Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

שאלה למצביעי מרץ: האם אתם מצביעים להם בעיקר בגלל המצע החברתי שלהם ומתעלמים לגמרי מההבנה המדינית ביטחונית שלהם או שאתם מצביעים להם בעיקר בגלל המצע המדיני ביטחוני שלהם ופחות בגלל המצע החברתי?

מסכים עם לא מעט מהמצע המדיני שלהם, מסכים עם חלק מהמצע הבטחוני - לא עם הכל. כמה דוגמאות בשלוף

בטחון: במסגרת המו"מ, ישראל תחתור להבטיח בהסכם את בטחונה לטווח ארוך ע"י שילוב מרכיבי הרתעה צה"לית בשטח לפרק זמן מוסכם, פירוז צבאי מרצון של המדינה הפלסטינית, ערבויות בינלאומיות ונוכחות צבאית בינלאומית ארוכת טווח בשטח אותה תוביל ארה"ב

לבנון: האיום המתמשך על היציבות הבטחונית הנובעת משאיפותיו ופעילותו של ארגון החיזבאללה והאיום על בטחונם ושלוותם של אזרחי ישראל בגבול הצפון – מחייבים מדיניות זהירה המשלבת הרתעה וריסון. זאת, עד שיחול שינוי שלטוני מהותי בלבנון, אשר יאפשר יחסי שלום.

ושוב, לא מסכים עם כל המצע. מצד שני, כשאני לוקח מכלול של הרבה מפלגות כלום, או/ו מפלגות ללא מצע בכלל, או/ו מפלגות שנותנות רק מצע בטחוני - אני לא מוצא אלטרנטיבה טובה. מפלגה שפועלת במישור החברתי-כלכלי לטובתי, ואני מסכים עם חלק גדול מהמצע המדיני שלה, בהחלט מצדיקה את קבלת הקול שלי.

מסכים עם לא מעט מהמצע המדיני שלהם, מסכים עם חלק מהמצע הבטחוני - לא עם הכל. כמה דוגמאות בשלוף

ושוב, לא מסכים עם כל המצע. מצד שני, כשאני לוקח מכלול של הרבה מפלגות כלום, או/ו מפלגות ללא מצע בכלל, או/ו מפלגות שנותנות רק מצע בטחוני - אני לא מוצא אלטרנטיבה טובה. מפלגה שפועלת במישור החברתי-כלכלי לטובתי, ואני מסכים עם חלק גדול מהמצע המדיני שלה, בהחלט מצדיקה את קבלת הקול שלי.

הדוגמאות שנתת זה כאלו שאתה מסכים איתם? זה כמה שאני די לא מבין איך הם חשבו עליהם

לאחר שתתייצב בדמשק ממשלה נבחרת ומייצגת, המוכרת על-ידי הקהילה הבינלאומית, יש לפעול לחידוש המו"מ עם סוריה על הסכם שלום. ההסכם יושתת על בסיס החזרת הגולן לריבונות סורית, סידורי בטחון בערבות בינלאומית, פירוז הגולן ויחסי שכנות נורמאליים במישור המדיני, הכלכלי והתרבותי.

עזה: מרצ רואה בשטחי עזה חלקי משטחי המדינה הפלסטינית ואינה רואה בשלטון המפוצל בין הגדה המערבית לעזה אינטרס ישראלי. כל עוד מתנהלת עזה כישות עצמאית ונפרדת מן השלטון המרכזי ברמאללה, יש לקיים יחסי שיתוף פעולה מעשיים ותכליתיים, זאת על מנת לאפשר את פיתוחה של רצועת עזה לרווחת תושביה, בלי קשר לגורם השולט בה.

