Jump to content

מיטש הגדול

Macc Abi

Recommended Posts

http://m.one.co.il/iPhone/Articles/Article.aspx?id=247408

מקום 847 בעולם !!

כבוד לבנאדם .

עם עוד אנשים כמוהו בכדורגל בישראל אולי באמת המצב פה ישתנה.

מקווה שזה אומר שבקיץ נעלה קצת תרמה בכל הנוגע לרכש.. :)

איש ענק באמת שזכיינו. אדם אדיר שבניגוד לגאידמק בזמנו הוא לא בא להראות למי יש יותר גדול ואתה מאמין לו שהוא לא מונע משום אינטרס ניסתר מלבד לתרום לקהילה והרצון שלו לעשות טוב. כל פעולה שלו היא לא של מישהו שהגיע לפה בשביל לעשות זבאנג וגמרנו אלא בשביל לבנות ולהקנות דרך. אדם בסדר גודל שלו שאינו מחפש את הפרסום והמצלמות בכל הזדמנות זה דבר נדיר

איש ענק באמת שזכיינו. אדם אדיר שבניגוד לגאידמק בזמנו הוא לא בא להראות למי יש יותר גדול ואתה מאמין לו שהוא לא מונע משום אינטרס ניסתר מלבד לתרום לקהילה והרצון שלו לעשות טוב. כל פעולה שלו היא לא של מישהו שהגיע לפה בשביל לעשות זבאנג וגמרנו אלא בשביל לבנות ולהקנות דרך. אדם בסדר גודל שלו שאינו מחפש את הפרסום והמצלמות בכל הזדמנות זה דבר נדיר

עם עוד אנשים כמוהו בכדורגל בישראל אולי באמת המצב פה ישתנה.

אני לא מבין למה אתם רוצים שיהיה פה עוד גולדהאר? למה לשנות את המצב הקיים? למה לרצות עוד אנשים כמוהו בכדורגל הישראלי?

אני רוצה רק גולדהאר אחד שיהיה שלנו ושכל הליגה תזדיין בזמן שאנחנו ניקח פה אליפויות כמו אולימפיאקוס

אני לא מבין למה אתם רוצים שיהיה פה עוד גולדהאר? למה לשנות את המצב הקיים? למה לרצות עוד אנשים כמוהו בכדורגל הישראלי?

אני רוצה רק גולדהאר אחד שיהיה שלנו ושכל הליגה תזדיין בזמן שאנחנו ניקח פה אליפויות כמו אולימפיאקוס

אמן לזה.

אתה ממש לא מסתכל על זה נכון.

קודם כל ברגע שיבואו עוד משקיעים כמוהו הליגה תיראה אחרת לגמרי.

יותר תחרותית,יותר יפה ויותר איכותית ,גם מבחינת זרים שיבואו לכאן.

אני גם בעד שאנחנו נשלוט פה בליגה אבל שבחייאת רבאק שיהיה קצת כדורגל.

חוץ ממכבי כולם פה שואפות לליגה לאומית במשחק שלהם,יבשים,צפויים,איטיים,גועל נפש ממש.

חוץ מזה עוד פלוס ענק, שעם עוד מיטשים, אנחנו כבר לא נהיה המטרה של התקשורת ..

אם אנחנו רוצים להצליח באירופה אנחנו צריכים שהליגה תהיה ברמה יותר גבוהה. זה לא כדורסל שתחתים שחקן על רק בשביל אירופה, בטח לא כשאין לך מקום מובטח בבתים.

אני גם בעד עוד גולדהארים כי זה אומר יותר כסף יותר תחרות בליגה, ויותר שחקנים שירצו להגיע לכאן

ועוד דבר זה שאם נגיד ולא תהיה לנו תחרות כי הליגה חלשה, זה קצת יקשה עלינו להעלות את הרמה למשחקים באירופה .

אבל עזבו את מי זה מעניין כרגע קבוצות אחרות, קודם כל שאנחנו נתחזק בקיץ ונגיע לצ׳מפיונס .

איש יקר.

מצידי לעשות דיל שהוא יקצץ רבע או שליש מהתקציב אבל שיישאר איתנו עוד 20 שנה.

