Jump to content

פסיכומטרי בתיכון

UNAGI

Recommended Posts

באו לבית ספר שלנו נציגים של ״קידום״ והסבירו לנו כמה זה חשוב ועוזר ובלה בלה..

מה אתם אומרים על הנושא?

שווה לקחת קורס בשביל זה?

כדאי לעשות את זה עכשיו?

מה גם שאם כבר מחליטים לקחת קורס, משנה החברה? קידום מציעים את הקורס שלהם לתיכוניסיטים ב1600 שקל בעוד שהבנתי שהיי קיו לוקחים באזור 4500, ההפרש במחיר משמעותי, אבל גם באיכות?

עשיתי פסיכומטרי בתיכון.....

פעמיים :-(

פעם ראשונה עם קורס.....פעם שנייה למדתי לבד.....

אם אתה מספיק רציני אז אתה יכול לקנות את הספרים וללמוד לבד.

לדעתי צריך לקחת בחשבון שאחרי הצבא כשתשב ותנסה להחליט מה אתה רוצה ללמוד, יכול להיות שהציון פסיכומטרי שלך לא יהיה גבוה מספיק ואז לא יהיה לך כוח לעשות שוב (כמו שקרה לי...)

לדעתי האישית - עדיף לעשות בזמן/אחרי הצבא.

דבר ראשון לא הייתי ממליץ להתקרב להיי קיו.

מבחינת רמה לדעתי יואל גבע במקום הראשון ואחריו בהפרש לא גדול קידום (אני עשיתי שם).

1600 שקל זה מחיר מעולה, אבל לא הייתי ממליץ לעשות את זה בתיכון מכמה סיבות.

הראשונה, כמו שנאמר כאן אתה לא באמת יודע מה אתה רוצה ללמוד, אתה לא יודע מה הציון שאתה צריך להוציא ואוטומטית זה מוציא ממך פחות.

הסיבה השניה והעיקרית לדעתי היא שאתה לא באמת יודע למה אתה נכנס. רוב התיכוניסטים שעושים פסיכומטרי מתייחסים לזה בפחות כובד ראש, לא משקיעים את הזמן שצריך ולא מתייחסים לזה כדבר העיקרי בחיים שלהם כמו מי שנמצא לפני לימודים לתואר. בסופו של דבר רוב התיכוניסטים מוצאים את עצמם עושים פסיכומטרי שוב לאחר הצבא.

בשורה התחתונה אני חושב שכל דבר צריך לעשות בזמן שלו. תהנה מהתיכון, תעשה צבא ואחר כך שתדע מה הכיוון שלך בחיים תעשה את הפסיכומטרי.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה.

אני דווקא כן ממליץ לעשות לפני הצבא.
אם תשיג ציון גבוה יהיה לך ראש שקט אחרי הצבא ותוכל להתחיל ללמוד ישר

וגם במקרה אם לא תוציא את הציון שאתה צריך,אתה כבר תכיר את מבנה הבחינה ויהיה לך הרבה יותר קל להתכונן.

וכול הקורסים אותו דבר,לך על קידום

לא מכיר מישהו שקיבל דרך זה ציון ״טוב״. זה לא סותר מה שנועם רשם פה, אם כבר אז בין התיכון לצבא אם יש לך זמן + קורס אמיתי/לבד אם יש לך מספיק תחת

לא מכיר מישהו שקיבל דרך זה ציון ״טוב״. זה לא סותר מה שנועם רשם פה, אם כבר אז בין התיכון לצבא אם יש לך זמן + קורס אמיתי/לבד אם יש לך מספיק תחת

כדי לדייק אני גם התכוונתי בתקופה בין התיכון לצבא

להעמיס על עצמך גם פסיכומטרי שאתה בתיכון זה מתכון לאסון שיפגע לך גם בבגרויות וגם בפסיכו.

