Jump to content

הריגוש שהולך לאט לאט

AZIKIT

Recommended Posts

גבר אתה אולי מעודד ואני גם..אבל רוב הקהל חוץ מ11 לא מעודד שער 10 בית קברות..אנשים באים למשחק ועל הזין שלהם צהוב ולעודד..אז כן אולי צריך שנהיה גרועים כדי שהקהל יעודד..אתה מדבר על עידוד פאקינג לפני שבועיים דרבי 2-0 מובילים במקום להרעיד את יפו מקללים את בן בסט

אתה צודק. זה אומר שהבעיה היא בקהל, לא בקבוצה. הקבוצה מרגשת, סוחפת, מציגה כדורגל שראוי לקרוא לו כדורגל ומתנהלת ברמה אירופאיות. כמה חצופים אפשר להיות בלבוא ולהאשים את הקבוצה באי-חיבור? יש לנו קהל שבע, עייף, כפוי טובה. אם בימים היפים של 11, כשרצו על הדשא שמלות כמו שבחון וליאור ז'אן אמרנו שלקבוצה כזאת לא מגיע קהל כזה, היום הגלגל התהפך.

אז זה לא ה"ריגוש" שהולך ונעלם, זה הרעב. וחבל. אכלנו מרורים עשור וזה תור הזהב, אני לא מסוגל להבין אוהד שבא בלי צהוב\לא מעודד.

תסתכל על אוהדי אשדוד עם תארים עונה הבאה ותבין, זאת דרכו של עולם,

כשהקבוצה למטה רק הגרעין הקשה של האוהדים איתה, כמו מי שנוסע למשחקי החוץ,

בשנים של הצלחות יש אוהדי הצלחות, ברור ולגטימי,

שאלת מליון הדולר בכדורגל הישראלי, כי בכדורסל, פיצחו את השיטה,

כמה אוהדי הצלחות יושפעו, וייצטרפו לגרעין הקשה,

זה רק עניין של זמן וכמובן הישגיות, בטווח הרחוק יהיה שינוי ולטובה.

גבר אתה אולי מעודד ואני גם..אבל רוב הקהל חוץ מ11 לא מעודד שער 10 בית קברות..אנשים באים למשחק ועל הזין שלהם צהוב ולעודד..אז כן אולי צריך שנהיה גרועים כדי שהקהל יעודד..אתה מדבר על עידוד פאקינג לפני שבועיים דרבי 2-0 מובילים במקום להרעיד את יפו מקללים את בן בסט

שמע, היסטורית העידוד בקהל של מכבי היא מאוד מסובכת (לפני/אחרי המחאה הגדולה, עם/בלי קבוצה טובה, לפני שהשחקן קם מול אחרי שהשחקן קם. עם נימני בלי נימני ועוד מלא דברים אחרים) ואתה עושה פה הרבה אידאליזציה של העבר.

בתור מנוי ל11 כבר המון שנים, אני יכול להגיד לך שלדעתי העידוד הוא בערך אותו עידוד, יש ימים טובים יותר ויש ימים פחות טובים, בממוצע זה בערך אותו דבר.

האנשים שהיו בגוש פעם עברו לצדדים והחליפו אותם חדשים, זה בסדר, ככה זה עובד וככה כנראה זה גם ימשיך לעבוד.

תמיד יש לאן להשתפר מבחינת עידוד, והעובדה שיש קבוצה טובה לא מפריעה לזה, אלא רק עוזרת.

אין שום מצב שאני אעדיף לחזור לימים שהיה לי קבוצה פח, נוראית, ועידוד טוב יותר (ששוב, נובע מהרבה אשליה של ״פעם היה יותר טוב״).

אני לא רוצה לסיים דרבי ולדבר על כמה העידוד היה טוב, אני רוצה לסיים דרבי ולדבר עד כמה שיחקנו טוב.

הקטע שהתכוונתי זה גם המעברים הקלים האלו של ורמוט בן חיים אניימה בזמנו..לי זה די כאב והציק כאילו אשכרה ורמוט עובר למכבי והכל בסדר פה נעלם הרגש והחיבור בדיוק פה כי אני לא מסוגל לאהוב ולעודד מהנשמה מישהו שאני יודע שהוא אהב הפועל חי הפועל שנא מכבי ובא לפה מנטו כסף..לא יודע אולי כנראה זה רק אני.

