Jump to content

ברק לוי

elad7

Recommended Posts

לא שאני בא להגן על ברק או משהו ,אבל על פי מה אתם קובעים אם שחקן הוא עילוי או לא?כי ברק סומן כבר במחלקת נוער כשוער עם פוטנציאל ענק והוא הציג משחקים טובים מאוד בעונה של אוסקר לצד משחקים גרועים העונה.

כנ"ל מרגוליס. סומן כעילוי בכל מחלקות הנוער וכשחקן הצעיר הכי טוב בישראל ולבסוף בבוגרים הוא עוד לא הטביע את חותמו.

רוצה לומר שהעילוי הזה סתם חארטה, יש שחקנים שסומנו כפוטנציאל ולבסוף לא פרצו ,ומצד שני יש שחקנים שבאו מלמטה והצליחו בגדול.(מאוד נפוץ בNBA שיש שחקנים שנבחרו מאוחר בדראפט כי הפוטנציאל שלהם לא היה גבוה,אבל בסופו של דבר הצליחו יותר מאלה שנבחרו במקומות הראשונים)

הרי אם ברק יצא להשאלה ויתן משחקים טובים אז אנשים פה ישנו את דעתם , לעומת זאת בספסל יהיה לו מאוד קשה לשפר את הליקויים שלו ולצבור ניסיון.

בתור מי שעקב מקרוב אחרי השנתון שלו, אני יכול להגיד לך בוודאות שלגבי ברק לא היו ציפיות שהוא ישתלב בבוגרים מיד- לעומת מונאס דאבור שנקנה כדי להגיע לבוגרים, רועי קהת שהיה באמת מוכשר בצורה יוצאת דופן וגאל מרגוליס. מה שאתה אומר נכון, הצלחה בנוער אינה ערובה להצלחה בבוגרים, ולא חסרות דוגמאות לכך. אבל אם תסתכל על התמונה בכללותה, בכל העולם, תגלה ששחקנים שהתבלטו בגילאי נוער ייטו להצליח יותר בבוגרים גם אם הפריחה תהיה קצת מאוחרת. הנקודה שאני מנסה להעביר היא שלטובתנו, ולטובת ברק, הוא צריך לצאת בהשאלה ולהתחשל במקום אחר, בטח שמדובר בעמדה רגישה כמו שוער שמגיעים לשיאם בגיל יותר מאוחר, בטח ובטח שמדובר בקבוצה שרצה בצמרת ולא יכולה לספוג טעויות שעלולות לחרוץ גורל של אליפות.

בתור מי שעקב מקרוב אחרי השנתון שלו, אני יכול להגיד לך בוודאות שלגבי ברק לא היו ציפיות שהוא ישתלב בבוגרים מיד- לעומת מונאס דאבור שנקנה כדי להגיע לבוגרים, רועי קהת שהיה באמת מוכשר בצורה יוצאת דופן וגאל מרגוליס. מה שאתה אומר נכון, הצלחה בנוער אינה ערובה להצלחה בבוגרים, ולא חסרות דוגמאות לכך. אבל אם תסתכל על התמונה בכללותה, בכל העולם, תגלה ששחקנים שהתבלטו בגילאי נוער ייטו להצליח יותר בבוגרים גם אם הפריחה תהיה קצת מאוחרת. הנקודה שאני מנסה להעביר היא שלטובתנו, ולטובת ברק, הוא צריך לצאת בהשאלה ולהתחשל במקום אחר, בטח שמדובר בעמדה רגישה כמו שוער שמגיעים לשיאם בגיל יותר מאוחר, בטח ובטח שמדובר בקבוצה שרצה בצמרת ולא יכולה לספוג טעויות שעלולות לחרוץ גורל של אליפות.

האמת שההתנהלות עם קהת זה פשוט בזיון.

הוא היה השחקן הכי טוב בליגה במחזור שלו (ופער) והיה די ברור שהוא יהיה שחקן.

גם בדקות שקיבל אצל מוטי הוא לא היה רע.

פשוט הזוי ששיחררו אותו, לא פחות הזוי משהיו משחררים את מיכה.

האמת שההתנהלות עם קהת זה פשוט בזיון.

הוא היה השחקן הכי טוב בליגה במחזור שלו (ופער) והיה די ברור שהוא יהיה שחקן.

