Jump to content

סיכום התיקו בגביע מול ק"ש בחוץ אחריי צפיה בש.ח | תוצאה טובה עם טעם מר

Sawyer

Recommended Posts

את האמת שראיתי את המשחק שוב הבוקר (במקרה) ואני חושב שהאמת היא איפשהו בין מה שאתה כתבת למה שאני.

לא היה מאוד אגרסיבי עם הכדור, ואיבד 2 "השתחררויות" בדריבל. אבל חוץ מזה באמת עשה עבודה יפה. הבעיטה הייתה נהדרת וההגנה מספקת אותי (רמה וחצי מעל מיטרו לפחות, אבל 2 מתחת לגל ונוסא)

אם היה לו ציון 5.5 בסיכום "הסגור" אצל במחשב. אני מעלה אותו ל6.5.

אולי זה כי אני לא מצפה ממנו להמון / אני לא בוחן ביחס לאלברמן/נוסא אלא ביחס לראדי/מיטרו, וביחס אליהם הוא עושה דברים שהם לא עושים ועדיף עליהם כרגע בהרבה לדעתי (בייחוד בזה שהוא נוכח/מורגש וזה לא למצב/שניים)

1-פאקו עשה לקש את מה שהיא עושה בדרך כלל. זה לא היה מרהיב אבל זה עבד. הגנה נמוכה, פחות שטחים מאחורה ופחות הנעת כדור. עם שוער מרוכז וחוד מרוכז זה היה אמור יותר מלהספיק.

2-כשברק בכר מתגונן שבעים דקות בבלומפילד הוא גאון כדורגל שעשה לפאקו בית ספר.

אתמול היתה הפעם הראשונה שפאקו הראה גמישות מחשבתית והתכונן ספציפית ליריבה-ושוב הוא יקבל רק ביקורת.

3- התקציר של המשחק אתמול הוא אחת ההונאות הגדולות שראיתי. בלי ההחמצות של דן, ערן וטל. פשוט מדהים כמה האג׳נדה נגד מכבי ברורה.

4- זה לא יעזור להם. הריצה של השחקנים אחרי הגול לפאקו, רק מחדדת את זה.

בהמשך למה שנאמר פה, מספיק להסתכל על הכותרת של וואן אחרי שני משחקים, בהפרש של 9 ימים שהיו לכל הפחות זהים (בבלומפילד היינו הרבה יותר מסוכנים ממה שהם היו אתמול וגם לא הבקענו גול בהתקפה האחרונה של המשחק, אבל נגיד) אחרי בלומפילד כתבו:"מכבי חילצה נקודה" ואתמול היה כתוב:"ק"ש הייתה ראויה לפחות לתיקו".

כמו שאמרתי אתמול בעצבים אחרי המשחק, אם לא הצורה האכזרית שזה קרה, אחלה משחק למכבי. שום תלונות לפאקו, הכין את הקבוצה יופי.

הדבר שבאמת כואב זה שניצחון 2-0 לא רק היה מסיים סיפור את עניין הגביע, אלא גם נותן לק"ש חתיכת סטירה להמשך המאבקים בליגה.

מה שיואב כתב.

פאקו נתן אתמול את הבמה לק"ש ואמר להם - בבקשה, בואו תיזמו, ופתאום ראינו כמה קשה לקבוצות שהן לא מכבי ליזום ולייצר משהו. ק"ש שיחקו כדורגל סתמי (אך מאומן ומתוכנן) של הגבהות חסרות כתובת ותכלית.

מעבר לזה, אהבתי את ההתאמות של פאקו אתמול.

הדבר היחיד לחובתו זה החילוף של איינבינדר באיגיבור שהיה קצת מיותר ופגע באיזון.

קרלוס (למרות טעות ורבע) ואלברמן במשחק לפנתיאון בעיניי. הראו מנהיגות ואופי וניסיון.

ורמוט עדיין לא שם ולא מתאים לאגף. הצהוב של עמבה טוב לנו. הוא צריך להתאפס קצת.

