Jump to content

האם ניתן לשלוט בליגה עם חוק חמישה זרים

Milvador

Recommended Posts

אני תוהה בעניין כבר תקופה ומעוניין לקיים דיון..

האם ניתן בכלל להיות באזל או באיירן או ליון של לפני כמה שנים במסגרת חוק חמישה זרים..

האם ההסתמכות הכמעט אבסולוטית על ישראלים בכירים מאפשרת דומיננטיות אבסולוטית וקטיפת אליפויות לאורך שנים עם מינימום תחרות..

בואו נגיד ואתם מנג'רים, וכל מה שאתם צריכים זה לבחור שחקנים ישראלים. אף אחד לא יגיד לכם לא וכולם יעמדו בתור. נאתכו רפאלוב חמד מי שתרצו. תבנו סגל של איזה 15 ישראלים שרק תרצו כל שנה, האם במצב הזה אפשר לשלוט שליטה מוחלטת או שעצם זה ששאר הישראלים הטובים יתפזרו בין הקבוצות היריבות בשילוב עם העובדה שאין כאלה פערים גדולים בין ה"ישראלים הבכירים" ל"דרג הביניים" דנה אותנו למאבקים די צמודים לפחות בלא מעט שנים הקרובות..

קיצר מה אומרים

בהחלט שאפשר תראה מה חיפה ובית"ר עשו בזמנו עם הזרים שהיו להם כל מה שצריך זה שחמשת הזרים יהיו מעל הרמה ואני אסתפק אפילו בשלושה זרים ברמה גבוהה. אבל לאירופה זה לא מספיק בשביל לתקוע יתד תיקחו לדוגמה את קפריסין ששם אם אני לא טועה יש 7 זרים ואיך הקבוצות שם השתפרו בזירה האירופית

בעיקרון כן, תלוי מה מדיניות הרכש של הקבוצה שרוצה לשלוט בליגה.

אם המדיניות היא להחתים שחקנים זרים חופשיים בלבד, בסוף הקריירה שלהם, כשהם בוא נגיד לא היו "כוכבי על" מעולם אז יהיה קשה לשלוט מכבי מוכיחה שאפשר לעשות את זה כמעט בלי זרים או אפילו עם זרים ברמת הישראלים.

אם המדיניות תשתנה ועם כל הסגל הישראלי הכי טוב בפער יהיה גם זרים שעולים 0.5M-3M יורו כל אחד אז אמנם נצליח להעמיד סגל שישלוט פה דיי בקלות אבל התקציב שלנו גם יהיה בהתאם עם 150 מיליון שקל בעונה שאני באמת ובתמים לא יודע אם אפשר להחזיר גם בעונת ליגת אלופות.

זה בכלל בעייתי, כי הליגה הישראלית היא תחנת מעבר לשחקנים ישראלים וזרים טובים באמת. לשמור ישראלי/זר ״מעל הליגה״ יותר משתי עונות זה דיי בלתי אפשרי.

אני לא מאמין שאתם עונים ברצינות/מדברים על חיפה ובית"ר, כאילו אנחנו לא שולטים בליגה בעצמנו.

התרומה של הזרים שלנו העונה שואפת לאפס.

אם היו לנו אפילו 2-3 זרים ברמה גבוהה הליגה כבר הייתה גמורה.

הפוך! האפשרות להביא זרים מסנוורת בעלי קבוצות לחשוב שהם מביאים מציאות ב50-100 אלף יורו, ויוכלו למכור אותם במיליון.

הזרים שמגיעים לליגה הם בינוניים ותואמים לרמה הכללית של הליגה, הם בטח לא מושכים אותה קדימה.

אני לא מאמין שאתם עונים ברצינות/מדברים על חיפה ובית"ר, כאילו אנחנו לא שולטים בליגה בעצמנו.

אני מדבר על החוזק שאותם זרים הביאו להם בתקופות הטובות שלהם לעומת הזרים שלנו בעונה הנוכחית נכון שאנחנו שולטים אבל מה לעשות שהיה להם זרים יותר טובים ממה שיש לנו בעונה הזאת.

אני מדבר על החוזק שאותם זרים הביאו להם בתקופות הטובות שלהם לעומת הזרים שלנו בעונה הנוכחית נכון שאנחנו שולטים אבל מה לעשות שהיה להם זרים יותר טובים ממה שיש לנו בעונה הזאת.

