Jump to content

פאקו

Recommended Posts

צודק מאור ב100 אחוז

מותר ורצוי להביע דעה ולפעמים גם להעביר ביקורת.

אף אחד לא שוכח את 10 השנים הרעות שהיו אבל מספיק כבר לנופף בזה בכל פעם שמישהו מעביר ביקורת.

אני מכבש כל בן אדם וחושב שיש מקום לכל דעה

אבל מפה ועד להגיד לנעול ותסתמו זה פשוט לא מכובד

יש אנשים שחושבים שרק הדעה שלהם נחשבת ומי שלא חושב כמוהם הוא לא אוהד.

נכון שמכבי במקום הראשון בפער של 4 נקודות , אף אחד לא שוכח את העבר אבל עם סגל השחקנים הזה אפשר להוציא הרבה הרבה יותר

זה בכלל לא קשור לתוצאות מכבי לא משחקת טוב גם כשמנצחת.

אני מאמין שפאקו מבין שיש בעיה אבל הוא לא ניסה בינתיים אף פתרון אחר חוץ מלשחק עם מי פותח בקישור שזה תמיד אותם אופציות מבחינתו. ואם אתה לא מצליח ומנסה שוב באותה דרך אתה לא תצליח גם אז. וכשזהבי חלוץ זה כמו לשחק עם קשר מאחורי אוויר כי אין אף חלוץ אבל כל משחק הוא ממשיך לשים אותו שם כשהוא מנסה לעשות שינוי במשחק

הדבר היחיד שאפשר להגיד טוב על פאקו זה שלא הוא זה שבנה את הקבוצה הזאת מתחילת העונה.

אבל ניהול המשחק שלו, הוא פשוט גרוע. באמת שמבחינת ההרכב אין שום בעיה כי אי אפשר לדעת איך כל שחקן יגיע למשחק. אבל החילופים כל כך משעממים, וכל כך צפויים וכל כך הגנתיים. איפה הימים של 3 בלמים של סוזה, הייתי שמח לראות את זיו היום במחצית כקיצוני וזהבי נכנס לאמצע.

בן בסט יכול בכיף להיכנס במקום אייבינדר שנגע בכדור אולי 10 פעמים בכל ה 66 דקות שלו.

די כבר להגיב בפאניקה בכל פעם שיש ביקורת.

שוב לא נראינו טוב, אחרי שברביעי הוא זיין את בכר וקיוויתי שנצא לדרך חדשה אחרי הרצף משחקים הגרוע.

די נו, עכשיו בגלל משחק אחד טוב בגביע אז זה יהיה כתב ההגנה הקבוע של פאקו?

רשמתי (נראה לי לפחות) עוד אחרי המשחק ברביעי באחד הנושאים המפרגנים לפאקו, שכמו שלא צריך לצלוב אותו ולהגיד שהוא פח חסר מושג אחרי הפסדים, אז גם לא צריך להלל אותו אחרי ניצחונות ולהגיד שהוא פתאום מאמן מוצלח. מכבי ת"א כמועדון ובסטטוס שהוא נמצא כרגע (אחרי 2 אליפויות רצופות ודומיננטיות מוחלטת בליגה) חייב להתמודד על כל התארים וגם לקחת את רובם, וזה עם כל מאמן נורמלי שיעמוד על הקווים. הרי עם סגל כמו שיש לך והיעדר אלטרנטיבה איכותית בולטת זה היה רק עניין של זמן עד שבנוסף לשליטה בליגה, נתקדם בגביע ואולי אפילו נזכה. אז יצא וזה קרה עכשיו עם פאקו, לא חושב שיש כאן מישהו שחושב שהוא מאמן טוב יותר מסוזה או אוסקר, אפילו אם הוא יסיים את העונה עם יותר תארים מהם.