כמו שכתבתי, אני לא מסכים עם כל המצע. מצד שני, אני עוד יותר לא מסכים עם מפלגה שמעדיפה לשבת על הגדר ולחכות שהזמן יעשה את שלו. הבעיה היחידה היא שכשעשינו את זה, הזמן הוכיח שבעיקר הטרור מתחזק, במקום לחזק קידום תהליך של פתרון. אם המדינה הייתה מנסה לקדם תהליך מדיני וזה היה נכשל - אז הייתי שוקל אלטרנטיבה אחרת. לשלוח אגב את לבני לשבת בישיבות חסרות תכלית כשמראש ידוע שזה כמו כוסות רוח למת - זה לא לנסות לקדם פתרון.

וזה בלי לדבר בכלל על הבניה וההשקעה בשטחים מול ההשקעה בשאר הארץ (ובפריפריה בפרט). אבל זה כבר נושא לעוס, אפשר להציץ במאות הדיונים שהיו בעבר.

נ.ב

בעזה הייתה פירצה לנסות לקדם פתרון אזורי אחרי המבצע האחרון. כמובן שביבי לא רצה ללכת עליו....במקום זה קיבלנו סתם עוד מערכה ועוד עשרות חיילים ואזרחים הרוגים, ואזור שלם (שאתה נמנע עליו) שרק מחכה לסבב הבא.

אנשים קוראים למו"מ פתרון, אוקיי אז נניח וזה הפתרון, למה נראה לכם שיש עם מי לדבר? עד שלא נבטיח להם דברים שיכאבו לנו לא יהיה הסכם, לדעתי הם לא יסכימו לאף הסכם שלא יכלול בו חלקים מירושלים.

גם אם אכן תהיה ממשלת שמאל וגם יתחילו משא ומתן אנחנו נפסיד מכל הכיוונים, לא חושב שמבחינה ראלית מו"מ הוא פתרון, אני לא אומר שיש לי פתרון אבל בהחלט חושב שעדיף לחשוב לפני להיכנס למו"מ.

הנה תרחיש אפשרי אם וכאשר המו"מ יצלח:

1452335_810648628988786_7246976062440641

אבל זה בסדר אני סתם מפחיד אתכם כמו ביבי ולא יקרה כלום כי אנחנו יכולים לסמוך על בני הדודים הנפלאים שלנו שיודעים איך להרעיף עלינו אהבה.

תגידו לי שאתם בטוחים ב100% שזה לא יקרה ואז אני אוכל לישון בשקט.

אף אחד לא יכול להבטיח כלום. גם אף אחד לא יכול היה להבטיח שסדאת לא יפלוש עם כל הכח בגבול מצריים/ישראל המחודש אחרי שהחזרנו את סיני. ומדובר על מנהיג שאיים בהשמדת ישראל לא פעם ולא פעמיים, ואף ניסה לבצע את זה ב-73. אין מובטח בחיים, צריך לדעת לנהל סיכונים בצורה נכונה וצריך לחתור לניסיון לפתור את הסכסוך.

שוב - אני לא מצפה להוקוס פוקוס או לזבנג וגמרנו. אם הצד השני לא יהיה נכון לוויתורים מבחינתם (פירוז המדינה הפלשתינית כנמשל) - אז לא יהיה פה הסכם, והם יפגעו מזה לא פחות מאיתנו, אם לא יותר. אבל כל עוד אין שום ניסיון, אבל שום ניסיון, מהצד שלנו - אני לא יכול להסכים עם זה.

אף אחד לא יכול להבטיח כלום. גם אף אחד לא יכול היה להבטיח שסדאת לא יפלוש עם כל הכח בגבול מצריים/ישראל המחודש אחרי שהחזרנו את סיני. ומדובר על מנהיג שאיים בהשמדת ישראל לא פעם ולא פעמיים, ואף ניסה לבצע את זה ב-73. אין מובטח בחיים, צריך לדעת לנהל סיכונים בצורה נכונה וצריך לחתור לניסיון לפתור את הסכסוך.

שוב - אני לא מצפה להוקוס פוקוס או לזבנג וגמרנו. אם הצד השני לא יהיה נכון לוויתורים מבחינתם (פירוז המדינה הפלשתינית כנמשל) - אז לא יהיה פה הסכם, והם יפגעו מזה לא פחות מאיתנו, אם לא יותר. אבל כל עוד אין שום ניסיון, אבל שום ניסיון, מהצד שלנו - אני לא יכול להסכים עם זה.