בתור מנוי ל11 כבר המון שנים, אני יכול להגיד לך שלדעתי העידוד הוא בערך אותו עידוד,

קשה להתחיל להסביר כמה שזה לא נכון. פשוט תתחיל לראות קליפים מ2005

אמת

מה שקורה לך קרה לכ"כ הרבה לפניך, אתה פשוט מתבגר ומתחיל להתעניין בתחומים נוספים, בגיל 14-15 מה שמעניין אותך זה כדורגל ולזיין פעם ראשונה

אחרי זה מגיע שלב חדש בחיים והכדורגל קצת נשאר מאחור אבל עדיין שם אבל זה לא אותו דבר

ככה זה אצלי לפחות לצערי.

הקטע שהתכוונתי זה גם המעברים הקלים האלו של ורמוט בן חיים אניימה בזמנו..לי זה די כאב והציק כאילו אשכרה ורמוט עובר למכבי והכל בסדר פה נעלם הרגש והחיבור בדיוק פה כי אני לא מסוגל לאהוב ולעודד מהנשמה מישהו שאני יודע שהוא אהב הפועל חי הפועל שנא מכבי ובא לפה מנטו כסף..לא יודע אולי כנראה זה רק אני.

כל מי שציינת לא גדל בהפועל, וגם אם כן , מבחינתי ברגע שהוא לובש את החולצה הצהובה אז הוא עובד בשבילי ואני מעודד אותו.. יש כאלה שיעדיפו לא לעודד אז זה בסדר אבל בטח לא לקלל כמו טמבלים.

אני מציע לך להשתחרר מהתחושות האלה ותבוא לעודד ותעודד גם אחרים לתמוך בקבוצה ולא משנה מה..

תן לי אליפות שלישית ברצף, זה משהו שבעשר שנים השחורות הייתי חולם עליו רק ולא הייתי מאמין בחיים שזה יכול לקרות.
בקיצור אצלי הרעב והטירוף רק גדלו.

כל מי שציינת לא גדל בהפועל, וגם אם כן , מבחינתי ברגע שהוא לובש את החולצה הצהובה אז הוא עובד בשבילי ואני מעודד אותו.. יש כאלה שיעדיפו לא לעודד אז זה בסדר אבל בטח לא לקלל כמו טמבלים.

אני מציע לך להשתחרר מהתחושות האלה ותבוא לעודד ותעודד גם אחרים לתמוך בקבוצה ולא משנה מה..

זה לא נושא את מי לעודד ואת מי לא..

ואתה לא יכול להגיד לבן אדם שאומר לך שהבאה של שחקנים כמו ורמוט או רייכארט פוגעת בו ומורידה לו את הרגש - "זה לא פוגע בך"

אני מסכים עם חןחן לגבי התחושות,

תמיד אומרים פעם היה יותר טוב,

כשאתה בצבא אתה מת להשתחרר. ואז גם אחרי 5-6-7 שנים אתה אומר "איזה כיף היה בצבא" .

אבל ברמת העקרון, תסתכלו על הקטע הזה ותראו זה ממש דקה מסכמת, איזה יופי.

ככה היציע נראה ש10 מצטרף ושהחלק של 13 שפעם היה 11 מצטרף גם וזה עוד מהדרבי שאמרתם שהיה זבל ברמת עידוד.

וכמו תמיד ה"ראדי, ראדי" המביך הזה, בלי קשר למציאות.

זה לא נושא את מי לעודד ואת מי לא..

ואתה לא יכול להגיד לבן אדם שאומר לך שהבאה של שחקנים כמו ורמוט או רייכארט פוגעת בו ומורידה לו את הרגש - "זה לא פוגע בך"

מצטער, אבל לא רשמתי "זה לא פוגע בך" רשמתי את תחושותיי שלי. והסכמתי שיש כאלו שמעדיפים לא לעודד אותם וזה בסדר... לא רשמתי שירגיש משהו שהוא לא..

