Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

לא יודע אם זה באמת נחשב לזאב זאב, כי לך תדע מה היה קורה לולא האזהרות והסנקציות.

אני באמת לא מצליח להבין. אתם כל כך שונאים את ביבי עד שהאיום האיראני לא קיים?

אני מדבר עם אנשים ומבחינתם זה הכל בראש שלו. אנשים אינטליגנטים שקיוו שיהיה נאום גרוע ומבחינתם שביבי יפסיק לעסוק בסוגיה, למרות שההסכם אמור להיחתם עוד שלושה שבועות.

הבחירות והתקשורת מוציאים מאיזון, הכל נהיה מעוות

אני מדבר עם אנשים ומבחינתם זה הכל בראש שלו. אנשים אינטליגנטים שקיוו שיהיה נאום גרוע ומבחינתם שביבי יפסיק לעסוק בסוגיה, למרות שההסכם אמור להיחתם עוד שלושה שבועות.

אנשים לא מודעים לעוצמה של איראן בשליטה האזורית פה וחושבים שההפחדות של ביבי זה רק כדי לגרום לנו לבחור בו ושפצצה איראנית כבר לא תאיים עלינו בזמן הקרוב

האיום קיים ועוד איך - רק שביבי לא מקדם כלום. הוא טוב רק בדיבורים.

עובדתית מאז שהוא ראש ממשלה ישראל הוצאה ממעגל ההשפעה בנושא, אירן רק התחזקה והתחמשה וזהו פחות או יותר. את הנאום של אתמול הוא היה יכול לתת גם בעוד שבועיים אם הוא היה נבחר. לבחור חודשיים מראש נאום שנופל שבועיים לפני הבחירות - זה טרפה. מעבר לזה - הוא רצה שהנאום הזה יחלחל בארה"ב? אז הוא לא היה צריך לבחור לנאום אותו ב-11 בבוקר שעון וושינגטון ו-8 בבוקר שעון חוף מערבי. יש סיבה שהוא ננאם לכיוון הפריים טיים בישראל ולא לכיוון הפריים טיים בארה"ב.

ובלי קשר - מה כבר נאמר בנאום הזה שלא נאמר בעבר? מה הוא חידש? איזה דברים הוא אמר שלא נאמרו כבר בחדרי חדרים? בשביל הנאום הזה היה שווה להכניס לסחרור את היחסים עם ארה"ב?

הדבר היחיד שחשוב לביבי זה לשמור על הכיסא, אפס חזון ואפס עקרונות.

אני לא מסכים עם בנט על נושאים מסוימים, וגם לא מצביע לו, אבל לפחות הוא איש של עקרונות ברורים, גם כאלה שהם לא פוליטיקלי קורקט.

לפעמים אני נדהם מאנשים שיותר חשוב להם להגן על הדמוקרטיה מאשר על מדינת ישראל.

אשמח אם תסביר לי איך להרביץ לזועבי מגן על מדינת ישראל? ההגיון שלי אומר שזה יגרום לה (ולאחרים) להמשיך ולהקצין.

זועבי היא המיץ של הזבל ובעיני המקום שלה הוא בכלא, אבל לדמוקרטיה יש גם חסרונות, ואם מבחינת חוק המדינה היא יכולה להיות נציגת ציבור, אז אין מה לעשות.

אשמח אם תסביר לי איך להרביץ לזועבי מגן על מדינת ישראל? ההגיון שלי אומר שזה יגרום לה (ולאחרים) להמשיך ולהקצין.

זועבי היא המיץ של הזבל ובעיני המקום שלה הוא בכלא, אבל לדמוקרטיה יש גם חסרונות, ואם מבחינת חוק המדינה היא יכולה להיות נציגת ציבור, אז אין מה לעשות.

