Jump to content

נושא התמונות הגדול

Augustus

Recommended Posts

הפוך- הם נעלו את הנעליים והסירו אותם ע"מ שיהיה להם קל יותר לברוח בחולות מערבה לכיוון התעלה.

הנעליים המיותמות הפכו להיות אחד הסמלים של המלחמה ההיא

אם כבר ששת הימים:

יוסי בן חנן, אז קצין צעיר, מצולם במימי תעלת סואץ עם תום המלחמה. אחת התמונות שסימלו את הניצחון ההוא. מהר מאוד תגלה ישראל שתעלת סואץ היא לא בדיוק מקום להנות בו במים.

1586-1_g.jpg

הופעות בפני חיילים, מלחמת יום כיפור:

קשה להאמין - ליאונרד כהן מול חיילים בסואץ, לידו מתי כספי ואריק שרון

lc-sings.jpg

אריק שרון ויפה ירקוני

file_0.jpg

כוורת מופיעים עם מנחם זילברמן ז"ל

1823897-18.jpg

אריק איינשטיין

300px-PikiWiki_Israel_29_7b8a4ed671da1e8

דני ליטני

kobi_610.jpg

מייק בראנט תורם דם

mike-2_610.jpg

התמונה שהוכיחה שאחד המחבלים מקו 300 נלכד בחיים, למרות שהשב"כ טען בתחילה שכל המחבלים חוסלו בזמן פעולת החילוץ.

עיתון "חדשות" שפרסם את התמונה למרות הצנזורה קיבל צו סגירה לכמה ימים.

alex_levaq_line_300.jpg

מה רועי בר נתן עושה שם?

02-olegunnar.jpg?w=662

1999, אני גר עם המשפחה בהונג קונג בגלל שאבא שלי עבד באלעל בזמנו.

הייתי בכיתה ד' והמשחק התחיל בסביבות 2 בלילה שעון הונג קונג.

ב3 בלילה אמא שלי מעירה אותי למחצית השניה ואני כולי חצי ישן חצי רואה את המחצית השניה.

בקיצור, גול דקה 90 אנחנו שמחים אבל משתדלים לא לצעוק יותר מדי, בכל זאת אח שלי ואבא שלי ישנים (וכל הבניין...) ומיד אחרי זה בגול השני זה רגע שאני בחיים לא אשכח... התחלנו לקפוץ ולצעוק והשעה כמעט 4 לפנות בוקר ואני לא אשכח בחיים איך אבא שלי הגיע לסלון בפניקה, הוא היה בטוח שקרה משהו חחחחחח אני לא אשכח את הפרצוף שלו באותו רגע בחיים.

זה מהרגעים האלה שאתה מבין כמה שכדורגל זה הרבה יותר מסתם משחק... זה רגע שעיצב לי את החיים.

רגע נורא ואיום.

היה לי קשה להודות בפני עצמי שאני בעד הקבוצה הגרמנית בגמר (בכל זאת, זה לפני 16 שנה, פחות פופולארי היה אז להיות בעד גרמנים) ובכל זאת - אני כ"כ לא סובל את יונייטד שפשוט התבאסתי נורא מהמשחק הזה. רגע עגום.

אני לא אשכח איך אמא שלי בכתה כשראתה את התמונות. התמונה של הגופה שנזרקת מהחלון ואז עשרות אנשים מתנפלים עליה עם מסגרות של תריסים נצרבה לי בראש ולא תצא לעולם.

אחרי זה תצעקו שאפשר לעשות עם הכלבים האלה שלום..אבל לא נהפוך את הנושא היפה הזה לדיון פוליטי עכשיו אז לא משנה

רגע נורא ואיום.

היה לי קשה להודות בפני עצמי שאני בעד הקבוצה הגרמנית בגמר (בכל זאת, זה לפני 16 שנה, פחות פופולארי היה אז להיות בעד גרמנים) ובכל זאת - אני כ"כ לא סובל את יונייטד שפשוט התבאסתי נורא מהמשחק הזה. רגע עגום.

הייתה לי טלויזיה 19 אינץ' בחדר הטלויזיה עם הבטן כמובן, אתה מאמין שנרדמתי בדקה 87' כי היה בית ספר ולא יכולתי יותר לסחוב?

הגעתי לבית ספר בבוקר לא האמנתי שאמרו לי שיונייטד ניצחו

הפעם הראשונה שנעשתה שיחה מטלפון נייד (1973)

article-1373272-0B7A99ED00000578-617_468

סיפור ידוע. כמדומני הוא צלצל למתחרה שלו או משהו כזה...

הרשת הסלולרית הראשונה הוקמה ב-1979 ביפן. לישראל זה הגיע ב-1986, בהתחלה בעיקר בצורת טלפון באוטו או מזוודה וקצת לאחר מכן הגיעו המכשירים הניידים הראשונים.

אני היחיד שאוהב יותר נוף עירוני(מנקודה גבוהה) מאשר נוף של טבע? יש לי פטיש לא נורמלי לתמונות\נקודות גבוהות בשעות בין הערביים\לילה של ערים שאני אוהב בעולם(ת"א, ני יורק, וגאס, טורונטו, האי ויקטוריה וכו')

אגב, למי שחולק אותה אהבה, יש ביישוב פדואל נקודת תצפית מדהימה(רבע שעה מראש העין) שפשוט מתצפתת על כל גוש דן, קחו פייסל ותגיעו לשם, מקום מעורר השראה.

הוראות הגעה: עולים מהשער עד למעלה, בפנייה אחרונה ימינה והגעתם

אסון המסוקים, בזמן הדיווח הטלווזיוני, קלוזאפ על קיטבג של חייל שנספה. כך ההורים של משה סבן ז״ל ראו שהיקר להם נהרג, לפני ההודעה הרישמית. לימים הצלם התנצל, אך הם לא כעסו ואף שמרו איתו על קשר כאחד שצילם את השרידים האחרונים של בנם. f3e3ac9709c5a67b8863b395960a5e7f.jpg

9cdbdcd7a020a1141d1386179f97a4ea.jpg

c5dfa1e4bb32a9d57e61282e38345096.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

אסון המסוקים, בזמן הדיווח הטלווזיוני, קלוזאפ על קיטבג של חייל שנספה. כך ההורים של משה סבן ז״ל ראו שהיקר להם נהרג, לפני ההודעה הרישמית. לימים הצלם התנצל, אך הם לא כעסו ואף שמרו איתו על קשר כאחד שצילם את השרידים האחרונים של בנם. f3e3ac9709c5a67b8863b395960a5e7f.jpg

9cdbdcd7a020a1141d1386179f97a4ea.jpg

c5dfa1e4bb32a9d57e61282e38345096.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

זוכר את זה בשידור חי. תפסתי את הראש ברגע שראיתי את השם על הקיטבג.

1986 - אסון המעבורת צ'לנג'ר, 73 שניות לאחר שהמריאה, המעבורת התפוצצה באוויר לעיני המשפחות.

CHALLENGEREXPLOSION.jpg

תמונה שצולמה רגע אחרי הפיצוץ ובה משפחתה של כריסטה מקאוליף, אחת מאנשי הצוות שהיו במעבורת.

challenger0400.jpg