Jump to content

מעקב אלופות אירופאי - לקראת העונה האירופאית 2015/16

forza

Recommended Posts

תודה אחי. חוץ מפרטיזן ומאלמו(שגם עבירות במידה מסויימת) כל שאר הקבוצות אמורות להיות בוטנים.

פרטיזן יחסית חלשים ויש שם המון בלאגן. מאלמו קבוצה נהדרת. דווקא מידיטלנד הדנית היא מוקש רציני מארץ המוקשים. קבוצה מעולה וסופר מאומנת (עושים שם משהו בסגנון "מאניבול" רק בכדורגל), שמתמחה במצבים נייחים. בקיצור, הסיוט של כל קבוצה ישראלית.

דותן - אם אכן נקבל קבוצה כמו באטה בוריסוב בסיבוב השלישי, והם יודחו בסיבוב השני, אז נוכל לפגוש את מי שהדיחה אותם. זה התרחיש הכי אופטימלי כמובן.

מה הקשר? אני מדבר על ליגת האלופות ואני מבין מאוד את הרמה של היריבות הפוטנציאליות

אין מה לעשות, אתה רוצה להגיע (וגם תגיע) לשם מתישהו, אז למה לא לחלום שאנחנו מגיעים?

למה המועדון מרים ערב גאלה ומוכר מוצרים בעשרות אלפי שקלים, וכל השחקנים והצוות המקצועי מגיעים עם חליפות מדוגמות עם הסמל של מכבי, חותם על הסכמים שיווקיים מרשימים, ואתם מתעקשים לחלום בקטן?

כאילו שאם נפנטז על שלב הבתים באלופות ובסוף נגיע לליגה האירופית זה יהיה כישלון. אז לא, זה יהיה מאכזב, אבל לא כישלון. כישלון מבחינתי זה להציב מראש את שלב הבתים בליגה האירופית כמטרה, ולא את ליגת האלופות (וברור לי שבמכבי המטרה היא ליגת האלופות, לא הליגה האירופית)

אוחחח אני אוהב את הכריזמטיות שלך

למי שמעוניין בצד הכספי וההבדלים בין ליגת האלופות עשיתי תחקיר קטן כמה כסף מכבי תכניס מהשתתפות בליגת האלופות ובליגה האירופית,אם עשיתי טעויות אז אתם מוזמנים לתקן אותי.

הכנסות מליגת האלופות
כרטיסים פלייאוף ליגת האלופות סמי עופר או טדי (100 ש"ח בממוצע *25,000): 2.5 מיליון ש"ח
מענק העפלה מהפלייאוף: 2 מיליון יורו *4.3 = 8.6 מיליון ש"ח
מענק השתתפות בליגת האלופות: 12 מיליון יורו *4.3= 51.6 מיליון ש"ח
מענק נקודות (3 נקודות בבתים): 1.5 מיליון יורו *4.3= 6.45 מיליון ש"ח
מנויים ליגת האלופות בסמי עופר או בטדי (600*30,000): 18 מיליון ש"ח
מענק זכויות שידור ומכירת שילוט של אואפא: 4 מיליון ש"ח
חסויות ומרצ'נדייז תוספת כתוצאה מההשפעה של ליגת האלופות (הערכה): 2-5 מיליון ש"ח
סה"כ: 92-95 מיליון ש"ח

הכנסות מליגה אירופית אחרי הדחה בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות
כרטיסים פלייאוף ליגת האלופות סמי עופר או טדי (100 ש"ח בממוצע *25,000): 2.5 מיליון ש"ח

מענק השתתפות בפלייאוף של ליגת האלופות: 3 מיליון יורו *4.3 = 12.9 מיליון ש"ח
מענק השתתפות בליגה האירופית: 2.4 מיליון יורו *4.3= 10.3 מיליון ש"ח
מענק 9 נקודות בשלב הבתים בליגה האירופית: 1.08 מיליון יורו * 4.3 = 4.6 מיליון ש"ח

העפלה מהמקום השני בבית: 0.5 מיליון יורו *4.3 = 2.15 מיליון ש"ח

מנויים שלב הבתים ליגה אירופית בלומפילד (400 ש"ח ממוצע מנוי * 12,000): 4.8 מיליון ש"ח

כרטיסים שלב 1/32 של הליגה האירופית בלומפילד (150ש"ח בממוצע *12,000): 1.8 מיליון ש"ח
מענק זכויות שידור ומכירת שילוט של אואפא: 2.5 מיליון ש"ח
חסויות ומרצ'נדייז תוספת כתוצאה מההשפעה של הליגה האירופית (הערכה): 1-2 מיליון ש"ח
סה"כ: 43 מיליון ש"ח

עליה לליגת האלופות עם 3 נקודות בשלב הבתים תכניס 92-95 מיליון ש"ח.