אז אני מבין שציפי לבני שיחקה עם עצמה דוקים במשך שנתיים.

אני חושב שצרכים להתפכח, הם אומרים את זה כל הזמן וזה ידוע שהם לא רוצים אותנו בשום מקום חוץ מבים, אני לא מסוגל להאמין להם, שעשית שלום עם סדאת עשית שלום עם מדינה, פה זה מאוד מאוד מעורפל,

דווקא רוב הסיכויים לרעתך וככל הנראה שיקום לו גוף צבאי כמו חמאס שישלוט ביו"ש וישתמש בהסכם המדומה הזה לטובתו.

אני חושב שאוסלו היה הניסיון הכי גדול שלנו עד כה

ואם לא ההסכם הזה יש לנו פחות 2000 הרוגים

תגיד אתה סבור שעוד 2000 הרוגים שווים בשביל הניסיון הבא?

האמת שאם נדייק ובלי קשר לדיון, ראוי להעיר כאן 2 הערות על מה שציינת:

- בשביל שמצרים תוכל לפלוש אחרי החזרת סיני היא צריכה להכניס צבא ולעבור את כל סיני בדרך לגבול. כמות הצבא המצרי בסיני לא מאפשרת לה לבצע פלישה לישראל (זה בעצם עניין הפירוז).

- סאדאת לא ניסה להשמיד את ישראל ב-73'. יותר מזה, תכניות המלחמה שלו אז אפילו לא עסקו בכיבוש כל סיני.

כמו שכתבתי, אני לא מסכים עם כל המצע. מצד שני, אני עוד יותר לא מסכים עם מפלגה שמעדיפה לשבת על הגדר ולחכות שהזמן יעשה את שלו. הבעיה היחידה היא שכשעשינו את זה, הזמן הוכיח שבעיקר הטרור מתחזק, במקום לחזק קידום תהליך של פתרון. אם המדינה הייתה מנסה לקדם תהליך מדיני וזה היה נכשל - אז הייתי שוקל אלטרנטיבה אחרת. לשלוח אגב את לבני לשבת בישיבות חסרות תכלית כשמראש ידוע שזה כמו כוסות רוח למת - זה לא לנסות לקדם פתרון.

וזה בלי לדבר בכלל על הבניה וההשקעה בשטחים מול ההשקעה בשאר הארץ (ובפריפריה בפרט). אבל זה כבר נושא לעוס, אפשר להציץ במאות הדיונים שהיו בעבר.

נ.ב

בעזה הייתה פירצה לנסות לקדם פתרון אזורי אחרי המבצע האחרון. כמובן שביבי לא רצה ללכת עליו....במקום זה קיבלנו סתם עוד מערכה ועוד עשרות חיילים ואזרחים הרוגים, ואזור שלם (שאתה נמנע עליו) שרק מחכה לסבב הבא.

הטרגדיה היא שכשהיה תהליך שלום "רגשי" בכל הכח בין ההנהגות (שלטון העבודה מול ערפאת) גם אז הטרור גבר מאוד, מ-2 סיבות: א- ערפאת העלים עין מהתעצמות חמאס. ב- חמאס עצמו יחד עם הג'יאהד האיסלאמי היו נחושים לטרפד . זו הסיבה גם שהעבודה הפסידה בבחירות 96', כאשר חל בשטח תהליך הפוך ממה שהיה ברמת ההצהרות והשיחות בין ההנהגות (וזאת בניגוד לתקופת שיחות השלום עם המצרים או אפילו תקופת ההפרדה והסדרי הביניים של לפני כן , אז לא נורתה ירייה אחת בגבול מצרים). זה לא מחייב כמובן שזה יקרה שוב, שלא יובן אחרת ואני חושב שהמצב הקיים בשטחים לא יכול להמשך לנצח, תצטרך להיות הפרדה כלשהי מתישהו, גם בלי הסכם.

