Jump to content

נושא התמונות הגדול

Augustus

Recommended Posts

נושא ענק.

הנה תרומתי:

יפן מופגזת מהאוויר, 1945

77rGGCY.jpg?zoom=1.5&resize=600%2C789

יפן כותבת את כתב הכניעה הרשמי שלה למלחמת העולם השנייה. 1945

AcGpn8S.jpg?zoom=1.5&resize=600%2C429

הילדה השחורה הראשונה שנרשמת לבית ספר לבן בארה"ב. 1960

BsUsVFJ.jpg?zoom=1.5&resize=600%2C521

היטלר ימח שמו, מסתכל על אחד מכלי הנשק המתקדמים בעולם בזמנו. 1942

fCtNqF2.jpg?zoom=1.5&resize=600%2C463

חיילים סובייטים לוקחים הפסקה מהמלחמה, על מנת להסתכל על מופע אקרובטי

GOVB2IR.jpg?zoom=1.5&resize=600%2C400

צילום האריה המפורסם של MGM

desktop-1409936789.png

יום לאחר חגיגות הניצחון במלחמת העולם השנייה של ארה"ב, ניו יורק. 1945

desktop-1409936803.png

הרגע שבו בנו את השלט הוליווד האגדי 1923

desktop-1409936804.png

חייל מזרח גרמניה מביא פרח לצד השני, רגע לפני שהחומה יורדת. 1989

desktop-1409936813.png

מקווה שאהבתם.

בגלל שמאוד התחברתי לנושא, ואני רואה שהתגובות מפרגנות, הנה עוד כמה תמונות שאסור לפספס.

הצבא האדום מצליח להשתלט על בניין הרייכסטג, אחד הסמלים הגדולים ביותר של הנאצים. - שימו לב לאחד החיילים, התחתון מבניהם שעונד שני שעונים, כתוצאה של ביזה, לכן התמונה הזאת כשפורסמה לראשונה ביצעו בה עריכה כדי להוריד את השעון הנוסף.

Soviet-Flag-Over-the-Reichstag.jpg

תמונה מאוד קשה, שמתעדת את הנאצים רוצחים את היהודים. נלקחה מאלבום של הנאצים תחת השם "היהודי האחרון בויניצה". 1941

Last-Jew-of-Vinnitsa.jpg

אפולו מצליחה לשדר תמונה ראשונה של כדור הארץ מהירח.1968

Earthrise.jpg

הנשיא בוש, מקבל את הידיעה על 11/09, כשהוא בכיתה בפלורידה בבית ספר.

photographs-bush-911.jpg

אנשים בוחרים למות בקפיצה מאשר להישאר במגדלי התאומים, שבהמשך כמובן קרסו.

powerful-photos-10.jpg?zoom=1.5&resize=6

תמונה שצולמה בצפון קרוליינה, שמתעדת הפרדה של מתקני מים בין שחורים ללבנים.

segregated.jpg

רגע השבירה של חומת ברלין. 1989

photographs-berlin-wall.jpg

בכירי הבית הלבן צופים בהריגתו של בן לאדן, 2011

photographs-osama-dead.jpg

אחת התמונות הראשונות דרך אנדוסקופ. (מכשיר שמוכנס אל הגוף ומסוגל לצלם)

photographs-how-life-begins.jpg

ההוצאה להורג הציבורית האחרונה שנעשתה על ידי גיליוטינה, 1939.

0114.jpg?zoom=1.5&resize=632%2C415

נגסקי, 20 דקות בלבד לאחר פצצת האטום. 1945.

0214.jpg?zoom=1.5&resize=632%2C415

ניל ארמסטרונג, בצעד הראשון שעליו נאמר צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות.

