Jump to content

גמר גביע המדינה: מכבי ת"א נגד הפועל ירושלים

Armagedon

Recommended Posts

רביד - אנדרסון ולנגפורד פשוט לא היו קילרים. לא היה להם את ה"מכבי אלמנט". שים לב איפה הם משחקים היום. אנדרסון בקבוצת NBA, נכון, אבל כזאת בלי שאיפות/סיכוי אמיתי. בקיצור, מקום שהוא יכול להתלבט ולהשתולל בו. לנגפורד מאז מכבי עדיין לא מצא את עצמו. אולי אם היה נשאר כאן כמה שנים היה יכול להפוך לתואם-סמית'. בינתיים, היקמן סיפק יותר סחורה ממנו במאני טיים, ואני לא מהמעריצים הגדולים של היקמן.

כל קבוצת נ.ב.א, גם הכי חלשה, יותר חזקה ב-1-2 דרגות לפחות מכל קבוצה אחרת באירופה. אי אפשר להגיד שזה שהוא משחק בקבוצה "בלי שאיפות/סיכוי אמיתי". זה מגוחך.

דרך אגב הקבוצה חסרת השאיפות של אלן אנדרסון כרגע חזק בתמונה לפלייאוף

אנדרסון ולנגפורד כישרוניים בטירוף, אבל האופי שלהם לא מתאים למכבי. אני בספק אם הם יכולים להישאר במכבי לאורך זמן, כי מהר מאוד היינו שומעים תלונות מהצד שלהם (קצת בספק לגבי קית', בטוח במאה אחוז לגבי אנדרסון).

זו בדיוק הנקודה שבה סמית' נבדל מהם ועדיף עליהם. הוא יעשה את מה שהוא יכול למען הקבוצה.

גם אם זה אומר לשחק פצוע לאורך תקופה כל כך ארוכה, גם אם לא הולך לו באופן אישי, וגם אם הוא לא מרוצה ממה שהולך, הוא יתן מאה אחוז מעצמו בכל משחק ומשחק.

זה סוג השחקנים שאני אוהב. בעונות הראשונות שלו פה הוא היה סביר, אבל נעלם ברגעים החשובים, ובעונה שעברה הוא עשה את הסוויצ' בראש והתחיל לדפוק כרטיס. העונה הוא שובר שיאים ובהחלט מגיע לו מקום של כבוד בהיכל התהילה של זרי מכבי. עוד עונה אחת ביכולת כזו ואני אפילו אכניס אותו לטופ 10 בלב שלם.

אנדרסון היה השחקן הכי כשרוני שדרך פה אחרי פארקר לדעתי.

ואני לא בטוח שהוא נופל ממנו בהרבה.

היו לו יכולות מדהימות, הוא עשה מה שהוא רצה מתי שהוא רצה.

הבעיה איתו שהאופי שלו היה דפוק לחלוטין.

אנדרסון היה השחקן הכי כשרוני שדרך פה אחרי פארקר לדעתי.

ואני לא בטוח שהוא נופל ממנו בהרבה.

היו לו יכולות מדהימות, הוא עשה מה שהוא רצה מתי שהוא רצה.

הבעיה איתו שהאופי שלו היה דפוק לחלוטין.

אנדרסון נופל מפארקר. באופי וביכולת.

הבעיה המרכזית איתו ללא ספק האופי. עם כל היכולות המדהימות שלו, הוא לא הצליח לסחוב את הקבוצה לבד, וכן סגל בינוני או לא, זה בדיוק חלק מלהיות שחקן עם אופי של מכבי.

אני עדיין חושב שלהיקמן יש יותר "אופי של מכבי" מאשר לנגפורד, ואני לא משתגע על שניהם.

אנדרסון נופל מפארקר. באופי וביכולת.

הבעיה המרכזית איתו ללא ספק האופי. עם כל היכולות המדהימות שלו, הוא לא הצליח לסחוב את הקבוצה לבד, וכן סגל בינוני או לא, זה בדיוק חלק מלהיות שחקן עם אופי של מכבי.

אני עדיין חושב שלהיקמן יש יותר "אופי של מכבי" מאשר לנגפורד, ואני לא משתגע על שניהם.

כנראה ששכחת את ההופעה שלו בטופ 16 באותה עונה

ולאן היא לקחה את הקבוצה? להוביל קבוצה זה לא לקלוע 30 נקודות כל משחק. זה לתרום לקבוצה במובן של לעשות מה שצריך בשביל לנצח. סמית' אדיר בזה. אנדרסון פשוט לא חלק מזה.

סמית הוא עוגן.

