Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

אורי,אבל דווקא הקמפיין של הבית היהודי היה " רק בית יהודי גדול ימנע מביבי ללכת לממשלת אחדות"

אז עכשיו יש ליכוד גדול ואין שום ממשלת אחדות.

כך או כך הקמפיין שלהם היה כישלון מהדהד גם בלי ה4 מנדטים שהם הפסידו ביום הבחירות, כי הם כבר הגיעו כמעט לסף ה20,הגיעו לקולות רבים במגזר החילוני ואז משהו נשבר.
והם לא הצליחו לתקן את זה חזרה.

אורי,אבל דווקא הקמפיין של הבית היהודי היה " רק בית יהודי גדול ימנע מביבי ללכת לממשלת אחדות"

כך או כך הקמפיין שלהם היה כישלון מהדהד גם בלי ה4 מנדטים שהם הפסידו ביום הבחירות, כי הם כבר הגיעו כמעט לסף ה20,הגיעו לקולות רבים במגזר החילוני ואז משהו נשבר.

הגיעו לסף ה 20? ראינו כמה מדוייקים היו הסקרים האלה.

אני ימני ציוני אבל באמת מרחם על כושר השיפוט והניתוח של אלה שהצביעו ביבי. איפה הוא ואיפה בגין. כמה עוד חרא תאכלו בשביל להבין שהוא ראש ממשלה רע מאוד.

זה כמו שאסי דומב יבחר למאמן העונה.

הכי הופתעתי( או שלא) שדווקא אלה מהפריפריה שהכי מרגישים את הפערים החברתיים, את הילדים שבורחים למרכז, את המלחמות הבלתי פוסקות ואת חוסר התקווה דבקים באפס הזה שוב ושוב בלי לחשוב רגע, אולי ניתן הזדמנות למישהו אחר?! אבל מה , מגיעה מצלמה, צועקים רק ביבי!!! אין לך שיניים ואתה בתור ללשכת רווחה/ תעסוקה אבל מה? רק ביבי!! העם באמת מטומטם. לא שאני אצביע לגלאון ולכלבה השנייה שאיתה האחות של זנדברג או לרשימה המפוקפקת של המחנצ אבל ביבי? אני עדיין בהלם שהוא קיבל 30 מנדטים. כנראה ששוויץ פה ואני לא שמתי לב.

אני ימני ציוני אבל באמת מרחם על כושר השיפוט והניתוח של אלה שהצביעו ביבי. איפה הוא ואיפה בגין. כמה עוד חרא תאכלו בשביל להבין שהוא ראש ממשלה רע מאוד.

הכי הופתעתי( או שלא) שדווקא אלה מהפריפריה שהכי מרגישים את הפערים החברתיים, את הילדים שבורחים למרכז, את המלחמות הבלתי פוסקות ואת חוסר התקווה דבקים באפס הזה שוב ושוב בלי לחשוב רגע, אולי ניתן הזדמנות למישהו אחר?! אבל מה , מגיעה מצלמה, צועקים רק ביבי!!!

תתפלא לשמוע (או שלא) שביישובי עוטף עזה העבודה ומרצ במקומות הראשונים מבחינת אחוזי הצבעה, ובפער גדול מהליכוד..

תתפלא לשמוע (או שלא) שביישובי עוטף עזה העבודה ומרצ במקומות הראשונים מבחינת אחוזי הצבעה, ובפער גדול מהליכוד..

לא מופתע בכלל. אלה קיבוצים שתמיד היו מזוהים עם השמאל כמו גם המושבים בדרום( בין היתר עולי דרום אמריקה).

אני מדבר על קריית מלאכי, בש, ירוחם , דימונה , אשקלון וכו׳. אתה יודע לאיזה פרופיל אני חותר אבל כולם מפחדים להגיד את זה בגלל הפוליטקלי קורקט.

אבל זה לא העניין, באמת שלא מבין איך ראש ממשלה כל כך רע מקבל כל כך הרבה מנדטים.