בוא נגיד ככה הבא להורגך השכם להורגו ,אני לא אצטער אם יקרה לנגיף הסרטני הזה משהו. מבחינתי היא לאצחלק מהדמוקרטיה הזאת אלא חלק מהאנשים שאם יהיה להם הזדמנות הכימקלה יהרגו אותי ואותך. ואני לא ימני קיצוני בכלל

בוא נגיד ככה הבא להורגך השכם להורגו ,אני לא אצטער אם יקרה לנגיף הסרטני הזה משהו. מבחינתי היא לאצחלק מהדמוקרטיה הזאת אלא חלק מהאנשים שאם יהיה להם הזדמנות הכימקלה יהרגו אותי ואותך. ואני לא ימני קיצוני בכלל

אבל אתה מבין שכל אחד שלא מסכים עם מישהו אחר יכול להגיד שמבחינתו הוא לא חלק מהדמוקרטיה ויתקפו אותו אז יהיה פה תוהו ובוהו ורק נלך אחורה. חנין זועבי (וגם ברוך מרזל ואחרים) היא הגלולה המרה שצריך לבלוע כדי לשמור על חברה ליברלית ודמוקרטית. ואם נציג ציבור פועל נגד המדינה, או לא לפי החוק הוא צריך לשבת בכלא, אבל אלימות היא לא הפתרון (היא חלק מהבעיה).

אני לא מסכים עם בנט על נושאים מסוימים, וגם לא מצביע לו, אבל לפחות הוא איש של עקרונות ברורים, גם כאלה שהם לא פוליטיקלי קורקט.

אני חושב שלביבי דווקא יש עקרונות. העקרונות הכלכליים שלו די ברורים ומבחינה מדינית הוא פשוט לא באמת ימני הוא סוג של בעד ביטחון, הוא הראה שהוא מאמין בפשרות כל עוד האינטרס הביטחוני נשמר. מצוין מבחינתי למשל שהוא התעקש על הכרה בישראל כמדינה יהודית כתנאי למו"מ עם הפלסטינים.

מסכים שאין לו חזון. הוא לא מהזן הזה.

אבל, כרגע הבחירה היא בין ביבי ל"רק לא ביבי" וזה בעייתי מאד.

ביבי כל כך לא מוצלח בפוליטיקה הישראלית שאני מרגיש שגם אם אני הייתי יו"ר העבודה הייתי נותן לו פייט.

בינינו, אף אחד לא חושב שהרצוג הוא הפוליטיקאי המתאים ביותר בישראל להיות ראש ממשלה.

בגדול, הוא היה בזמן הנכון במקום הנכון וזה מדאיג.

לכן, בבחירה בין ביבי ל"רק לא ביבי " אני מעדיף את ביבי.

עם זאת, אין לי ממש מושג למי אצביע...

במילון ליד הערך "אפס של טיפוס מסריח" (כן, יש ערך כזה, זה ליד "אפס") יש תמונה של אלדד יניב. מזל שהוא לא במקום ריאלי אלא רק 30.

אגב, את הילד שצעק "זאב" אתם מכירים?

10474147_10152822764208752_4501867434134

נתניהו לא היה היחידי שטען טענות כאלו מבחינת לו"ז אז

Screen-Shot-2013-11-25-at-11.05.15.png

Screen-Shot-2013-11-25-at-11.31.00-500x4Screen-Shot-2013-11-25-at-10.51.55-500x4Screen-Shot-2013-11-25-at-14.25.56-500x2Screen-Shot-2013-11-25-at-10.55.03.pngScreen-Shot-2013-11-25-at-14.29.22-500x2Screen-Shot-2013-11-25-at-14.33.00.png

Screen-Shot-2013-11-25-at-11.10.39-500x2

אני חושב שלביבי דווקא יש עקרונות. העקרונות הכלכליים שלו די ברורים ומבחינה מדינית הוא פשוט לא באמת ימני הוא סוג של בעד ביטחון, הוא הראה שהוא מאמין בפשרות כל עוד האינטרס הביטחוני נשמר. מצוין מבחינתי למשל שהוא התעקש על הכרה בישראל כמדינה יהודית כתנאי למו"מ עם הפלסטינים.

מסכים שאין לו חזון. הוא לא מהזן הזה.

אבל, כרגע הבחירה היא בין ביבי ל"רק לא ביבי" וזה בעייתי מאד.

ביבי כל כך לא מוצלח בפוליטיקה הישראלית שאני מרגיש שגם אם אני הייתי יו"ר העבודה הייתי נותן לו פייט.

בינינו, אף אחד לא חושב שהרצוג הוא הפוליטיקאי המתאים ביותר בישראל להיות ראש ממשלה.

בגדול, הוא היה בזמן הנכון במקום הנכון וזה מדאיג.