לגביי עזה- אני חייב לומר שאני קצת סקפטי לגביי כל הדיבורים על ההזדמנות שהוחמצה לפתרון אזורי אחרי צוק איתן. חמאס עמד על הרגליים וממש לא עשה רושם של מישהו שמוכן לוותר על עוצמתו הצבאית בתמורה לשיקום הרצועה כמדומני. האמת? בצדק מוחלט מבחינתו.

אני חושב שאוסלו היה הניסיון הכי גדול שלנו עד כה

ואם לא ההסכם הזה יש לנו פחות 2000 הרוגים

תגיד אתה סבור שעוד 2000 הרוגים שווים בשביל הניסיון הבא?

אפשר לחלוטין להתעלם מהעובדה שרצח רבין גדע הכל בערך.

אפשר גם להתעלם מהעובדה שזרקת מספר מנופח (המספר המדויק מאז 1995 הוא 1351 לפי http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Peace/osloterr.html),ואפשר גם להתעלם מהעובדה שאנחנו בזירה מסוכסת מאז ומעולם. מספר האבידות שהיו לך במלחמות עם מצריים, סוריה וירדן גדול בעשרות מונים ממספר האבידות שיש לך בסכסוך הישראלי-פלשתיני, ועדיין חתרת לנסיונות הסכמים (לפחות בצד המצרי והירדני).

שוב - אתה מוזמן להגיד לי שאתה סבבה עם המצב הקיים שאנחנו שולטים על השטחים, משקיעים שם מליונים על מליונים של כספים על חשבון מקומות אחרים במדינה ועל חשבון דברים אחרים במדינה. אין לי בעיה שאתה בדיעה הזאת, מה שכן יש לי זו בעיה עם המצב הקיים ועם האלף זין שזורקים על שאר התחומים.

חתול, בספקולוציות כולם חזקים. עובדתית לא היה ניסיון לועידת פסגה שתנסה להסדיר את המצב ברצועה. רצו או לא רצו, זה לא רלוונטי - כי אתה בעצמך לא רצית.

וסבבה, סדאת שיחק דוקים ב-73.

אפשר לחלוטין להתעלם מהעובדה שרצח רבין גדע הכל בערך.

אפשר גם להתעלם מהעובדה שזרקת מספר מנופח (המספר המדויק מאז 1995 הוא 1351 לפי http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Peace/osloterr.html),ואפשר גם להתעלם מהעובדה שאנחנו בזירה מסוכסת מאז ומעולם. מספר האבידות שהיו לך במלחמות עם מצריים, סוריה וירדן גדול בעשרות מונים ממספר האבידות שיש לך בסכסוך הישראלי-פלשתיני, ועדיין חתרת לנסיונות הסכמים (לפחות בצד המצרי והירדני).

שוב - אתה מוזמן להגיד לי שאתה סבבה עם המצב הקיים שאנחנו שולטים על השטחים, משקיעים שם מליונים על מליונים של כספים על חשבון מקומות אחרים במדינה ועל חשבון דברים אחרים במדינה. אין לי בעיה שאתה בדיעה הזאת, מה שכן יש לי זו בעיה עם המצב הקיים ועם האלף זין שזורקים על שאר התחומים.

חתול, בספקולוציות כולם חזקים. עובדתית לא היה ניסיון לועידת פסגה שתנסה להסדיר את המצב ברצועה. רצו או לא רצו, זה לא רלוונטי - כי אתה בעצמך לא רצית.

וסבבה, סדאת שיחק דוקים ב-73.

