Jump to content

מעקב אלופות אירופאי - לקראת העונה האירופאית 2015/16

forza

Recommended Posts

פלזן פייבוריטית ברורה מולנו, ברמת הסלטיק.

ברגיל זורק כותרות מפוצצות עם 0 בסיס,אגב אפילו סלטיק לא ״פייבוריטית ברורה מולך״ פייבוריטים כן

שורה תחתונה, אי אפשר באמת לדעת מה הקבוצות האלה שוות. כולן סיימו ליגה לפני חודש, הסגלים עוד לא סגורים ואי אפשר לדעת איך ייראו בעוד חודש וחצי.

למעט באזל וזלצבורג שהן כמעט בלתי עבירות (על סמך מה שראיתי שנתיים אחרונות) כל השאר פייבוריטיות מולנו, אבל לא בפער גדול מדי. אם למכבי יש יומרות להגיע לליגת האלופות, נצטרך לעבור אותן. לודוגורץ עברה את סטיאווה והגיעה, מאריבור הפחים האלה עברו אותנו ואת סלטיק.

חברים זה אפשרי!

מה שמדאיג אותי יותר מהיריבות שלנו זה העובדה שמכבי לא נראית טוב ורכש חזק בגזרת הזרים לא מגיע. רק בגלל זה אני פסימי לגבי עליה לליגת האלופות.

אבל לחלום לא עולה כסף ;-)

ברגיל זורק כותרות מפוצצות עם 0 בסיס,אגב אפילו סלטיק לא ״פייבוריטית ברורה מולך״ פייבוריטים כן

ברורה או לא זה עניין סמנטי, זה סביב ה 60-40.

אפס בסיס ? ראיתי מספיק משחקים (משהו כמו עשר כל אחת) של הקבוצות האלה השנה כדי לקבל רושם די מגובש על היכולת שלהם.

עזוב אחי תקרת זכוכית

לא באותו אזור חיוג

אני חושב שאתה, בעצם אני לא חושב אני בטוח,אין לך שמץ של מושג מי אלה הקבוצות האלה, אתה לא מכיר שחקן אחד שם. ורק עצם זה שאתה מכיר את השם שלהן כי שמעת אותו אי פעם והפחידו אותך אז אתה מפחד מהן. לא סטיווטה ובטח שלא פלזן העגלות האלה, אני ראיתי אותם בשנים האחרונות בליגת האלופות. ובאמת חוץ מלודוגורץ שבאו ושיחקו כדורגל, כל שאר הקבוצות זה אותה הנגרייה אם מכבי יתחזקו יש לנו סיכוי לעבור את כולם, באזל תהיה משוכה גבוהה טיפה יותר זה בטוח, אבל את כל השאר אנחנו נגיע ונהיה שויים ואתה תראה את זה. ואחרי שננצח אותם כולם יתהפכו אני יודע הרי שזה יקרה, אנשים פה מושפעים בקלות.

את פלזן לא ראיתי בעונה האחרונה כי הם הודחו מוקדם מאירופה. יש להם את פאבל הורבאט ועוד כמה שחקנים צ'כים איכותיים (מודה לא זוכר את השמות של ההרכב שלהם).

בקבוצות מזרח אירופיות אכן יש את האלמנט של מכירת שחקני הרכב כי זה המודל שלהן ולכן קשה לדעת מראש מה האיכות והחיבור של קבוצה שתפגוש. עם זאת קבוצה שזכתה באליפות צ'כיה ומחזיקה במסורת אירופית נהדרת בשנים האחרונות עדיפה עלינו בהרבה מעבר ל-55-45, בטח ובטח כשזה שנה אחרי שהם הודחו במוקדמות האירופית.

מכבי הנוכחית עשתה קמפיין אירופי מכובד אחד. גם זה מול בורדו חסרת עניין, אפועל ניקוסיה החלשה ביותר בחמש השנים האחרונות והרכב שני של פרנקפורט. בשביל הפרופורציות כן?

הדרך להצלחה אירופית היא בניית מסורת. כרגע המסורת שלנו היא להגיע לפעמים לשלב בתים. הפער בינינו לבין אלה שהן חברות קבע בשלב בתים הוא גדול כרגע. הרבה מעבר ל-55:45. אפילו מאריבור מחזיקה במסורת עשירה משלנו.

