Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

הברכות ממשיכות לזרום, מזכיר לי קצת את הפועל שהם מפסידים.

10645317_10153049396212702_1210269094459

למי ששאל הפרזנטורית של מרצ

מסתבר שגם בשמאל יש אנשי שוקולד.

אלונה קמחי היא חתיכת פוצה מנותקת ומתנשאת בלי שום קשר. פעם קראתי ראיון איתה ורציתי להקיא, המון חשיבות עצמית ויומרנות, מחשבה שהיא עמוקה ואינטיליגנטית, בזמן שהיא דיברה על "חשיבות הלבוש המוקפד".

ה"מה אני ניראה לך משועמם" גמר אותי,מודה.

בוא רגע תעשה לנו סדר, כי הכי קל זה לבקר את כולם

באיזה מפלגה בחרת? ומה דעותיך הפולטיות

אל תתבייש חמוד

הפס האפור מסביב לפוסט בדר"כ אומר שזה נעשה בפוטושופ/הודבק.

הסתכלתי בפייסבוק שלה ולא ראיתי את זה, יש הוכחה אמיתית?

אמיתי, היא מחקה את זה אתמול בלילה.

בוא רגע תעשה לנו סדר, כי הכי קל זה לבקר את כולם

באיזה מפלגה בחרת? ומה דעותיך הפולטיות

אל תתבייש חמוד

מה ניראה לך,שמשעמם לי?

סתם,כתבתי הרבה בדיון.

הצבעתי להרצוג

אני לא מגדיר את עצמי פוליטית אלא יש לי עמדות בנושאים מסוימים

היא מטומטמת, העם לא. השמאל הפסיד בבחירות כי השמאל לא עושה עבודה טובה מחוץ לאיזור הנוחות שלו. נורא נחמד לנצח בתל אביב אבל אין שמאל בפריפריה. כיף לדבר על מגזרים מוחלשים בלי להיות מגזר מוחלש בעצמך. השמאל צריך להבין שהוא צריך להתחיל מההתחלה, לשנות פאזה, לצמוח מהשטח. אי אפשר לבוא בגישה מתנשאת, מכלילה ודוחה כלפי ציבורים שלמים ופשוט לצפות מהעם פשוט להבין שהוא טועה. השמאל חייב לצאת מתל אביב ומגוש דן, ולא רק כשיש קמפיין. אני מקווה שבינתיים תהיה ממשלת ימין-צרה כדי שנוכל לחדד את ההבדלים האידאולוגיים העמוקים בינינו. מקווה שיאיר לא ייכנע לתופינים שביבי יציע לו.

רוב ערבי בין הירדן לים לא יהיה.

זו תחושה או מבוסס על משהו?

ונניח ואתה צודק, העול הכלכלי מחוץ ומפנים רק ילך ויגדל עד שנקרוס בסופו של דבר. וזה מבלי להכנס לענייני מוסר, כי הסכם מבחינתי נובע מאינטרסים קודם כל אישיים.

אבל שוב, דיבורים על הסכם כל כך רחוקים מלהיות רלוונטים כרגע, שחבל שהבחירות מוכרעות עליהם ולא על ממשלה שתפעל לשיפור חיי אזרחיה.

בכל מקרה אם זה אמיתי אז זה מביך לא פחות מאנשי הפייסבוק/שוקולד/סאאאאאאאמק

נו באמת, עזוב מי "משועמם", מי בכלל חושב על לקחת דווקא את הפרזנטורית של מרצ ולדובב אותה?

יצא לה ג'ורה מהפה, וכנראה שציפור קטנה צייצה לה שהיא נשמעת קצת כמו אובמה שהוא ישב עם עצמו בחדר וראה את המדגם.

מה ניראה לך,שמשעמם לי?

סתם,כתבתי הרבה בדיון.

הצבעתי להרצוג

אני לא מגדיר את עצמי פוליטית אלא יש לי עמדות בנושאים מסוימים

כמו שחשבתי

ובגלל זה רשמתי שאין לך מה להתבייש כי ידעתי שלא תכתוב

תמשיכו לחשוב שרוב העם טיפש ועשה החלטה לא טובה כי זה הדרך היחידה שלכם להתנחם

אגב הלוואי ואני טועה, אבל ההרגשה שאתה גם מאלו שלא מעודדים בבלומפילד ורק מקטרים ומתלוננים

זו תחושה או מבוסס על משהו?