גם בדקות שקיבל אצל מוטי הוא לא היה רע.

פשוט הזוי ששיחררו אותו, לא פחות הזוי משהיו משחררים את מיכה.

בשורה התחתונה, הוא קיבל הזדמנות בליגת העל, והידרדר לליגה הלאומית. אין מה לעשות, לא כל מי שמסומן ככוכב הופך להיות כזה, ואי אפשר להיאחז בכל שחקן שמידרדר למכבי יבנה.

בשורה התחתונה, הוא קיבל הזדמנות בליגת העל, והידרדר לליגה הלאומית. אין מה לעשות, לא כל מי שמסומן ככוכב הופך להיות כזה, ואי אפשר להיאחז בכל שחקן שמידרדר למכבי יבנה.

נכון ועדיין אני לא מסכים.

כשהוא קיבל הזדמנות במכבי הוא לא היה רע. בב"ש לא עקבתי אחריו, אבל לפי מה שזכור לי הוא לא קיבל יותר מידי הזדמנויות. (כמה פעמים סגר 90 דקות ?)

על סמך זה לא מוותרים על שחקן שהיה השחקן הכי טוב בליגה בשנתון שלו.

קהת הושאל לבאר שבע בעונה הראשונה שלו בבוגרים ולא קיבל שם דקות. אלמלא איזי וק"ש אני לא יודע אם היינו מדברים עליו אותו הדבר היום. יכול להיות שהוא היה נעלם בתהום הנשייה של הליגה השנייה. אני מסכים שלקהת יש אופי נפלא שמלווה את היכולת שלו, אבל כשהיה בנוער נראה היה שהפוטנציאל שלו להפוך לשחקן בוגרים נמוך יותר משל דאבור ומיכה ומרגוליס, ואפילו של לוגסי. למה? בעיקר בגלל המימדים הפיזיים שלו והעובדה שהוא בעמדה שמחייבת את הקבוצה לשחק במערך של 4:3:3 או 4:5:1 (בשניהם הוא משחק את הקשר הקדמי מאחורי החלוץ).

לזכוותו ייאמר שכמעט בכל משחק שקיבל הזדמנות במכבי הוא היה טוב.

הוא הבקיע שער אדיר מ30 מטר בליגה האירופית, לא?

קהת? לא חושב. זכור לי בומבה שלו מרחוק מול סכנין

שער אדיר מ 30 מטר באירופית זה מיכה בבלומפילד מול קייב

אני טועה?

צריך לצאת להשאלה לדעתי ולעבוד על הנוכחות שלו ברחבה. כמו כל שוער ישראלי אחר, משחק גובה זוועתי. דווקא באחד על אחד הוא בדרך כלל טוב.

לא חושב שצריך להאשים אותו בגול.

נקודה אחרת ששמתי לב אליה ובגלל אני לא חושב שהוא מתאים להיות שוער ראשון אצלינו, במשחק היו מעל 10 קרנות של קרית שמונה. באף אחת הוא לא יצא לכדור גובה, תמיד נתקע ברחבת החמש. באירופה זה היה עולה לנו בשניים שלושה שערים.

לצערי, הייתי מהתומכים הגדולים בעד לתת לו שוער ראשון אבל בכושר הנוכחי שלו אני לא יודע אם לא עדיף שגיגי יהיה שוער שני במקומו.

כדאי שייצא להשאלה לעונה או שתיים לשחק ולצבור ניסיון כי הטעויות שהוא עושה נראה שנובעות מחוסרים של ביטחון וניסיון.

סובל מחוסר ביטחון מחריד ומחוסר בדקות משחק. הוא מוכשר מאוד אבל כמו שעמוס כתב אני לא חושב שהוא יהיה ברמה מספקת לשוער ראשון במכבי.

לכל מי שביקר את חואן פאבלו - משחק הרגל שלו ומשחק הגובה שלו טובים משל ברק בצורה ובפער שזועקים לשמיים.

כל הזמן כועסים על חואן פאבלו ביציעי בלומפילד שהוא לא משחרר כדור מהר למתפרצות. לא יודע אם האנשים האלה שמו לב, אבל היום ראינו כמה פעמים מה קורה כשמשחררים מהר מהר בלי לחשוב. איבודים שטותיים.