Jump to content

מחשבות

Recommended Posts

אשמח אם תוכל להסביר מה בדיוק אדיר בו .

בדרך לקחת אליפות עם סגל עייף וחלש(ביחס לשנתיים הקודמות), בדרך לקחת גביע, ולקח טוטו.

יש לו מאזן דומה לקודמיו ובתכלס הטענה היחידה שלכם אליו היא שהכדורגל לא יפה לעין, רק שאתם שוכחים שעם סוזה שאתם מהללים אחרי כל הפסד שיחקנו במשך חצי עונה כדורגל אפור שבנוי על הברקות של ערן(שזה בעצם מה שאנחנו רואים העונה.) וסביר להניח שאם לא ההדחה של מטאליסט גם ליגה אירופית לא הייתה לנו. לא שאני מוריד חלילה מהאיכויות של פאולו, המאמן הכי גדול שדרך כאן וכנראה שלא נראה אחד כמוהו בזמן הקרוב, אבל פשוט אין לכם במה להיאחז.

יואב, שאלתי שאלה :)

מפתה לי לכתוב שלא.

ומצד שני מנש, שוב להחליף מאמן? מבאס. לא כל זר הוא סוזה, אנחנו מבינים את זה היום. על ישראלי ממש לא בא לי.

אני חושב שמאד תלוי איך העונה הזאת תסתיים.

אביאל, עם סוזה נתנו 3 בחיפה, 5 לעכו, 3 לקרית-שמונה ועוד כמה משחקים שנתנו תצוגות או מיני תצוגות וגמרנו את העסק בכיף. העונה היו מעטים כאלו ובכלל זה נראה פחות טוב. חוץ מזה סוזה כשהיינו צריכים שעריפם היה עושה שינויים התקפיים. בפאקינה 0-3 פיגור מול באזל הכניס את מיכה דקה 30 ועברנו ל-3 בלמים. אבל עזוב כדורגל, אולי זה השחיקה של הסגל, נגיד. מה עם הצד המנטאלי ? עם סוזה האמנתי תמיד שאנחנו מסוגלים להפוך ולנצח. עם פאקו זה נראה לי כבוי. ברור לי שאם אנחנו סופגים ראשונים מול קבוצה שהיא לא מנמושות הליגה, לא נצליח לחזור, מקסימום תיקו. משהו דעך בנו.

אביאל, הטענה לפאקו זה לא שהכדורגל לא יפה לעין, אלא שהוא לא מוציא את המקסימום מהסגל ומפחד בלי שום סיבה הגיונית להכניס שחקן התקפה על חשבון קשר שלישי מיותר .

אפשר לשחק עם 3 קשרים, אבל אין הצדקה לזה כשאתה נגד קבוצה קטנה בבית או בפיגור 0-1 ואף קשר לא תורם כלום להתקפה.

סוזה, בניגוד אליו, ידע מתי לשחק עם שלושה קשרים (ה0-3 על חיפה בקללה), מתי לעבור ל3 בלמים (בורדו בחוץ)

ומתי לשחק את ה4-3-3 הקלאסי עם זהבי בקישור, לדוגמה ה0-2 על ב"ש בבית עם הצמד של בדש, ששלטנו אבסולוטית והגענו להמון מצבים ו0-4 היה משקף הרבה יותר .

אז כן, בינתיים פאקו מצליח במבחן התוצאה, אבל בוא נראה אם הוא יצליח עם 3 קשרים גם במאני טיים בפלייאוף וגם בגביע שכל קבוצה תתאבד נגדנו .

אני מהמר שלא, כולם כבר למדו מזמן את הנקודות תורפה שלנו, והמערך הזה לא נותן כלום חוץ מהנעת כדור איטית שלא מובילה למצבים ומעט מאוד שחקנים שיכולים לתרום משהו בהתקפה .