סוייר - לא ציינת את הבעיטה של מנגה במחצית הראשונה (זה יותר מחצי מצב בעיניי).

רק אני חושב שעומרי היה מצוין אתמול?

הוא בערך באותה יכולת בזמן האחרון, הוא חייב להפסיק עם השטויות . חייב להבין שהוא צריך להתרכז בלהגיע לכדור, לא רק לדחוף בכל מאבק .

מי שניווט בצבא, בוודאי שמע את המשפט "לאנוס את השטח". האינוס הזה קורה שכשמנווט מצפה שהשטח שהוא רואה במציאות יתאים למה שהוא רואה במפה, אבל זה לא ממש מתאים. אז בראשו של המנווט (שבלא מעט פעמים, היה ראשי שלי, עלי להודות), אתה משכנע את עצמך שמה שאתה רואה דווקא כן מתאים למה שקורה במפה ולעיתים מסביר לעצמך מדוע הסטייה קוראת, וממשיך בדרכך, מתפלא, ואף מתעצבן, לגלות שהשטח אינו מתיישר לפי רצונך. זה קצת מזכיר לי את מה שקורה כאן.

אני מבין את הצורך של כולם להאמין, אך יותר מאשר מכבי שיחקה יעיל, התכוננה טקטית נכון ושאלמלא טעויות מאוד מסויימות ומקריות, הייתה חוגגת ניצחון מרשים על יריבתנו מהצפון, היה פה עוד מפגן כושל למדי של קבוצת כדורגל שהולכת ונסוגה אחורה בכמעט כל פרמטר שקשור בכדורגל מזה תקופה ארוכה, עד כדי שוויון מול קבוצה כמו קריית שמונה. עכשיו, אינני מזלזל, בקנה מידה ישראלי, ק"ש אכן קבוצה טובה. אך מכבי כבר יצאה מקנה המידה הזה. במשך שנה וחצי הקבוצה הוכיחה עליונות על כל קבוצה ישראלית, בלי כמעט קשר למה שקורה לה. אפילו כאשר מכבי לא שיחקה הייטב, והיו משחקים רבים כאלה, מעולם לא ראיתי את מכבי תחת קרויף נותנת לקבוצה ישראלית לשלוט במגרש כפי שהיה במחצית השנייה נגד קריית שמונה. מעולם. מילא אם היה זה יוצא מין הכלל. תמיד ישנם ימים שחורים, אבל יש פה גרף הולך ויורד של יכולת שלדעתי המשחק נגד קריית שמונה היה שיאו השלילי. אפשר לצפות שמכבי לא תשחק לא הגנתי ולא נסוג לאחור מול שום קבוצה ישראלית, לא עם הסגל (המוכח והעדיף לאין שיעור) שיש לה היום.

כשברק בכר עשה בונקר, הוא לא היה גאון ולא כלום. זה גם אומר שכשפאקו עושה בונקר גם הוא לא גאון. אבל פאקו לא עשה בונקר. מכבי ניסתה לשחק כדורגל. ניסתה וכשלה, ונסוגה לאחור.

התקשורת כבודה, אם נותר כזה, במקומו מונח, אבל קשה לי לקבל טיעונים של "גמישות מחשבתית" כשהקישור שלנו מתקשה לחבר שלוש מסירות. השורה המקצועית התחתונה, לפחות לדעתי, היא שמכבי שיחקה רע.

אכן, היה משמח לראות את השחקנים רצים אל הספסל. מין הסתם, עדיף קבוצה מאוחדת מקבוצה שאינה כזו, אבל אם הדבר המשמח היחיד במשחק הזה היה לגלות שגם ק"ש היא קבוצה אנמית למדי, אנחנו קצת בבעיה.