אני קיבלתי דרך זה ציון "טוב", זה אפשרי. עשיתי דרך לחמן (לפני איזה 7 שנים בערך) - מצד אחד, זה היה זול בהרבה ממחירי הקורסים הרגילים (בזמנו 1000 שקל לעומת כ-5000 של הקורסים האחרים בשוק שאינם לתלמידי תיכון), מצד שני הרמה של הקורס הייתה משמעותית נמוכה יותר - הרבה פחות סימולציות, מדריכים יחסית חסרי ניסיון (הרבה פעמים נותנים למדריכים חדשים להשתפשף בקורסים כאלה למיטב הבנתי). סה"כ, כמו בקורסי הפסיכומטרי הרגילים, זה הרבה יותר תלוי בך (יכולת ומיומנויות למידה) ובמזל מאשר בקורס. בסה"כ, אני לא מתחרט - הצלחתי להוציא ציון לא רע עם יחסית מעט השקעה ובעלות יחסית נמוכה (מבחינת זמן וכסף). אם אתה מרגיש שאתה מסוגל להקדיש לזה זמן, הייתי מנסה.

כנס ל:

http://thestudent.co.il/c130_%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99_%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99_%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA

אתר של ביקורות על לימודים אקדמאיים,חוץ אקדמאיים ובין השאר גם פסיכומטרי. כנס אחי תראה ביקורות של כאלה שלומדים ולמדו ,משהו נחמד

בתור התחלה, אני לא חושב שהגישה של "אתה לא יודע מה אתה רוצה ללמוד" נכונה. אני ניגשתי לפסיכומטרי (אמנם אחרי הצבא) עם אפס ידיעה מה אני רוצה ללמוד - עשיתי את המקסימום והציון הספיק לי בסופו של דבר.

השאלה היא האם לפני הצבא אתה תגיע במוטיבציית שיא להוציא את המקסימום, או שתיקח את זה סבבה יותר או סבבה פחות וככה גם יראה הציון. כשאין לך יעד מבחינת זמן מול העיניים פחות שכיח שנותנים את המקסימום.

אחי לפני כמה שנים טובות עבד באחת החברות בחלק המנהלי, והוא אמר לי שסטטיסטית מי שעושה בתיכון פסיכומטרי ועושה אחרי כמה שנים שוב - באופן מובהק משפר את הציון. בכלל לא בטוח שזה קריטי לך לעכשיו להתאבד על זה.

ואגב, לא יקרה כלום אם תתחיל ללמוד בגיל 23, 24 או 25....עוד לא נולד הבן זונה שבגיל 67 הסתכל אחורה ואמר "איזה זין שאני עובד רק 40 שנה ולא 41". כלום לא בורח.

הרבה תלוי בהשקעה שלך.

אני עשיתי בתיכון עם קידום וקיבלתי ציון סבבה (678 עם פטור מאנגלית) אבל הקורס לא ברמה כמו הקורסים המקיפים והאמת שגם בקושי למדתי כמו שצריך.

בדיעבד אם הייתי משקיע כמו שצריך בקורס הזה הייתי מוציא ציון יותר טוב שעשוי היה להספיק לי.

אחרי הצבא עשיתי יואל גבע וזה באמת הקורס ברמה הכי גבוהה. הרבה תלוי בהשקעה שלך. אני חרשתי ביואל גבע וקיבלתי 742.

אני חושב שזה עוזר לעשות קורס בתיכון אבל וזה אבל גדול הכל תלוי ברצינות שלך ובנכונות שלך להשקיע. אם אתה מסוגל ומתכנן ללמוד ולהשקיע זה יהיה שווה מאוד.

לא תקבל הרבה תשובות טובות על השאלה הזו. מי שהצליח יגיד לך לעשות. מי שלא הצליח יגיד לך לא לעשות.

