Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

אנשים איבדו את זה לגמרי https://www.facebook.com/Go2Bibi?fref=ts.

אז הפסדתם, קורה. שיעשו בדק בית אצלם ואז יבואו אל "הטיפשים" בטענות.

קיצונים טיפשים

רק עכשיו אני קולט שיש בסקר אופציה של "אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע" :yahoo:

טוב אז אחרי שעבדתי 16 וחצי שעות בקלפי מטעם יש עתיד אני חייב להגיד שלפי הספירת קולות אצלנו הייתי בטוח שבנט יקבל הרבה מנדטים אבל בסוף הופתעתי ממש.

לגבי ביבי תאמת שהייתי בטוח שנראה מהפך אבל הוא קיבל את המנדטים של בנט והצליח ליצור פער גדול.

המחנה הציוני תאמת איכזב אולי זה בגלל שהיו לו יחסית חברית כנסת שרובנו לא כאלה מעריכים או אוהבים (לא חשוב שמות).

לגבי כחלון ולפיד קיוויתי שכל אחד מהם יקבל לפחות 15 מנדטים כדי שיהיה להם כוח גדול בממשלה כי אני מאמין במה שהם עושים.

אני מקוה שלרמות הכל ביבי יבין שהוא כן צריך את לפיד ויתן לו להיות בממשלה כי בכל זאת 11 מנדטים לא הולכים ברגל.

בכל מקרה גם כשהייתי צריך לשכנע אנשים להצביע לפיד (ואני בכלל הצבעתי כחלון) אמרתי לכולם שאני מקווה שבסוף יהיה לנו ראש ממשלה וממשלה שתדאג לנו ותעזור לנו לחיות פה בכבוד.

נקווה שזה מה שבאמת יהיה.

1. זה דוחה. 2. זה סתם כי זה מה שאתה נחשף אליו. אני יכול לתת לך לינקים לעשרות פוסטים בפייסבוק שמדברים על ליצור שמאל חדש שאליו פועל מזרחי מדימונה יוכל להרגיש שייך בדיוק כמו בלוגר אשכנזי מתל אביב. אני לא יודע אם נספיק לבחירות הבאות. אבל אתה יודע איך אומרים, "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" וזה.

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/684/549.html?hp=16&cat=161&loc=2

http://www.haaretz.co.il/blogs/misgav/.premium-1.2593354וגם אלה שכנראה מנסים ליצור שמאל חדש לא מבינים שאת תפיסת עולמם אף אחד לא יקנה, כולנו מכירים אותה, בן גוריון אמר זאת טוב יותר..https://www.youtube.com/watch?v=VIAVBDHfdhc

הליכוד חיזק את עצמו משמעותית. בבחירות הקודמות יחד עם ליברמן היה להם מנדט אחד יותר בסך הכל.

זו מבחינתי הפתעת הבחירות.

אתם חייבים להפסיק להכליל. הבחירות נגמרו, הימין ניצח, כל הכבוד לו, עכשיו תפקידו לאחד את העם ולא להיעלב מאנשים שמתוסכלים מהתוצאות ומגזימים באמירות שלהם. אם יש משהו שאני אוהב בבנט (והאמת זה לא הדבר היחיד) זה שאני מאמין לו שהוא אומר שכולנו אחים, גם כשאנחנו לא מסכימים. אז אני אחדד ואומר שהגיע הזמן לאחד הקרע (עד כמה שאפשר למרות התהום האידאולוגית והגיאוגרפית),בלי הבדל של דת, גזע, מגדר, נטיות מיניות וכו' להסתכל על הטוב אצל כל אחד ולהיות סובלניים וסבלניים כלפי האחר והשונה. (חוץ מאוהדי הפועל)

מצוין. נמשיך להתווכח בעוד 4 שנים...

הקמפיין של לא לתת, הוא הדבר הכי דוחה שהיה פה. מה נהיה עם העם שלנו?!?!

