Jump to content

סקר בחירות מעודכן - פברואר 2015

Omer

293 members have voted

1. 1. סקר בחירות לכנסת העשרים התשע"ה - 2015

• אמת - המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני
      48
    • קנ - עלה ירוק - גאה בבחירה שלי
      25
    • ל - ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
      5
    • ודעם - הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד, תע"ל)
      2
    • פה - יש עתיד בראשות יאיר לפיד
      48
    • ג - יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה
      1
    • כ - כולנו בראשות משה כחלון
      32
    • מרצ - השמאל של ישראל
      16
    • מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
      54
    • טב - הבית היהודי בראשות נפתלי בנט
      57
    • קץ - יחד- העם איתנו בראשות אלי ישי
      10
    • שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל
      2
    • אין לי זכות בחירה אבל אני אוהב להצביע בסקרים
      4
    • אני קול צף, תראו איזה יופי אני לא טובע
      3
    • אני מתכנן הצבעה פסולה
      6
    • אחר - נא לציין
      1

Recommended Posts

הגבתי לך עם קישורים רלוונטיים לבדיוק מה מרצ עשתה ומה ספציפית זנדברג עשתה. תחזור עמוד אחורה.

אוקי טעות שלי לא שמתי לב לזה

עדיין זה לא משהו שיגרום לי להצביע למפלגה כמו מרצ

אני בבחירות שעברות הצבעתי לעלה ירוק - הרשימה הליברלית

זו גם הייתה קצת הצבעת מחאה

אבל בזמנו המפלגה הזו באמת הציגה מצע ראוי שהתעסק בהרבה דברים כלכליים.

וגם הייתה תחושה אמיתית שהם הולכים להיכנס

השנה גם אין להם מצע וחזון כלשהו,גם אחוז החסימה אז הם בכלל אפילו לא יתקרבו.

חבל על הקול,שיתרכזו באיך להביא את הנושא הלגליזציה לשיח הציבורי,לא חובה לעשות את זה דרך הכנסת

כמו שכתבתי, אני לא מסכים עם כל המצע. מצד שני, אני עוד יותר לא מסכים עם מפלגה שמעדיפה לשבת על הגדר ולחכות שהזמן יעשה את שלו. הבעיה היחידה היא שכשעשינו את זה, הזמן הוכיח שבעיקר הטרור מתחזק, במקום לחזק קידום תהליך של פתרון.

כמה היו נרצחים ישראלים בטרור בין השנים 67-93 "שישבנו על הגדר" וכמה היו נרצחים ישראלים בטרור אחרי "שלא ישבנו על הגדר" ורצנו לתת פרסים והסכמים למחבלים האלה באוסלו?

אי אפשר להתווכח עם עובדות.

אם הצד השני לא יהיה נכון לוויתורים מבחינתם (פירוז המדינה הפלשתינית כנמשל) - אז לא יהיה פה הסכם, והם יפגעו מזה לא פחות מאיתנו, אם לא יותר. אבל כל עוד אין שום ניסיון, אבל שום ניסיון, מהצד שלנו - אני לא יכול להסכים עם זה.

אבל זאת ציפי ליבני שהולכת בחודשים האחרונים בכל חור ומספרת שמי שברח מהמו"מ מולה בשנה שעברה היה אבו מאזן.

ראש ממשלת ישראל הכריז נגד דבר שהוא גדל עליו ונגד המחנה שלו שהוא בעד שתי מדינות לשני עמים.

מנגד, יו"ר המחבלים אבו מאזן לא מוכן להכריז שהוא מסכים לפרט הקטן שתהיה מדינה יהודית בגבולות 67.

ישראל לדורותיה עשתה אין ספור ויתורים והכריזה שהיא מוכנה לעוד כדי שהפלשתינים יבואו לעשות שלום - והם לא באים.

מה עוד צריך?

ומה שאתה עושה אחרי כל זה זה להאשים את הצד הישראלי.

הזייה.

למה בזמן שאבו מאזן לא מוכן להכיר במדינה יהודית, משלם כספים למחבלים שיושבים בכלא על רצח יהודים ובטלויזיה שלו מחנכים ילדים איך לשחוט יהודים - אנחנו, לדבריך, כל הזמן צריכים לרוץ ולנסות לעשות איתו שלום?

מתי בדיוק היו ויתורים בשביל שלום?

אוסלו חוסל על ידינו, ההתנתקות לא הייתה לצורכי שלום.

למעשה, במקרים שאכן עשינו ויתורים, זה נגמר בהסכמי שלום.