בשורה התחתונה, כנראה שעדיף לך. דבר ראשון כי זה יותר זול בתיכון מאשר אח"כ. דבר שני כי יש סיכוי שתצליח להיפטר מזה ואז תוכל ללכת לצבא בידיעה שכשתשתחרר תוכל להתקבל ללימודים אקדמאים. דבר שלישי, מקסימום תצטרך עוד קורס אבל כבר תדע איך נראה פסיכומטרי ותדע יותר טוב מה החולשות שלך ובאופן כללי הלמידה שלך תהיה יותר אפקטיבית (שזה בתמורה יגדיל את הסיכויים שלך להתקבל לפקולטות מבוקשות כמו הנדסה, רפואה וכך הלאה)

ובלי קשר, דעתי האישית היא שהרבה יותר קל להתרכז בפסיכומטרי כשאתה כבר בסיטואציה לימודית מאשר כשאתה בסיטואציה כביכול "חופשית" או בסיטואציה בה אתה גם צריך לעבוד במקביל.

לדעתי תתעלם מכל תשובה שמכילה את צירוף המילים "אני עשיתי"

פסיכומטרי זה משחק סטטיסטי שמקיים את חוק המספרים הגדולים. מה גולש א' או ב' עשו בכלל לא רלוונטי ועלול להטעות אותך ולגרום לך לקחת החלטה לא מושכלת. אני מכיר חברה שלמדה לבד בין התיכון לשירות וקיבלה 750. זה אומר שהדרך הזו טובה גם לך? כנראה שלא.

איזה כיתה אתה?

אם אתה בי"ב עכשיו עזוב עוד מעט בגרויות וזה חבל על העומס.

אם לא , אז תפוס שנה הבאה איזה מועד אוקטובר, שבמילא תחילת שנה בבית ספר אין ממש לחץ מה גם שיש חופשים בתקופה הזו.

אני בי״א והקורס בחופש שבין יא ל-יב.

לא נראה לי שיש לי את הרצון להוציא כסף על יואל גבע או היי קיו בזמן שקידום מציעים אותו קורס ב1600

זה לא באמת אותו קורס שי אל. לא מבחינת ההשקעה של החברה, לא מבחינת ההשקעה של המדריכים.....הדבר היחיד שזהה הוא המבחן בסוף.

לא נראה לי שיש לי את הרצון להוציא כסף על יואל גבע או היי קיו בזמן שקידום מציעים אותו קורס ב1600

זה לא באמת אותו קורס שי אל. לא מבחינת ההשקעה של החברה, לא מבחינת ההשקעה של המדריכים.....הדבר היחיד שזהה הוא המבחן בסוף.

בתור נציג מכירות של יואל גבע, אני יכול לומר לך שלא משנה איך תהפוך את זה, לעשות קורס בתיכון שלא לצורך עתודה צבאית זה מיותר לחלוטין, הן מבחינת הזמן שתשקיע (יפגע לך בלימודים) והן מבחינה כספית (הוצאת כסף במחיר נמוך כביכול על קורס שלא נותן לך את התמורה הנכונה).

אם בכל זאת תחליט לעשות קורס ואם תרצה לשמוע על ההבדלים בין בית ספר יואל גבע לבין המכונים האחרים הן ברמת האיכות והן מבחינת ההשקפה לגבי הבחינה, אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי.

מתא סיכם את זה בקצרה, אבל אני אוכל להרחיב לך קצת יותר לעומק על הנושא.

אני אומר תלך על זה רק בתנאי שאתה מוכן באמת להשקיע את כל החופש הגדול

שזה אומר לוותר על יציאות עם חברים ולהתמסר לפסיכומטרי.

אני עשיתי אחרי הצבא והצטערתי שלא עשיתי לפני,ככה הייתי בא בראש שקט לאזרחות ומתחיל ללמוד ישר

במקום להסתבך עם זה שוב,במיוחד שהחומר כבר לא טרי אחרי 3 שנים

ותלך על קידום,הסכום שיואל גבע והייקיו דורשים הוא מוגזם ולא בהכרח טובים יותר מאחרים.