הכי הופתעתי( או שלא) שדווקא אלה מהפריפריה שהכי מרגישים את הפערים החברתיים, את הילדים שבורחים למרכז, את המלחמות הבלתי פוסקות ואת חוסר התקווה דבקים באפס הזה שוב ושוב בלי לחשוב רגע, אולי ניתן הזדמנות למישהו אחר?! אבל מה , מגיעה מצלמה, צועקים רק ביבי!!!

על זה נאמר: ״העניים אוהבים את אלוהים, ואלוהים אוהב את העשירים״.

מצחיק שמדברים על השמאל האשכנזי והמתנשא שזו צמרת הליכוד. המפלגה הכי לא חברתית בכנסת ובצדק מבחינתם, למה שיפעלו למען העם אם העם מרוצה? אחלה מסר הם קיבלו.

היסטורית האזורים הללו שמאל.

עוטף עזה זה בעיקר קיבוצים עם אוכלוסיה איכותית יחסית.

עד הסקר ביום שישי בנט באמת היה 12 (ובאמת היה נסיגה של 4 קולות מתחילת הקמפיין עד יום שישי בגלל כמה טעויות שלדעתי הן ממש לא תירוץ לרוץ לליכוד),

הזגזוג החל ביום ראשון שביבי הפעיל את נשק יום הדין שלו קמפיין הגוועלד, בא לנאום מול עשרות אלפי ימניים ושידר להם שהוא לא הולך להחזיר שטחים מירושלים, הוא בעצם שידר להם "למה אתם צרכים את בנט אם אני יכול לשחק את בנט",

בנוסף הוא שידר מצוקה לציבור, הימין (כמוני) מאוד מפחד ממשלת שמאל ומוכן ל"שכב על הגדר" בשביל לא להגיע למצב כזה, זה בדיוק מה שקרה, הקולות שלנו עברו בגלל המצוקה הנראית לעין לביבי.

כמו שאמרתי חבל שאנשים לא הבינו שביבי עם 18 מנדטים+בנט עם 12 מנדטים=30 בדיוק כמו שביבי עם 22+בנט עם 8 מנדטים=30

גוש ימין הוא גוש ימין אנחנו אותו דבר ממילא.

*אציין כי אני מדבר אך ורק על נדידת הקולות מבנט לביבי, לביבי היו עוד הרבה קולות ממחוזות שונים והזויים (שמעתי כבר כמה שבאו לשים אמת בקלפי ורעדו להם קצת הביצים ושמו מחל)

הכי הופתעתי( או שלא) שדווקא אלה מהפריפריה שהכי מרגישים את הפערים החברתיים, את הילדים שבורחים למרכז, את המלחמות הבלתי פוסקות ואת חוסר התקווה דבקים באפס הזה שוב ושוב בלי לחשוב רגע, אולי ניתן הזדמנות למישהו אחר?! אבל מה , מגיעה מצלמה, צועקים רק ביבי!!! אין לך שיניים ואתה בתור ללשכת רווחה/ תעסוקה אבל מה? רק ביבי!! העם באמת מטומטם. לא שאני אצביע לגלאון ולכלבה השנייה שאיתה האחות של זנדברג או לרשימה המפוקפקת של המחנצ אבל ביבי? אני עדיין בהלם שהוא קיבל 30 מנדטים. כנראה ששוויץ פה ואני לא שמתי לב.

עדיין לא הבנתי מי אתם שתקראו למיליון אנשים מטומטמים?

המרכז והשמאל שקוע בתוך עצמו, הגיע הזמן שתבין שלעם יש שיקולים אחרים חוץ מ"רק ביבי", כמו שאמרת ממש לא שוויץ פה, בדיוק בגלל זה בוחרים בו.