בכל הנוגע לניהול משחק, וזה לא רק מהערב, פאקו מאכזב ובענק (באנדרסטייטמנט). לא הגיוני שבאופן קבוע הוא לא עושה התאמות תוך כדי משחק, לא הגיוני שאין לו בשרוול איזו טקטיקה מפתיעה כדי להוציא את מכבי מהמשחק התקוע שלה (ע"ע סוזה והמעבר ל-3-5-2 כשהיינו צריכים), לא הגיוני שמכבי כבר חודשים תקועה על אותו סגנון שמביא אותנו לשליטה אופטית בכדור ובעיקר לאימפוטנטיות בחלק ההתקפי. וזה לא שחסר לפאקו כלים. היה באמת נוראי לשחק רבע שעה עם 2 חלוצים לשם שינוי? או להשתמש ביצחקי שהתחמם בצד כמעט מחצית שלמה פלוס ההפסקה במחצית? אם פאקו לא יתחיל להעיז ולנסות קצת דברים אחרים אז אנחנו נהיה בצרות ועוד העונה הזאת עלולה להסתבך. אני חושב שכבר כולנו השלמנו עם העובדה שלהבדיל משנים קודמות, את האליפות הזאת אנחנו ניקח בזחילה. רוצים גם לראות קצת כדורגל איכותי, לא חושב שזאת דרישה מוגזמת מסגל ומערכת שמסוגלת לספק את זה וסיפקה את זה בעבר הלא-רחוק.

די נו, עכשיו בגלל משחק אחד טוב בגביע אז זה יהיה כתב ההגנה הקבוע של פאקו?

רשמתי (נראה לי לפחות) עוד אחרי המשחק ברביעי באחד הנושאים המפרגנים לפאקו, שכמו שלא צריך לצלוב אותו ולהגיד שהוא פח חסר מושג אחרי הפסדים, אז גם לא צריך להלל אותו אחרי ניצחונות ולהגיד שהוא פתאום מאמן מוצלח. מכבי ת"א כמועדון ובסטטוס שהוא נמצא כרגע (אחרי 2 אליפויות רצופות ודומיננטיות מוחלטת בליגה) חייב להתמודד על כל התארים וגם לקחת את רובם, וזה עם כל מאמן נורמלי שיעמוד על הקווים. הרי עם סגל כמו שיש לך והיעדר אלטרנטיבה איכותית בולטת זה היה רק עניין של זמן עד שבנוסף לשליטה בליגה, נתקדם בגביע ואולי אפילו נזכה. אז יצא וזה קרה עכשיו עם פאקו, לא חושב שיש כאן מישהו שחושב שהוא מאמן טוב יותר מסוזה או אוסקר, אפילו אם הוא יסיים את העונה עם יותר תארים מהם.

בכל הנוגע לניהול משחק, וזה לא רק מהערב, פאקו מאכזב ובענק (באנדרסטייטמנט). לא הגיוני שבאופן קבוע הוא לא עושה התאמות תוך כדי משחק, לא הגיוני שאין לו בשרוול איזו טקטיקה מפתיעה כדי להוציא את מכבי מהמשחק התקוע שלה (ע"ע סוזה והמעבר ל-3-5-2 כשהיינו צריכים), לא הגיוני שמכבי כבר חודשים תקועה על אותו סגנון שמביא אותנו לשליטה אופטית בכדור ובעיקר לאימפוטנטיות בחלק ההתקפי. וזה לא שחסר לפאקו כלים. היה באמת נוראי לשחק רבע שעה עם 2 חלוצים לשם שינוי? או להשתמש ביצחקי שהתחמם בצד כמעט מחצית שלמה פלוס ההפסקה במחצית? אם פאקו לא יתחיל להעיז ולנסות קצת דברים אחרים אז אנחנו נהיה בצרות ועוד העונה הזאת עלולה להסתבך. אני חושב שכבר כולנו השלמנו עם העובדה שלהבדיל משנים קודמות, את האליפות הזאת אנחנו ניקח בזחילה. רוצים גם לראות קצת כדורגל איכותי, לא חושב שזאת דרישה מוגזמת מסגל ומערכת שמסוגלת לספק את זה וסיפקה את זה בעבר הלא-רחוק.

מינואר 2014 מתי ראינו כדורגל איכותי? להאשים את פאקו במצב זה מגוחך, הוא מוציא את המקסימום מהסגל הקיים.

