופר את עדן).

מירוץ האליפות השנה מזכיר לי את זה בספרד בשנה שעברה. נראה כאילו אף קבוצה לא רוצה לקחת את האליפות וכל אחת שיש לה הזדמנות לברוח ולסגור את העניין מועדת.

!!

כולם מאוד נהנים להאדיר את מכבי האימתנית של סוזה אבל מכבי שיש לכם בראש זאת מכבי של ה4-2 מול פרקפורט, לא מכבי שגונבת 1-0 מול בית"ר בנתניה משפיץ של פריצה.

אני חושב שהיינו צריכים להוציא יותר מהסגל הזה לפני הפלייאוף, עם כל זה שהוא בינוני.

אני רק מקווה שלא נשלם על זה.

המכבייה, אוסקר ירד מאבו זייד מוקדם מאוד.

מהרגע שערן היה פה הוא ויתר על גונזאלו ברוב הפעמים, ורץ עם מיכה עטר ופריצה כשזהבי חלק מהקישור .

זה גם קשור לאבולוציה שזהבי עבר. הוא בא על תקן שחקן קישור והפך למפלצת גולים. עם איך שעדן נראה, זה לא שיבוץ רע כל כך.

ומעדיף את ערן מאחורי תשע. בדש במקרה הזה נ

אני חושב שהיינו צריכים להוציא יותר מהסגל הזה לפני הפלייאוף, עם כל זה שהוא בינוני.

אם הגענו למצב שבדש(עם כל האהבה אליו) הוא החלוץ המוביל שלנו, אז לא, לא יכולנו להוציא מהסגל הזה יותר.

איבינידר ומיטרוביץ פתחו בכל משחק חשוב אצל סוזה. והיו נהדרים.

צודק, אבל זה היה רק שניהם באמצע . ואייבינדר לא היה תקוע בצד שמאל כמו נגד בית"ר. ומיטרוביץ׳ לא היה צריך גם להיות כוח התקפי אלא רק לחפש את הכוח ההתקפי, בן חיים, יצחקי, דאבור, ערן ופריצה .

בחלק השני של העונה ראינו הרבה מאוד את ערן תקוע באגף, גם ה3-5-2 המפורסם לא היה חף מביקורות(אתה מוזמן לדפדף כמה עשרות עמודים אחורה אני זוכר שהיה על זה נושא אפילו.)

מאד אהבתי את ימי סוזה. הוא היה ספוט און במאני טיים של אירופה והליגה. בסוף הוא כבר שייט על אוטומט. למדתי כדורגל אצלו. שום דבר לא היה מובן מאליו.

אני גם לא נגד פאקו. בהינתן הנסיבות, יורדי הבריק איתו. עם אוסקר אנחנו בסיטואציה פחות טובה היום.

נראה לי שזאת היתה האחריות של ג'ורדי בינואר להביא את מה שחסר, אם נשלם על זה זה רק בגלל יהירות. לא כ"כ קשה היה לשים לב שכל משחק ההתקפה שלנו נחלש מינואר הקודם, אין הוקוס פוקוס, מי שנתן את הגולים נגד חיפה וביתר שנה שעברה פצועים ולא משחקים כבר כל העונה, טבח לא מסוגל להיות ברמה הזאת, גם בבסט, מיכה לא גולר ובדש עושה תמקסימום, רק זהבי כובש למזלנו (?), זאת לא בעיה של מאמן.

אם הגענו למצב שבדש(עם כל האהבה אליו) הוא החלוץ המוביל שלנו, אז לא, לא יכולנו להוציא מהסגל הזה יותר.

מצטער, לא תשכנע אותי.

לשחק נגד הפועל חיפה נתניה וביתר עם 3 שחקנים בהתקפה, שכל הליגה יודעת שצריך לקפוץ על ערן ואז אנחנו לא יכולים לתת גול, פאקו היה צריך לחשוב על פיתרון...

ואני לא מדבר על המשחקים נגד ק"ש וב"ש בכלל, את הפער שלנו היינו צריכים לפתוח נגד הקבוצות שרשמתי למעלה, סתם הפסדנו נקודות.

אין סיבה בעולם לשחק נגד הפועל חיפה ( עם כל הכבוד ) עם 3 קשרים באמצע שלא מסוגלים להצטרף להתקפה.

מאד אהבתי את ימי סוזה. הוא היה ספוט און במאני טיים של אירופה והליגה. בסוף הוא כבר שייט על אוטומט. למדתי כדורגל אצלו. שום דבר לא היה מובן מאליו.

אני גם לא נגד פאקו. בהינתן הנסיבות, יורדי הבריק איתו. עם אוסקר אנחנו בסיטואציה פחות טובה היום.

אני חושב שהאצבע צריכה להיות מופנה כלפי ג'ורדי שכבר שנה וחצי לא מוצא פתרון לבעיית המחץ ולא מצליח להרים את הסגל ב3 חלונות.

הנפילה עם עדן נסלחת אבל אני עד היום לא מבין את ההחלטה ללכת בינואר על עוד מחזיק כדור שאנמי מול השער שיש לנו בשפע על פני סקורר שהקבוצה כל כך צמאה לו.

מקווה שזה לא יעלה לנו באליפות.

נראה לי שזאת היתה האחריות של ג'ורדי בינואר להביא את מה שחסר, אם נשלם על זה זה רק בגלל יהירות. לא כ"כ קשה היה לשים לב שכל משחק ההתקפה שלנו נחלש מינואר הקודם, אין הוקוס פוקוס, מי שנתן את הגולים נגד חיפה וביתר שנה שעברה פצועים ולא משחקים כבר כל העונה, טבח לא מסוגל להיות ברמה הזאת, גם בבסט, מיכה לא גולר ובדש עושה תמקסימום, רק זהבי כובש למזלנו (?), זאת לא בעיה של מאמן.

ג'ורדי טעה בגדול, והוא איכזב אותי מאוד. ( איזה טעות עם אלירן עטר )

אני חושב שסתם איבדנו נקודות בדרך נגד קבוצות מאוד חלשות, אולי אני טועה ולא היה לנו מה למכור נגדם.

מצטער, לא תשכנע אותי.

לשחק נגד הפועל חיפה נתניה וביתר עם 3 שחקנים בהתקפה, שכל הליגה יודעת שצריך לקפוץ על ערן ואז אנחנו לא יכולים לתת גול, פאקו היה צריך לחשוב על פיתרון...

ואני לא מדבר על המשחקים נגד ק"ש וב"ש בכלל, את הפער שלנו היינו צריכים לפתוח נגד הקבוצות שרשמתי למעלה, סתם הפסדנו נקודות.

אין סיבה בעולם לשחק נגד הפועל חיפה ( עם כל הכבוד ) עם 3 קשרים באמצע שלא מסוגלים להצטרף להתקפה.

זאת בדיוק הנקודה .

מעניין להסתכל על נושאים מפברואר/מרץ של העונה שעברה:

http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=154870

http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=154388

http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=154296

http://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=154985

מצד אחד הביקורות כמעט דומות אחד לאחד -- סוזה הגנתי מדי, מתעקש על "שלושה קשרים אחוריים", חוץ מזהבי אין כלום, מכבי חלשה ומתחת לפוטנציאל שלה, מצד שני -- זה באמת מראה שלא התחזקנו במקומות הנכונים אם כבר שנה מדברים על ראדי חלש ומיטרוביץ' שלא תורם בהגנה. זה מחזק עוד יותר את המחשבה שצריך רענון בקיץ, והעמדה של המאמן היא האחרונה שצריכה רענון.