אני לא מבין למה אתם לא מתנערים מההתנשאות שלכם, אתם לא מפסיקים להדביק טייטלים על העם בגלל שאתם לא מרוצים מתוצאות, אז מספיק כבר תעזבו את העם, אתם רק מגבירים את הסכסוך והפלגנות בעם עם העקשנות שלכם.

(אני לא הצבעתי לביבי וגם אני לא אוהב אותו ואת אופיו בלשון המעטה, אבל יודע לתת כבוד, יש לי המון חברים שהצביעו לליכוד וחלקם מאוד מאוד חכמים)

אלירן, סלח לי, אתה לא מדייק בלשון המעטה.

כמה נקודות:

1. ביבי לא ניצח בזכות העניים ועיירות הפיתוח, הוא קיבל מיליון קולות! אם מוציאים הצבעה מגזרית של ערבים וחרדים, כל מצביע שלישי הצביע מחל.הליכוד ניצח ברחובות, פ"ת, ירושלים, ראשון, חולון, בת ים. כמעט בכל עיר מחוץ למדינת תל אביב וחיפה.

2. להגיד על עיירות פיתוח שהם הצביעו כמו עדר, זה לא רק זלזול זה גם לא נכון, מזמין אותך לבדוק למשל את קרית שמונה לעומת הקיבוץ השכן מעיין ברוך בארבע מערכות הבחירות האחרונות. דווקא תגלה שההבצעה היא הרבה יותר עדרית ואוטומטית בקיבוצים.

3. לא נתניהו לא עשה באמת רע לכלכלה, מפנה אותך למאמר שקרים, שקרים גסים וסטטיסטיקה שפורסם בדצמבר בהארץ.

4. חבל שאתה מוצא לנכון לקרוא לראש הממשלה שלך אפס.

5. גם אם היו כאלה שהצביעו לביבי בגלל "הסבא" הם שווים פחות ממנדט, שכנראה היה שלו גם ככה. אבל עובדתית כשהעם באמת לא רצה את ביבי הוא נתן לו 12 מנדטים (ראה בחירות 2006).

6.המסקנה המתבקשת היא שהעם החליט שלא מספיק לא טוב לו כדי להתפשר על האלטרנטיבה שספק אם היתה קיימת...

כמה נקודות:

1. ביבי לא ניצח בזכות העניים ועיירות הפיתוח, הוא קיבל מיליון קולות! אם מוציאים הצבעה מגזרית של ערבים וחרדים, כל מצביע שלישי הצביע מחל.הליכוד ניצח ברחובות, פ"ת, ירושלים, ראשון, חולון, בת ים. כמעט בכל עיר מחוץ למדינת תל אביב וחיפה.

2. להגיד על עיירות פיתוח שהם הצביעו כמו עדר, זה לא רק זלזול זה גם לא נכון, מזמין אותך לבדוק למשל את קרית שמונה לעומת הקיבוץ השכן מעיין ברוך בארבע מערכות הבחירות האחרונות. דווקא תגלה שההבצעה היא הרבה יותר עדרית ואוטומטית בקיבוצים.

3. לא נתניהו לא עשה באמת רע לכלכלה, מפנה אותך למאמר שקרים, שקרים גסים וסטטיסטיקה שפורסם בדצמבר בהארץ.

4. חבל שאתה מוצא לנכון לקרוא לראש הממשלה שלך אפס.

5. גם אם היו כאלה שהצביעו לביבי בגלל "הסבא" הם שווים פחות ממנדט, שכנראה היה שלו גם ככה. אבל עובדתית כשהעם באמת לא רצה את ביבי הוא נתן לו 12 מנדטים (ראה בחירות 2006).

6.המסקנה המתבקשת היא שהעם החליט שלא מספיק לא טוב לו כדי להתפשר על האלטרנטיבה שספק אם היתה קיימת...