אני מסכים עם חןחן לגבי התחושות,

תמיד אומרים פעם היה יותר טוב,

כשאתה בצבא אתה מת להשתחרר. ואז גם אחרי 5-6-7 שנים אתה אומר "איזה כיף היה בצבא" .

אבל ברמת העקרון, תסתכלו על הקטע הזה ותראו זה ממש דקה מסכמת, איזה יופי.

ככה היציע נראה ש10 מצטרף ושהחלק של 13 שפעם היה 11 מצטרף גם וזה עוד מהדרבי שאמרתם שהיה זבל ברמת עידוד.

וכמו תמיד ה"ראדי, ראדי" המביך הזה, בלי קשר למציאות.

לא אחי זה ממש לא מייצג סרטון 2 דקות אחרי נצחון שאין לחץ ואין כלום...זה לא חוכמה לעודד במצב כזה...העידוד שהקבוצה צריכה זה רק במהלך המשחק מה קורה לפני או אחרי המשחק לא מעניין...הלואי שהיה ככה כשהמשחק שוחק בדרבי אבל זה לא המצב..

אני לא צריך לראות קליפים, הייתי שם :)

ממה שאני זוכר 2005 היה עונה אחרי המחאה, הקהל לא התאושש מזה ולא היה כזה עידוד טוב.

היו משחקים ורגעים שבהם עודדנו טוב, לא היה עידוד טוב בכללי.

קליפים זה רגעים אחדים שבהם מצלמים את השיא של הקהל, לא משחק שלם שרואים בו את הכל.

חבל שסוייר לא היה עושה סיכומי משחק בתקופה ההיא, היה לנו מדד טיפה יותר אובייקטיבי מהזיכרון שלי.

בכל אופן, הקהל והעידוד במכבי ובישראל בפרט הוא ברמה טובה יחסית למה שהוא היה לפני קום השחקן (אין ספק בכלל שהקהל שלנו הוא הכי טוב לאורך השנים),

אבל תמיד היו רגעים מתים במשחק, משחקים שבהם מעודדים פחות, משחקים שבהם מעודדים יותר וטירוף מוחלט.

אני לא חושב שהשינוי הוא כזה דרמטי כמו שעושים ממנו.

אהלן חברים אני בן 20 6 עונות מנוי כרגע לוחם אז בא פחות..הייתי חייב לכתוב את הנושא הזה וחשוב לי שיקראו על הרגש שנעלם ממכבי..צפיתי בקהל ובדרבים שונים מהעונות האחרונות וזה פשוט לא אותו קהל לא אותה קבוצה..לא יודע ממה זה נובע לפי דעתי בגלל ההנהלה והאוהדים שהיא מייצרת אוהדי פייסבוק וסלפי זו לא מכבי שגדלתי עליה..ולא צריך ללכת רחוק דרבי אלירן שהייתי בו הטירוף הרעב או ה4-0 סהכ לפני 2 עונות אבל אווירה שונה..אני גדלתי בתור תיכוניסט על קבוצה גרועה של שבחון ורודי ויאניק אבל אז אני זוכר היה רגש הקהל היה בא ומעודד הייתי מרגיש גאווה גם שכמעט ירדנו ליגה..אם לא נעצור את זה ונשנה את זה נהיה מכבי סל בלי רגש וקבוצה של סושי ושכל ילד זין טוען שהוא אוהד אותה

אל תתנו לזה ללכת בבקשה

שלכם אוהד מתוסכל שמקווה שיחזרו הימים היפים של שער 11 ושל כלל האוהדים.

נוסטלגיה. זיכרון מעוות.

זה לא נכון. אני קצת יותר מבוגר ממך, הייתי בצבא\מעט אחרי בתקופה שעליה אתה מדבר וזאת אחת המביכות שזכורות לי כאוהד מכבי. מ2006 עד 2011, זאת תקופה שאין דברים טובים להגיד עליה, בטח שאין ממנה זכרונות כאלה. אתה אולי זוכר את זה ככה כי היית ילד ולהגיע למגרשים היה לך חדש.

איך אנשים לא משתעממים מנושאי ההלקאה העצמית הרפטטיבים האלה?

