Jump to content

סקר: מה דעתך על עסקת ורמוט?

נועם שוהם

490 members have voted

1. 1. האם את/ה בעד עסקת ורמוט?

• בעד.
      280
    • נגד.
      118
    • מתלבט.
      92

Recommended Posts

אנשים שוכחים שאנחנו נמצאים בספורט תחרותי, ובכדי להיות הטוב ביותר, אתה גם צריך את הטובים ביותר אצלך. אז כן גילי זה נפילה, מצד שני יש את זהבי, אניימה, איגיבור ואולי עוד כמה שאני לא זוכר. אם נתנהג לפי עקרונות ותרבות ספורט שאייל מנסה לייצר, כנראה שנמשיך עם הבינוניות של תקופת לוני. כל אלו בעלי עקרונות, תחליטו מה אתם רוצים? קבוצה עם עקרונות ו"תרבות ספורט" או קבוצה מצליחה! אם בחרתם בעקרונות מאמין שיהיה לכם קשה להתחבר למכבי הנוכחית. אם בקיץ תהיה לי אפשרות לבחור בין דמארי לבין דובב גבאי לדוגמה, כנראה שאבחר בדמארי, כי אני מוכן לוותר על עקרונות מסוימים, כי הצלחת הקבוצה מעל הכל!

עומר,

ונניח שאתה צודק ויש תחלופה (טבעית)בשער 11, איך זה שהם לרוב נמצאים בצד שמחפש שייכות וזהות?

ולשאלה שלפני כן, באנגליה יש תרבות אהדה שנשענת על עקרונות אחרים שכאן אין, שם הזהות הגאוגרפית מאוד חזקה הרבה יותר מאצלנו.

מי קבע את זה?

ככה זה..

אצלנו במשך שנים לא הייתה קיימת תרבות אהדה ומחויבות לקבוצה, היו משחקים עם 20 אלף והיו משחקים עם 1000 אוהדים, כמו ביתר של היום שיש לה קהל גדול, אבל רק 1500 אוהדים מוכנים להתחייב מראש שהם יגיעו כל משחק, כל השאר תלוי במצב רוח.

התרבות האהדה ההישראלית זה נבנתה מאפס ב15 שנה האחרונות ואז גם התחילו כל מיני עקרונות שהלכו והתחזקו עם דינאמיקה מסוימת, עקרונות יחודיים לקבוצות ישראליות.

באין שייכות פוליטית, מעמדית, גאוגרפית ברורה, נולדו - "המציאו" שייכות אחרת וקוים אדומים כדי להכניס משהו שטיפה מטשטש את המסחריות היבשה.

לדעתי זה דבר יפה שמוסיף צבע לספורט הבינוני שלנו.

זה לא בהכרח דבר רע, ועובדתית האוהדים שחושבים ככה הם אותם אוהדים שיותר מחויבים- ואולי זה הפוך.

אבל ככה זה.

שים לב שאני מסכים איתך בעובדות, פשוט הפרשנות שלך שלילית ומזלזלת, והזלזול הוא תמיד כלפי אלו שמחויבים יותר ואלו שעשו צעד קדימה בכל מה שקשור לתרבות עידוד ואהדה

אנשים שוכחים שאנחנו נמצאים בספורט תחרותי, ובכדי להיות הטוב ביותר, אתה גם צריך את הטובים ביותר אצלך. אז כן גילי זה נפילה, מצד שני יש את זהבי, אניימה, איגיבור ואולי עוד כמה שאני לא זוכר. אם נתנהג לפי עקרונות ותרבות ספורט שאייל מנסה לייצר, כנראה שנמשיך עם הבינוניות של תקופת לוני. כל אלו בעלי עקרונות, תחליטו מה אתם רוצים? קבוצה עם עקרונות ו"תרבות ספורט" או קבוצה מצליחה! אם בחרתם בעקרונות מאמין שיהיה לכם קשה להתחבר למכבי הנוכחית. אם בקיץ תהיה לי אפשרות לבחור בין דמארי לבין דובב גבאי לדוגמה, כנראה שאבחר בדמארי, כי אני מוכן לוותר על עקרונות מסוימים, כי הצלחת הקבוצה מעל הכל!