כמו שאובמה אפס גם ביבי אפס. אתה יודע זה לא טהרן פה. עזוב לא מעניין, שבטי, עדרי, עיירות פיתוח אני בא בטענות לעם בכללותו, שאגב זה היופי בדמוקרטיה שהם החליטו וזכותי לבקר אותם זה בסדר הכל טוב. אני רואה את זה כתסמין האישה המוכה, שהיא כבר עם הטלפון ביד וברגע האחרון מתחרטת ונותנת לו צ׳אנס נוסף.

הייתי שמח אם אחד כמו כחלון היה עומד בראש הליכוד ואז הייתי שם מחל אבל ביבי, אני פשוט לא מאמין לשקרן הזה. אני לא מושפע מהתקשורת כי אני לא מאמין לו מאז בחירות 96 ומאז כיכר ציון.

הלוואי שיצליח, הצלחה שלו היא הצלחה של המדינה.

גם השיטה כושלת אגב, כל שנתיים בחירות, מיליונים הולכים על ״ החגיגה לדמוקרטיה״ נו חגיגה אבל מה עם יציבות שלטונית..

האידיאל זה שעוד כמה שנים בנט יחזור לליכוד הפעם מהדלת הראשית, כחלון יחזור והליכוד של פעם יחזור.

בנט הוא האופצייה הכי טובה למי שהוא גם ימין וגם חברתי וככה הליכוד צריך להיות.

עדיין לא הבנתי מי אתם שתקראו למיליון אנשים מטומטמים?

המרכז והשמאל שקוע בתוך עצמו, הגיע הזמן שתבין שלעם יש שיקולים אחרים חוץ מ"רק ביבי", כמו שאמרת ממש לא שוויץ פה, בדיוק בגלל זה בוחרים בו.

אני לא מבין למה אתם לא מתנערים מההתנשאות שלכם, אתם לא מפסיקים להדביק טייטלים על העם בגלל שאתם לא מרוצים מתוצאות, אז מספיק כבר תעזבו את העם, אתם רק מגבירים את הסכסוך והפלגנות בעם עם העקשנות שלכם.

(אני לא הצבעתי לביבי וגם אני לא אוהב אותו ואת אופיו בלשון המעטה, אבל יודע לתת כבוד, יש לי המון חברים שהצביעו לליכוד וחלקם מאוד מאוד חכמים)

על הנייר? הליכוד התחזק ב 12 מנדטים, הבית היהודי ירד ב 4 וישראל ביתנו ירדו ב 7. קל להבין מאיפה הגיעו רוב הקולות של ביבי.

על הנייר? הליכוד התחזק ב 12 מנדטים, הבית היהודי ירד ב 4 וישראל ביתנו ירדו ב 7. קל להבין מאיפה הגיעו רוב הקולות של ביבי.

האמת שהימין (מפלגות שהודיעו שימליצו על נתניהו, קרי הליכוד, הבית היהודי ואלי ישי) לפני הבחירות נחלשו בשבועות שלפני הבחירות מ42 מנדטים לבערך 37 בסקרים האחרונים, בפועל הם קיבלו 38 מנדטים. הסקרים חזו היטב את גוש השמאל ונפלו בתחזית הפנימית בגוש הימין, זה הכל...

כמה נקודות:

כמה שזה נכון, וכל מילה על הקיבוצים. בתור קיבוצניק ההצבעה הכמעט עיוורת פה לאותה מפלגה אחת באופן תמידי.

לפי דעתי מלא מצביעים שבכלל לא תכננו להצביע הלכו להצביע ובסופו של דבר הצביעו ביבי וכנראה לא קנה אותם הסלוגן של רק לא ביבי.

שמעתי איפשהו שבערים שאחוז ההצבעה שלהן היה די נמוך, בעיקר בפריפרייה, הוא עלה באופן גבוה ובערים האלו הליכוד זכה.

בנוגע ל6, העבודה כנראה טעתה כי לא הצליחה לשנות דעת קהל. הרק לא ביבי היה הדרך שהכי פגעה בבוזי גם אם באמת היווה אלטרנטיבה, פחות התמקדו בו ויותר ביריב ואם זה אי אפשר לזכות.