בלסמי,
אני חושב שניתוח המשחק כפי שניתחת מתייחס למשחק שאין לו משחק גומלין.
בשורה התחתונה, ברק בכר נכשל אתמול ופאקו ניצח.
למרות הבאסה מהסיום טב"ח-גול שחטפנו התוצאה אתמול טובה למכבי ולא טובה לק"ש.
והסגל של מכבי כרגע חלש משתי העונות הקודמות, לדעתי משמעותית בגלל נסיגה ביכולת של שחקנים (קרלוס, אלבראדי), פציעות והיעדר חלוץ בכיר.

בלסמי,

אני חושב שניתוח המשחק כפי שניתחת מתייחס למשחק שאין לו משחק גומלין.

בשורה התחתונה, ברק בכר נכשל אתמול ופאקו ניצח.

למרות הבאסה מהסיום טב"ח-גול שחטפנו התוצאה אתמול טובה למכבי ולא טובה לק"ש.

במשפט אחד - אם אנחנו צריכים לשחק על תוצאה נגד קבוצה כמו קריית שמונה, משהו פה לא עובד.

מי שניווט בצבא, בוודאי שמע את המשפט "לאנוס את השטח". האינוס הזה קורה שכשמנווט מצפה שהשטח שהוא רואה במציאות יתאים למה שהוא רואה במפה, אבל זה לא ממש מתאים. אז בראשו של המנווט (שבלא מעט פעמים, היה ראשי שלי, עלי להודות), אתה משכנע את עצמך שמה שאתה רואה דווקא כן מתאים למה שקורה במפה ולעיתים מסביר לעצמך מדוע הסטייה קוראת, וממשיך בדרכך, מתפלא, ואף מתעצבן, לגלות שהשטח אינו מתיישר לפי רצונך. זה קצת מזכיר לי את מה שקורה כאן.

אני מבין את הצורך של כולם להאמין, אך יותר מאשר מכבי שיחקה יעיל, התכוננה טקטית נכון ושאלמלא טעויות מאוד מסויימות ומקריות, הייתה חוגגת ניצחון מרשים על יריבתנו מהצפון, היה פה עוד מפגן כושל למדי של קבוצת כדורגל שהולכת ונסוגה אחורה בכמעט כל פרמטר שקשור בכדורגל מזה תקופה ארוכה, עד כדי שוויון מול קבוצה כמו קריית שמונה. עכשיו, אינני מזלזל, בקנה מידה ישראלי, ק"ש אכן קבוצה טובה. אך מכבי כבר יצאה מקנה המידה הזה. במשך שנה וחצי הקבוצה הוכיחה עליונות על כל קבוצה ישראלית, בלי כמעט קשר למה שקורה לה. אפילו כאשר מכבי לא שיחקה הייטב, והיו משחקים רבים כאלה, מעולם לא ראיתי את מכבי תחת קרויף נותנת לקבוצה ישראלית לשלוט במגרש כפי שהיה במחצית השנייה נגד קריית שמונה. מעולם. מילא אם היה יוצא מין הכלל. תמיד ישנם ימים שחורים, אבל יש פה גרף הולך ויורד של יכולת שלדעתי המשחק נגד קריית שמונה היה שיאו השלילי. אפשר לצפות שמכבי לא תשחק לא הגנתי ולא נסוג לאחור מול שום קבוצה ישראלית, לא עם הסגל (המוכח והעדיף לאין שיעור) שיש לה היום.

כשברק בכר עשה בונקר, הוא לא היה גאון ולא כלום. זה גם אומר שכשפאקו עושה בונקר גם הוא לא גאון. אבל פאקו לא עשה בונקר. מכבי ניסתה לשחק כדורגל. ניסתה וכשלה, ונסוגה לאחור.

התקשורת כבודה, אם נותר כזה, במקומו מונח, אבל קשה לי לקבל טיעונים של "גמישות מחשבתית" כשהקישור שלנו מתקשה לחבר שלוש מסירות. השורה המקצועית התחתונה, לפחות לדעתי, היא שמכבי שיחקה רע.