רצח רבין לא גדע כלום. ראשית, הקשרים ההדוקים בין ההנהגות והשיחות המשיכו גם בתקופה הקצרה של פרס ביתר שאת. שנית, ופה קבור הכלב - ערפאת רימה עוד מימי רבין. הוא בעצמו אגב לא הסתיר את זה בשיחות ואף בכמה נאומים שנתן עוד ב-94/95 שאצלנו פטרו ב"הוא סתם מדבר עבור דעת קהל". להתעלם ממה שאמר אז זה לטמון את הראש בחול. כן נכון לומר שהיחסים בין ההנהגות בתקופה של נתניהו בין 96 ל-99 לא היו תקינים ,אם כי בפועל גם בתקופת נתניהו היו עוד 2 נסיגות: הראשונה מרובה של חברון ב-97', השנייה זו הפעימה השנייה של 98' במהלכה עברו שטחים נוספים לרש"פ והתיאום הבטחוני המשיך (גם המצב הבטחוני לא השתנה. יותר מזה- הוא דווקא השתפר.....). לאחר שברק עלה לשלטון שוב פעם היה שיפור ביחסי ההנהגות. לאחר מכן הגיעה קמפ דיויד שלא הצליחה, ואחריה ערפאת פוצץ את העסק בספטמבר 2000. הפיצוץ הזה גרם גם לקריסה של מחנה השמאל הציוני מבחינה אלקטורלית, קריסה ממנה הוא לא התאושש עד היום.

שלא תבין אותי אחרת- כל זה לא אומר שלא צריך לנסות ולחתור להסדר מדיני כלשהו בעתיד.

לגביי סאדאת ב-73': לא, לא שיחקו בדוקים אבל בטח ובטח שהוא לא שאף להשמיד את ישראל במלחמת יו"כ וכמו שאמרתי, יותר מכך- הוא אפילו לא שאף לכבוש מחדש את כל סיני, מאחר וידע כי אין לו אופציה צבאית לכך. תכנית המלחמה של סאדאת הייתה מלחמה כוללת על שטח מוגבל, בה הוא קיווה להשיג את ההישגים הבאים: א- לנסות ולתפוס מחדש את כל תעלת סואץ, שהייתה משאב אותו מצרים איבדה 6 וחצי שנים קודם לכן. במקרה האופטימי ביותר- להתרחב קצת מעבר לאזור התעלה מזרחה לאזור "המעברים". ב- ע"י הישג צבאי מוגבל הוא ידע שהוא יגרום לרעידת אדמה בישראל, וזאת מאחר וערב המלחמה גם ישראל וגם דעת הקהל העולמית גרסה כי הצבא המצרי הוא מגרש גרוטאות שאם יעז לפתוח במערכה כוללת אם ישראל הוא יימחץ ע"י צה"ל בלי בעיה. למרבה הצער, הוא אכן הצליח לגרום לאותה רעידת אדמה בישראל, לשפר את מצבו הצבאי וע"י כך : א- להחזיר את הכבוד המצרי שנרמס לחלוטין ב-67'. ב- להשיג מחדש את תעלת סואץ מבלי לתת לישראל דריסת רגל לשימוש בה (תנאי שישראל התנתה בשנים של לפני יו"כ אם תיסוג מהתעלה). ג- לפגוע פגיעה קשה ביותר בדימוי של ישראל כמדינה שאי אפשר לפגוע בה צבאית, הן ע"י מה שהיה בשדה הקרב והן ע"י כמות החללים האדירה.

לגביי הרצועה: יכול להיות שנתניהו לא רצה בכך, לא אומר אחרת. אני רק טוען שהאקסיומה לפיה "היינו יכולים לעשות את זה ורק בגלל הסרבנות של ביבי לא עשינו את זה" היא פשטנית מידי. בשביל הסדר מניח את הדעת ברצועה צריך 2 לטנגו, ואני בספק רב מאוד אם הצד החמאסי היה מוכן להצטרף לטנגו הזה לאור התוצאות של המערכה הצבאית בצוק איתן.

גועל נפש. לא מבין איך אחרי דבר כזה אפשר להצביע לאמא של מרב מיכאלי.