השמאל טעה מההתחלה בחישוב האסטרטגיה שלו לקראת הבחירות.

העם פה כבר מזמן התפכח מאשליית השמאל, אשליית ההסדר מדיני בכל מחיר, אוסלו התפוצץ לנו באוטובוסים פה כל יום וברגע ששחררנו קצת את החבל טרפו אותנו פה מחבלים בלב הערים.

מה שהביא ללפיד את כל המנדטים בבחירות הקודמות, זה העובדה שהוא הסיט את השיח בבחירות מ"ימין- שמאל" לנושאים חברתיים כמו שוויון בנטל ודיור, עזבו את זה שהוא תקע סכין לכל מעמד הביניים שבחר בו, ולא מימש 1% מההבטחות שלו, עצם הדיבור שלו על נושאים כאלה, מבלי לרדת נמוך נגד ביבי, נתן לו את הכוח הגדול.

כמו בכדורגל, שמי שניטרלי בד"כ יהיה בעד האנדרדוג, אותו דבר בבחירות. אם השמאל לא היה כ"כ נעזר בתקשורת ובמימון חיצוני מחו"ל ובנוסף לזה לא יורד נמוך נגד ביבי, אלא מתמקד אך ורק בנושאים החברתיים שהוא כיוון אליהם מבלי להתלכלך, ככה היה להם סיכוי להחליף את השלטון. כל הסקרים המעוותים רק גרמו לכאלה שסלדו במשך שנים מהליכוד לחזור ולהצביע ליכוד.

כל ה"מחנה הציוני", "ציפי- בוז'י", כן רוטציה, לא רוטציה... זה אחד הבדיחות היותר גדולות שהיו אי פעם בפוליטיקה. אם היה עומד בראש המפלגה הזאת איש רציני כמו מופז למשל או אפילו שלי יחימוביץ' בלי רוטציות ושטויות היה להם סיכוי.

חבל לי שבנט לא קיבל עוד כוח, אנשים לו נותנים לו כוח בגלל סטריאוטיפים. כשר כלכלה עקבתי אחריו והחוקים שהוא העביר וקידם, תוך כדי זה שהוא שמר על האידיאולוגיה המדינית שלו נתן לו את הקול שלי.

הכניס מעל מאה אלף איש למעגל העבודה, העביר לא מזמן חוק להגדלת שכר המינמום בקריאה שלישית, הוריד את מחירי הפירות והירקות, העלה את שכר עובדי השמירה ב1000 שקל.

לא חושב שהעבודה של היום היא "הסכם מדיני בכל מחיר", יותר בכיוון של להוריד את הלהבות ביחסים עם הפלשתינאים בעיקר כדי למנוע מהעולם להתגייס למהלך החד צצדי של הפלשתינאים.

מה שכן ביבי בקמפיין מופלא הצליח להציג את העבודה ככאלו שיוותרו על המדינה.

לדעתי הסיפור של הבחירות הללו זה השונות הסוציואקונומית של המצביעים לכל מפלגה.

לדעתי הסיפור של הבחירות הללו זה השונות הסוציואקונומית של המצביעים לכל מפלגה.

Big no no.

מליון בעלי זכות בחירה הצביעו לליכוד. מליון! כל יהודי לא חרדי שלישי. הליכוד ניצח בראשון, ברחובות, בפ"ת, חולון, בת ים, נתניה וירושלים . ממליץ לך ללכת למפה של דפוסי הצבעה בוואלה, חוץ מבמדינת תל אביב כמובן... אבל לא, הוא לא ניצח רק בפריפריה, אלא כמעט בכל מקום מחוץ למדינת תל אביב שהוא לא קיבוץ.