השתתפות בליגה האירופית דרך העפלה ישירה מפלייאוף ליגת האלופות וצבירת 9 נקודות בבתים ומעבר שלב יכניס כ-43 מיליון ש"ח.

צריך לשים לב שיש הבדל בין עלייה לליגה האירופית דרך הפלייאוף של ליגת האלופות שנותן כ-13 מיליון ש"ח מענק ועליה דרך הדחה בשלב השלישי של ליגת האלופות וההעפלה דרך פלייאוף של הליגה האירופית.

הפערים בין שני המפעלים כ-50-55 מיליון ש"ח אבל לא צריך לזלזל בהכנסה של 43 מיליון ש"ח מהליגה האירופית.

ממוצע 100 שקל כרטיס? מה קרה, מלחמה?

יש לך ספק שכרטיס לפלייאוף יעלה באיזור ה-100 שקלים למנויים? או שמנוי לליגת האלופות יעלה למעלה מ-500 שקלים?

יש לך ספק שכרטיס לפלייאוף יעלה באיזור ה-100 שקלים למנויים? או שמנוי לליגת האלופות יעלה למעלה מ-500 שקלים?

אם נשחק בבלומפילד זה באמת הגיוני, יקר אבל הגיוני

בסמי/טדי המחירים צריכים להיות יותר זולים משמעותית

כמה עלה מנוי לצמפיונס ב2005?

אני זוכר 250 למנויים

350 שקל למנויים וכרטיס לפליאוף למנויים באיזור ה70-80 יהיה ראוי ביותר

ממוצע 100 שקל כרטיס? מה קרה, מלחמה?

לגבי המחירים של הכרטיסים אין לי מספיק ידע אז עשיתי הערכה גסה, משחק פלייאוף על העלייה לליגת האלופות אם יהיה בסמי עופר אז מכבי תרצה למלא את האיצטדיון ובגלל המרחק המחירים לא יהיו גבוהים, שמתי 100 ש"ח בממוצע אבל יכול להיות גם 150 ש"ח, אבל זה לא אמור להשפיע בצורה משמעותית.

אם נשחק בבלומפילד זה באמת הגיוני, יקר אבל הגיוני

בסמי/טדי המחירים צריכים להיות יותר זולים משמעותית

כמה עלה מנוי לצמפיונס ב2005?

אני זוכר 250 למנויים

350 שקל למנויים וכרטיס לפליאוף למנויים באיזור ה70-80 יהיה ראוי ביותר

זה היה לפני 10 שנים ככה שבטוח המחירים של אז לא רלוונטים.

שים לב שכל המחירים זה בממוצע,אולי יהיו כרטיסים או מנויים זולים יותר אבל יהיו גם יקרים יותר בהתאם למקומות באיצטדיון.

יש לך טעות...

השלב שאחרי שלב הבתים באירופית הוא 32 הגדולות ולא 1/16

המשחק נגד באזל בשלב 32 הגדולות בפברואר שנה שעברה על 175 שקלים. אז זה הסדר גודל פחות או יותר אם נשחק בתל אביב.

גם אל תשכחו שמוציאים כסף על אבטחה, טיסות וכו'. זה לא רווח נקי.

ולגבי ההכנסות זה הרבה פחות. מכבי שנה שעברה הכניסה בסביבות ה20 מיליון ש"ח http://www.one.co.il/Article/14-15/3,711,3,0/226656.html?ref=hp

בליגת האלופות ההכנסות צפויות לגדול לסביבות ה50 מיליון שקלים אפילו 60 מיליון. הפערים מאוד גדולים.

המשחק נגד באזל בשלב 32 הגדולות בפברואר שנה שעברה על 175 שקלים. אז זה הסדר גודל פחות או יותר אם נשחק בתל אביב.