"קמפיין"...עמוד שהיו לו במקרה הטוב 100 לייקים, ושבלי הפרסום שלו גלובס היה נעלם מהעולם באותה המהירות שהוא קם (וגם עכשיו זה בעיקר כמה מאות שלא מייצגים אף אחד מלבד עצמם). אגב, גם בימין יש עמודים דוחים.....אבל כשכולם מתעסקים בטפל, ככה החברה ממשיכה להיראות.

"קמפיין"...עמוד שהיו לו במקרה הטוב 100 לייקים, ושבלי הפרסום שלו גלובס היה נעלם מהעולם באותה המהירות שהוא קם (וגם עכשיו זה בעיקר כמה מאות שלא מייצגים אף אחד מלבד עצמם). אגב, גם בימין יש עמודים דוחים.....אבל כשכולם מתעסקים בטפל, ככה החברה ממשיכה להיראות.

מתן אם דעתי הייתה שמאלנית הייתי מגנה כל אחד מהטיפשים שהורסים לכם הכל, העיקר הוא שאתם מרחקים מהציבור, הגישה שלכם משאירה אתכם מיעוט במקום לגדול.

השינוי צריך להיות בכם, לא בעם, תפנימו.

אורי, לשים לך פה רשימת עמודי ימין הזויים/גזעניים/בוטים שתתחיל להתנצל על כל אחד מהם? זה יקדם אותנו לאנשהו? זה מעניין מישהו? תעשו באז מכל זבוב.

השמאל לא לומד לקח ולא מגדל מודעות עצמית ו"קמפיין" הזה (אם הוא אכן קיים) מוכיח את זה שוב. בדיוק כמו שהשמאל דאג לכמה אוטובוסים להביא מצביעים ערבים לקלפי ובתגובה מאות אלפים הצביעו ליכוד, ככה גם הקמפיין הזה יגרום לזרם תרומות ועזרה הרבה יותר גדול מצד אלו שמתנגדים אליו.

אורי, לשים לך פה רשימת עמודי ימין הזויים/גזעניים/בוטים שתתחיל להתנצל על כל אחד מהם? זה יקדם אותנו לאנשהו? זה מעניין מישהו? תעשו באז מכל זבוב.

אתה עדיין לא מבין מתן. לא מעניין אותי הפרובוקציות שלכם, מעניין אותי למה אתם לא רוצים לגדול? למה אתם לא מבינים שבשביל לדבר לכולם אתם צרכים לרדת לעם, אם לא תתחילו להילחם בגרבוזים שלכם ולמתן את האמירות הזוועתיות של הנציגים שלכם אני באמת אבל באמת לא רואה איך אי-פעם תנצחו בבחירות.

בדיוק מה שיערי אמר פה, תפסיקו לבדל את עצמכם, לא כל מי ששמאלן וגם תל אביבי וגם היפסטר וגם אשכנזי וגם עשיר צריך לבחור בעבודה (אני מודע לכך שזו לא המפלגה שבחרת).

ככה אתם נראים. אולי אם הייתם מסגלים לעצמכם דפוסי התנהגות עממיים ואפילו מתמתנים טיפה הייתם מנצחים.

אולי זה אומר שבכלל אתם לא מבינים את המציאות כראוי, אולי התפיסה שלכם ישנה ולא רלוונטית לימים שלנו, אני חושב שזה השמאל שצריך לעשות חשבון נפש.

כל עוד תמשיך לדבר ב"אתם" במקום לדבר אליי כבנאדם אינדיבידואל - אין לשיחה הזאת טעם. אני לא מייצג פה מרצ, לא מייצג פה את העבודה ולא מייצג פה את השמאל בארץ ישראל.

פרשתי מהשיחה הזאת, תחפרו את עצמכם לדעת. ניפגש בבלומפילד.

התכוונת 1150, אני אגב מסיר את כל החברים שלי שתומכים בו.

מה יהיה? תתחילו לפרסם עכשיו כל פלוץ קטן של השמאל בטענה שהם לא מפסידים בכבוד?

