Jump to content

למי ששאל עצמו מה שמעון מזרחי עשה בבלגרד באימון לפני משחק של מכבי

מוצי

Recommended Posts

הערב: מכבי מול הכוכב האדום בלגרד
גודס: "פיני הוא מנטור שנמצא מסביב"
בזמן ששמעון מזרחי חיכה לתוצאות משחק הגביע של מכבי ת"א, קבוצתו התאמנה לקראת המשחק בבלגרד הקבוצה הגיעה שלשום והתאמנה בשעת המשחק בארנה: "יש משהו אינטימי יותר באימון בדרכים"

לפעמים מחווה קטנה מאירה על משהו גדול יותר. שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב, מתיישב ליד שולחן המזכירות, בודק את הטלפון הנייד שלו ומכריז בשמחה אמיתית 0:2" לנו"! אחרי שבירר את תוצאת הביניים בבלומפילד. אפשר לכתוב הררי תיאוריות על מודל של אוהדים בהנהלה.

מכבי הגיעה שלשום לבלגרד, מה שמאפשר אימון מקיף של שעתיים באולם בעת המשחק של היום. גיא גודס אומר שאין הבדל עצום מאימון רגיל - אבל יש משהו באימון בדרכים שהוא אינטימי יותר.

אני מקווה שכבר לקחו ממנו מידות בשביל הפסל.

ואני מדבר בשיא הרצינות כרגע, לא בקטע של "איזה שחקן מרגש, לבנות לו פסל". בקטע שיום אחד יהיה פסל שלו, כמו שיש של אגדות ספורט אחרות בעולם.

ואני מדבר בשיא הרצינות כרגע, לא בקטע של "איזה שחקן מרגש, לבנות לו פסל". בקטע שיום אחד יהיה פסל שלו, כמו שיש של אגדות ספורט אחרות בעולם.

אין ספק שחייבים.

לא יקרה. הסיבה לכך, אם נהיה רציניים לרגע, היא שעניין הפסלים בדמות אדם הוא עניין שלא מוטמע בתרבות היהודית וממנה גם בתרבות הישראלית (מגיע מ"לא תעשה לך פסל"). בחו"ל אתה רואה לא מעט פסלים של גדולי אומה/אנשים מפורסמים וכו'. אצלנו זה לא קיים (וזה בסדר, אני לא חושב שזה רע שזה לא קיים אצלנו).

יהיה אצטדיון על שמו

שמעון מזרחי גדול יותר מכל פסל או איצטדיון. שמעון מזרחי זה הבסיס והמהות המכביזם- של כל אוהד מכבי בכל ענף ספורט לשאוף לרצות לנצח ולקחת תואר עונה אחר עונה אחר עונה. יש כאלה שמכנים את אוהדי הכדורסל של מכבי מפונקים אבל העובדה שאוהדי אלופת אירופה הנוכחית לא נחים אלא לוחצים על המערכת של מכבי להצליח גם העונה באירופה זו בדיוק המורשת ששמעון מזרחי השאיר לכולנו. לקחנו אליפות אירופה? יופי זאת כבר הסטוריה רוצים עוד אליפות. זה שחלק גדול מהקהל של מכבי בכדורגל מביע ביציע מרמור וקללות זה חרא אבל מצד שני זה אומר שהקהל רוצה עוד אליפות ועוד אליפות ועוד תואר. זאת המהות של מכביזם.

או שיקראו לאצטדיון החדש (במהרה בימינו) על שמו - או פסל בכניסה. פחות מזה ואנחנו ביזיון.

אבי המכביזם.

יותר גדול משאנקלי בשביל ליברפול או מייקל בשביל הבולס

כמו שהחתול הצהוב אמר, לא רואה את זה קורה שיבנו לו פסל, בדיוק מהסיבות שציין.

בכל הנוגע לאיך לתת כבוד ביום שאחרי שמעון מזרחי? אין יותר ראוי מאולם/איצטדיון על שמו (בשביל זה צריך בעלות של מכבי על אחד המבנים הקיימים), יציע על שמו ושאר הצעות דומות. מאמין ומקווה שזה יקרה.

איצטדיון על שמו זה רומנטי, אבל אני לא חושב שזה יקרה בעולם של היום עם כל הכסף ששולט בספורט

זה כבר לא יקרה עם יד אליהו (הזכויות שייכות לעירייה, לא למכבי).

הסיכוי היחיד הוא אם גולדהאר יקים אצטדיון בכוחות עצמו, ללא עזרה גדולה מהעירייה, וזה לא יקרה בזמן הקרוב, אם בכלל...

איצטדיון על שמו זה רומנטי, אבל אני לא חושב שזה יקרה בעולם של היום עם כל הכסף ששולט בספורט

אולי בנק מזרחי יתנו חסות לאצטדיון