שמע אחי, בלי לפגוע..

זה דמגוגיה אחת גדולה מה שרשמת.

אני כתבתי אין בעיה שהקהל יהי'ה נאמן לעקרונות מסוימים, וההנהלה תקבל את ההחלטות , שכל אחד יעשה את התפקיד שלו.

הבעיה שאצלנו רוצים שהקהל ישתוק ותמיד יצדיק את ההנהלה.

זה דבר הזוי שאין לו אח ורע בעולם.

זה אפילו יותר הזוי, כי קללות כלפי שחקנים על רקע מקצועי מתקבלות בהבנה , שריקות בוז מלחיצות גם מתקבלות בהבנה, אבל מחאה על רקע "עקרונות" של זהות ושיכות נתקלות בתגובות כמו "אתם הורסים את הקבוצה.

אנחנו במציאות שאסור למחות על רקע "אידאולוגי" רק על רקע מקצועי, זה בסדר, זה לא פוגע בקבוצה..

אתה מבין תבעיה?

ואפשר להצליח וגם להתחשב ברצון הקהל לפעמים, אין כלל שחייבים לעשות תמיד נגד.

אנחנו לא אמורים להיות טפט

עומר,

ונניח שאתה צודק ויש תחלופה (טבעית)בשער 11, איך זה שהם לרוב נמצאים בצד שמחפש שייכות וזהות?

כי לרוב הקבוצה הזאת נמצאת בממוצע בגיל חטיבה-תיכון-צבא, וזה בדיוק הגיל שבו אנשים נמצאים בשלב בחיים שלהם שבו הם מחפשים שייכות וזהות. זה נקרא גיל ההתבגרות. זה גם הגיל שבו אנשים מרגישים פנאטיים כלפי הדברים הראשונים שמלהיבים אותם בחייהם, ומתמסרים אליהם כשאין להם באמת מחויבויות אחרות עדיין, ואין להם שום תמונה גדולה של החיים או פרספקטיבה.

זה באמת לא כל כך מסובך ולא צריך להרחיב במילים כדי להבין את זה.

עכשיו השאלה היא האם אנחנו רוצים לתת לגורל המועדון הגדול בישראל להיות מושפע מדעה של קבוצה מתחלפת של אנשים, שישנו את דעתם תוך 5 שנים. אני אישית לא חושב שזה מאוד חכם, בריא או הגיוני.

"גורל", בוא נגזים..

הכי קל לבטל את מי שלא חושב כמוך, ילדים-מתבגרים- שאין להם משהו אחר, אני חושב שאתה זה שממציא כרגע "עובדות", ה"מחויבים" לא מתחלפים יותר מהר משאר האוהדים "שיש להם משהו נוסף בחיים", הפוך..

הדעה שלהם לא משתנה , הפוך..

למה כל כך קשה לך לקבל, שיש עקרונות שמותר לקהל להלחם עלהם, וטוב מאוד שזה ככה.

זה אותם אוהדים שרוצים בטובת הקבוצה ושמחים בהצלחתה והם לא מתבגרים , והם לא נעלמים וכל מה שרשמת שם.

הם תמיד יותר מחויבים ,זה הדבר היחידי שאפשר לקבוע מבלי למשוך לכיוונים מלאכותיים שמשרתים את מה שאמרת

כי לרוב הקבוצה הזאת נמצאת בממוצע בגיל חטיבה-תיכון-צבא, וזה בדיוק הגיל שבו אנשים נמצאים בשלב בחיים שלהם שבו הם מחפשים שייכות וזהות. זה נקרא גיל ההתבגרות. זה גם הגיל שבו אנשים מרגישים פנאטיים כלפי הדברים הראשונים שמלהיבים אותם בחייהם, ומתמסרים אליהם כשאין להם באמת מחויבויות אחרות עדיין, ואין להם שום תמונה גדולה של החיים או פרספקטיבה.