אביאל, עם סוזה נתנו 3 בחיפה, 5 לעכו, 3 לקרית-שמונה ועוד כמה משחקים שנתנו תצוגות או מיני תצוגות וגמרנו את העסק בכיף. העונה היו מעטים כאלו ובכלל זה נראה פחות טוב. חוץ מזה סוזה כשהיינו צריכים שעריפם היה עושה שינויים התקפיים. בפאקינה 0-3 פיגור מול באזל הכניס את מיכה דקה 30 ועברנו ל-3 בלמים. אבל עזוב כדורגל, אולי זה השחיקה של הסגל, נגיד. מה עם הצד המנטאלי ? עם סוזה האמנתי תמיד שאנחנו מסוגלים להפוך ולנצח. עם פאקו זה נראה לי כבוי. ברור לי שאם אנחנו סופגים ראשונים מול קבוצה שהיא לא מנמושות הליגה, לא נצליח לחזור, מקסימום תיקו. משהו דעך בנו.

גם עם פאקו נתנו 3 לחיפה, 4 לעכו ו3 לקריית שמונה, גם 5 לאשדוד ופעמיים שלוש ללוזונים.

להקפיץ את נושאי ההלל לג'ורדי על איך שלף מאמן כזה בזמן כ"כ קצר? או את הנושאים על פאולו?

אז נמצאים בתקופה פחות טובה והכדורגל פחות מבריק, במה זה שונה ממכבי של סוזה מינואר ועד סוף העונה?

מאמן גדול שלקח קבוצה כבויה ועייפה ואיכשהו אנחנו עדיין נמצאים במקום הראשון.

אביאל, הטענה לפאקו זה לא שהכדורגל לא יפה לעין, אלא שהוא לא מוציא את המקסימום מהסגל ומפחד בלי שום סיבה הגיונית להכניס שחקן התקפה על חשבון קשר שלישי מיותר .

אפשר לשחק עם 3 קשרים, אבל אין הצדקה לזה כשאתה נגד קבוצה קטנה בבית או בפיגור 0-1 ואף קשר לא תורם כלום להתקפה.

סוזה, בניגוד אליו, ידע מתי לשחק עם שלושה קשרים (ה0-3 על חיפה בקללה), מתי לעבור ל3 בלמים (בורדו בחוץ)

ומתי לשחק את ה4-3-3 הקלאסי עם זהבי בקישור, לדוגמה ה0-2 על ב"ש בבית עם הצמד של בדש, ששלטנו אבסולוטית והגענו להמון מצבים ו0-4 היה משקף הרבה יותר .

אז כן, בינתיים פאקו מצליח במבחן התוצאה, אבל בוא נראה אם הוא יצליח עם 3 קשרים גם במאני טיים בפלייאוף וגם בגביע שכל קבוצה תתאבד נגדנו .

אני מהמר שלא, כולם כבר למדו מזמן את הנקודות תורפה שלנו, והמערך הזה לא נותן כלום חוץ מהנעת כדור איטית שלא מובילה למצבים ומעט מאוד שחקנים שיכולים לתרום משהו בהתקפה .

מה זאת אומרת "אז כן, פאולו מצליח במבחן התוצאה, אבל..."?

במה הוא עוד צריך להצליח?

להכניס עוד שחקן התקפה? העיקר אתם צוחקים על אלישע והמערך של ב"ש.

שום שחקן התקפה לא יעזור, אתם מדברים כאילו יש את הלוקסוס של העונה שעברה להושיב את יצחקי או את דאבור/פריצה על הספסל.

במה בן בסט יועיל?

אתם לא יכולים לדבר על כמה שהוא פלופ ואיך נפלנו ומצד שני לדרוש שהוא ישחק.

הסיבה שאנחנו נראים ככה היא פשוטה, הסגל פשוט חלש, אני לא יודע על איזה מקסימום אתה מדבר, אני לא רואה את הסגל הזה נותן יותר ממה שאנחנו רואים.

עם אלברמן נוסא וערן

מיכה בן חיים ובדש/יצחקי

אנחנו כן מסוגלים להיראות הרבה יותר טוב.