לכן, בבחירה בין ביבי ל"רק לא ביבי " אני מעדיף את ביבי.

עם זאת, אין לי ממש מושג למי אצביע...

עצוב שאלה האופציות היחידות.

מבחינה מדינית אני לא צופה להתקדמות משמעותית בשנתיים הקרובות (עד הבחירות הבאות) גם אם גלאון רחמנא ליצלן היתה בשלטון (אין עם מי לדבר בצד השני, אין לנו שום השפעה על תכנית הגרעין האירנית וכו'), ולכן אני מצביע לכחלון.

אתה מדבר על נפתלי ״המפלגה היחידה שנגד מדינה פלסטינית אבל בעד אוטונמיה שזה בעצם סוג של מדינה פלסטינית״ בנט?

http://www.mako.co.il/tv-the-kitzis-show/video?subChannelId=c9683f0a09568410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&vcmid=c3984afe73b68410VgnVCM2000002a0c10acRCRD

אתה מדבר על נפתלי ״המפלגה היחידה שנגד מדינה פלסטינית אבל בעד אוטונמיה שזה בעצם סוג של מדינה פלסטינית״ בנט?

http://www.mako.co.il/tv-the-kitzis-show/video?subChannelId=c9683f0a09568410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&vcmid=c3984afe73b68410VgnVCM2000002a0c10acRCRD

סלח לי חברי היקר,

אני צריך להסביר לך את ההבדלים בין מדינה לבין אוטונומיה?

מדובר בהבדלים של שמיים וארץ.

לפחות בנט מעלה סוג של פתרון - האם הוא בר ביצוע או לא, לא נוכל לדעת עד שלא יושם בפועל, עד אז כל ביקורת כנגד המהלך היא לא רלוונטית בעליל.

גועל נפש.

תגיד, כשפוצצו כנסים של הימין גם התבטאת כך?

כשירו על יהודה גליק, גם התבטאת כך?

תגיד, כשפוצצו כנסים של הימין גם התבטאת כך?

כשירו על יהודה גליק, גם התבטאת כך?

כן. אני ממש לא שמאלני קיצוני, אבל אין שום סיבה לתקוף אותה בגלל הדעות שלה (שגם אותי מרתיחות). כמו שאמרו, לדמוקרטיה יש חסרונות ויתרונות, לתת לאנשים כמוה במה זה חלק מהחסרונות, אין מה לעשות..

סלח לי חברי היקר,

אני צריך להסביר לך את ההבדלים בין מדינה לבין אוטונומיה?

מדובר בהבדלים של שמיים וארץ.

לפחות בנט מעלה סוג של פתרון - האם הוא בר ביצוע או לא, לא נוכל לדעת עד שלא יושם בפועל, עד אז כל ביקורת כנגד המהלך היא לא רלוונטית בעליל.

ראשית כל, כן (בלי ציניות), אני אשמח שתסביר לי את ההבדלים (יתכן ופספסתי משהו).

קח בחשבון שבכל פתרון שמדברים על מדינה, מדברים על מדינה מפורזת, ללא צבא.

בנט מעלה סוג של פתרון שאף אחד בר דעת (לא כמוני וכמוך חובבי פוליטיקה בפורום השחקן ה12), אף אדם בכיר בטחוני לא תומך בו, ולא חושב שהוא אפשרי.

אני אפילו די בטוח שבנט לא יודע מה הפיתרון שהוא מעלה (ע״ע איילת שקד בראיון שהבאתי קודם), היא חצתה שם בין מדינה חד לאומית, לאוטונמיה לקונפדרציה עם ירדן (שמה זה אומר בעצם?). כמובן שההשלכות של סיפוח שטחי C זה דבר שמתעלמים ממנו לחלוטין (אם זה כל כך פשוט למה אף אחד לא עושה את זה או חושב שזה יכול לקרות?).

אתה מכיר מישהו שמבין משהו בביטחון (אלוף, רמטכל, ראש מוסד, ראש שבכ) שחושב שהתכנית הזאת רלוונטית למשהו מלבד להביא קולות לבנט?

ראשית כל, כן (בלי ציניות), אני אשמח שתסביר לי את ההבדלים (יתכן ופספסתי משהו).

קח בחשבון שבכל פתרון שמדברים על מדינה, מדברים על מדינה מפורזת, ללא צבא.