1011.jpg?zoom=1.5&resize=632%2C415

AP4410010427.jpg

התיעוד הראשון להתקפת קמיקאזה ב 1944

461.jpg?resize=600%2C732

חברי הביטלס לפני התמונה המפורסמת מ Abbey Road

1056.jpg?resize=599%2C337

הקאמפ נואו ב 1925

1192.jpg?resize=600%2C404

קרף איגרוף ביאנקי סטאדיום, 1923

392.jpg?resize=500%2C685

יפנית ששרדה בנגאסקי 1945

powerful-photos-23.jpg

הדגמת שימוש בקונדום בפאפואה (אינדונזיה), 2009

old-historic-photos-63__605.jpg?w=960

הקברים של אישה קתולית ובעלה הפרוטסטנטי, מופרדים ע"י חומה בהולנד, 1888

אפשר גם להידיין פה לגבי התמונות? כי חשבתי על זה, והתמונה מרואנדה באמת רודפת אותי. אני חושב שמה שבאמת זיעזע אותי בה היא שזה בצבע, ושאני יודע שזה התרחש לא מאוד מזמן. אנחנו הרי רגילים לתמונות כאלה בשחור-לבן, מתקופה של פעם, מלפני שנולדנו - לא בצבע משנות ה-90 - ואני לא מדבר על הריסות ממלחמות שגובות קורבנות, לא שזה כלום ושאני מנסה להקטין מוות כלשהו, אבל אני מדבר פה על ממש רצח עם, טבח ברוטלי.

אני חושב גם שבמקום מסויים זה שלא מדובר בתמונה שמראה גופות, אלא "נקייה", מזעזע. ובגלל שלא מדובר בתמונות שחור-לבן שאני מורגל אליהן, ושהן "אילמות", פה דווקא בגלל שלא רואים את הילדים, כשאני רואה בצבע את הדם על הקיר אני שומע בראש שלי את הצרחות שלהם ומנסה לדמיין מה עבר שם. וזה רודף אותי.

יש פה אפקט מאוד עוצמתי בכך שהתמונה מכריחה אותך לדמיין לבד מה הלך שם שהביא לטביעות הרגליים בדם על הקיר, בזמן שאתה כבר נולדת והיית בעולם.

לא נתחיל פה דיון על רצח העם, אבל למרות שזכרתי את השנה 1994, לא הייתי מודע לזמן שבו רצח העם נמשך: כשלושה חודשים. 100 יום, מה-7 באפריל ל-15 ביולי. בזמן הזה הספיקו לרצוח בין חצי מיליון למיליון.

תמונות אפוקליפטיות בחלקן מהתפרצות הר הגעש ויאריקה בצ'ילה ממש לאחרונה (מקווה שזה חוקי לשים כמה):

Villarrica-Volcano-erruption-2015.jpg

1672034090.jpg

df5f3747-c2b0-46f2-a0ff-8c2879f6a00b-620

chile-volcano-eruption-14ccfe5230f44e88.

B_KDUREWwAE6ruS.jpg

רק 2 תיקונים: הרייכסטאג לא היה סמל **** אלא פשוט הסמל של גרמניה.

ההוצאה להורג האחרונה בגליוטינה לא הייתה ב-39' אלא ב-1977 בצרפת.

ולגביי התמונה הזו:

powerful-photos-23.jpg

מה לעזעזל לברון ג'יימס עושה שם?

זה הנושא הכי מרתק שהיה בפורום

אפשר גם להידיין פה לגבי התמונות? כי חשבתי על זה, והתמונה מרואנדה באמת רודפת אותי. אני חושב שמה שבאמת זיעזע אותי בה היא שזה בצבע, ושאני יודע שזה התרחש לא מאוד מזמן. אנחנו הרי רגילים לתמונות כאלה בשחור-לבן, מתקופה של פעם, מלפני שנולדנו - לא בצבע משנות ה-90 - ואני לא מדבר על הריסות ממלחמות שגובות קורבנות, לא שזה כלום ושאני מנסה להקטין מוות כלשהו, אבל אני מדבר פה על ממש רצח עם, טבח ברוטלי.

אני חושב גם שבמקום מסויים זה שלא מדובר בתמונה שמראה גופות, אלא "נקייה", מזעזע. ובגלל שלא מדובר בתמונות שחור-לבן שאני מורגל אליהן, ושהן "אילמות", פה דווקא בגלל שלא רואים את הילדים, כשאני רואה בצבע את הדם על הקיר אני שומע בראש שלי את הצרחות שלהם ומנסה לדמיין מה עבר שם. וזה רודף אותי.