אז אחת על כמה וכמה שניתן לשלוט בליגה עם 5 זרים, כי אם אנחנו שולטים עכשיו, תאר לך מה אפשר לעשות עם זרים טובים יותר.

אז אחת על כמה וכמה שניתן לשלוט בליגה עם 5 זרים, כי אם אנחנו שולטים עכשיו, תאר לך מה אפשר לעשות עם זרים טובים יותר.

אבל עדיין לא באותה רמה שאתה תשלוט בליגה עם זרים טובים לא סתם יש הבדל ענק בין מכבי של אוסקר למכבי של היום שבאותה עונה היה לנו את אניימה, קרלוס ופריצה בכושר שיא שהיו ברמה הכי גבוהה שיש.

אבל עדיין לא באותה רמה שאתה תשלוט בליגה עם זרים טובים לא סתם יש הבדל ענק בין מכבי של אוסקר למכבי של היום שבאותה עונה היה לנו את אניימה, קרלוס ופריצה בכושר שיא שהיו ברמה הכי גבוהה שיש.

תחליף את אניימה בחואן פאבלו ולא באמת היה הבדל. הוא בעצמו אמר במרץ של אותה עונה שלא היו לו משחקים טובים במכבי עד כמה שזכור לי, הכל היה בינוני. עשה בערך את המינימום הנדרש ממנו ולא מעבר, לא הביא נקודות בשום משחק. נכון, זה בעיקר כי לא התקרבו לשער שלו, וברור שהייתי רוצה שימשיך, אבל הוא ממש לא הראה משהו "ברמה הכי גבוהה שיש".

אני ממש לא חושב שההבדל הוא בעיקר בזרים, עם כל זה שצריך להחליף את כל החמישה הנוכחיים. ההבדל הוא גם שהיה לך את דאבור, עטר וראדי בכושר שיא.

ראית איזה ליגה חלשה השנה ברור שאפשר לשלוט

גם לא צריך הרבה כסף

אני תמיד אהבתי איך שטביב בונה קבוצות למרות האנטי נגדו האיש הזה יכול להפוך את ביתר להפועל ההיא שקרעה את אירופה.ברצינות

בנוגע אלינו הסגל שלנו מלא בקשרים אחוריים צריך להעיף כמה להביא חלוצים וקשרים תוקפים ואתה מסודר.

בכל מצב הסגל הזה צריך להגיע ליותר

לא פשוט להביא זרים איכותיים. אניימה, קרלוס ופריצה זה משהו נדיר. קשה גם לשלב זרים (אם נוסא יישאר מעריך שיהיה טוב יותר בעונה הבאה).

מצד שני, גם להביא זרים במיליונים שיחרבנו על המערכת (בואטנג, מדוניאנין) זה לא בהכרח פתרון. הדרך והמפתח לשליטה הם ישראלים, ויורדי הבין את זה מהיום הראשון.

אחת הבעיות היא גם הפער הגדול בין הרמה בליגה לרמה באירופה. ליגה חזקה בארץ תעזור למכבי. אם כל שבוע נשחק מול קבוצות כמו פ"ת, רעננה וב"ש בעצימות נמוכה, לא נתקדם.

כשיש את הפייר פליי אי אפשר.

אם לא היה פייר פליי והיה אפשר להביא זרים יקרים ואיכותיים ברמות שלא היו כאן - כן אפשר, כמובן כמו שאמרת בהנחה שיש גם את הישראלים הכי טובים.

אתם מתעלמים מ2 דברים חשובים שמאוד ישפיעו במקרה והחוק ישונה.

1. הישראלים לא יוכלו לעוף על עצמם ומי שירצה להיות פה יקבל סכום נמוך אלא אם ברמה של זר.

2. כשאין הגבלה, רמת הקבוצות תעלה (כי איפה שאין ישראלי טוב, יביאו זר) עם הזמן ותהיה אפשרות גם למשוך זרים יותר טובים כי הקבוצות (עם כסף כמובן) יוכלו לעשות דברים יותר טובים באירופה.

כרגע הזרים לא מדהימים כי מכבי החליטה שאת הכסף שלה מוציאה קודם כל על הישראלים הטובים.

כרגע הזרים לא מדהימים כי מכבי החליטה שאת הכסף שלה מוציאה קודם כל על הישראלים הטובים.

אני די בטוח שהזרים של מכבי הם מהמשתכרים הגבוהים בליגה. נוסף על כך, נוסא עלה סכום לא מבוטל. כסף זה לא הבעיה, ג'ורדי, על כל מעלותיו, פשוט לא טוב בזה.