הוא לא מנסה בכלל את האופציה היותר התקפית, להגיד הסגל חלש זה נחמד, בפועל יש לך את מיכה, ורמוט, בן חיים, ערן, בדש ויצחקי.

לא בקטע של לפגוע אחי אבל זה שאתה אומר את זה לא אומר שזה נכון.

"בפועל יש את יצחקי וורמוט", נכון אחי.. איך יכול להיות שהוא לא ניסה לשחק עם יצחקי וורמוט?! איזה מאמן טיפש!! מאמן התקפי היה משחק עם יצחקי והחצי ברך שלו עוד בתחילת העונה!!

חחחחח תשובה מאוד עניינית

אני אמרתי את דעתי . מהמר שבפלייאוף ה3 קשרים יעלה לנו ביוקר .

כי התגובה שלך עברה קריאה אצל גדולי המאמנים..

ד"א ערכתי אחריי שניה..

מסכים לגמרי.

היו סביבי כל כך הרבה אנשים שקיללו קללות בזמן המשחק את השחקנים והמאמן, שממש הוציאו את החשק לראות את המשחק הזה וחיסלו כל סיכוי להנאה מהמשחק.

"למה הוא לא משחק עם שני חלוצים?"

"נו! זוז קדימה!"

והכל בצירוף קללות מכוערות ששחקנים של היריבה לא ספגו....

לעניין הטקטי - ההתעקשות שלו למערך מסויים תשתלם באחד משני המצבים הבאים:

1. פאקו יצליח לאתר ולרכוש קשר אמצע שמתאים יותר מכל השישה שיש לשיטה שלו.

2. פחות סביר לי במצב הנוכחי (אם כי, המשחק מול ק"ש בגביע גרם להרבה לחשוב על זה) - תמצא נוסחא של 3 שמתאימים יותר והמחליפים ידעו בדיוק מה רוצים מהם.

ייאמר לזכותו של פאקו שהוא קיבל סגל מן המוכן ואם זכרוני אינו בוגד בי, מלבד וורמוט שהגיע בינואר, כל שאר השחקנים היו כשפאקו הגיע. ועדיין, לרוץ עם בן בסט האנמי ועם שלישיית קישור דומיננטית אבל לא מהירה במיוחד, לפתוח פער מהמקום השני אחרי פואד ימ"ש ולהגיע למקום שהגיע בגביע - כל אלה צריכים להיות הישג.

רק להיזכר איפה היינו לפני כמה שנים, כשרצו פה כל מיני ישראלביצ'ים ודולי ג'ונסונים למיניהם ולהגיד תודה על מה שיש.

מי אמר לך שפאקו נשאר ?

שמע הכל טוב ויפה, בשורה התחתונה הוא נעול על השיטה הזאת וכל הקבוצות בליגה כבר קלטו את זה, המשחק האחרון היה ניהול משחק הזוי שלו ואני עד עכשיו לא מבין מה הוא עשה שם, אני רק מקווה שהעונה הזאת לא תהיה בכייה לדורות.

מה קשור עכשיו מה שהיה לפני כמה שנים ? אנחנו כבר שנתיים אלופים וצריך לעשות את זה בעונה השלישית, ועם כל ה-6 קשרים הבינוניים שלנו היינו צריכים להיות בפער הרבה יותר גדול.

בדרך לקחת אליפות עם סגל עייף וחלש(ביחס לשנתיים הקודמות), בדרך לקחת גביע, ולקח טוטו.

יש לו מאזן דומה לקודמיו ובתכלס הטענה היחידה שלכם אליו היא שהכדורגל לא יפה לעין, רק שאתם שוכחים שעם סוזה שאתם מהללים אחרי כל הפסד שיחקנו במשך חצי עונה כדורגל אפור שבנוי על הברקות של ערן(שזה בעצם מה שאנחנו רואים העונה.) וסביר להניח שאם לא ההדחה של מטאליסט גם ליגה אירופית לא הייתה לנו. לא שאני מוריד חלילה מהאיכויות של פאולו, המאמן הכי גדול שדרך כאן וכנראה שלא נראה אחד כמוהו בזמן הקרוב, אבל פשוט אין לכם במה להיאחז.