"המחנה הציוני" משפחה של עוכרי ישראל עכשיו ברור איך הבת שלה יצאה בוגדת וקראה לכולם לא לשרת בצה״ל, הייתי שולח אותן לכיוון אחד לעזה

"המחנה הציוני" משפחה של עוכרי ישראל עכשיו ברור איך הבת שלה יצאה בוגדת וקראה לכולם לא לשרת בצה״ל, הייתי שולח אותן לכיוון אחד לעזה

398009_432227370182806_507225335_n.jpg?o

כל מילה.

אגב, אם כבר נושא הלגליזציה עלה פה אצל הרבה אנשים:

https://www.facebook.com/events/809738012434179/?ref_newsfeed_story_type=regular

בכל רחבי העולם מתנסים בליגליזציה ורואים כי טוב:
טוב להרוויח הרבה יותר ממיסים, בלי לפגוע לאזרח הקטן בכיס.
טוב להפנות את משאבי המשטרה לטיפול בפשע אמיתי.
טוב להפסיק את הפללתם של מיליוני אזרחים נורמטיבים.
טוב להגדיל את הכנסות המדינה ממיסוי קנאביס וחיסול השוק השחור סביב הצמח.
טוב להוציא את הראש מהחול ולהתחיל להיות מודעים.

לא חושב שיש עוד מפלגה בכנסת ששמה את הנושא על השולחן באופן כל כך ברור וחד משמעי, ולא בפלפולים ובאולי או בכאילו. אם זה באמת אישו להרבה אנשים כאן, תשקלו את מרצ כאופציה.

אגב, אם כבר נושא הלגליזציה עלה פה אצל הרבה אנשים:

https://www.facebook.com/events/809738012434179/?ref_newsfeed_story_type=regular

לא חושב שיש עוד מפלגה בכנסת ששמה את הנושא על השולחן באופן כל כך ברור וחד משמעי, ולא בפלפולים ובאולי או בכאילו. אם זה באמת אישו להרבה אנשים כאן, תשקלו את מרצ כאופציה.

עוד לא החזרת לי תשובה למה שהגבתי לך בדף הקודם אז אני יעשה קופי פסט

מרצ? אני זוכר שתמר זנברג אמרה בכל מקום לפני הבחירות ואף בפאנל בחירות שהיא הייתה איפה שלמדתי לתואר שהיא תעסוק בנושא ובמקום באמת לעשות קידום של הנושא היא מתעסקת לי במעודדות של מכבי סל. תראה לי פעם אחת שהיא קידמה את הנושא בזמן שהיא הייתה בכנסת או בכלל פעולות שמרצ עשו לקידום הנושא?

עוד לא החזרת לי תשובה למה שהגבתי לך בדף הקודם אז אני יעשה קופי פסט

מרצ? אני זוכר שמיכל זנברג אמרה בכל מקום לפני הבחירות ואף בפאנל בחירות שהיא הייתה איפה שלמדתי לתואר שהיא תעסוק בנושא ובמקום באמת לעשות קידום של הנושא היא מתעסקת לי במעודדות של מכבי סל. תראה לי פעם אחת שהיא קידמה את הנושא בזמן שהיא הייתה בכנסת או בכלל פעולות שמרצ עשו לקידום הנושא?

בניגוד למסר שעלה ירוק מעבירים, חברי כנסת לרוב עוסקים בכמה נושאים במקביל.

אבל העיקר שהם הצליחו לקנות פה אנשים עם השטות המביכה שאם הם יעברו את אחוז החסימה (והם לא יעברו) הם נכנסים לממשלה ויקבלו את תיק הבריאות בוודאות, סגור, עליהם, הם מבטיחים.

הם מספרים ש"סוקרים לא שואלים על עלה ירוק", אותו שקר של אלדד יניב מהבחירות הקודמות. פשוט אין להם תומכים. מה שיש להם זה משאלי רחוב (שבהם ביבי ובנט מקימים קואליציה של 80 מנדטים) וכאילו-בחירות של בני 17 בתיכונים.

בינתיים, להוציא את הממשלה הקודמת, הנושא של קנאביס רפואי בצמיחה בישראל. כל זה קרה לאורך שנים, וגם בלי עלה ירוק. פשוט מפלגה מיותרת.