כשהוא הגיע, הוא לא נצץ וזהר. אבל היה עוגן בהמון פרמטרים. ציפו ממנו להוביל את הקבוצה, להיות הפנים שלה.

היום, הוא הפנים שלה. ועדיין עוגן בכל אותם פרמטרים שהיה טוב בהם בעבר.

טוב לו לשחק ליד שחקנים דומיננטים.

והוא נשאר עוגן וטוב בכל אותם פרמטרים.

במכלול? אחד הנפלאים שלבשו גופיה צהובה. פרסונה, ג׳נטלמן, טיים פלייר, מחוייב, עושה את כל הדברים הקטנים וווינר לא קטן.

מכבי עוזרת להם(והפזם) אבל הם גם צריכים לקחת.

סינכרון מושלם של שחקן ומועדון.

יש לך את סמית, אז מכאן אפשר להמשיך הלאה ולהרכיב את שאר החלקים.

מגדיר את המונח עוגן מחדש.

בהצלבה 0 מ-9 בבלגראד, ארבעה איבודים. ההופעה הכי גרועה במאני טיים של שחקן שאמור לסחוב קבוצה אי פעם. כשחושבים על שחקנים גדולים ששיחקו במכבי, אני לא יכול אפילו לדמיין אחד מהם עם שורה סטטיסטית איומה כזאת. ובמשחק זה הרגיש אפילו יותר גרוע. זה לא היה off-day, הוא פשוט חירב את המשחק עם זריקות הזויות ושטויות שדורשות העפה מהקבוצה. לא אכפת לי כמה מוכשר, שחקן שמגיע ככה למשחק, פשוט אין לו מקום במכבי. זה הרבה מעבר לסיסמאות של "צריך לעבוד איתו", זה חסר תקנה.

לגבי דווין, אני חושב ש"רוצח שקט" שיואב הצמיד לו זאת ההגדרה הכי מתאימה. אבל אחרי הקבוצה של לפני עשר שנים צריך לעשות ממש אבל ממש הרבה כדי להיחשב לאגדה במועדון הזה. כולי תקווה שייקח השנה אליפות שנייה ברצף...

בהצלבה 0 מ-9 בבלגראד, ארבעה איבודים. ההופעה הכי גרועה במאני טיים של שחקן שאמור לסחוב קבוצה אי פעם. כשחושבים על שחקנים גדולים ששיחקו במכבי, אני לא יכול אפילו לדמיין אחד מהם עם שורה סטטיסטית איומה כזאת. ובמשחק זה הרגיש אפילו יותר גרוע. זה לא היה off-day, הוא פשוט חירב את המשחק עם זריקות הזויות ושטויות שדורשות העפה מהקבוצה. לא אכפת לי כמה מוכשר, שחקן שמגיע ככה למשחק, פשוט אין לו מקום במכבי. זה הרבה מעבר לסיסמאות של "צריך לעבוד איתו", זה חסר תקנה.

לגבי דווין, אני חושב ש"רוצח שקט" שיואב הצמיד לו זאת ההגדרה הכי מתאימה. אבל אחרי הקבוצה של לפני עשר שנים צריך לעשות ממש אבל ממש הרבה כדי להיחשב לאגדה במועדון הזה. כולי תקווה שייקח השנה אליפות שנייה ברצף...

אתה מסתכל על משחק אחד ולפיו מגדיר שחקן?

לך תבדוק את הסדרה של סמית' מול ריאל לפני שנתיים. סיים את כל הסדרה עם מדד שלילי ופחות מ-20% מהשדה. נו אז?

נתנו פה כדוגמא לאופי של לנגפורד את הסדרה של מכבי מול פאו. דווין סמית' להזכירכם גם השתתף בסדרה הזו ואפילו שיחק יותר מלנגפורד.

רביד, סמית' היה חלש מאוד בסדרה המדוברת מול ריאל מדריד. עם זאת, זה היוצא מהכלל שאינו מעיד על הכלל, וכמו ש-itanar כתב, סמית' שדרג את עצמו בצורה חסרת תקדים בעונה האחרונה, וממשיך ואף מחזק את מעמדו העונה.

ועדיין, גם כשסמית' היה חלש מאוד, זה לא הגיע לרמות שעומר תיאר, והוא לפחות היה מחויב מאוד. סמית' הוא לא שחקן מוביל. חשוב לזכור את זה. הוא מנהיג, אבל לא מוביל. הוא מאפשר לשחקנים כמו רייס ופארגו לקחת אחריות בקדמת הבמה, אבל אתה יודע שהקבוצה תהייה תקועה ותזדקק לסל או לסטופ הגנתי, הוא יהיה שם.