אכן, היה משמח לראות את השחקנים רצים אל הספסל. מין הסתם, עדיף קבוצה מאוחדת מקבוצה שאינה כזו, אבל אם הדבר המשמח היחיד במשחק הזה היה לגלות שגם ק"ש היא קבוצה אנמית למדי, אנחנו קצת בבעיה.

מסכים לגמרי.

לאחרונה מרגיש שיש אנשים שמנסים לשכנע את עצמם בכוח בנושאים מסוימים.

אני מבין את הצורך של כולם להאמין, אך יותר מאשר מכבי שיחקה יעיל, התכוננה טקטית נכון ושאלמלא טעויות מאוד מסויימות ומקריות, הייתה חוגגת ניצחון מרשים על יריבתנו מהצפון, היה פה עוד מפגן כושל למדי של קבוצת כדורגל שהולכת ונסוגה אחורה בכמעט כל פרמטר שקשור בכדורגל מזה תקופה ארוכה, עד כדי שוויון מול קבוצה כמו קריית שמונה. עכשיו, אינני מזלזל, בקנה מידה ישראלי, ק"ש אכן קבוצה טובה. אך מכבי כבר יצאה מקנה המידה הזה. במשך שנה וחצי הקבוצה הוכיחה עליונות על כל קבוצה ישראלית, בלי כמעט קשר למה שקורה לה. אפילו כאשר מכבי לא שיחקה הייטב, והיו משחקים רבים כאלה, מעולם לא ראיתי את מכבי תחת קרויף נותנת לקבוצה ישראלית לשלוט במגרש כפי שהיה במחצית השנייה נגד קריית שמונה. מעולם. מילא אם היה זה יוצא מין הכלל. תמיד ישנם ימים שחורים, אבל יש פה גרף הולך ויורד של יכולת שלדעתי המשחק נגד קריית שמונה היה שיאו השלילי. אפשר לצפות שמכבי לא תשחק לא הגנתי ולא נסוג לאחור מול שום קבוצה ישראלית, לא עם הסגל (המוכח והעדיף לאין שיעור) שיש לה היום.

אין פה שום גרף יורד, בכל האמור באחזקת כדור.

עוד שבוע בבלומפילד, כנראה תחזור לשלוט בשישים אחוז פלוס בכדור. כי זה לגמרי תלוי בך. זאת היתה החלטה נכונה של פאקו ולא שום אינוס של המציאות.

שבעים ומשהו אחוז במשחק הקודם בקש, לא נתנו כלום.

מכבי לא בשיאה. לא סוד גדול. וכשזה קורה, טוב שאתה מביא עוד דברים לשולחן כמו מחוייבות, ריכוז וערן זהבי בשש עשרה שלך נרתם למאמץ הכללי.

זה מעולה.

לא יודע על איזה בעיה אתה מדבר. רוב השחקנים הצהובים שלקחו אליפות שלישית ברצף, לא בין החיים היום.

והתקציר של אתמול הוא בדיחה. מכבי היתה קרובה יותר לשני מאשר קש לשיוויון. השתן קצת עלה לראש לכל מיני אוהדים.

רק אזכיר איזה קבוצה אדישה פאקו קיבל מאוסקר שלא קם מהספסל.

אין טיולים ואין ארוחות חינם.

קש קבוצה ראויה וזכתה בצדק להתכוננות מיוחדת מולה.

בהמשך למה שנאמר פה, מספיק להסתכל על הכותרת של וואן אחרי שני משחקים, בהפרש של 9 ימים שהיו לכל הפחות זהים (בבלומפילד היינו הרבה יותר מסוכנים ממה שהם היו אתמול וגם לא הבקענו גול בהתקפה האחרונה של המשחק, אבל נגיד) אחרי בלומפילד כתבו:"מכבי חילצה נקודה" ואתמול היה כתוב:"ק"ש הייתה ראויה לפחות לתיקו".

כמו שאמרתי אתמול בעצבים אחרי המשחק, אם לא הצורה האכזרית שזה קרה, אחלה משחק למכבי. שום תלונות לפאקו, הכין את הקבוצה יופי.