ונניח ואתה צודק, העול הכלכלי מחוץ ומפנים רק ילך ויגדל עד שנקרוס בסופו של דבר. וזה מבלי להכנס לענייני מוסר, כי הסכם מבחינתי נובע מאינטרסים קודם כל אישיים.

אבל שוב, דיבורים על הסכם כל כך רחוקים מלהיות רלוונטים כרגע, שחבל שהבחירות מוכרעות עליהם ולא על ממשלה שתפעל לשיפור חיי אזרחיה.

יודע מה? בוא נגיד ויהיה. מה הפיתרון? שתקום מדינה פלשתינית ותכיל את זכות השיבה, כך שיגיעו לשם עוד 5-7 מיליון ערבים? זה הרי ייצור פיצוץ אוכלוסין ויהיה לחץ עלינו לתת להם שטחים כדי שיהיה להם מקום, רק שהם לא באמת רוצים לחיות ברמאללה ובחברון, אלא לחזור לבתים שמהם ברחו, בתל אביב וחיפה.

לא יהיה כאן שלום, השאלה היא איך ממשיכים לחיות עם הסטטוס קוו הזה, רק במציאות מעט יותר טובה. מודה, אין לי פתרונות.

ושוב, כפי שציינתי מקודם, אני מקווה (ומאמין בזה) שהממשלה החדשה תהיה חברתית ותטפל ביוקר המחיה. זה לא חייב להגיע דווקא מהשמאל.

היא מטומטמת, העם לא. השמאל הפסיד בבחירות כי השמאל לא עושה עבודה טובה מחוץ לאיזור הנוחות שלו. נורא נחמד לנצח בתל אביב אבל אין שמאל בפריפריה. כיף לדבר על מגזרים מוחלשים בלי להיות מגזר מוחלש בעצמך. השמאל צריך להבין שהוא צריך להתחיל מההתחלה, לשנות פאזה, לצמוח מהשטח. אי אפשר לבוא בגישה מתנשאת, מכלילה ודוחה כלפי ציבורים שלמים ופשוט לצפות מהעם פשוט להבין שהוא טועה. השמאל חייב לצאת מתל אביב ומגוש דן, ולא רק כשיש קמפיין. אני מקווה שבינתיים תהיה ממשלת ימין-צרה כדי שנוכל לחדד את ההבדלים האידאולוגיים העמוקים בינינו. מקווה שיאיר לא ייכנע לתופינים שביבי יציע לו.

לחדד? דווקא זה מה שהביא לכם את המפלה, דווקא דיברתם לכולם, אבל מה שאתה אומר נשמע קיצוני וזה בדיוק מה שמרחיק אתכם מהעם, במקום כל היום לדבר על הסכמים כואבים ולהתעקש שצריך למכור את המדינה בשביל המדינה אולי תשנו את הפאזה שלכם.

במקום להיות החילוניים האינטליגנטיים אולי תהיו העם הפשוט שמנשק מזוזות.

במקום להתחנחן כל היום כלפי הממשל של אובמה אולי תהיו אתם עצמכם.

במקום להגזים ולהתנשק כל היום עם הערבים אולי קצת תראו שהעם הזה שייך ליהודים וזה לא סותר את זה שלא צריכה להיות גזענות.

במקום לקיים את האספות שלכם במרכזי הפועל אולי תתנערו קצת מעקרונות של קום המדינה, אפילו תשימו "מכביסט" בראשותכם.

אתם ממש ישנים, אף פעם לא מתחדשים, נשמעים כמו מפא"י במקום להשתדרג אתם נמצאים מאחור.

מרץ קיבלה 4 מנדטים בגלל שאתם קיצוניים, דווקא אתם, שנתפסים בעיניי עצמכם כציבור חכם לא מצדיקים את זה, אתם לא מתאימים את עצמכם לסביבה, ניסיתם להתאים את הסביבה אליכם והמצאתם מציאות בדיונית ואיומה, כל היום השמעתם שכל כך רע פה, זה היה כל כך קיצוני שבשכונה השמאלנית שלי שיש בה רק טחונים שממש ממש טוב להם בחיים יש פליירינג של "פשוט מחליפים", כן בטח, כאילו להם רע בחיים. משקרים את עצמכם ואת הציבור. העבודה הקצינה לשמאל זאת עיקר מפלתה, מרץ הייתה צריכה להיות עם 10 מנדטים כדי שידעו שכל מי שרצה להיות שמאל קיצון זה לא בעבודה.