אני לא אומר לוותר עכשיו על הכל מן הסתם (כי להגיד את זה בטח שלא יעזור למו״מ עתידי), ומן הסתם שזה לא רק אשמת הצד הישראלי (וגם הצד הפלסטיני טומן בתוכו המון אשמה וצריך גם הוא לעשות ויתורים).

אבל לטעון שאנחנו רוצים שלום, ונותנים בלי הפסקה והם אלו שלא באים זה וואחד לטמון את הראש בחול.

צריך לזכור שלליבני היה מנדט לעשות שיחות עם אבו-מאזן כל עוד לא מדברים על נושאי הליבה. בלי זה, הדיבורים הללו חסרי משמעות. זה כמו שתהיה בוררות על תנאיי החוזה של שחקן, ובבוררות ידברו על הכל חוץ מהחוזה עצמו.

הבעיה הכי גדולה (ולמען ההגינות היא קיימת גם אצלנו וגם אצלהם) היא עם כל אלו שאומרים שהם בעד הסכם ובעד שלום, אבל מתנגדים למה שברור שחייב להיות בהסכם כזה.

ברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות בלי שיכלול את ירושלים (כמו שרבים אצלנו רוצים), כמו שברור לכולם שהסכם לא יכלול את ירושלים כולה (כמו שרבים אצלהם רוצים).

ברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות בלי שאנחנו נכיר בזכות השיבה (כמו שרבים אצלנו רוצים), כמו שברור לכולם שאנחנו לא נוכל לקבל על עצמנו את כל הפליטים (כמו שרבים אצלהם רוצים).
ברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות בלי שאנחנו נכיר בזכות הפלסטינים לחיות בשלום ובביטחון כאן בשטח הזה כמדינה עצמאית ולא תחת חסותנו (כמו שרבים אצלנו רוצים), כמו שברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות בלי שהם יכירו בזכותנו לחיות כאן לחיות בשלום ובביטחון כאן בשטח הזה כמדינה עצמאית ולא תחת חסותם (כמו שרבים אצלהם רוצים).

ברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות בלי להתבסס סביב גבולות 67 (כמו שרבים אצלנו רוצים), כמו שברור לכולם שהסכם לא יכול לקרות כשהוא מתבסס סביב גבולות 48 (כמו שרבים רוצים).

מי שלא מסכים למשהו מכאן או לא מוכן לדבר בכלל על הנושא, הוא למעשה לא באמת מעוניין בשלום.

בגדול תנאי הסכם עתידי יחסית ברורים לשני הצדדים (וכמובן שהפרטים הם מו״מ ארוך ומפרך, ואני לא מציג את זכות כמשהו משולם ):

ירושלים המזרחית - בירת פלסטין. ירושלים המערבית - בירת ישראל.

העיר העתיקה כסוג של שטח בפיקוח משותף (או אופציה פחות מועדפת, בפיקוח חוץ).

היפרדות שלמה מיו״ש והשלמת ההיפרדות הנותרה מעזה.

חילופי שטחים (לא אוכלוסיות), בצורה שתשמור את הרוב המוחלט של גושי (ותושבי) ההתנחלויות בארץ, ופינוי המעט הנותרים.

הכרה משותפת של המדינות אחת בשניה.

פלסטין תהיה מפורזת מבחינת כח צבאי לתקופת זמן ארוכה מאוד (עשרות שנים), ותחזיק רק כח משטרתי.

הישארות של כח צבאי ישראל בשטחי פלסטין לזמן מוגדר מראש, בכפוך לתוכנית מסודרת ומשותפת למיגור הטרור (שלא יעלם אוטומטית עם הקמת מדינה פלסטינית, כמו שלא כל הארגונים הצבאיים הישראלים פורקו מיד עם הקמת ישראל וצה״ל).

המצאות של כח צבאי בינלאומי באזור הגבולות.

ישראל תסכים לקבל על עצמה מספר מוגדר, לא גדול במיוחד ובעיקר סימלי, של פליטים.

משהו שצריך לדון עליו ויכול להוות מכשול גדול - חלוקת ורגולציית משאבי הטבע שנמצאים באזור הגבולות.

והכי חשוב בכל הסיפור - הרוב המכריע של הדברים כאן יתוקצב על ידי העולם (אני אוהד הפועל, אני מורגל למימון חיצוני).

אני לא בטוח בכלל שכל הצדדים אצלהם מוכנים לתנאים הללו. (אני יודע שהחמאס לא, אבל כל התקווה לגרום לתמיכה מספיק רחבה שההתנגדות שלהם תהפוך ללא רלוונטית, גם בעיני העולם.)