ביואל גבע יש את החומרים הכי מעודכנים, סימולציות ברמה גבוהה, תוכנות ממחושבות ברמה גבוהה ומדריכים שעבדו לפחות 5 שנים כמדריכים במכונים אחרים לפני שהם התקבלו לשם. אפשר להגיד עליהם שהם יקרים (והם יקרים), אבל הם גם נותנים תמורה מאוד גדולה. זה כמו להגיד שללמוד עריכת דין או תקשורת בבינתחומי לא משתלם (רק שכמובן ביואל גבע לא משלמים פי 3.5).

ביואל גבע יש את החומרים הכי מעודכנים, סימולציות ברמה גבוהה, תוכנות ממחושבות ברמה גבוהה ומדריכים שעבדו לפחות 5 שנים כמדריכים במכונים אחרים לפני שהם התקבלו לשם. אפשר להגיד עליהם שהם יקרים (והם יקרים), אבל הם גם נותנים תמורה מאוד גדולה. זה כמו להגיד שללמוד עריכת דין או תקשורת בבינתחומי לא משתלם (רק שכמובן ביואל גבע לא משלמים פי 3.5).

מעניין מתי תפסיקו לאכול את הבולשיט שאם זה יקר זה בהכרח טוב.

חומרים מעודכנים? זה אותם חומרים מאז שעברו למתכונת החדשה עם שינויים קלים. תוכנות ממוחשבות? כנס לקידום והייקו תראה מה יש להם (אפילו לאנקורי)

מדריכים טובים וגרועים יש בכל מקום.

פסיכומטרי זה 90 אחוז אתה,עשר אחוז הקורס.

אם אתה טוב ותשקיע אתה תצליח בכל קורס

אם תזרוק זין אפילו שיעורים פרטיים בווילה של יואל גבע לא תעזור לך.

תראו למשל את רפואה לעם,אולי הפרוייקט לימודים הכי מבורך שעשו בארץ בשנים האחרונות ולא מדברים עליו.

סטודנטים לרפואה מעבירים בהתנדבות קורסי פסיכומטרי מלאים כולל 25 מפגשים,סימולציות,מרתון וחומרי לימוד מקוריים

המחיר? 500 שקל לקורס

עכשיו בטח אתה אומר,"פחח הוא עולה 500 שקל,אין מצב שמישהו הצליח בו"

http://refualaam.com/site/rate/psychometryאז הנה

ולגבי המחיר

צודק,בגבע לא משלמים פי 3.5 יותר,אלא פי 4.5 יותר

לא אמרתי שחייבים ללמוד ביואל גבע כדי להוציא ציון טוב. אני אומר שיואל גבע יכול למקסם את היכולות שלך למקסימום (ולא רק הוא, אבל שם בוודאות תזכה להשקעה גבוהה - ואם תשקיע בעצמך, תמקסם את עצמך).

בנוגע לחומרים - עובדתית הם הוציאו מהדורות חדשות כל הזמן ויש להם אנשי מקצוע שמתעסקים בחצ'קונים הכי קטנים של כל נושא. מדריכים - לא נתקלתי אישית במישהו אחד שאמר שהייתה לו הדרכה לא טובה או מושקעת שם.

וכן, יש מקומות שאם תשלם להם יותר - תקבל יותר. זה לא אומר שתקבל ציון טוב בפסיכומטרי, כי אם לא תשקיע אז זה לא יקרה מעצמו. אבל לבטח תקבל הכנה ומעטפת מושקעת.

מעניין מתי תפסיקו לאכול את הבולשיט שאם זה יקר זה בהכרח טוב.

חומרים מעודכנים? זה אותם חומרים מאז שעברו למתכונת החדשה עם שינויים קלים. תוכנות ממוחשבות? כנס לקידום והייקו תראה מה יש להם (אפילו לאנקורי)

מדריכים טובים וגרועים יש בכל מקום.

פסיכומטרי זה 90 אחוז אתה,עשר אחוז הקורס.

אם אתה טוב ותשקיע אתה תצליח בכל קורס

אם תזרוק זין אפילו שיעורים פרטיים בווילה של יואל גבע לא תעזור לך.