כולם פה מדברים על יצחקי כאילו הוא בכושר שיא ובאופן מפתיע הוא סופסל הערב, הבנאדם לא שיחק כדורגל חודש וחצי, אם לא הפציעה של טב"ח הוא לא היה אפילו בסגל.

אחרי שדרסנו את ק"ש ברביעי היו פחות נושאים מאשר היום. שים לב שרוב מי שפותח את נושאי ה"רעל" זה משתמשים חדשים בפורום.

הסגנון של הנושאים והתוכן שלהם רעלניים ולא ראויים.

התייחסתי למשל לנושא של meler, למרות שאני לא מסכים איתו, כי מדובר במשתמש ותיק וכי הנושא שלו מנוסח בצורה ראויה. הוא לא ניבל את הפה, הוא לא כתב סתם, הוא כתב משהו שאפשר לדון עליו.

כל "נושאי פריקת העצבים" האלה בכל פעם שאנחנו לא מנצחים הם פשוט לא ראויים, לא מכובדים ולא מתאימים, וכן, שינעלו אותם עד שמשתמשים חדשים בפורום (בין אם טרולים ובין אם סתם אוהדי מכבי מהסוג הנחות ביותר שלא יודע להעריך את מה שיש לנו) ילמדו איך לפתוח נושאים ולנסח ביקורת בצורה ראויה.

אני לא טרול ובטוח לא משתמש חדש ואני אומר שהמאמן הזה פח. אני אומר את זה כבר תקופה ארוכה גם אחרי נצחונות וגם אחרי הפסדים. אני מסתכל על ההתקפות שלנו, שחקנים עומדים, בקושי יש הצטרפות, אין כמעט ריצה לשטחים פתוחים. גם כשכבר מקבלים את הכדור, רוב הפעמים מתנהלים בעצלתיים. ועוד לא דיברתי על ההגנה. עוד משהו תמוהה בעיניי שאני כבר תקופה מנסה להבין, למה כשלקבוצה היריבה יש קרן או בעיטה חופשית קרוב לרחבה שלנו, תמיד כל השחקנים שלנו יורדים למטה. מילא היינו משחקים מול צ'לסי או ריאל מדריד, אבל בליגה שלנו בהחלט אפשר להשאיר חלוץ אחד על קו החצי. בחירת השחקנים לפעמים תמוהה, אני מבין שצריך לחלק את העומס אבל במשחקים חשובים שים את הכי חזקים שלך. זיו הוא לא אחד מהם. נוסא אני אוהב אותו מאוד. הגנתית הוא מס' 1. כל השאר - יוק. שחקנים עוברים עליות וירידו חדות מדי במשחקים, פעם ראדי תותח פעם הוא לא הצל של עצמו. כנ"ל אלברמן. יש לי עוד כל מני השגות אבל מאוחר ואין לי כח לכתוב עוד. רק אני אגיד שמבין שלושת המאמנים שביקרו אצלנו בשלוש העונות האחרונות הוא בטוח הכי גרוע או הכי פחות טוב. הקבוצה איתו לא התקדמה בשיט מבחינת רמת משחק (אם כבר, אז הלכה אחורה). אז כולם כל הזמן אומרים "אתה מקום ראשון 4 נקודות משני וחצי גמר גביע" אז אני אגיד "נו אז מה?", בליגה פח שלנו תשים קוף במקום המאמן של מכבי ותגיע לבערך אותם הישגים. גם אם ניקח אליפות וגביע ואת הטרבל הנחשף, מה אתה חושב שיש לנו למכור באירופה עם רמת משחק כזאת? והרי זה לא שהם לא יכולים לשחק יותר טוב. הם יכולים, הם עשו את זה כבר בעבר. ההגנה מסננת, ההתקפה לא קיימת. אם אני אקח אליפות העונה לא יודע כמה אני אשמח, יותר כמו אוציא אוויר ואתפלל לאיזה חוס הידינק או ספאלטי או דיק אדבוקט שיביאו לנו עונה הבאה. פאקו יכול להישאר דרך אגב, בתור מהמאמן כושר.