כדורגל יפה ? בוא נתחיל בלבעוט לשער ולא להניע כדור מסביב לרחבה.

מה אתה מדבר שטויות, הסגל הזה לא מסוגל, פאקו מאמן אדיר שייקח אותנו עם אלברמן מיטרוביץ׳ ונוסא לצ׳מפיונס .

מי אמר לך שפאקו נשאר ?

שמע הכל טוב ויפה, בשורה התחתונה הוא נעול על השיטה הזאת וכל הקבוצות בליגה כבר קלטו את זה, המשחק האחרון היה ניהול משחק הזוי שלו ואני עד עכשיו לא מבין מה הוא עשה שם, אני רק מקווה שהעונה הזאת לא תהיה בכייה לדורות.

מה קשור עכשיו מה שהיה לפני כמה שנים ? אנחנו כבר שנתיים אלופים וצריך לעשות את זה בעונה השלישית, ועם כל ה-6 קשרים הבינוניים שלנו היינו צריכים להיות בפער הרבה יותר גדול.

חייבים לקחת אליפות שלישית ברצף למרות שזה קרה רק שלוש פעמים בהיסטוריה, נכון..

תשמע גבר, אתה יכול להגיד 6 קשרים ופער ועוד זיוני מוח שקריים, זה לא יהפוך את זה לנכון, זה רק מראה שאין לך במה להיאחז.

מה אתה מדבר שטויות, הסגל הזה לא מסוגל, פאקו מאמן אדיר שייקח אותנו עם אלברמן מיטרוביץ׳ ונוסא לצ׳מפיונס .

אבל למה אתה דמגוג? מה זה קשור? אתה רק מעצים את מה שאני אומר בכך שאתה מזלזל בסגל..

חייבים לקחת אליפות שלישית ברצף למרות שזה קרה רק שלוש פעמים בהיסטוריה, נכון..

תשמע גבר, אתה יכול להגיד 6 קשרים ופער ועוד זיוני מוח שקריים, זה לא יהפוך את זה לנכון, זה רק מראה שאין לך במה להיאחז.

כן חייבים....זה קרה רק 3 פעמים בהיסטוריה ? וזה אמור לעניין אותי ? אני רואה נגד מי אנחנו מתמודדים, אם אנחנו לא לוקחים אליפות זאת בכייה לדורות.

נכון, אני מזיין תמוח, למה כי אני חושב אחרת ממך ? בוא נמשיך לשלוט במגרש ( הקטע הוא שגם עם המערך הזה אנחנו חשופים למתפרצות וככה בעצם אנחנו מפסידים גם בהגנה ואז מקבלים גול מפגר ותתחיל לרדוף אחרי הקבוצה השנייה )

מישהו אמר שהמערך הזה לא מתאים ? מישהו אמר שאי אפשר לשחק ככה ? הוא פשוט מתעקש לשחק ככה וזה נראה שהוא בא עם חילופים קבועים מהבית בלי קשר למה שקורה על המגרש, שיהיה לנו בהצלחה בתקווה שמספר 7 יציל אותנו עד סוף העונה.

מה זאת אומרת "אז כן, פאולו מצליח במבחן התוצאה, אבל..."?

במה הוא עוד צריך להצליח?

להכניס עוד שחקן התקפה? העיקר אתם צוחקים על אלישע והמערך של ב"ש.

שום שחקן התקפה לא יעזור, אתם מדברים כאילו יש את הלוקסוס של העונה שעברה להושיב את יצחקי או את דאבור/פריצה על הספסל.

במה בן בסט יועיל?