זה באמת לא כל כך מסובך ולא צריך להרחיב במילים כדי להבין את זה.

עכשיו השאלה היא האם אנחנו רוצים לתת לגורל המועדון הגדול בישראל להיות מושפע מדעה של קבוצה מתחלפת של אנשים, שישנו את דעתם תוך 5 שנים. אני אישית לא חושב שזה מאוד חכם, בריא או הגיוני.

אני מאמין שאני יותר מבוגר ממך אז כבר כל הטענה שלך הולכת לפח, שום לחפש זהות פשוט "קצת" להיות אוהדים "קצת" כבוד מינימלי "קצת" להביע את הסלידה שמרגישים אותה.

כמו ששויימר אמר, לא מדובר על לשרוף את המועדון אלא על קול צעקה שלא קיים חוץ מכמה בודדים.

ועוד משהו לשויימר, אתה ביי פאר המשתמש שאני הכי נהנה לקרוא את מה שהוא רושם.

תחשוב על זה ככה, מי שלא הפריע לו שורמוט הגיע גם לא מפריע לו שורמוט פתח על מכבי.

אני רוצה לציין שרציתי שהוא יגיע ואני ממש נגעל מהכפיות טובה שלו.

גפני,

אתה חייב לקרוא ואז להגיב, אחרת זה יוצא לך פחות טוב..

1- לא כתבתי בשם כולם, ההפך, אמרתי שהרוב חושבים אחרת

2- אתה חיזקת את הטענה שלי שביטלת את עצמך כי "גורדי" לא טועה, אולי לך נשמע לגיטמי שאסור להעביר ביקורת , לי פחות

3- אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, רק תשתדל לדבר לעניין, "לומר" זה הדבר היחידי שיש לפורום להציע, אם אתה לא אוהב את הקונספט אז אתה נמצא במקום הלא נכון.

שים לב שכנראה אני הגבתי לך להודעה שלפני זו שהייתה מעלי, זו הסיבה שחלק מהתשובות שלך בתגובה מעלי נתנו סוג של תשובה באופן די מקרי לטענות שלי.

הטענה שלי לא הייתה שאסור להעביר ביקורת, הטענה שלי הייתה שאסור לשפוט אנשים אחרים מילים כמו "עדר" פשוט נשמעים לי כמו ניסיון לכפות רעיון מסוים על אנשים אחרים,

אני לא עדר לי יש את הדעות שלי לגבי ההתנהלות של מכבי וזהו, בנוסף לי אין ממש את העקרונות שאתה חושב שאנשים צרכים לקבל על עצמם,

אתה יכול לדבר על מכבי ולכתוב פה עמודים שלמים, אין שום בעיה, אבל זה לא רק זה, אתה גם מתחיל לנתח קהל שלם של אנשים שלא חושב כמוך,

אני לא נרגש מזה שאתה קורא לדרך מחשבה של אנשים מסוימים "עדר" או "רובוטים", אני פשוט רואה את זה באופן די פשוט, יש אנשים שכן אכפת להם מהנושא של שחקנים מיריבה ויש את אלה שלא.

בנוסף, אני מאוד מחובר לתרבות הקהלים, אני חושב שכל הדברים שקורים ביציע הם מאוד מאוד חשובים לקבוצה (או בכלל לכל קבוצה), אבל אני חושב שכל המלבן הירוק הזה למטה זה תחום שאסור לגעת בו,

זאת הגישה שלי, הקהל הוא הקהל ויש לו תפקיד חשוב שהוא להשפיע על השחקנים.