מה אתם משחקים אותה מקום ראשון חצי גמר סבבה הכל טוב ויפה

עם הסגל שיש לנו אנחנו נראים לא טוב נקודה די להיות יפי נפש.

שנתיים אחרונות כל קבוצה שהייתה מולנו היו נראים בכושר של ליגה לאומית לעומתנו

שנתיים אחרונות כל משחק היה משחק לחץ לאורך רוב המשחק

שנתיים אחרונות היו חילופים בזמן

שנתיים אחרונות המאמן לא פירק לחלק מהשחקנים את כל המוטיבציה

שנתיים אחרונות מי שלא היה טוב לא היה משחק .

אני מעולם לא אשרוק בוז למאמן או לשחקן או לקבוצה עצמה כשהיא נראת לא משהו

אבל בתכלס חוץ מתחילת העונה אנחנו פחות מרשימים

היו כל מיני כתבות על האימונים שפאקו מעביר במכבי ואם רק רבע מזה נכון תנו לו את גם תחילת העונה הבאה והשחקנים פה משתפרים פלאים.

אבל הבעיה הקטנה שלו היא בשינוי תוך כדי המשחק. או משתמש בהרבה טקטיקות שבניטז היה עושה שהוא מעדיף לשלוט בקישור עם כמה שיותר שחקנים.

השיטה הזאת אולי כבר קצת מיושנת כמו שאנחנו רואים ברוב העולם.

סוזה לעומת זאת היה מגוון עם השיטות שלו ועם השינויים שלו וגם היו משנה טקטיקה תוך כדי משחק בצורה מאוד מאוד טובה.

ובתכלס גם אוסקר היה כזה. שוב זה לא שפאקו מאמן רע/גרוע/נורא או כל מה שאנשים פה אמרו עליו. הבעיה היחידה היא שהוא עדין מתקשה להגיב תוך כדי משחק . ובאמת שאני לא ידוע אם זה בגלל חומר השחקנים שיש אצלנו היום או לא יודע מה

אני לא טרול ובטוח לא משתמש חדש ואני אומר שהמאמן הזה פח. אני אומר את זה כבר תקופה ארוכה גם אחרי נצחונות וגם אחרי הפסדים. אני מסתכל על ההתקפות שלנו, שחקנים עומדים, בקושי יש הצטרפות, אין כמעט ריצה לשטחים פתוחים. גם כשכבר מקבלים את הכדור, רוב הפעמים מתנהלים בעצלתיים. ועוד לא דיברתי על ההגנה. עוד משהו תמוהה בעיניי שאני כבר תקופה מנסה להבין, למה כשלקבוצה היריבה יש קרן או בעיטה חופשית קרוב לרחבה שלנו, תמיד כל השחקנים שלנו יורדים למטה. מילא היינו משחקים מול צ'לסי או ריאל מדריד, אבל בליגה שלנו בהחלט אפשר להשאיר חלוץ אחד על קו החצי. בחירת השחקנים לפעמים תמוהה, אני מבין שצריך לחלק את העומס אבל במשחקים חשובים שים את הכי חזקים שלך. זיו הוא לא אחד מהם. נוסא אני אוהב אותו מאוד. הגנתית הוא מס' 1. כל השאר - יוק. שחקנים עוברים עליות וירידו חדות מדי במשחקים, פעם ראדי תותח פעם הוא לא הצל של עצמו. כנ"ל אלברמן. יש לי עוד כל מני השגות אבל מאוחר ואין לי כח לכתוב עוד. רק אני אגיד שמבין שלושת המאמנים שביקרו אצלנו בשלוש העונות האחרונות הוא בטוח הכי גרוע או הכי פחות טוב. הקבוצה איתו לא התקדמה בשיט מבחינת רמת משחק (אם כבר, אז הלכה אחורה). אז כולם כל הזמן אומרים "אתה מקום ראשון 4 נקודות משני וחצי גמר גביע" אז אני אגיד "נו אז מה?", בליגה פח שלנו תשים קוף במקום המאמן של מכבי ותגיע לבערך אותם הישגים. גם אם ניקח אליפות וגביע ואת הטרבל הנחשף, מה אתה חושב שיש לנו למכור באירופה עם רמת משחק כזאת? והרי זה לא שהם לא יכולים לשחק יותר טוב. הם יכולים, הם עשו את זה כבר בעבר. ההגנה מסננת, ההתקפה לא קיימת. אם אני אקח אליפות העונה לא יודע כמה אני אשמח, יותר כמו אוציא אוויר ואתפלל לאיזה חוס הידינק או ספאלטי או דיק אדבוקט שיביאו לנו עונה הבאה. פאקו יכול להישאר דרך אגב, בתור מהמאמן כושר.