לא מבין מה הקשר בין זה לבין מה שכתבתי. לא כתבתי פה שום דבר אידאולוגי על השמאל, אז לא הבנתי איך מה שאמרתי נשמע קיצוני. הכוונה היא, שבממשלות בהן אין עלה תאנה מהמרכז-שמאל (לפיד), קל יותר לחדד את ההבדלים בין השמאל לימין, כיוון שהמרכז מטשטש את זה מאוד. אם תהיה קואליציה ימנית צרה, והשמאל יתחיל, לאט לאט, להגיע למקומות שהוא לא נמצא בהם כבר הרבה מאוד זמן - נוכל להראות מה המעטפת האידאולוגית שאנחנו יכולים להציע. ויש בה הרבה יותר רבדים מדיון שטחי על "לחלק את ירושלים" או מהסכסוך הישראלי-פלסטיני בכלל. וכן, השמאל צריך להתנער מכל התודעה הגרבוזית הזאת של מנשקי מזוזות ואנשים כמו אלונה קמחי. מעבר לזה לא הבנתי הרבה דברים שכתבת, אבל זו הרוח.

לא מבין מה הקשר בין זה לבין מה שכתבתי. לא כתבתי פה שום דבר אידאולוגי על השמאל, אז לא הבנתי איך מה שאמרתי נשמע קיצוני. הכוונה היא, שבממשלות בהן אין עלה תאנה מהמרכז-שמאל (לפיד), קל יותר לחדד את ההבדלים בין השמאל לימין, כיוון שהמרכז מטשטש את זה מאוד. אם תהיה קואליציה ימנית צרה, והשמאל יתחיל, לאט לאט, להגיע למקומות שהוא לא נמצא בהם כבר הרבה מאוד זמן - נוכל להראות מה המעטפת האידאולוגית שאנחנו יכולים להציע. ויש בה הרבה יותר רבדים מדיון שטחי על "לחלק את ירושלים" או מהסכסוך הישראלי-פלסטיני בכלל. וכן, השמאל צריך להתנער מכל התודעה הגרבוזית הזאת של מנשקי מזוזות ואנשים כמו אלונה קמחי. מעבר לזה לא הבנתי הרבה דברים שכתבת, אבל זו הרוח.

אני לא אמרתי שמשהו שאמרת נשמע קיצוני, אמרתי שהמפלגה שלך נשמעת קיצונית, אם תמשיכו להתעקש שהדיון המרכזי הוא הפן החברתי אתם לא תצליחו להתרומם, אני אומר שאתם לא צרכים לחדד את ההבדלים אלא לרכך אותם, מפלגות המרכז עדיין לוקחות מכם המון מנדטים בגלל שהגישה של העבודה קיצונית, אולי אם היא תתמתן אנשים יפסיקו לרוץ למפלגות מרכז.

אולי אם תפסיקו לשדר כזאת אגרסיביות כמו שציפי ובוז'י שידרו בקמפיין הזה יהיה אפשר יותר להתחבר אליכם.

בנוסף אשמח לפירוט של המעטפת האידאולוגית.

*שאמרת לחדד את ההבדלים-זה מה שנשמע לי קיצוני, כי גם ככה הם תהומיים.

המצב החברתי בערים שהשמאל נבחר דווקא בן זונה, אתה חושב שבאורך פלא אלה שחיים יותר בצניעות או בעוני לא מצביעים לשמאל? שאף אחד לא קונה את שקר השמאל? עלייה שלמה של יהדות ערב זרקו לפריפריות להסתדר לבד, לרוסים אף אחד לא עזר להשתלב וזה בלי לדבר על האתיופים, בלי הזדמנות שווה בזמן שעכשיו הצבועים צועקים שויון, אתם הקמתם את המדינה והפכתם אותה למה שהיא, אתם אלה שחושבים שאתם יודעים יותר מכולם אבל בתאכל אתם לא מבינים עד כמה אתם מנותקים.

לא תבינו מזה קיפוח, לא תבינו מזה עוני, לא תבינו מהי יהדות ובגלל זה לא תחזרו להנהיג פה, אתם מילת גנאי אבל במקום להבין למה אתם מפנים עורף ל"אספסוף הטיפש" וכל זה לא ישתנה עד לבחירות הבאות.

העם אמר את דברו.