הדבר שבאמת כואב זה שניצחון 2-0 לא רק היה מסיים סיפור את עניין הגביע, אלא גם נותן לק"ש חתיכת סטירה להמשך המאבקים בליגה.

פשוט ככה, זה כל הסיפור.

מה שיואב כתב.

פאקו נתן אתמול את הבמה לק"ש ואמר להם - בבקשה, בואו תיזמו, ופתאום ראינו כמה קשה לקבוצות שהן לא מכבי ליזום ולייצר משהו. ק"ש שיחקו כדורגל סתמי (אך מאומן ומתוכנן) של הגבהות חסרות כתובת ותכלית.

מעבר לזה, אהבתי את ההתאמות של פאקו אתמול.

הדבר היחיד לחובתו זה החילוף של איינבינדר באיגיבור שהיה קצת מיותר ופגע באיזון.

קרלוס (למרות טעות ורבע) ואלברמן במשחק לפנתיאון בעיניי. הראו מנהיגות ואופי וניסיון.

ורמוט עדיין לא שם ולא מתאים לאגף. הצהוב של עמבה טוב לנו. הוא צריך להתאפס קצת.

סוייר - לא ציינת את הבעיטה של מנגה במחצית הראשונה (זה יותר מחצי מצב בעיניי).

איזה? לא זוכר.

רק אני חושב שעומרי היה מצוין אתמול?

כנראה, מצויין הוא לא היה.

במשפט אחד - אם אנחנו צריכים לשחק על תוצאה נגד קבוצה כמו קריית שמונה, משהו פה לא עובד.

הרשה לי לגחח עלייך.

אם אתה מכוון למקום שבו אף משחק בישראל לא יהיה בעל חשיבות אתה מכוון למכבי כדורסל (של השיא לפני כמה שנים), אתה רחוק משם קילומטרים. אתה לא תגיע לשם ולא מכוונים לשם.

ק"ש חוץ זה המשחק הכי קשה בעונה. אם אתה יודע לא להפסיד אותו - מצבך סבבה.

אתה פשוט חיי בסרט ואתה עושה הכל כדי לצאת נגד מכבי ולדפוק אותה. אתה עלוב.

אין פה שום גרף יורד, בכל האמור באחזקת כדור.

עוד שבוע בבלומפילד, כנראה תחזור לשלוט בשישים אחוז פלוס בכדור. זאת היתה החלטה נכונה של פאקו ולא שום אינוס של המציאות.

שבעים ומשהו אחוז במשחק הקודם בקש, לא נתנו כלום.

מכבי לא בשיאה. לא סוד גדול. וכשזה קורה, טוב שאתה מביא עוד דברים לשולחן כמו מחוייבות, ריכוז וערן זהבי בשש עשרה שלך נרתם למאמץ הכללי.

זה מעולה.

לא יודע על איזה בעיה אתה מדבר. רוב השחקנים הצהובים שלקחו אליפות שלישית ברצף, לא בין החיים היום.

אין טיולים ואין ארוחות חינם.

אם אנחנו נזקקים למתנה של היריב, או מחכים להתעלות של שחקן בודד, זו בעיה.

תראה, אם מכבי הייתה נקלעת לאיזה משבר של כמה שבועות אחרי תקופה טובה, אז הייתי הולך איתך, אבל הקבוצה נראית פחות ופחות טוב לאורך כל השנה. משחק המסירות שלנו דועך. משחק ההגנה שלנו דועך. כמות ההזדמנויות שאנחנו אשכרה מייצרים מתוך מהלכי כדורגל טובים, ולא סתם כי זהבי שחקן חד ליד הרחבה היא קטנה עד כדי לא קיימת. למעט שירן ייני, אני לא יכול להצביע על שחקן אחד ששיפר את רמתו לאורך השנה.הרבה יותר קל לי להצביע על שחקנים שמשחקים פחות טוב מתחילת השנה. וכן הלאה וכן הלאה. הדברים האלה מצטברים. בהתחלה זה לא נורא, בסוף זו כבר מאסה קריטית: אובדן נקודות.