תודה רבה

למה הוא אומר שהמחצית השנייה הייתה טובה ?

אני מקווה שהוא לא באמת מתכוון לזה.

לא שהיא הייתה טובה, אבל ב 20-25 דקות האחרונות ממש חנקת את בית״ר.

מכבי הפעילה לחץ כבד מאוד, הרבה זמן לא ראיתי אותה דוחקת ככה יריבה אל השער שלה.

השיוויון היה באוויר.

מכבי הפעילה לחץ כבד מאוד על השער שלה, הרבה זמן לא ראיתי אותה דוחקת ככה יריבה אל השער שלה.

השיוויון היה באוויר.

לא יודע, במגרש זה נראה ששלטנו אבל לא כמו שאתה מתאר. ( הייתה לי שם הרגשה שעד עכשיו אנחנו לא מבקיעים )

ואני ישאל גם פה - ברק יצחקי, ללא ספק אחד השחקנים הכי מוכשרים בכדורגל הישראלי, אם הוא בסגל הוא לא שווה דקות משחק ?

מכבי הפעילה לחץ כבד מאוד, הרבה זמן לא ראיתי אותה דוחקת ככה יריבה אל השער שלה.

השיוויון היה באוויר.

אני זה שצריך להעיר שרק עיוור לא רואה מה קרה למשחק של הקבוצה מהרגע שנוסא נכנס? כאילו הפאניקה והכאוס הלכו וחזרה השפיות

לא יודע, במגרש זה נראה ששלטנו אבל לא כמו שאתה מתאר. ( הייתה לי שם הרגשה שעד עכשיו אנחנו לא מבקיעים )

ואני ישאל גם פה - ברק יצחקי, ללא ספק אחד השחקנים הכי מוכשרים בכדורגל הישראלי, אם הוא בסגל הוא לא שווה דקות משחק ?

מכיר את ההרגשה הזו מצויין, אבל דווקא היום זה באמת היה באוויר בעיניי.

אם המשחק נמשך עוד רבע שעה אין לי ספק שהיינו מבקיעים, אבל זה ה״אם״ הכי מגוחך שיש.

בהינתן הספסל שהיה לנו היום, יצחקי היחיד שיכל להזיז משהו במשחק. חבל שלא נכנס.

לא צריך למהר להעיף את פאקו כמו שלא צריך להמר להכתיר אותו למאמן ענק.

במקרה הזה עבר זמן ואפשר כבר להגיד שמדובר במאמן שפשוט לא מתאים לקבוצה שהמטרה (הלגיטימית) שלה זה לדרוס את הליגה.

להגיד שעם פאקו אנחנו במקום הראשון במטרה להגן עליו זה בערך כמו להתנחם בעובדה שלמרות שהפסדנו היום עדיין החזקנו בכדור יותר מהם. גם עם מאמן אחר

היינו צריכים להיות שם וייתכן שזה היה במיקום טוב יותר מבחינת נקודות הפרש (ואם לא, אז גם המאמן X הזה היה מקבל ביקורת כי ברור שאין פה שום דבר אישי נגד פאקו).

חברה זה לא בגלל התוצאות, לטובה ולרעה. הקבוצה פשוט נראית אימפוטנטית. גם עוד 400 דקות לא היינו נותנים גול, וזה לא הפעם הראשונה העונה שאנחנו נראים כל כך רע התקפית. אפילו בעונות החשוכות היינו נראים יותר מסוגלים לאיים על השער. משהו לא טוב קורה פה, ופה המאמן אשם. מותר להפסיד. אסור להראות רע כל כך הרבה מחזורים.