תראו למשל את רפואה לעם,אולי הפרוייקט לימודים הכי מבורך שעשו בארץ בשנים האחרונות ולא מדברים עליו.

סטודנטים לרפואה מעבירים בהתנדבות קורסי פסיכומטרי מלאים כולל 25 מפגשים,סימולציות,מרתון וחומרי לימוד מקוריים

המחיר? 500 שקל לקורס

עכשיו בטח אתה אומר,"פחח הוא עולה 500 שקל,אין מצב שמישהו הצליח בו"

http://refualaam.com/site/rate/psychometryאז הנה

ולגבי המחיר

צודק,בגבע לא משלמים פי 3.5 יותר,אלא פי 4.5 יותר

וואו, איזה הגזמות. בוא נפרק קצת את הדברים.

לגבי החומרים - הם תמיד מעודכנים, הבחינה היא דינאמית ולא שבלונית, היא לא חוזרת על עצמה, שאלה מופיעה פעם אחת בלבד כל פעם וכמעט שלא חוזרת על עצמה בעתיד (היו מקרים, אבל בהבדלים של שנים רבות). אני מכיר את המורים בעצמי, אני יודע בדיוק מה הם עושים, במיוחד אלה עם הותק של ה-20 שנה ומעלה שיושבים וכותבים את השאלות בדיוק באותה צורה כפי שכותבים אותה החבר'ה של המרכז הארצי. השינויים הקלים שאתה מדבר עליהם, זה בדיוק העניין של להישאר Up To Date, מכונים אחרים עדיין מלמדים חומרים שהם לא רלוונטים לבחינה, הייקיו לדוגמה עדיין מחזיקה שאלות שנכתבו לפני 5-6 שנים במאגרים שלהם.

*הערת סוגריים*

יש גם את עניין שיטת הלימוד, שגם עליה עובדים כל הזמן וגם כאן קיימים פערים עצומים! במקומות אחרים מלמדים אותך טריקים וקיצורי דרך (הם מציינים את זה בפומבי) שלא מתאימים לבחינה בזמן שביואל גבע לא עושים את זה, אני יכול להכנס איתך לזה קצת יותר לעומק ולהסביר מה אתה לומד בגבע, אבל אני אהיה חייב לדבר איתך על זה טלפונית, כמו כן, אתה יכול לקרוא את הפסקה השניה בעמוד 7 של חוברת ההדרכה לבחינה שמפרסם המרכז הארצי בכתובת הזו:

https://www.nite.org.il/files/psych/new_psych/general-hebrew.pdf

לגבי המדריכים/מורים - זה עניין של שמיים וארץ, לא כל אחד יכול להיות מורה ביואל גבע, הוא צריך להיות מורה מצטיין במקום אחר (קידום/הייקיו/אנקורי/איזי וואי, מה שתבחרו), להגיש מועמדות ולעבוד תהליך סינון מאוד ארוך (שלקחתי בו חלק כמה פעמים), לאחר מכן הם עוברים הכשרה מאוד ארוכה (למעלה משנה בערך, במקומות אחרים סוגרים את זה בחודש-חודשיים) ורק לאחר מכן הם מתחילים ללמד. הכל מופיע באתר שלנו, לא מסתירים כלום ואתה גם יכול לראות על כל מורה כמה זמן הוא מלמד ואיזה תארים הוא עשה. רק לשם השוואה, כדי להיות מורה בקידום, אתה צריך לקבל 720, לעבור הכשרה זריזה ולהיות זמין לעבודה מאומצת בקיץ, זה עוד מבלי שציינתי שידע קודם בהדרכה זה יתרון. היית רוצה ליפול על מורה כזה? שהוציא 720 לפני חצי שנה והוא באמצע תואר? כזה שיכול להיות גם בן 23 ואין לו שום חוש או ידע קודם בהוראה/הנחיה? ומה בדבר הכסף שאותם מורים מרוויחים? (שלשם הולך רוב הכסף, ד"א) מורה ביואל גבע מקבל שכר גלובאלי חודשי, זה מאפשר לו להיות מורה לפסיכו' במשרה מלאה, מורה במקום אחר מקבל שכר לפי שעה, משמע גם אם הוא לא עובד בעבודה נוספת או לומד לתואר, אין לו רצון או אינטרס כלכלי להשקיע בתלמידים שלו, כי זה על זמנו החופשי והפרטי. אז עם מי היית מעדיף ללמוד? מורה ותיק ומנוסה שיכול לתת לך מענה כל הזמן ובכל דרך אפשרית או עם מורה שאתה נמצא בקורס הראשון שהוא מעביר ושאין לו את הזמן לענות לך כשתצטרך אותו? בדיוק כמו הסטודנטים לרפואה שדיברת עליהם, כמה זמן יש להם מעבר ל5 שעות מפגש שהם נותנים? מי אמר שהם טובים כמורים?