עם השקט שהוא מביא איתו והניהול המצוין אנחנו תמיד נהיה מועדון חזק שמעמיד קבוצה ראויה.

אם אנחנו רוצים להצליח באירופה אנחנו צריכים שהליגה תהיה ברמה יותר גבוהה. זה לא כדורסל שתחתים שחקן על רק בשביל אירופה, בטח לא כשאין לך מקום מובטח בבתים.

לגמרי.

מעבר לזה, אחת הסיבות שאנחנו לא מצליחים מספיק באירופה זה כי קשה לעשות את קפיצת המדרגה מרמה פח לרמה גבוהה בשניה.

אם היו פה כמה קבוצות ברמה של צמרת ליגה בלגית, היית מתרגל לרמה אחרת ולקצב אחר של משחק.

בדיוק ככה .

הרי ברגע שנניח יבוא רוכש כבד להפועל תל אביב דוגמה (קבוצה עם שם יש לה פוטנציאל),

אז גם אנחנו וגם הם נתחרה ברמה ובאיכות של הקבוצות,ואז אוטומטית עוד בעלי קבוצות שיש להם כסף דוגמת שחר או אלונה למשל, גם הם יצטרכו להעלות את הרמה בכל הנוגע לכסף, גם כי יש להם, וגם כי הם כאלה שתמיד יחפשו להיות בצמרת פה בארץ.

תראו העונה כמה כסף הם הוציאו רק כדי להדבק למכבי..

ואז ברגע שיש לך 3-4 קבוצות באמת ברמה יחסית זה יעזור לך להצליח באירופה, וממילא יבואו לכאן שמות כשהם יודעים שיש מה לחפש כאן.

אגב, זה לא רק עניין של רכש יותר טוב, אלא של נוער יותר טוב.

כמעט כל בעלים שמכבד את עצמו משקיע בנוער ובתשתיות שלו.

תראו מה שחר עשה בנוער של חיפה, מה שירצקי עשה בנוער של ק"ש, מה גולדהאר עשה בנוער שלנו (היה טוב עוד קודם, אבל גולדהאר הזניק אותו לשיאים חדשים) והבנתי שגם ברקת משקיעה סכומים נאים בנוער של ב"ש.

מה שיקרה שבסוף זה מי שירוויח מזה אלו לא רק הקבוצות עם הבעלים העשירים והמשקיעים, אלא כל הליגה ויותר חשוב מזה, הנבחרת.

לדעתי התיאוריה שאתם מעלים היא שגויה. הוספת כסף לכדורגל הישראלי יכולה רק להזיק לנו, ואסביר. בשוק השחקנים הישראלי יש מבחר מצומצם של שחקנים ברמה בינונית-גבוהה, הוספה של תקציבים לקבוצות על ידי בעלי הון (או לחלופין השקעות מופרזות) תוביל באופן ישיר לדרישות שכר מנופחות מצד שחקנים, תופעה שבין כה וכה מכרסמת במכבי. מעבר לכך שרוב קבוצות הליגה מסיימות בגרעון, לנו, בעיקר בעיתות הצלחה יש כח כלכלי עצום במובן של הקהל, דבר שמקל את הגלולה עבור בעלים. אני מאמין באמת שניהול נכון ומבוקר, והשקעה נבונה בבחירת זרים איכותיים עשויים להמשיך את ההתקדמות שלנו. לא תחרות איתנה מצד הליגה, שגם ככה קבוצות משחקות נגדנו עם כל המוטיבציה.

לדעתי התיאוריה שאתם מעלים היא שגויה. הוספת כסף לכדורגל הישראלי יכולה רק להזיק לנו, ואסביר. בשוק השחקנים הישראלי יש מבחר מצומצם של שחקנים ברמה בינונית-גבוהה, הוספה של תקציבים לקבוצות על ידי בעלי הון (או לחלופין השקעות מופרזות) תוביל באופן ישיר לדרישות שכר מנופחות מצד שחקנים, תופעה שבין כה וכה מכרסמת במכבי. מעבר לכך שרוב קבוצות הליגה מסיימות בגרעון, לנו, בעיקר בעיתות הצלחה יש כח כלכלי עצום במובן של הקהל, דבר שמקל את הגלולה עבור בעלים. אני מאמין באמת שניהול נכון ומבוקר, והשקעה נבונה בבחירת זרים איכותיים עשויים להמשיך את ההתקדמות שלנו. לא תחרות איתנה מצד הליגה, שגם ככה קבוצות משחקות נגדנו עם כל המוטיבציה.