יש פה אפקט מאוד עוצמתי בכך שהתמונה מכריחה אותך לדמיין לבד מה הלך שם שהביא לטביעות הרגליים בדם על הקיר, בזמן שאתה כבר נולדת והיית בעולם.

לא נתחיל פה דיון על רצח העם, אבל למרות שזכרתי את השנה 1994, לא הייתי מודע לזמן שבו רצח העם נמשך: כשלושה חודשים. 100 יום, מה-7 באפריל ל-15 ביולי. בזמן הזה הספיקו לרצוח בין חצי מיליון למיליון.

כן, זו תמונה מחרידה, חלק מהתמונות פה גורמות לעיניים לדמוע

אבל מה זה שנת 94, מאות אלפי אנשים נרצחו בשנתיים האחרונות בסוריה ובמקומות מסויימים באפריקה, נראה כאילו לאף'חד לא אכפת...

תמונה מרגשת מהשנים האחרונות:

PHO-09Apr27-159770.jpg

פעם ראשונה שנבחר נשיא שחור בארה"ב, התמונה אומרת כבר הכל

תמונות WTF של טד ריצ'רדסון, ובאמת שהשתדלתי לקחת את התמונות הפחות פורנוגרפיות שלו, מזהיר, חלקן מבחילות. אבל אני מוצא אותו דווקא די מוכשר...:

Terry-Richardson-Naked-166.jpgTerry-Richardson-Naked-200.jpgTerry-Richardson-Naked-348.jpgTerry-Richardson-Naked-275.jpgTerry-Richardson-Naked-317.jpgTerry-Richardson-Naked-281.jpgTerry-Richardson-Naked-284.jpgTerry-Richardson-Naked-285.jpgTerry-Richardson-Naked-511.jpgTerry-Richardson-Naked-542.jpgTerry-Richardson-Naked-431.jpg

יש לו גם תמונות בהן הוא אשכרה מזדיין ומצלם. תמונות סופר גרפיות של בחורות שמוצצות לו, תמונות בהן בחורות מרכיבות את המשקפיים שלו והפנים שלהן, כולל המשקפיים, מלאות זרע.

הוא מעסיק עוזר אסייתי עם שיער ארוך רק כי יש לו איבר מין קטן במיוחד (נשבע לכם). הוא צילם אותו כמה פעמים בעירום, מחופש לילדה או בובה.

1056.jpg?resize=599%2C337

הקאמפ נואו ב 1925

זה לא הקאמפ נואו. ככל הנראה לס קורטס. הקאמפ נבנה כמה עשורים לאחר מכן.

______

זאת התמונה האהובה עליי:

tumblr_mpcd2ik7n71rkp7jjo1_500.jpg

רק 2 תיקונים: הרייכסטאג לא היה סמל **** אלא פשוט הסמל של גרמניה.

ההוצאה להורג האחרונה בגליוטינה לא הייתה ב-39' אלא ב-1977 בצרפת.

תרגמתי את התיאור שהיה על התמונות.

לא חשוב, אם אתה כל כך בטוח אני נותן לך תקרדיט :) בכל אופן.. באמת נושא מבורך. תמונות ממש נהדרות.

boban-kick1.jpg

האהובה עליי... זבונימיר בובאן בועט בשוטר בוסני במהלך המהומות במשחק בין דינמו זאגרב לכוכב האדום בלגרד... המהומות היוו זרז למלחמת האזרחים ביגוסלביה ובובאן הפך לגיבור לאומי בקרואטיה
התמונה מסמלת בשבילי הכי טוב את הכוח של הכדורגל ואת היותו המשחק של העם

התמונה של בובאן מסמלת מתח אתני ומלחמת אזרחים הרבה יותר משהיא מסמלת משהו שקשור לכדורגל.

לא היה שום דבר יפה או מגניב או מרגש במלחמה הנוראית הזאת, או במשחק הזה, בין אם הפעולה של בובאן היתה מוצדקת ובין אם לא.