לגבי התוכנות הממוחשבות - יש לכולם, העניין הוא שגבע לא "מתגאה" או "דוחף" את זה לכל מקום, העניין הוא שאנשים נופלים בזה, מחפשים את המגניב ולא את היעיל.
*הערת סוגריים 2*
יש גם את נושא החיבור בבחינה שהוא גם מקבל מענה שונה ברמתו ובתכליתו בין גבע למקומות האחרים שאני אשמח לפרט לך עליהם בפרטי/טלפון.
ואני חייב להסכים איתך בדבר אחד - הבסיס הוא התלמיד, אם הוא לא ישקיע, הוא לא יגיע לתוצאות שהוא מכוון אליהם, אם הוא משקיע, הוא יכול להגיע לציונים שאליהם הוא יכול, אבל עם קורס טוב וכלים נכונים הוא גם יכול להגיע רחוק יותר.
יש כאן את "השילוש הקדוש" (ככה אנחנו נוהגים לקרוא לזה בגבע) - מורים, שיטת לימוד ויחס אישי, ברגע שיש לך את שלושתם וברמה המקסימלית, אתה תגיע להישגים שאתה שואף להגיע.
אז כן אחי, דברים שהם יקרים הם איכותיים, לפעמים אתה קונה בזול ומשלם ביוקר (כי יש כאן המון אספקטים שלא נלקחים בחשבון כמו עלות של קורס שלא מביאה את התמורה הנכונה, חודשיים-שלושה שאנשים לא עובדים בשביל להשקיע בקורס, ועוד תקופה שאי אפשר לגשת בין בחינה לבחינה משמע עוד זמן שאנשים לא עובדים בו). אם אתה רוצה לעשות פסיכו' פעם אחת ולסיים עם זה ובתור אחד שעשה את זה פעמיים, אתה לא רוצה לעשות את זה פעמיים, תעשה את הכי טוב שלך, זה אומר שאתה משקיע גם את הזמן שלך וגם את הכסף שלך כדי לקבל את כל הכלים הכי נכונים בשביל שתגיע לאיפה שאתה מכוון. וכן, אתה יכול גם להחליט להתפשר על איכות ועל הקורס, זאת זכותך המלאה, הקורסים של גבע מדברים בעד עצמם ואנשים ממשיכים להכנס לקורסים שלנו כך או כך, אבל תבין שהאיכויות שאנחנו מדברים עליהם עולות כסף ואי אפשר לתת לך את האיכויות האלה מבלי שזה יעלה כסף. גם אם זה פי 3.5 או 4.5 כמו שאתה חושב (מה שלא נכון ד"א).
אם עדיין יש משהו שהוא לא ברור אחי, אשמח להמשיך.

אם אתה רוצה עתודה תלך.

אם לא אז לא.

עשיתי בחופש בין יא ליב ואתה בחופש האחרון שלך לפני הגיוס (אם אתה לא הולך לעתודה) ואם לא תתן את התחת שלך כל היום לא תצליח.

מה גם שהקורס של לחמן על הפנים. הציון הראשון שלי היה נמוך ולשני למדתי לבד ושיפרתי בהרבה.