ברור לי שאתה מבין הרבה מעבר לחובב הכדורגל הממוצע אבל התגובה שלך מאדירה את מכבי יתר על המידה ומגמדת קבוצות עם מסורת ענפה ועדיפה על שלנו.

העמוד הראשון עודכן בהתאם לקבוצות שעלו.

מחר ההגרלה:

(בבוקר מחר יהיה צמצום וחלוקה ל-3 קבוצות גיאוגרפיות. בכל קבוצה יהיו 6 מדורגות ו-6 לא מדורגות)

Seeded teams                   coef.              Unseeded teams                 coef.------------------------ --- ----------------     ------------------------ --- ----------------Steaua Bucuresti         Rom  40.259              The New Saints *         Wal   5.575Celtic                   Sco  39.080              FK Sarajevo              Bos   5.500APOEL Nicosia            Cyp  35.460              FK Ventspils             Lat   5.350BATE Borisov             Bls  35.150              Dila Gori                Geo   4.875Ludogorets Razgrad       Bul  25.350              AS Trencín               Svk   4.250Dinamo Zagreb            Cro  24.700              Levadia Tallinn *        Est   4.200NK Maribor               Slo  22.225              Zalgiris Vilnius         Lit   3.900Maccabi Tel-Aviv         Isr  18.200              FK Astana                Kaz   3.825Lech Poznan              Pol  17.300              Milsami Orhei            Mol   3.750Partizan Belgrade        Srb  14.775              Pyunik Yerevan *         Arm   3.550Malmö FF                 Swe  12.545              Rudar Pljevlja           Mon   3.375Garabag Agdam            Azb  11.500              Vardar Skopje            Mac   3.175HJK Helsinki             Fin  11.140              Stjarnan FC              Isl   3.100Molde FK                 Nor  10.375              FC Santa Coloma *        And   2.666FC Midtjylland           Den   7.960              CS Fola Esch             Lux   2.525Videoton Fehérvár        Hun   7.950              Dundalk                  Irl   2.150Skënderbeu Korçë         Alb   5.575              Hibernians FC            Mlt   1.591

AS Trencín הסלובקית, על הנייר נראית מאוד מסוכנת בגלל כמת הזרים בסגל וגם בגלל שהשחקן הסלובקי הממוצע ברמה די טובה.אני מקווה שלא נגריל אותם בסיבוב השני.

https://en.wikipedia.org/wiki/FK_AS_Tren%C4%8D%C3%ADn#Current_squad

אני חושב שאתה, בעצם אני לא חושב אני בטוח,אין לך שמץ של מושג מי אלה הקבוצות האלה, אתה לא מכיר שחקן אחד שם. ורק עצם זה שאתה מכיר את השם שלהן כי שמעת אותו אי פעם והפחידו אותך אז אתה מפחד מהן. לא סטיווטה ובטח שלא פלזן העגלות האלה, אני ראיתי אותם בשנים האחרונות בליגת האלופות. ובאמת חוץ מלודוגורץ שבאו ושיחקו כדורגל, כל שאר הקבוצות זה אותה הנגרייה אם מכבי יתחזקו יש לנו סיכוי לעבור את כולם, באזל תהיה משוכה גבוהה טיפה יותר זה בטוח, אבל את כל השאר אנחנו נגיע ונהיה שויים ואתה תראה את זה. ואחרי שננצח אותם כולם יתהפכו אני יודע הרי שזה יקרה, אנשים פה מושפעים בקלות.

אני חושב שאתה זה שקצת מושפע מהתקשורת הישראלית. זאת שתמיד מספרת סיפורים ואז חותכת לגזרים.

תן מבט חטוף על הנבחרת שלך, על שלל כוכביה המשחקים מעבר לים ואז תבין כמה הכדורגל שלנו באמת חלש.

אנחנו יותר קרובים לרמה של הונגריה קפריסין ארמניה וגיאורגיה מאשר לרמה של ווילס צ'כיה סלובקיה שוויץ או אוסטריה.