אני בשום נקודה לא אמרתי שאסור לך להעביר ביקורת על מכבי, אני אמרתי שלך ולאנשים אחרים שמחזיקים בטענות שלך לא להעביר ביקורת על אנשים אחרים שלא נראה לכם שהם חושבים כמוכם, זה מה שהפריע לי.

לא מבין אתכם.

אם לא טוב לכם עם ורמוט ורייכרט, אז אתם בהכרח סולדים גם מטב״ח ומזהבי.

אם אתם אנשי עקרונות, תגרמו להנהלה להעיף אותם בסוף העונה.

אם אתם מאמינים במחאה רגועה (קול צעקה) וחושבים בכל זאת שההנהלה הזו יודעת ופועלת קצת יותר טוב מהאוהדים, אז תנו לה לעבוד ולכו לצעוק במקום אחר.

אגב, יהיו פה כאלו שמאוד ישמחו לקבל איזה מניפסט ׳עקרונות׳ של אוהד ובאילו מקרים צריך להביע מחאה. אני משוכנע שאם האוהדים יגיעו לאיזו הסכמה על כמה ׳עקרונות׳ בסיסיים זה מאוד יעזור לאחדות בקהל.

שוימר לפי מה החלטת שכל "האוהדים השרופים" חושבים בדיוק כמוך ?

לא רק שזה לא נכון יש מגוון דיעות

יש כאלה בעד ההוא ונגד זה וכו וכו

מישהו אמר לך להיות בעד ורמוט או זהבי ? פשוט מביעים את הדיעה הנגדית, זה הקטע של פורום,

אתם באים ופוסלים אוהדים אחרים כאילו אתם התנך - אתם לא, כנסו לפרופורציות.

לא פסלתי אף אחד, אם כבר אתם פוסלים..

אמרתי שיש 2 סוגים של אוהדים, והוספתי מה אני חושב על הסוג שהוא הרוב - עדר- שלדעתי הוא גם פחות מחויב.

קשה לי להאמין שלא תסכים איתי שאלו שאחראים"לתרבות הקהלים" לרוב מצדדים יותר ב"עקרונות" ובצד השני הפוך..

אם אתה כמו עומר מסכים עם העובדה הזאת אז פה זה נגמר..

כל אחד ידע ויבחר להיות איפה שהוא רוצה להיות על הציר הזה שבין זהות ושייכות להצלחה מקצועית- פלסטית מנוקרת.

"האמת" תמיד נפגשת איפשהו באמצע, לטעמי הרוב נמצאים בקיצוניות הפלסטית וכדאי מידי פעם לשים מראה ולהזכיר להם שיתאזנו קצת.

ולא חייבים להסכים.

ובקשר לני שכתב כאן על שאלת השאלות "זהבי", התייחסתי בפירוט בעמ' הקודם.

זאת לא שאלה מנצחת, סתם חוסר הבנה וניסיון לטשטש הכל.

אין לי בעיה עם עקרונות שמבוססים על משהו אמיתי, ולא זה ששחקן עבר בהפועל באופן שרירותי:

דמארי ובן חיים גדלו כמו אלברמן במכבי פ"ת אין להם שום זהות של הפועל.

אז אלברמן עבר לביתר של גאידמק והם הלכו לקומבינה של לוזון וטביב - מה ההבדל ביניהם ? הגיל והתקופה בה עלו לבוגרים זה הכל.

לא חושב שיש היום שחקנים עם זהות של קבוצה.. זה מזמן היטשטש כבר בנוער אתה רואה את זה-

לפני רגע אצילי היה בנוער של מכבי וחגג עם סמל של הפועל , היום הוא גיבור בטדי והרבה אוהדי מכבי רוצים אותו..