אתם לא יכולים לדבר על כמה שהוא פלופ ואיך נפלנו ומצד שני לדרוש שהוא ישחק.

הסיבה שאנחנו נראים ככה היא פשוטה, הסגל פשוט חלש, אני לא יודע על איזה מקסימום אתה מדבר, אני לא רואה את הסגל הזה נותן יותר ממה שאנחנו רואים.

זה לא נכון,זה רחוק מזה.

והסגל הזה בינוני עד חלש.

מפתה לי לכתוב שלא.

ומצד שני מנש, שוב להחליף מאמן? מבאס. לא כל זר הוא סוזה, אנחנו מבינים את זה היום. על ישראלי ממש לא בא לי.

אני חושב שמאד תלוי איך העונה הזאת תסתיים.

בגלל זה שאלתי. גם לי אין תשובה כרגע. ועל ישראלי לא חשבתי בכלל, זה לא קיים אצלי בכלל כרגע. אני אנסה לחדד, פאקו או זר אחר (שכמובן אנחנו לא יודעים מי הוא ומה הוא) ?

אני נוטה גם לכיוון הלא. אם העונה הזו היתה מסתיימת היום עם אליפות (גם גביע זה מעולה, ובכל זאת לא זה מה שיקבע עבורי בלבד) הייתי אומר שאני מעדיף שג'ורדי (בין אם ישאר כאן ובין אם לא) יבחר לנו מאמן אחר לשנתיים בקרובות.

כן חייבים....זה קרה רק 3 פעמים בהיסטוריה ? וזה אמור לעניין אותי ? אני רואה נגד מי אנחנו מתמודדים, אם אנחנו לא לוקחים אליפות זאת בכייה לדורות.

נכון, אני מזיין תמוח, למה כי אני חושב אחרת ממך ? בוא נמשיך לשלוט במגרש ( הקטע הוא שגם עם המערך הזה אנחנו חשופים למתפרצות וככה בעצם אנחנו מפסידים גם בהגנה ואז מקבלים גול מפגר ותתחיל לרדוף אחרי הקבוצה השנייה )

מישהו אמר שהמערך הזה לא מתאים ? מישהו אמר שאי אפשר לשחק ככה ? הוא פשוט מתעקש לשחק ככה וזה נראה שהוא בא עם חילופים קבועים מהבית בלי קשר למה שקורה על המגרש, שיהיה לנו בהצלחה בתקווה שמספר 7 יציל אותנו עד סוף העונה.

לא, אתה מזיין את המוח כי אתה מציג שקרים כטענות.

לפי שתי השורות האחרונות אני מבין שסבלת מעיוורון זמני מינואר של העונה שעברה עד שהיא נגמרה.

גם סוזה שיחק ככה עם הבדל אחד-ערן היה חלק מהקישור.

אליפות שלישית זה קשה. גם מול אוויר. בטח שמתחלף פה מאמן כל שנה. קשה מאד.

אם אוסקר היה נשאר, ההימור שלי הוא שמצבנו היה פחות טוב.

פאקו הצליח בתחילת העונה לשנות את הסטייט אוף מיינד של הקבוצה ועל זה אנחנו חיים עד היום.

הסגל שלנו טוב ועמוק במקרים של פציעות, הרחקות ושחיקה.

אבל יש כמה אסים חסרי תחליף מבחינת איכות.

למנצחי משחקים כמו ברק וראדה, אין תחליף. כי ככה זה.

וכן, אין לפאקו את הגמישות המחשבתית. גם לאוסקר לא היה. סוזה מיוחד. הרוב לא כאלה. תראו איך ואן חאל מחריב את היונייטד והוא נחשב לאגדה והוא מאמן מתודי ויסודי. לא פאקו הוא היוצא דופן.

לא, אתה מזיין את המוח כי אתה מציג שקרים כטענות.

לפי שתי השורות האחרונות אני מבין שסבלת מעיוורון זמני מינואר של העונה שעברה עד שהיא נגמרה.