בוא נגיד שסטיאווה ופרטיזן בלגרד אלו ההגרלות הכי סבירות בשבילנו. האחת קבוצה שתמיד מבורדקת והשניה פשוט עושה מכירת חיסול כל קיץ כמעט (בינואר כבר ממש לא הייתי רוצה לפגוש אותם). בעצם פרטין לא מדורגים... באסה.

מכבי יכולה לעמוד שווה בשווה ? כמו שישראל עומדת שווה בשווה. חצי שעה.

אני חושב שאתה זה שקצת מושפע מהתקשורת הישראלית. זאת שתמיד מספרת סיפורים ואז חותכת לגזרים.

תן מבט חטוף על הנבחרת שלך, על שלל כוכביה המשחקים מעבר לים ואז תבין כמה הכדורגל שלנו באמת חלש.

אנחנו יותר קרובים לרמה של הונגריה קפריסין ארמניה וגיאורגיה מאשר לרמה של ווילס צ'כיה סלובקיה שוויץ או אוסטריה.

בוא נגיד שסטיאווה ופרטיזן בלגרד אלו ההגרלות הכי סבירות בשבילנו. האחת קבוצה שתמיד מבורדקת והשניה פשוט עושה מכירת חיסול כל קיץ כמעט (בינואר כבר ממש לא הייתי רוצה לפגוש אותם). בעצם פרטין לא מדורגים... באסה.

מכבי יכולה לעמוד שווה בשווה ? כמו שישראל עומדת שווה בשווה. חצי שעה.

,תאמין לי שאני הבנאדם שהכי לא מושפע משום דבר שהתקשורת מדברת. להפך אני כמעט תמיד נגדה. מנסיוני עם אוהדים סמרטוטים משער 7, ובכללי עם אוהדי כדורגל מישראל, הבנתי שהבנתם מבוססת על זכרון קצר, שמה שזרקו בשבוע אחרון, זה מה שנקלט, ובגלל שהפסדנו לבוסניה, אנשים עוד יותר הנמיכו ציפיות ועכשיו בא בנאדם כמוך ומבלבל תמוח על הקרבה שמקרבה. ווילס 59 שנה היו נבחרת דרג 5, רק השנה הם התפתחו, וזה הגיע במכה. ובלי קשר בוסניה בצמד המשחקים נגדנו בפיגור. ושווים בשווים בלגיה שהם 199 רמות מעלינו סיימנו בקושי ב1-0 ובחלקים המשחק היה בשליתטנו. למה כי בכדורגל במשחק נתון הפערים מצטמצמים, ואנשים צריכים להתחיל להבין את זה ולהפסיק עם הפסימיות .הזאת מכבי יכולה לעמוד שווה בשווה ואתה תראה את זה במוקדמות אני יודע שהיא מסוגלת, יש נטייה לכולם להיות פסימיים פה סבבה, כמה הפתעות יש במעפלים האירופאים שנה אחרי שנה שנה אחרי שנה ורק פה אף אחד לא מאמין. ואני בכלל נגרר להפתעה שזה לא הדיבור כרגע, סיבוב 3 לא תהיה שום הפתעה אם נעבור כל קבוצה שם למעט באזל אולי, זה קבוצות שפחות או יותר בסדר גודל בליגה שלנו.

אחרי שנעמוד שווה בשווה אתה תסכים איתי אני יודע.