אני כן בטוח שאצלנו הגורמים הרלוונטים לא מוכנים לתנאים הללו.

hairy to hell, אתה טומן את הראש בחול.

האזנתי בקפידה ליותר מראיון אחד של ציפי לבני בתקופת טרום הבחירות (מעניין למה העלימו אותה פתאום) והיא בפירוש אמרה שהיה מתווה אמריקאי שנתניהו הסכים לו ומי שפוצץ את המו"מ הוא אבו מאזן.

וכן, כשאפילו הימין בישראל הכריז על פתרון 2 המדינות בנאום בר אילן, כשאולמרט וברק הלכו עד הקצה וקיבלו גב קר. כשאבו מאזן לא מוכן להגיד שהוא מבין שהסכם משמעו שזו מדינת היהודים קשה לומר שאנחנו לא מנסים.

אוסלו פוצץ בגלל טרור אגב, לא בגלל אף גחמה.

הנסיון להתסכל על קבלת ההחלטות של הפלסטינים בצורה רציונלית, כשרוב העם שם הצביע לתנועת טרור שמצהירה בפירוש שאחד מעקרונותיה הוא שלא תהיה פה, הוא מגוחך.

אוסלו חוסל על ידינו? זה חדש.

חשבתי שאוסלו והתהליך שבא אחריו חוסל אחרי שערפאת החליט לחזור בספטמבר 2000 למה שהיה הכי טוב בו בחייו- אלימות וטרור (וגם אחרי זה ממשלת ברק המשיכה לרוץ אחריו עד ינואר 2001).

אוסלו חוסל על ידינו? קראת את "בן החמאס" שם הוא מדבר על איך ערפת עבד מתחת לפני השטח במטרה לעורר את האינתיפאדה השנייה ואיך מצד אחד הוא כאילו דיבר על שלום אבל מה שהוא עשה באמת זה להגדיל את הטרור? המשפחה שלי נמצאת בתביעה בארצות הברית (לא מה שפורסם אתמול) כנגד הרשות הפלסטינית על כך שהיא אחראית לפיגוע שבו נפגע אבא שלי בגלל הפרות של הסכמי אוסלו אז אל תדבר שטויות

אגב ערפאת, מישהו פה קרא את יון מיחאי פצ'פה, קצין מודיעין רומני שערק למערב, על כל העניין הזה?

דוגמה: http://webhome.weizmann.ac.il/home/comartin/israel/pacepa-wsj.html

כל הדיבורים על ציונות כ"קולוניאליזם" עד היום הם תולדה של פרופגנדה סובייטית, שנראה שערפאת היה די בובה שלה. גם על אוסלו הוא חתם כי כשבריה"מ נפלה הוא כבר היה די מבודד כשהרוסים הפסיקו לתמוך בו, ודי הכריחו אותו לחתום.

בכלל מעניין לקרוא בדיעבד על המלחמה הקרה. כל מה שהסובייטים ייחסו לאמריקאים עם תיאוריות הקונספירציה שלהם היה מעין מראה של מה שהם עשו בעצמם, כשהאמריקאים גם אם רצו היו די אימפוטנטים (ראו: קובה). ועד היום כשמייחסים תיאוריות קונספירציה לאמריקאים זה תופעת לוואי של המלחמה הקרה, כשבדיוק כמו אז, נניח שהאמריקאים באמת היו רוצים, הם מסוגלים להרבה פחות ממה שאנשים חושבים.

מה שמדהים זה שהתעמולה של בריה"מ ממשיכה מכח האנרציה ועוד מצליחה לגדול מכוחות עצמה הרבה אחרי שבריה"מ נפלה.

בכל אופן, אני חושב שאנשים לא מתייחסים מספיק לעניין המלחמה הקרה (והיד הסובייטית המכוונת) בהיסטוריית הסכסוך הזה.

(וכן, בהתחלה הם תמכו בנו, מאיפה אתם חושבים שהגיע הנשק במלחמת העצמאות? דרך צ'כוסלובקיה)

אני בעד תכנית ההרגעה של בנט. נשמע לי הכי הגיוני ואנושי מכל התכניות...

בטחונית ההבדל בין המפלגות הוא כל כך זניח שרובו סיסמאתי.

כל המפלגות תומכות במה שכל אנשי הבטחון הבכירים אומרים, אין יותר טעם למו״מ בילטראלי (אנחנו מול הפלסטינים בלבד), רק מהלך איזורי (מערב את ירדן ומצרים).