"וואי אין פעם היה מדהים אין אחי אני אומר לך כל הסטייקים האלה פעם היה קהל אמיתי היום מה יש אחי?? כלום אחי כולם אוהדי פייסבוק אומר לך אחי" - נאמר כל שבוע כבר לפחות 7 שנים ברצף.

איך אנשים לא משתעממים מנושאי ההלקאה העצמית הרפטטיבים האלה?

"וואי אין פעם היה מדהים אין אחי אני אומר לך כל הסטייקים האלה פעם היה קהל אמיתי היום מה יש אחי?? כלום אחי כולם אוהדי פייסבוק אומר לך אחי" - נאמר כל שבוע כבר לפחות 7 שנים ברצף.

אני מסכים איתך (מי היה מאמין)

אהלן חברים אני בן 20 6 עונות מנוי כרגע לוחם אז בא פחות..הייתי חייב לכתוב את הנושא הזה וחשוב לי שיקראו על הרגש שנעלם ממכבי..צפיתי בקהל ובדרבים שונים מהעונות האחרונות וזה פשוט לא אותו קהל לא אותה קבוצה..לא יודע ממה זה נובע לפי דעתי בגלל ההנהלה והאוהדים שהיא מייצרת אוהדי פייסבוק וסלפי זו לא מכבי שגדלתי עליה..ולא צריך ללכת רחוק דרבי אלירן שהייתי בו הטירוף הרעב או ה4-0 סהכ לפני 2 עונות אבל אווירה שונה..אני גדלתי בתור תיכוניסט על קבוצה גרועה של שבחון ורודי ויאניק אבל אז אני זוכר היה רגש הקהל היה בא ומעודד הייתי מרגיש גאווה גם שכמעט ירדנו ליגה..אם לא נעצור את זה ונשנה את זה נהיה מכבי סל בלי רגש וקבוצה של סושי ושכל ילד זין טוען שהוא אוהד אותה

אל תתנו לזה ללכת בבקשה

אבל כולם פה יודעים שאת אוהד הפועל

אני לא מבין אתכם, תנו לי קהל אחד בארץ שאתם חושבים שיותר טוב מאיתנו?

יש לנו את הקהל הכי טוב ובפער עצום. אז נכון שלפעמים יש ירידות וקצת שחיקה וזה לגיטימי אבל זה קורה לכל קהל מדי פעם.

הקהל מספר 1 בארץ (ואני במדבר על כל ענפי הספורט ועל הכדורגל בפרט).

אל תתנו לזה ללכת בבקשה

מי בכלל רוצה להיות מכבי כדורסל? השתגעת- 40 אליפויות ב-45 שנה..עשרות גביעי מדינה אחת מ-3 הקבוצות המפוארות באירופה. מה פתאום. תן לי אבי נמני מנג'ר מאבקי תחתית, 4 שנים ללא נצחון בדרבי. אוהדים שמגיעים לאימונים ומייצגים אותי בעיתונות, סכסוכים וקללות ביציעים, גזענות אלימות - צוות מקצועי שגוזר קופונים על שחקני פח שהוא מביא. אחחחח אני מתחיל להתגעגע. אולי כדאי להתחיל בעצומה למען החלפת גולדהר בעמותה שנקים. אני כבר שם מהכיס 10 ש"ח אם נביא 10000 אוהדים יהיה לנו 100000 שח ונוכל לקנות לזהבי את הצמיג באוטו החדש. צמיג רזרבי כמובן.

אל תתנו לזה ללכת בבקשה

רק הפועל זה מרגש, המנוי לשער 5 מחכה לך לקראת העונה הבאה על חשבוני, רק שאתה ומי שחושב כמוך תעופו מפה, מגיע לכם לוני.

הלוואי והייתי יכול להגיד שאני אוהד הצלחות, אבל אני לא, אני אוהד אכזבות, ועכשיו בשיא הנחת, באים פישרים כמוך ומטנפים על המקצועיות של הקבוצה, אז כמו שרשמתי, רוצה רגש? לך להפועל, פה זה מכבי, פה דורסים, פה עושים הכל בשביל להיות הכי טובים, לא מתאים לך? תזדיין.