נורא נחמד לנצח בתל אביב אבל אין שמאל בפריפריה. כיף לדבר על מגזרים מוחלשים בלי להיות מגזר מוחלש בעצמך. השמאל צריך להבין שהוא צריך להתחיל מההתחלה, לשנות פאזה, לצמוח מהשטח. אי אפשר לבוא בגישה מתנשאת, מכלילה ודוחה כלפי ציבורים שלמים ופשוט לצפות מהעם פשוט להבין שהוא טועה. השמאל חייב לצאת מתל אביב ומגוש דן, ולא רק כשיש קמפיין. אני מקווה שבינתיים תהיה ממשלת ימין-צרה כדי שנוכל לחדד את ההבדלים האידאולוגיים העמוקים בינינו. מקווה שיאיר לא ייכנע לתופינים שביבי יציע לו.

עד מתי הקלישאה הזאת?

רק מזכיר שהימין בשלטון כבר 40 שנים אז להאשים את השמאל בהתנשאות על הפריפריה נשמע לי מופרך.

הימין הוא זה שמתנשא עליהם, כשיש בחירות אז ביבי מתחנף לועד של כיל.

הפריפריה תמשיך לספוג טילים ואבטלה, האנשים שגרים שם ימשיכו לשים ביבי ומחל.

אני חושב שהפריפריה זוכרים את מה שעשה להם המערך לפני בגין ועדיין חיים על זה.

מצחיק (והצחיק) אותי לקרוא הודעות על קמפיין ההפחדה של ביבי, כשבפועל, השמאל ניהל אך ורק קמפיין הפחדה. מישהו שמע מה המצע של העבודה? כי אני לא. שמעתי רק "רק לא ביבי" וכמה שהוא יוביל אותנו למדינה דו לאומית, השמדת המדינה, סוף החלום הציוני ועוד ים שקרים והפחדות.

ערן על מה אתה מדבר, הליכוד לקחו 30 מנדטים בלי מצע.

זה מדהים בעיני ורק מראה את הכח של המותג.

אותי רק מעניין דבר אחד, איך מצביעי ביבי היו מרגישים אם הם היו אזרחים בצרפת או בגרמניה והנשיא או הנשיאה היו אומרים עליכם "המצביעים היהודים נעים בכמויות אל הקלפי, השלטון שלנו בסכנה"

האם זה היה פוגע בכם או שזה נראה לכם לגיטימי?

המצב החברתי בערים שהשמאל נבחר דווקא בן זונה, אתה חושב שבאורך פלא אלה שחיים יותר בצניעות או בעוני לא מצביעים לשמאל? שאף אחד לא קונה את שקר השמאל? עלייה שלמה של יהדות ערב זרקו לפריפריות להסתדר לבד, לרוסים אף אחד לא עזר להשתלב וזה בלי לדבר על האתיופים, בלי הזדמנות שווה בזמן שעכשיו הצבועים צועקים שויון, אתם הקמתם את המדינה והפכתם אותה למה שהיא, אתם אלא שחושבים שאתם יודעים יותר מכולם אבל בתאכל אתם לא מבינים עד כמה אתם מנותקים.

לא תבינו מזה קיפוח, לא תבינו מזה עוני, לא תבינו מהי יהדות ובגלל זה לא תחזרו להנהיג פה, אתם מילת גנאי אבל במקום להבין למה אתם מפנים עורף ל"אספסוף הטיפש" וכל זה לא ישתנה עד לבחירות הבאות.

העם אמר את דברו.

כי כל מצביעי העבודה הם אשכנזים מנותקים?

בחייאת, תפסיקו כבר עם השד העדתי הזה.

ערן על מה אתה מדבר, הליכוד לקחו 30 מנדטים בלי מצע.

זה מדהים בעיני ורק מראה את הכח של המותג.

הליכוד לקח הרבה מנדטים, כי הציבור הימני חשש מממשלת שמאל, אז הרבה קולות הגיעו ממפלגות אחרות בימין לליכוד.

זה לא קשור למותג לדעתי, אלא פשוט לכך שרוב העם ימני.

אותי רק מעניין דבר אחד, איך מצביעי ביבי היו מרגישים אם הם היו אזרחים בצרפת או בגרמניה והנשיא או הנשיאה היו אומרים עליכם "המצביעים היהודים נעים בכמויות אל הקלפי, השלטון שלנו בסכנה"

האם זה היה פוגע בכם או שזה נראה לכם לגיטימי?

---------------------------

אם היינו חותרים נגד המדינה והאופי שלה...לגטימי