אתה לא צריך לשכנע אותי שסמית שחקן גדול. הוא הוכיח את זה מספיק פעמים. אני בסך הכל אומר שגם אלן אנדרסון ולנגפורד שחקנים מצויינים. אנדרסון שחקן נ.ב.א לגיטימי כבר כמה שנים ולנגפורד אחד הסקוררים הטובים באירופה בשנים האחרונות.

סמית' בשנה הראשונה אצלנו היה חלש.

בעונה השנייה המאצ' אפ מול רודי בהצלבה לא היה כוחות והם קרקסו אותנו. כמו גם מול דונטה סמית' שלקח לנו אליפות ועונה לאחר מכן אימלל את דווין בשני משחקי הגמר.

בעונה שעברה הוא העלה את הרמה שלו בחלק השני ומאז אין לי מילה רעה אחת להגיד עליו, אחד השחקנים הטובים באירופה.

אתה זורק המון שטויות לאוויר. סמית לא היה חלש בעונה הראשונה. לך תבדוק סטטיסטיקה לפני שאתה זורק נתונים כאלה לאוויר.

וכן, ריאל הביסו אותנו בהצלבה. אתה חושב שזה באשמת סמית? באמת?

אתה לא צריך לשכנע אותי שסמית שחקן גדול. הוא הוכיח את זה מספיק פעמים. אני בסך הכל אומר שגם אלן אנדרסון ולנגפורד שחקנים מצויינים. אנדרסון שחקן נ.ב.א לגיטימי כבר כמה שנים ולנגפורד אחד הסקוררים הטובים באירופה בשנים האחרונות.

ההבדל הוא שסמית' שחקן ווינר, ואנדרסון הוא אגומניאק

אחד יעשה הכל בשביל הצלחת המועדון, השני יעשה הכל בשביל הצלחתו האישית

אנצל את הנושא לחדשות רעות מאוד

סילבן לנדסברג סובל משבר מאמץ ויעדר חודש. הוא היה בכושר נהדר ותרם למכבי 10 נק' בטופ 16 כשב-3 המשחקים האחרונים שלו (מול אלבה לא שיחק והרגישו את זה) קלע 16.6 נק' בממוצע.

עוד חדשות לא משמחות במיוחד:

קירילנקו ומקל חתמו בצסק"א וניז'ני.

לגבי מקל אני לא בטוח כמה אלו חדשות רעות כי נראה שמכבי לא באמת רצו אותו

קירילנקו זה תוספת כח משמעותית לצסקא שגם בלעדיו היו לדעתי הקבוצה הכי טובה באירופה, נראה הם אם יצליחו להתגבר על הלוזריות שלהם בשנים האחרונות וייקחו גביע סוף סוף

לנדסברג כאמור זו בשורה מאוד לא טובה

אתה זורק המון שטויות לאוויר. סמית לא היה חלש בעונה הראשונה. לך תבדוק סטטיסטיקה לפני שאתה זורק נתונים כאלה לאוויר.

וכן, ריאל הביסו אותנו בהצלבה. אתה חושב שזה באשמת סמית? באמת?

אני לא מבין מה כל כך קשה לך לבדוק באתר של היורוליג.

העונה הראשונה: 8.3 נק', 28% מ-3, 0.6 חט', 4.8 ריב', 0.8 אס'.

העונה: 15.9 נק', 37% ל-3, 1.2 חט', 6.9 ריב', 2.7 אס'.

בעונה שעברה הוא היה בינוני גם בסדרה מול מילאנו עד המשחק האחרון, הובילו אותנו היקמן, רייס, טיוס ובלוט'נטאל. ואז נתן פיינל פור מצויין.

צסק"א היו פייבוריטים גם בלי קירילנקו אבל ברור שזה מחזק אותם. מצד שני, קירילינקו לא שיחק כבר תקופה, ולפעמים תוספת של שחקן כזה יכולה לפגוע בשיטה ובמרקם הקבוצתי.

itanar - סמית' עושה המון דברים ש"לא נספרים בסטטיסטיקה". במובן זה, הוא יותר הנפלד מאשר פארקר מבחינת סוג השחקן. עם זאת, הוא אחד השחקנים שכמעט תמיד מופיע למעמדים הגדולים, כשהכסף והתארים על השולחן.

בשלושת משחקי האליפות בשנתיים האחרונות מול חיפה דווין היה חלש ואפילו מאוד, התקפית והגנתית. דונטה גבר עליו בשני צדי המגרש.

היום לא הייתי מחליף את דווין בדונטה.