שני מחנות אוהדים שרצו לטבוח אחד בשני בגלל שייכות שבטית, ולא שעצם שייכות שבטית זה בהכרח רע.

המתח האתני התבטא בפוליטיקה, באונס המוני של נשים מקבוצות אתניות שונות, בכנופיות חמושות שחסמו כניסות לערים ולרחובות וטבחו באנשים בתוכן, ברצח עם, וכן, גם באלימות מתוכננת בין חוליגנים, שבעצמם בחלק מהמקרים היו פושעי מלחמה.

תדמיינו משחק בין בית"ר לסכנין שבו שני מחנות האוהדים תוקפים אחד את השני באבנים, באלות ובסכינים במטרה לרצוח, שביציע החוץ יושבת מיליציה פנאטית שבאה מבחינתה למלחמה על כל מה שמשתמע מזה, ואת אוהדי קבוצת הבית (שבעצמם לא מלאכים) מנסים לטבוח בהם, ותגידו לי אם משהו שקורה במשחק כזה עדיין יכול לרגש אתכם. המשחק על המגרש לא היה האישיו פה, אלא המאבק המיליטנטי בין קבוצות חוליגנים שעניין אותן לא לנצח על המגרש אלא לשחוט, פשוטו כמשמעו, את אוהדי היריבה.

אם מבחינתכם ההגדרה של כדורגל היא האירוע הזה, שהיווה זרז לאונס המוני ולקברי אחים, אז אני מתבייש להיות אוהד כדורגל.

נורא קל מארץ אחרת לדמיין את זה בתור סרט אקשן, אבל תדמיינו את זה קורה בבית שלכם ובעיר שלכם, ופתאום זה ייראה הרבה פחות אטרקטיבי והרבה יותר מחריד.

Jew_Killings_in_Ivangorod_(1942).jpg

הריגת יהודים באיוואנגורוד, אוקראינה ב-1942. אישה מנסה לגונן על ילדה באמצעות גופה, רגע לפני שהם נורים ברובים מטווח קרוב. החייל היורה דאג שיצלמו אותו, ושלח את התמונה לאשתו עם הכיתוב: "ממלא את חובתי בשירות האומה בגאווה!"

שוטרים גרמנים עוברים בין גופות יהודים שנרצחו בטבח בבאבי יאר, ומחפשים עליהן רכוש לביזה:

8130.jpg

Jew_Killings_in_Ivangorod_(1942).jpg

הריגת יהודים באיוואנגורוד, אוקראינה ב-1942. אישה מנסה לגונן על ילדה באמצעות גופה, רגע לפני שהם נורים ברובים מטווח קרוב. החייל היורה דאג שיצלמו אותו, ושלח את התמונה לאשתו עם הכיתוב: "ממלא את חובתי בשירות האומה בגאווה!"

שוטרים גרמנים עוברים בין גופות יהודים שנרצחו בטבח בבאבי יאר, ומחפשים עליהן רכוש לביזה:

8130.jpg

למה שלא יראו את התמונות האלה לבני זונות בשער 5?

ביל קלינטון בן ה-19 לוחץ את ידו של הנשיא קנדי בוושינגטון בשנת הירצחו, 1963.

49eda58f-88b1-4243-b014-527bd25ed7a6.jpg

ברק אובמה עם קבוצת הכדורסל שלו בתיכון, 1977.

add0dea5-7e2f-4dd4-9ce9-fb1a272f3446.jpg

סטיב ג'ובס וביל גייטס מדברים על עתיד עולם המחשבים, 1991.

4618e776-8a6b-45d5-a31d-b1fa9657fb88.jpg

וויליאם הארלי וארתור דווידסון, מייסדי חברת האופנועים "הארלי דווידסון", 1914.

9bc03da1-27dc-484b-8778-65acfbd9e611.jpg

כל אחד ענק בתחומו: אלברט איישנטיין וצ'ארלי צ'אפלין, שנות ה-20.

2d9180ea-e971-44b9-a96e-68b95b2b5deb.jpg