בנט מעלה סוג של פתרון שאף אחד בר דעת (לא כמוני וכמוך חובבי פוליטיקה בפורום השחקן ה12), אף אדם בכיר בטחוני לא תומך בו, ולא חושב שהוא אפשרי.

אני אפילו די בטוח שבנט לא יודע מה הפיתרון שהוא מעלה (ע״ע איילת שקד בראיון שהבאתי קודם), היא חצתה שם בין מדינה חד לאומית, לאוטונמיה לקונפדרציה עם ירדן (שמה זה אומר בעצם?). כמובן שההשלכות של סיפוח שטחי C זה דבר שמתעלמים ממנו לחלוטין (אם זה כל כך פשוט למה אף אחד לא עושה את זה או חושב שזה יכול לקרות?).

אתה מכיר מישהו שמבין משהו בביטחון (אלוף, רמטכל, ראש מוסד, ראש שבכ) שחושב שהתכנית הזאת רלוונטית למשהו מלבד להביא קולות לבנט?

כשאתה מדבר על מדינה אתה מדבר על ריבונות. מה שאומר שאתה מעניק להם שליטה מלאה על המדינה והשטחים ללא תלות באף מדינה אחרת. אם מהלך כזה ייצא לפועל אתה באמת יכול להגיד לי באופן אובייקטיבי שאנחנו נוכל להבטיח שאותו ארגון טרור שנקרא חמאס יישב בשקט, לא יפתח את צבאו ויפתור את כל הבעיות הפנימיות של המדינה שלהם?

שלא נדבר על כך שהפלסטינים יסכימו להקים מדינה מפורזת ללא צבא נשמע יותר הזוי מכל פתרון אחר ששמעתי. כן אפילו מהפתרון שבנט העלה. שנינו יודעים שאין סיכוי שזה יקרה.

באוטונומיה תהיה לרשות חופש שליטה חלקי על העם ועל שטחי האוטונומיה בעיקר על ענייני פנים, עם תלות בנו כמובן. מה שאומר שהתפתחותם כצבא תהיה תחת פיקוח תמידי שלנו.

שוב פעם, אין קסמים ואין פתרון מושלם. ישנן הרבה בעיות בפתרון הסיפוח, ואין ספק שזהו לא הרעיון האידיאלי ביותר, אך אם אנשים מדברים איתי על פתרון שתי מדינות לשני עמים, כאשר המדינה השנייה תהיה מפורזת, זה נשמע לי מופרח הרבה יותר. (דרך אגב, אשמח לדעת ממישהו שמבין אם יש לכך תקדים מודרני).

אני חושב שדנו כאן מספיק בסוגיית הבכירים הבטחוניים. רובם תמכו במהלכים אסטרטגיים הזויים לא פחות כגון ההתנתקות שכיום אנחנו רואים את תוצאותיה ההרסניות.

דבר נוסף, רבין היה רמטכ"ל ואישיות בטחונית בכירה- חתום על הסכם אוסלו, שזכה לגיבוי אין סופי מכל הגורמים האפשריים, אם זה הבטחונים ואם זה המדיניים. כיום כולנו רואים את תוצאות ההסכם ואת הנזק הרב שהוא גרם. לא חושב שיש היום גורם בטחוני אחד שיחלוק על דבריי.

אריאל שרון היה גיבור ישראל ואולי אחד מאנשי הצבא המפורסמים יותר- חתום על מהלך חד צדדי שנקרא ההתנתקות שגם אז זכתה לגיבוי רב. וכמו אוסלו, אני מאמין שאת תוצאותיה ההרסניות אנחנו חווים לא מעט לצערי הרב.

המשותף לשני המהלכים- גיבוי רב מכל כיוון, אך יחד עם זאת כישלון חרוץ מצידנו.

אני יודע שבכל פעם שמעלים את הנושא אנשים רבים, ביניהם אנשים כאן סולדים מהעובדות הללו, בטענה שהן כבר לא רלוונטיות. אבל אם תרצו או לא, אלו עובדות וכתמים היסטוריים שמשפיעים עלינו עד היום ואי אפשר להתעלם מכך.

כל עוד זה לא ביבי או בנט אפשר לצעוק "שופט שרוק".

לבן

חדש חדש