ואוסיף עוד משהו - אפשר היה להבין ולקבל שגרף השיפור של מכבי מהשנתיים האחרונות לא יחזור על עצמו השנה. אפשר היה גם להבין אם היינו גם קצת מדרדרים. כי עייפות החומר. כי אליפות שלישית. כי המבצע בעזה. כי השחקנים שהגיעו לא בדיוק פוגעים. כי ככה. אבל בין מה שראינו בשנים שעברו לבין מה שקורה עכשיו יש פער מאוד גדול, שנדמה לי שדורש הסבר. מקבוצה שכמעט לא סופרת את היריבות שלה בליגה הפכנו לקבוצה ששמחה על תיקו חוץ כי כבשנו בו שער. שום דבר ממה שקרה וקורה במכבי לא מצדיק את זה.

הרשה לי לגחח עלייך.

אם אתה מכוון למקום שבו אף משחק בישראל לא יהיה בעל חשיבות אתה מכוון למכבי כדורסל (של השיא לפני כמה שנים), אתה רחוק משם קילומטרים. אתה לא תגיע לשם ולא מכוונים לשם.

ק"ש חוץ זה המשחק הכי קשה בעונה. אם אתה יודע לא להפסיד אותו - מצבך סבבה.

אתה פשוט חיי בסרט ואתה עושה הכל כדי לצאת נגד מכבי ולדפוק אותה. אתה עלוב.

סוייר, אם אתה חושב שאני כותב מתוך איזו אג'נדה "לדפוק" את מכבי, אין לי הרבה מה לומר. בכל פעם שכתבתי משהו מבקר, הקפדתי מאוד לשמור על כבוד מושאי הכתיבה שלי מתוך הערכה אמיתית. גם אם לא אהבתי את מה שהם עושים. כך היה גם הפעם. צר לי אם ככה אתה רואה את מה שאני כותב.

סוייר, אם אתה חושב שאני כותב מתוך איזו אג'נדה "לדפוק" את מכבי, אין לי הרבה מה לומר. בכל פעם שכתבתי משהו מבקר, הקפדתי מאוד לשמור על כבוד מושאי הכתיבה שלי מתוך הערכה אמיתית. גם אם לא אהבתי את מה שהם עושים. כך היה גם הפעם. צר לי אם ככה אתה רואה את מה שאני כותב.

תגיד לי אתה אמיתי?!

אתה מכוון למקום שבו במשחק הכי קשה שיש לך. ק"ש בחוץ (ואין על זה עוררין) אתה תבוא לטייל?

אז אתה חיי בסרט - סרט רציני.

תתעורר על החיים שלך ומהר. כי הציפיות המוגזמות והמפגרות האלו הן אלו שיוצרות את השובע ואת הביקורת המוגזמת, קללות לשחקנים ובוז.

תגיד לי אתה אמיתי?!

אתה מכוון למקום שבו במשחק הכי קשה שיש לך. ק"ש בחוץ (ואין על זה עוררין) אתה תבוא לטייל?

אז אתה חיי בסרט - סרט רציני.

תתעורר על החיים שלך ומהר. כי הציפיות המוגזמות והמפגרות האלו הן אלו שיוצרות את השובע ואת הביקורת המוגזמת, קללות לשחקנים ובוז.

באמת שלא באתי לריב ולא להתסיס. כתבתי את מה שאני חושב. אני מבין שזה מפריע לך, וזו זכותך, מין הסתם. חבל לי קצת על הסגנון, אך גם זו זכותך. אין לי עניין לקחת את זה לפסים אישיים.