תמיד יש את ההזויים האלו, אין מה להתייחס ברצינות.

בכל מקרה תקראו את הכתבה הבאה: http://tech.walla.co.il/item/2839216, יש שם כמה דברים מעניינים לגבי העמוד הזה

מה יהיה? תתחילו לפרסם עכשיו כל פלוץ קטן של השמאל בטענה שהם לא מפסידים בכבוד?

תמיד יש את ההזויים האלו, אין מה להתייחס ברצינות.

בכל מקרה תקראו את הכתבה הבאה: http://tech.walla.co.il/item/2839216, יש שם כמה דברים מעניינים לגבי העמוד הזה

זה ממש לא פלוץ, מאות מצטרפים בשעה

זה ממש לא פלוץ, מאות מצטרפים בשעה

טיעון מצוין לכך שזה פיקטבי.

בנושא אחר

ווינרים ולוזרים, פוסט-בחירות #3

פארסה יהודית וטרגדיה יוונית. או, נפתלי בנט וזהבה גלאון.

הבית היהודי ומרצ דומות מאוד. שתיהן אידיאולוגיות, שתיהן מגזריות, שתיהן אשכנזיות ואליטיסיות ושתיהן נגועות קשות ב-DNA של קואליציית מפא"י-מפד"ל. והפעם, שתיהן חטפו כאפה מצלצלת, ואי אפשר להגיד שלא הגיע להן.

בבית היהודי, כרגיל לצערי, כבר תופרים סיפור הירואי שאמור לתרץ את כשלון המפלגה. הם נכנסו מתחת לאלונקה, נשכבו על הגדר, קפצו על הרימון, דרכו על המוקש או מה שלא תהיה המטאפורה הצבאית המטופשת שהם משתמשים בה השבוע. קיצוץ הרשימה בשליש זה רע מספיק. זה רע עוד יותר שאחרי שבנט, המפלגה והמגזר הביאו אותה במפגן תעופה עצמית שאוכל בלי מלח את מטס יום העצמאות (הנה, גם לי יש מטאפרות צבאיות מטופשות). הם כבר תפרו את החליפות, ציפו ל-18 מנדטים, התפייטו על איך הם הישראליות החדשה וינהיגו את המדינה לעשורים שלמים, כמו מפא"י פעם, וגמרו בסדר גודל של מפלגה חרדית ממוצעת.

זה לא מקרי. בנט זילזל בבוחרים שלו. חשב שכל מני עגלות ריקות יקבלו את הנהגתה של האליטה הסרוגה רק בגלל שיאכילו אותם במסרי קלוגהפט מבושלים וקליטים. אבל המצביעים האלו ראו שבזמן שבנט מאכיל אותם בדימויי גבר-גבר לא מתנצל אח שלו גיבור, הוא מתקפל כמו אקורדיון מול עסקני המפלגה שלו, מזגזג ומשנה לגמרי את הכיוון של הקמפיין. עובר מהתקפה להגנה. וזה בדיוק המצב שבו ג'יפ חבוט ולמוד קרבות כמו נתניהו מתחיל להיראות יותר אטרקטיבי ממכונית ספורט נוצצת עם דפיקה בפח – בנט זה אח.

**

זהבה גלאון הייתה בחירה בעייתית לראשות מרצ. כמו שאוהבים שם, היא קורצה לגמרי מהחומר של המפלגה, בזמן שהם היו זקוקים נואשות למועמדים שלא קורצו מהחומר המאובן הזה.

האסטרטגיה שלה הייתה להחזיר הביתה את הבייס של מרצ ואחר כך להתרחב. השלב הראשון הושלם בהצלחה, השלב השני לא קרה. וכמה מאיתנו, כולל כותב שורות אלו, צפו שהמנדטים שחזרו בבחירות הקודמות יברחו שוב. בטרגדיה הזאת, אנחנו מילאנו את תפקידה של קסנדרה.