אז מה הוא.. סמל של הפועל ? בחייאת

לכל אוהד יש את התפיסה שלו, את מה שמרגש אותו ואת קוויו האדומים, לגיטימי לחלוטין

מה שאני מצפה מההנהלה הוא לא להביא שחקנים אדישים שלא מעריכים את ההזדמנות שנפלה בחלקם להצטרף למכבי. אותי זה לא מעניין מהיכן הם באו, מה כתבו בפייסבוק והאם סבתא שלהם הייתה המאהבת של שייע פייגנבוים בשנות ה-60. אם שחקן הוא טיפש וחובבן כדי לא לתת את הנשמה שלו בשביל המועדון הגדול בישראל, אז שילך להזדיין במקומות אחרים.

הדבר תופס גם לגבי שחקנים זרים או מאמנים כמו יוקאנוביץ' שעושים טובה שהם באים למכבי.

עלית עליי. זהבי כבר גרם לך לבלוע יותר ביצים מכוכבת פורנו ממוצעת, זה בסדר :)

JacK מוסר ואני מצטט:

״אחרי שהרחיקו אותי לחודש כי הגבתי לבן אדם שניבל מולי את הפה אני פורש מהפורום, בגלל שיצאתי על אפס שחושב שהוא יכול לומר הכל ללא תגובה. תודה למשטרת המחשבות והתגובות

Elvis has left the building"

JacK מוסר ואני מצטט:

״אחרי שהרחיקו אותי לחודש כי הגבתי לבן אדם שניבל מולי את הפה אני פורש מהפורום, בגלל שיצאתי על אפס שחושב שהוא יכול לומר הכל ללא תגובה. תודה למשטרת המחשבות והתגובות

Elvis has left the building"

חבל, ג'ק אם אתה רואה את זה, אז לי אישית יהיה חבל אם תעזוב, תתנצל בפני מתן ותסגור עניין

אין לי מושג איזה מנהל הרחיק אותו, זה בטח לא לבקשה שלי. נתתי לו להוציא עצבים כמו ילד קטן, והתעלמתי מהמשך הריב המטופש הזה. אני עדיין מרחם עליו ועל הצביעות שלו, כי עקרונות אולי לא קונים בכסף, אבל כנראה שכן ב-112 גולים.

בקיצור, לא יודע מי הרחיק אותו - אבל לי בטח שאין בעיה שהוא יהיה כאן. הרבה קיללו לפניו ואני מניח שהרבה יקללו אחריו. אגב, שיעשה לעצמו בדק בית ול-60% סמרטוטים או משהו שכזה שהוא הקפיץ בעבורם את הסקר הכה מרגש הזה לפני שהוא מקשקש על ניבולי פה.

• 2 years later...

אתה חי מלהגיד "אמרתי לכם?"

כולם רוצים בהצלחת המועדון, אתה יודע...

לא, הקפיצו את הנושא ועבר קצת זמן אז אולי אנשים קצת שינו את דעתם על ה700K שחילקנו בחינם להציל את הפועל ולשחרר בחינם לחיפה?

אולי למדו לקח שלרצות בהצלחת המועדון לא מחייבת הליכה בעיניים עצומות כמו כבשים ולהיכנע?

מעניין מה ה279 סמרטוטים חושבים על העברה הזאת היום?

"איך כל הזמן טעינו וג'ק צדק מההתחלה, הוא ראה את זה בא, בפעם הבאה נקשיב לו"

לא, הקפיצו את הנושא ועבר קצת זמן אז אולי אנשים קצת שינו את דעתם על ה700K שחילקנו בחינם להציל את הפועל ולשחרר בחינם לחיפה?

אולי למדו לקח שלרצות בהצלחת המועדון לא מחייבת הליכה בעיניים עצומות כמו כבשים ולהיכנע?

ברור שבדיעבד מבינים שהעסקה הזאת הייתה גרועה. לג'ורדי היו המון נפילות עם רכש, רמוט אחד מהם.

מה זה אומר להיכנע? מה הפעולות שאתה דורש מהקהל בפעם הבאה שיקרה מקרה דומה?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.