מצד שני, גם זרים שאתה רוצה בשביל לעלות ברמה עולים יותר. כדי לעלות הלאה ברמה, צריך יותר כסף... לגבי מבחר השחקנים - יכול גם להיות שזה יחזיר ליגיונרים לארץ. אחת הסיבות ששחקנים בוחרים באירופה היא שמה לעשות, שם משלמים להם יותר. אם תהיה רמה יותר טובה, אפילו תמורת פחות כסף חלקם יחזרו (חלקם גם ככה מקצצים בשביל לחזור). אל תשכחו שמבחר השחקנים מוגבל כי הרבה משחקים בחו"ל.

אם לא מעט קבוצות יתחילו להזרים כסף רציני, הגיוני שגם יעלו את מכסת הזרים

חחח כן, להזרים כסף רציני להתאחדות..

מצד שני, גם זרים שאתה רוצה בשביל לעלות ברמה עולים יותר. כדי לעלות הלאה ברמה, צריך יותר כסף... לגבי מבחר השחקנים - יכול גם להיות שזה יחזיר ליגיונרים לארץ. אחת הסיבות ששחקנים בוחרים באירופה היא שמה לעשות, שם משלמים להם יותר. אם תהיה רמה יותר טובה, אפילו תמורת פחות כסף חלקם יחזרו (חלקם גם ככה מקצצים בשביל לחזור). אל תשכחו שמבחר השחקנים מוגבל כי הרבה משחקים בחו"ל.

או במקום להחזיק 22 שחקנים אפשר להחזיק 16 טובים יותר

עכשיו אתה מבלבל אותם עם כלכלה והגיון ? הפרשנים אומרים אחרת אז על תצפה מאנשים לחשוב לבד

עכשיו אתה מבלבל אותם עם כלכלה והגיון ? הפרשנים אומרים אחרת אז על תצפה מאנשים לחשוב לבד

זה באמת מעציב אותי איך אנשים מושפעים מאנשי תקשורת, שתאמינו לי טובת מכבי או אפילו הליגה כלל לא לנגד עיניהם. התקשורת במסווה של "טובת הליגה" מעוניינת שתהיה תחרות. מה זו תחרות?! האם הליגה לא קשה מספיק? בתקשורת יש כוח רב עוצמה לעצב תודעה לאנשים - תודעה כוזבת, שלצערי מתחילה לחלחל גם לטובים שבאוהדינו.

אם תהיה רמה יותר טובה, אפילו תמורת פחות כסף חלקם יחזרו (חלקם גם ככה מקצצים בשביל לחזור). אל תשכחו שמבחר השחקנים מוגבל כי הרבה משחקים בחו"ל.

מקרים כמו עטר או זהבי שוויתרו על כספים כדי לשחק נדירים, וזה לא מפתיע כי כבר בארץ הם היו שחקנים מובילים והרצון באמת לשחק בוער בהם. ברוב המקרים השחקנים שחוזרים תובעים יותר כסף בעילה שהם עברו "אוניברסיטה" בחו"ל, וזו שיטה ידועה של דודו דהאן לשלוח לשם שחקנים שירוויחו את ההתנסות הזו שרק תעלה את המחיר שלהם בארץ, אפילו אם היו שחקני ספסל בתחתית הליגה בלגית. מה גם שהשחקנים הללו שחוזרים בטח ובטח לא אוחזים בהצעות מקבוצות אחרות שם.

לגבי השקעת כסף- הפחד שלי הוא שאם גולדהאר יצטרך להשקיע פה סכומים גבוהים יותר הרצון שלו להשקיע במכבי ישחק מהר יותר. לאור ההתבטאויות המעטות שלו בתקשורת, לי ברור שגולדהאר לא יישאר כאן לנצח. כמה שנוכל למשוך אותו יהיה עבורנו ברכה.