לא ברור לי הזלזול בקרית שמונה. יש לה לפחות 5 שחקנים שקלות פותחים אצלנו

תראה, אם מכבי הייתה נקלעת לאיזה משבר של כמה שבועות אחרי תקופה טובה, אז הייתי הולך איתך, אבל הקבוצה נראית פחות ופחות טוב לאורך כל השנה. משחק המסירות שלנו דועך. משחק ההגנה שלנו דועך. כמות ההזדמנויות שאנחנו אשכרה מייצרים מתוך מהלכי כדורגל טובים, ולא סתם כי זהבי שחקן חד ליד הרחבה היא קטנה עד כדי לא קיימת. למעט שירן ייני, אני לא יכול להצביע על שחקן אחד ששיפר את רמתו לאורך השנה.הרבה יותר קל לי להצביע על שחקנים שמשחקים פחות טוב מתחילת השנה. וכן הלאה וכן הלאה. הדברים האלה מצטברים. בהתחלה זה לא נורא, בסוף זו כבר מאסה קריטית: אובדן נקודות.

ואוסיף עוד משהו - אפשר היה להבין ולקבל שגרף השיפור של מכבי מהשנתיים האחרונות לא יחזור על עצמו השנה. אפשר היה גם להבין אם היינו גם קצת מדרדרים. כי עייפות החומר. כי אליפות שלישית. כי המבצע בעזה. כי השחקנים שהגיעו לא בדיוק פוגעים. כי ככה. אבל בין מה שראינו בשנים שעברו לבין מה שקורה עכשיו יש פער מאוד גדול, שנדמה לי שדורש הסבר. מקבוצה שכמעט לא סופרת את היריבות שלה בליגה הפכנו לקבוצה ששמחה על תיקו חוץ כי כבשנו בו שער. שום דבר ממה שקרה וקורה במכבי לא מצדיק את זה.

לא חושב. אתה אחרי הורדת נקודה ומשחק חסר.

אתה דומיננטי יותר מאשר בשנים קודמות.

אתה לא מקבל הרבה מההתקפה וזאת הבעיה שלך.

היא רוב הזמן פצועה ואולי לא נערכת נכון במקרה הזה.

ועדיין, איבדת נקודות רק בשלושה משחקים שהם לא מול הגדולות. יש כאן חוסן.

זאת מכבי פחות טובה, אבל זאת עדיין מכבי שטובה מהשאר.

וצריך לקחת את זה, גם עם בשיניים.

ואולי זה מחזור חיים של קבוצה. במקרה הזה.

צריך להתעודד שהשחקנים מביאים אקסטרות גם בתקופה פחות טובה.

לא חושב. אתה אחרי הורדת נקודה ומשחק חסר.

אתה דומיננטי יותר מאשר בשנים קודמות.

אתה לא מקבל הרבה מההתקפה וזאת הבעיה שלך.

היא רוב הזמן פצועה ואולי לא נערכת נכון במקרה הזה.

ועדיין, איבדת נקודות רק בשלושה משחקים שהם לא מול הגדולות. יש כאן חוסן.

זאת מכבי פחות טובה, אבל זאת עדיין מכבי שטובה מהשאר.

וצריך לקחת את זה, גם עם בשיניים.

ואולי זה מחזור חיים של קבוצה. במקרה הזה.

צריך להתעודד שהשחקנים מביאים אקסטרות גם בתקופה פחות טובה.

בוא נסייג - מכבי, בעיני, עדיין הקבוצה הטובה בליגה. עדיין הקבוצה שצריכה לקחת אליפות. בוודאי הקבוצה בעלת הסגל הטוב ביותר בליגה. אבל אני לא מתעלם מהתהליך שקורה בה, ואני לא מספר לעצמי שהיא משהו מסויים כשהיא לא. בעיני, מה שקורה בה מעיד על משהו יסודי יותר מתקופה לא טובה, או שחקן פצוע. לא חושב שצריך להתעלם מכך שרמת המשחק שלנו ירדה באופן עקבי לאורך השנה. הכרה בבעיה היא הצעד הראשון וכו'.