באזורים הכי מבוססים בארץ (סביון, קיסריה וכדומה) נתניהו דוקא לא לקח

http://z.ynet.co.il/short/content/2015/elections_map2015/

מעניין, זה לא שהם צריכים תחבורה ציבורית בשבת, מה אכפת להם מרפואה ציבורית (בשביל זה יש רופאים פרטיים), דיור? לכל אחד שם יש כמה נכסים, אז אין להם אינטרס שיוזילו את הדיור, וכו' וכו'

באמת מעניין למה זה ככה

מעניין, זה לא שהם צריכים תחבורה ציבורית בשבת, מה אכפת להם מרפואה ציבורית (בשביל זה יש רופאים פרטיים), דיור? לכל אחד שם יש כמה נכסים, אז אין להם אינטרס שיוזילו את הדיור, וכו' וכו'

באמת מעניין למה זה ככה

ניחוש שלי? אמנם זה לא ייטיב איתם באופן ישיר, אבל גם הם חלק מהמדינה הזאת וגם הם רוצים שיהיה פה טוב. למרות מה שחלק מהאנשים פה חושבים הם לא גרים בבועה, ורואים שהמצב הכלכלי לרוב העם לא משהו, וגם הם כמו כולם בעד שהוא ישתפר.

השאלה שלי היא לאותם רבים מאוד מאוד שהצביעו לביבי. האם אתם באמת חושבים שביבי ראש ממשלה כל כך טוב עד כדי כך שמגיעה לו קדנציה רביעית, או שהצבעתם לו כי לא רציתם ממשלת שמאל? זאת אומרת, אם לא היה לביבי שום איום משמאל, האם עדיין הייתם מצביעים לו או שמצביעים לכחלון/בנט/לפיד/אחר?

באמת מעניין למה זה ככה

שימי לב שזה לא נכון בכל מקום, לא בבאר שבע, וחלקית בראשון לציון.

אגב, תחבורה בשבת לא היתה עוברת גם בממשלת שמאל חרדים.

ואם את תוהה, אז השמאל הרבה להטיב עם המעמד הגבוה לאורך השנים.

בן 30, התכוונתי ליישובים של העשירים ממש, אלו שיש להם וילה ענקית ואין להם מקום בגאראז׳ לכל הרולס רויסים שיש להם

ביבי בבירור לא ניצח ביישובים האלו, וזה באמת מעניין אותי למה, כי הם כביכול אמורים להיות מרוצים מהסטטוס קוו

השאלה שלי היא לאותם רבים מאוד מאוד שהצביעו לביבי. האם אתם באמת חושבים שביבי ראש ממשלה כל כך טוב עד כדי כך שמגיעה לו קדנציה רביעית, או שהצבעתם לו כי לא רציתם ממשלת שמאל? זאת אומרת, אם לא היה לביבי שום איום משמאל, האם עדיין הייתם מצביעים לו או שמצביעים לכחלון/בנט/לפיד/אחר?

כמו החיים עצמם ;) זה קצת יותר מורכב.

ראשית, רציתי את נתניהו ראש ממשלה, חששתי שפער אפילו קטן לטובת המחנה הציוני יגרום לתקשורת ללחוץ על הנשיא לתת להרצוג להרכיב ממשלה.

שנית, לא חושב שהרצוג הוא אלטרנטיבה טובה מספיק. בעיקר חששתי שהוא יעשה צעדים נמהרים בלחץ אמריקאי מתוך אינטרס שלו ושל אובמה להותיר חותם. האזנתי לעשרות ראיונות של הרצוג בתקשורת ולא בדיוק הבנתי איך הוא מתכוון להביא את השינוי אבל בעיקר מה הקווים האדומים שלו בסוגיה הפלסטינית. לא רק זה, בעניין הזה הוא הרבה לזגזג כתלות בכלי התקשורת שהתראיין אליו.

בנוסף, אני מאמין בכלכלה קפיטליסטית.

הדבר החשוב ביותר, הוא שאני לא חושב שכל כך רע פה. ממשלת נתניהו השניה היתה טובה מאד לראייתי, וממשלתו השלישית לקתה בחוסר יכולת לפעול בגלל קואליציה מוגבלת.