הקוים הם אותם קוים (ליכוד, מחנ״צ, כולנו, יש עתיד - שד״א אם תהיה ממשלת אחדות כזאת, זה לא רע) גבולות 67 עם הגושים הגדולים, וכולם אומרים שזה תהליך של שנים שידרוש סבלנות.

היחיד שמדבר קצת שונה זה המפד״ל (בנט), שקיבל את התכנית שלו (כנראה) בחלום, כי אין אף איש בטחוני בכיר שתומך מלבד הוא עצמו (שעם כל הכבוד אליו, הוא לא איש בטחוני בכיר).

וגם התכנית שלו, לא בדיוק שוללת מדינה פלסטינית כמו שאיילת שקד כבר אמרה..

http://www.mako.co.il/tv-the-kitzis-show/video?subChannelId=c9683f0a09568410VgnVCM2000002a0c10acRCRD&vcmid=c3984afe73b68410VgnVCM2000002a0c10acRCRD

לא בכדי אין לו אף בכיר בטחוני ברשימה (אלוף, רמטכל, ראש מוסד, ראש שב״כ), וכל כך הרבה 183 בכירים יוצאים נגד הרעיון שלו (http://www.cis.org.il/members)

לבחור בו זה פשוט להפקיר את בטחון ישראל, הוא פשוט קמפיינר מעולה אז חושבים שמה שהוא אומר זה מגניב והוא מצליח לסחוף אחריו אנשים.

שמע, אני די בטוח שלא אני ולא אתה מבינים מספיק בבטחון כדי לקבוע מה הגיוני מה ולא, אבל אם כל כך הרבה אנשים שמבינים משהו יוצאים נגד, ואין אף אחד בעד, לא כדאי להקשיב להם?

מישהו יודע למה כחלון רוצה את תיק האוצר?

מה הוא יבקש במקום את החוץ? את הבטחון?

כחלון הולך על הטיקט הכלכלי, אם יקבל את האוצר ויצליח, הרווחנו.

מהאוצר אתה אף פעם לא תצא טוב כי אתה צריך לדאוג לקופת המדינה זה כמו שמיכה תיתן לרגליים לראש לא יהיה

מי שילך לשיכון ויפתור את בעיית הדיור,יצא מלך.

10968204_10153184839196812_5833305129757

לא מצליח להבין מי שמצביע לבנאדם שמזלזל ככה באינטיליגנציה שלו.

הוא יכל היה באותה מידה להעלות תמונה שלו שוחה בגלידת פיסטוק בבריכה בקיסריה עושה לנו זין וזה לא היה משנה כלום. הוא לא מזלזל כי אין לנו אינטילגנציה.

10968204_10153184839196812_5833305129757

לא מצליח להבין מי שמצביע לבנאדם שמזלזל ככה באינטיליגנציה שלו.

אתה לא חושב זה טיפה מעיד על האינטליגנציה של המצביע?

ועכשיו תגובה רצינית - האם המצביעים של בנט באמת מבינים את ההשלכות של התוכנית המדינית שלו או שהם הצביעו לו כי הוא הכין סירטון מגניב?

ועכשיו תגובה רצינית - האם המצביעים של בנט באמת מבינים את ההשלכות של התוכנית המדינית שלו או שהם הצביעו לו כי הוא הכין סירטון מגניב?

איזה השלכות יש למתן אזרחות ל 70 אלף ערבים, כשהיום חיים כאן כמעט 2 מיליון ערבים?

זה לא רק מתן האזרחות,אלא התוכנית הכללית.

אבל אם כבר הזכרת את זה,כן מה זה כבר מתן אזרחות ל70,000 ערבים,לא אוהדים את ישראל בלשון המעטה?

כמה מנדטים זה כבר? 2,3? .. כמה זה כבר יהיה בעוד 20 שנה? 6 7?

הרי כשבנט הכין את הסירטון שלו זה היה בסהכ 50,000.. או שהוא שיקר בנתונים או שהנתון זינק באופן שהוא לא צפה.

אבל למה לעצור כאן?

בוא נספח גם את A ו B,כי כבר יש כאן 2 מליון ערבים.

ונכבוש מחדש את עזה,כי יש כאן כבר 2 מליון ערבים

למה לעצור כאן? בוא נספח אלינו את כל ארץ ישראל,מהפרת ועד החידקל.

גם ככה הססמא של הימין בעבר הייתה 2 גדות לירדן.

עצם זה שיש כאן 2 מליון ערבים זה לא טיעון לטובת התוכנית של בנט.

זו אמורה להיות נורת אזהרה לא לבצע מהלכים מטומטמים שכאלה.

אלא אם כן אתם לא מעוניינים במדינה יהודית.