כמובן שאין טרגדיה יוונית בלי שהגיבור הטראגי מבין את טעותו... רגע אחד מאוחר מדי.

וזהבה גלאון, כמה שהיא מרצ קלאסית, היא אחת שיודעת להקשיב וללמוד מטעויות. אז בבחירות האלה ראינו כמה תזוזות, קטנות מכדי לעשות הבדל אבל לא מובנות מאליהן, החוצה מהגטו המרצניקי. ראינו בפעם הראשונה השקעה רצינית למדי בדוברי רוסית וקצת יציאה לפריפריה. ותארו לכם את הפתעתי כשהתחלתי להיתקל בפעילי המפלגה התלביבית הזאת בירושלים לפני שראיתי שם פעילי מפלגות אחרות.

אבל מה שהציל את מרצ זאת הצבעה מתוך רחמים, וזה לא יקרה שוב.

הברירות ידועות. או שמקפלים את הדגל, מתמזגים במחנ"צ ומנסים לבנות מפלגת "ביג-טנט" גדולה, מגוונת ועממית. או שממצאים את עצמם מחדש ואוספים את כל ההומלסים הפוליטיים באגף השמאלי. זה אומר – בתור התחלה - שאת כל העמוס עוזים, היאיר גרבוזים והאלונה קימחיות מעיפים לעזאזל. זה אומר לא עוד בחירת מועמדים לרשימה כי אני מכיר אותם מתלביב והם מדהימים, כי הם גדלו בנוער מרצ, כי הם היו ח"כים לפני 20 שנה ובא להם עוד סיבוב. חלאס. החלפת הדיסקט צריכה להיות טוטאלית.

וגם אין טרגדיה יוונית בלי מונולוג סיום:

“אני לא מציעה לאף אחד להעז לומר שהבוחרים אכזבו אותנו. ההפך: אנחנו אכזבנו אותם. אזרחי ישראל לא חייבים לי כלום, ואני חייבת להם הכול [...] זו אחריותה של מרצ לעשות חשבון נפש ולמצוא מחדש את המצפן והכיוון […] תרימו ראש. לא סגרו לנו את המדינה ולא שום דבר […] ואני אגיד לכם משהו נוסף: אולי זה נראה רחוק, אולי זה מעבר להרי החושך, אבל אנחנו גם נחזור לשלטון. זה לא יבוא כי מגיע לנו, אלא רק אם נעבוד קשה וביחד כדי לעשות את השינוי – שינוי שהיום אנחנו יודעים שדורש הרבה יותר עבודה ממה שהיה נראה לפני הבחירות".

פוסט ההתפטרות של זהבה גלאון. כל מילה אמת, ואם היו מפנימים את זה בשמאל לפני כמה שנים כל המדינה הייתה במקום יותר טוב היום.

בפוסט הבא, נטפל בבוזי'.

בנושא אחר

הטיעון פה על הבית היהודי די מפגר, הם אומרים אל תתרצו, אבל זה לא תירוץ זאת סיבה, הציבור ברח לבנט בגלל הפחד משלטון של בוז'י, אין סיבה אחרת לנהירה של קולות לביבי, אפילו לי בראש עברה מחשבה שאולי אם נצביע לביבי אני ינצל מהשמאל.

הטיעון של "אסור לכם להתלונן" שמייחסים למצביעי הליכוד הוא כושל לוגית.

הבחירות הן לא על המועמד\ רשימה המושלמים אלא על ההכי טוב,או במקרה הזה הכי פחות גרוע.

אמר את זה כדי ללקק קצת לאובמה

בפועל הוא לא יפעל לשם כך, ואני לא אתפלא אם הוא אמר את זה רק כי אבו מאזן אמר שלא יהיה פיתרון שתי מדינות בעקבות תוצאת הבחירות

אפילו ביבי כבר לא מאמין לשקרים של עצמו.

נקווה שכל האימרות שלו במהלך הקמפיין ישכחו מהר אחרת אנחנו בצרות.