רציתי שהבית היהודי יהיה חזק יותר, הקו של בנט של להציג עמדה ישראלית ברורה, לא מתנצלת ומדגישה את זכויותיה בארץ הזאת מאד מוצאת חן בעיניי. אני מאמין שרק אם נחזור לזהות הציונית של בן גוריון ובגין ונהיה חזקים ועקשנים, רק אז נוכל לעשות שלום אמיתי עם שכנינו. בסופו של דבר, העמדות שלי די מתאימות גם לליכוד וגם לבית היהודי, אבל אני מודה שהחשש שהליכוד יהיה קטן הכריע את הכף.

בסופו של דבר גוש הימין הוא בדיוק בגודל שחזו בסקרים האחרונים, אבל הצבעה חכמה ואסטרטגית של מצביעי הימין העניקה לנתניהו את השלטון, ובפעם הראשונה הוא יעשה זאת באמצעות המפלגה הגדולה ביותר בכנסת.

כמו החיים עצמם ;) זה קצת יותר מורכב.

ראשית, רציתי את נתניהו ראש ממשלה, חששתי שפער אפילו קטן לטובת המחנה הציוני יגרום לתקשורת ללחוץ על הנשיא לתת להרצוג להרכיב ממשלה.

שנית, לא חושב שהרצוג הוא אלטרנטיבה טובה מספיק. בעיקר חששתי שהוא יעשה צעדים נמהרים בלחץ אמריקאי מתוך אינטרס שלו ושל אובמה להותיר חותם. האזנתי לעשרות ראיונות של הרצוג בתקשורת ולא בדיוק הבנתי איך הוא מתכוון להביא את השינוי אבל בעיקר מה הקווים האדומים שלו בסוגיה הפלסטינית. לא רק זה, בעניין הזה הוא הרבה לזגזג כתלות בכלי התקשורת שהתראיין אליו.

בנוסף, אני מאמין בכלכלה קפיטליסטית.

הדבר החשוב ביותר, הוא שאני לא חושב שכל כך רע פה. ממשלת נתניהו השניה היתה טובה מאד לראייתי, וממשלתו השלישית לקתה בחוסר יכולת לפעול בגלל קואליציה מוגבלת.

רציתי שהבית היהודי יהיה חזק יותר, הקו של בנט של להציג עמדה ישראלית ברורה, לא מתנצלת ומדגישה את זכויותיה בארץ הזאת מאד מוצאת חן בעיניי. אני מאמין שרק אם נחזור לזהות הציונית של בן גוריון ובגין ונהיה חזקים ועקשנים, רק אז נוכל לעשות שלום אמיתי עם שכנינו. בסופו של דבר, העמדות שלי די מתאימות גם לליכוד וגם לבית היהודי, אבל אני מודה שהחשש שהליכוד יהיה קטן הכריע את הכף.

בסופו של דבר גוש הימין הוא בדיוק בגודל שחזו בסקרים האחרונים, אבל הצבעה חכמה ואסטרטגית של מצביעי הימין העניקה לנתניהו את השלטון, ובפעם הראשונה הוא יעשה זאת באמצעות המפלגה הגדולה ביותר בכנסת.

תוכל לפרט למה ממשלת נתניהו השניה הייתה כל כך טובה בעיניך? אני מופתע לשמוע שבעיניך המצב הכלכלי בארץ לא רע בזמן שיוקר המחיה פה כל כך גדול, ולי לפחות היה נדמה שזה דבר שיש עליו הסכמה רחבה אצל כל העם בלי קשר לדעות פוליטיות.

בכל הנוגע לבית היהודי ובוז׳י אני אמנם לא מסכים איתך אבל בהחלט מסוגל להבין מאיפה אתה בא, גם בשמאל לא חושבים שבוז׳י הוא המנהיג אליו ייחלו כל השנים.