,תאמין לי שאני הבנאדם שהכי לא מושפע משום דבר שהתקשורת מדברת. להפך אני כמעט תמיד נגדה. מנסיוני עם אוהדים סמרטוטים משער 7, ובכללי עם אוהדי כדורגל מישראל, הבנתי שהבנתם מבוססת על זכרון קצר, שמה שזרקו בשבוע אחרון, זה מה שנקלט, ובגלל שהפסדנו לבוסניה, אנשים עוד יותר הנמיכו ציפיות ועכשיו בא בנאדם כמוך ומבלבל תמוח על הקרבה שמקרבה. ווילס 59 שנה היו נבחרת דרג 5, רק השנה הם התפתחו, וזה הגיע במכה. ובלי קשר בוסניה בצמד המשחקים נגדנו בפיגור. ושווים בשווים בלגיה שהם 199 רמות מעלינו סיימנו בקושי ב1-0 ובחלקים המשחק היה בשליתטנו. למה כי בכדורגל במשחק נתון הפערים מצטמצמים, ואנשים צריכים להתחיל להבין את זה ולהפסיק עם הפסימיות .הזאת מכבי יכולה לעמוד שווה בשווה ואתה תראה את זה במוקדמות אני יודע שהיא מסוגלת, יש נטייה לכולם להיות פסימיים פה סבבה, כמה הפתעות יש במעפלים האירופאים שנה אחרי שנה שנה אחרי שנה ורק פה אף אחד לא מאמין. ואני בכלל נגרר להפתעה שזה לא הדיבור כרגע, סיבוב 3 לא תהיה שום הפתעה אם נעבור כל קבוצה שם למעט באזל אולי, זה קבוצות שפחות או יותר בסדר גודל בליגה שלנו.

אחרי שנעמוד שווה בשווה אתה תסכים איתי אני יודע.

מה איכפת לי איפה ווילס היו 59 שנה ? איך זה רלוונטי להיום ?

אתה מספר סיפורים.

מה שמשנה זה מה שקורה עכשיו. כרגע. וכרגע הכדורגל שלנו הולך אחורה והם הולכים קדימה .

אז אתה רוצה להאמין בתיאוריית השפיץ של הנעל שבמשחק אחד הכל יכול לקרות ...סבבה לך. זה גם נכון מבחינה מסויימת, אבל תגידו את האמת, זה קורה במשחק אחד מתוך 10, בתשע האחרים אתה מפסיד. ואתה בונה תיאוריות על ניסים.

לא אמרתי שמכבי תחטוף חמישיות ושישיות - זה לא הפערים - אבל אתה מדבר איתי על לעבור .... להפסיד 1:0 קטן זה עדיין לא לעבור.

אמרתי כבר בנושא הזה מכבי יכולה לעבור קבוצות טובות יותר, אבל זה תלוי בהן יותר מבנו. בשביל שזה יקרה צריך אחד משני דברים:

א. שהצוות הזר שעובד במכבי יצליח "לנקות" את הקבוצה מהרעות החולות של הכדורגל הישראלי + להביא זרים מספיק משמעותיים בשביל לחזק מקומות שאין בהם ישראלים ברמה מספיק גבוהה (לגבי החלק הזה אני פסימי - מדבור בתהליך ארוך שלדעתי עוד לא מתקרב למיצוי העונה)

ב. וזה היותר ריאלי - פשוט לקבל קבוצות שעל הנייר טובות יותר אבל עברו קיץ לא טוב - נפלו עם רכש, או בברדק ניהולי/כלכלי, או שחררו כוכבים - וזה דברים שאפשר לדעת רק בדיעבד. ולכן, אני לא אגיד מראש שאין סיכוי נגד אף קבוצה - אני יגיד לך שזה תלוי פחות בך. יותר בהגרלה ומזל. (ככה גם היה שעברת את אולימפיאקוס ופאו ופאוק או ההגרלה הנפלאה מול פאוק/דניפרו לפני שנתיים). איך שלא תסובב את זה שמכבי עוברת זה הרבה מאוד בגלל דברים שלא קשורים אליה בכלל.

אתה פשוט מהישראלים שבאים מנופחים וחושבים שהכל בראש ותלוי בנו. אתה סוג של שלמה שרף.

בפועל כדורגל מוכרע ע"י מי שמבצע יותר טוב. לחץ ומצד שני שבירות לחץ. תבניות הגנה והתקפה, חילוצי כדור אל מול איבודים. בכל הדברים האלה אנחנו תמיד נופלים. כי אלו הדברים שבאמת דורשים טכניקה ואימון ברמות גבוהות. מכבי, מתקדמת אבל היא לא שם. היא עדיין בעמדה שהיא תלויה יותר בהגרלה או בנסיבות.

אופטימיות ?...יש. אם אתה שואל אותי מה יקרה קודם, מכבי בצ'מפיונס או ישראל בטורניר גדול - מכבי. חד משמעית. בגלל ג'ורדי והצוות הזר.