הבעיה היא לא בדומיננטיות וביוזמה, הם כפי שהיו בעבר. הבעיה היא בניצול אפקטיבי של אלה, עקב איכות שחקנים ירודה מבעבר. פעם היית יוזם עם פריצה, יצחקי, עטר, דאבור, ראדי בשיאו. היום אתה יוזם עם דן, בדש, עדן, טב״ח וניקולה. אז מן הסתם זה לא מנוצל כמו פעם. איכות השחקנים ירדה ברמתה. חסר כישרון טהור, יותר מדי שחקנים משלימים ולא גיימ-צ׳יינג׳רים.

שמתי לב שהרבה כותבים שהבקענו רק בזכות טעות בהגנה של קריית שמונה.

לא יודע אם ראו את זה בטלוויזיה, אבל לכל אורך המחצית הראשונה הפעלנו לחץ בחלק המגרש של ק"ש והיו כמה פעמים שכמעט חטפנו להם כדור באיזור המסוכן.

איבוד הכדור שהוביל לשער נבע נטו מהלחץ הזה שמכבי הפעילה כל המחצית הראשונה, זה לא שקיבלנו מתנה בחינם.

אולי זה רק אני אבל...

1. כמו הרבה פה אני חושב שפאקו צדק כשעלה יותר זהיר עם הגנה נמוכה , ק"ש בעניי קבוצה מאוד מוגבלת: כשאין לה אפשרות לשחק מהר (משחק מעבר או מתפרצות) או מצבים נייחים אין לה מה למכור , וגם בעיקר כשאתה במשבר (אל תכנסו לקטנות אנחנו לא משחקים טוב ולא מנצחים יותר מידיי זמן) זה הדרך לשחק בעניי.

2.עד סביבות הדקה ה 60 זה עבד מצוין אבל אז מכבי הפסיקו לשחק מסודר ובעיקר נפתרו מהכדור מהר , מה שייצר תחושה של בונקר למרות שעד לדקה ה 85 ק"ש ממש לא סיכנה את השער (באינטנסיביות)

3. מה שבלט בעניי שלאורך כמעט כל המשחק לא היה לנו יתרון באמצע, גם כשק"ש ותרו על הקשר השלישי.

משם גם נכנס הגול

לכן בעני למרות משחק לכאורה טוב של אלברמן זה לא מספיק,שלא לדבר על השאר.

עם יתרון איכותי באמצע ובעיקר בשלבים גדולים יתרון מספרי ושום הרגשה כזאת במשחק זה כל הסיפור בעניי

4.ספיגה בדקות אחרונות בדרך כלל מעידה על כוח מנטלי אבל בעניי בעיקר כושר גופני

לא יכול להיות שמכבי לא שורפת את הדשא עם לחץ בדקות האחרונות

ק"ש הניעה כדור בחופשיות מידיי בדקות האחרונות גם ביתר אפילו נתניה וכשאנחנו היינו צריכים ללחוץ מול ק"שק"ש במפגש שעבר כל תוספת הזמן הכדור בכלל היה אצלהם.

רק להמחשה , בעונה של אוסקר קבוצות היו נופלות מולנו בדקה ה 70 ולא משנה מה הייתה התוצאה.

5. לא אוהב לדבר על מי שלא נמצא אבל.. בדש כחלוץ משחק רחוק ומאוד מסורבל, בן חיים הוא עזרא משודרג (היה חייב לגמור את זה) ובן בסט לא נותן מספיק מספרים וגרוע מזה לא מגיע למספיק מצבים.

רק לחשוב שברק היה כשיר העונה בעיקר במשחקים כאלה ופריצה בכושר אפילו של שנה שעברה כחלוץ חוד נורמלי

הזמן אוזל ואני מחכה יותר מיכולת מרשימה או ניצחון על היריבות לאליפות "למזל של אלופים", נצחונות גם כשחושך וצריך גול בדקה האחרונה, לדעת לשמור על יתרון גם כשמובילים בגול קטן

בקיצור את אותם משחקים כשיוצאים מהם אומרים זה שלנו

העונה לא זכור לי אחד כזה אלה הרבה של ההפך