בוא תספר לי על השקרים....

אתה משקר בזה שאתה אומר שפאקו מוציא את המקסימום מהסגל הזה.

ונראינו רע בהרבה משחקים בעונה שעברה ,מה אתה בא להראות פה ?

אני חושב שזה לא נכון להשוות בין פאקו לסוזה, וזה גם לא הוגן. אם יש תמימות דעים על כך שסוזה הוא המאמן הכי טוב שהיה כאן, אז זה נראה לכם הוגן להשוות כל מאמן אחר לסוזה? תרשו לי להשתמש בדוגמה מעולם הכדורסל, אבל זה כמו ששם משווים אוטומטית כל שחקן גדול למייקל ג'ורדן, וזה עושה עוול לשחק, כי ג'ורדן יש רק אחד, וכל אחד שתשוו אותו אליו יתגמד באופן אוטומטי.

כדורגל התקפי? בעיטות לשער? מול בית"ר בעטנו בערך 17 או 18 בעיטות, אבל פאקו אשם שראדי מעיף כל כדור ליציע או לרגליים של שחקן יריב? ואם זה לא ראדי זה מיטרוביץ' הרי, ואם לא מיטרוביץ' זה איינבינדר, ואם לא הוא אז נוסא שגם הוא לא ניחן ביכולת כיבוש גבוהה. זה הסגל, ועם זה פאקו צריך לעבוד.

הצחיק אותי לקרוא ולשמוע ביקורות על כך שפאקו בחר להמשיך עם אותו הרכב בדיוק כמו מול ק"ש גם נגד בית"ר. למה זה מצחיק? כי אם הוא היה משנה את ההרכב ועדיין לא היינו מנצחים, אז היינו שומעים את אותן ביקורות, רק בכיוון ההפוך - "למה לא להמשיך עם אותו הרכב שניצח את ק"ש?" "הרכב מנצח לא מחליפים" וכו' וכו'.

אני מקווה שבפלייאוף נראה מכבי רעבה יותר, נושכת יותר (ומנצחת יותר), עם סטייט אוף מינד כמו מול ק"ש בגביע. הם צריכים להבין שזה שלא האליפות ולא הגביע מונחים על מגש ומובאים לנו במתנה, אלא שצריך לקחת אותם, ובשביל לעשות את זה צריך להתחיל לרוץ ולדייק. שני דברים שאנחנו קצת לוקים בהם לפעמים.

דברים שטובים בפאקו:

1. פאקו-פרס.

2. תוצאות וחלוקה נכונה של הכוחות.

3. לא מפחד לספסל "פרות קדושות" (איגבור, בן-בסט)

4. אני מאמין שהוא מוטיבטור טוב יותר ממה שנותנים לו קרדיט פה, אבל הזמן לבחון את זה זה הפלייאוף.

דברים פחות טובים:

1. נראה שהוא נכנע ללחץ של הקהל לפעמים.

2. חוסר יצירתיות וגמישות (אבל שוב, זה בהשוואה לסוזה. גם אוסקר לא יצירתי בהשוואה לסוזה).

פאקו מזכיר לי אלי כהן זר, וזה לא בהכרח דבר רע. במערכת כמו של מכבי אני מקווה שעריפת ראשים היא הפתרון האחרון, ושכמו עם שחקנים - גם מאמנים מקבלים פידבק מג'ורדי ויכולים להשתפר.

בוא תספר לי על השקרים....

אתה משקר בזה שאתה אומר שפאקו מוציא את המקסימום מהסגל הזה.

ונראינו רע בהרבה משחקים בעונה שעברה ,מה אתה בא להראות פה ?

אני לא משקר, זאת דעתי.

לעומת זאת, הטענה שלך מתבססת על כך שמכבי משחקת עם שישה קשרים בהרכב, זה שקר.

מה אני בא להראות? שאותן הטענות היו גם על הכדורגל של פאולו, ואיפה הוא ואיפה אתם.