ולגבי ההכנסות זה הרבה פחות. מכבי שנה שעברה הכניסה בסביבות ה20 מיליון ש"ח http://www.one.co.il/Article/14-15/3,711,3,0/226656.html?ref=hp

בליגת האלופות ההכנסות צפויות לגדול לסביבות ה50 מיליון שקלים אפילו 60 מיליון. הפערים מאוד גדולים.

המשחק נגד באזל בקיץ לפני שנתיים היה פלייאוף או שלב לפני?

בכל מקרה המחיר לשער 11 היה 50 למנויים ו80 לכל השאר (בבלומפילד)

אל תשכח שלפני שנתיים מכבי לא השתתפו בפלייאוף של ליגת האלופות שזה מענק של 13 מיליון ש"ח ובנוסף אואפא העלו בכמעט 50 אחוז את כל המענקים שהיא נותנת בליגה האירופית.כל הכסף שקשור לאואפא זה מספרים רשמיים שלהם ולא הערכה שלי.

המשחק נגד באזל בקיץ לפני שנתיים היה פלייאוף או שלב לפני?

בכל מקרה המחיר לשער 11 היה 50 למנויים ו80 לכל השאר (בבלומפילד)

זה היה בשלב השלישי של המוקדמות

אל תשכח שלפני שנתיים מכבי לא השתתפו בפלייאוף של ליגת האלופות שזה מענק של 13 מיליון ש"ח ובנוסף אואפא העלו בכמעט 50 אחוז את כל המענקים שהיא נותנת בליגה האירופית.כל הכסף שקשור לאואפא זה מספרים רשמיים שלהם ולא הערכה שלי.

אם מכבי, שמתחילה בסביבוב השני, תעפיל לליגת האלופות היא תקבל רק ממענקים מאופ"א 14.7 מיליון אירו. לא כולל הכנסות מכרטיסים וזכויות שידור. שזה כבר הערכות אבל לדעתי לא נוסיף 30 מיליון שקל מהדברים האלו על מנת שנוכל להרוויח למעלה מ90 מיליון שקלים.

אם מכבי, שמתחילה בסביבוב השני, תעפיל לליגת האלופות היא תקבל רק ממענקים מאופ"א 14.7 מיליון אירו. לא כולל הכנסות מכרטיסים וזכויות שידור. שזה כבר הערכות אבל לדעתי לא נוסיף 30 מיליון שקל מהדברים האלו על מנת שנוכל להרוויח למעלה מ90 מיליון שקלים.

כל מה שרשמתי זה רק ההכנסות בלי ההוצאות של טיסות,אבטחה,בונוסים לשחקנים ולצוות. אין לי אפשרות לבדוק את ההוצאות אבל אני מעריך שזה יהיה עד 10 מיליון ש"ח.

בקיצור הסיכוי האחרון לדירוג בסיבוב השלישי הוא שיתקיימו שני התנאים הבאים יחדיו:

(1) אליפות של טרגו מורס ברומניה

(2) אליפות של לך פוזנן בפולין

בקיצור הסיכוי האחרון לדירוג בסיבוב השלישי הוא שיתקיימו שני התנאים הבאים יחדיו:

(1) אליפות של טרגו מורס ברומניה

(2) אליפות של לך פוזנן בפולין

את האמת שקיימת גם האפשרות לאליפות של הקבוצה שבמקום השלישי (הקיזוז הוריד את ההפרש מ7 ל3). כל מצב בו האליפות לא הולכת ללגיה ורשה זה מעולה.

טרגו מורס עם גול בדקה ה45 של המחצית הראשונה.

במידה והמצב נשאר כמו שהוא עד סוף המשחק, טרגו פותחת פער של 5 נק' על סטיאווה לפחות עד המשחק של סטיאווה מחר.

לאחר המחזור הזה ישארו עוד 9 נק' בקופה.

טרגו מורס עם גול בדקה ה45 של המחצית הראשונה.

במידה והמצב נשאר כמו שהוא עד סוף המשחק, טרגו פותחת פער של 5 נק' על סטיאווה לפחות עד המשחק של סטיאווה מחר.

לאחר המחזור הזה ישארו עוד 9 נק' בקופה.

היריבה ב-10 שחקנים.